Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Anomalia pisze:
23 kwie 2020, 21:26
ninjaproject pisze:
23 kwie 2020, 21:22
1. Tak, ja mam notoryczy zwyczaj wchodzenia jak ta sroka co na błyszczące reaguje, i nijak nie umiem się tego pozbyć.
2. Nie, nie umiem opanować tego impulsu, jeszcze.
3. Generalnie emocji mam bardzo mało. Inne rzeczy mnie emocjonują. Nie powiem, żeby była dla mnie nudna, bo ciągle coś wymyślam. Mam taki mózg racjonalizatorski.
Dziękuję.
Chciałabym bardzo, żebyśmy porozmawiali o emocjach. Wyjątkowo serio dziś, tu u nas w Rejsie.
Tomasz, widzę że jesteś tu - jak z Tobą w tej kwestii?
Później może bo robie coś
sorki

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tomasz196407 pisze:
23 kwie 2020, 21:31
Później może bo robie coś
sorki
Jasne, spoko.
Ale bardzo mi zależy na tej rozmowie i prawdziwej wymianie poglądów i myśli.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Anomalia pisze:
23 kwie 2020, 21:32
Tomasz196407 pisze:
23 kwie 2020, 21:31
Później może bo robie coś
sorki
Jasne, spoko.
Ale bardzo mi zależy na tej rozmowie i prawdziwej wymianie poglądów i myśli.
ok, ale wczoraj tez rozmawialismy w cudzysłowie oczywiscie :)
o emocjach z Panem Dadasem na rejsie!! bardzo emocjonalnie też
jak Cie interesuje wypowiedź dodatkowa to jest to
Bardo ważna rzecz emocje i napewno sie wypowiem

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Tomasz196407 pisze:
23 kwie 2020, 21:01
Czy kukurydza bedzie taniej?
Rozumiem, ze pytasz w kontekście LT, więc w takim postaram udzielić się odpowiedzi, po mojemu oczywiście.
Na Investing mam taki wykres i cenę 319USD. Aktualnie testowana jest strefa popytowa na 319/46, kilka dolarów poniżej jest kolejna, starsza 308/290, więc zasieki całkiem pokaźne. Świecowo D1 i W1 do dołu, ale w takiej strefie i po takim ruchu nie ryzykowałbym S na kontynuację.
Bardziej upatrywałbym oznak odwrócenia, bo wyjście górą z tej strefy może być naprawdę mocne.
No i warto śledzić pogodę u największych producentów, jeśli będzie tak jak teraz u nas... będzie drożej.
Oczywiście jest też opcja zejścia niżej, jeśli utrzymają się dłużej pod tą strefą, mogą odpaść na poziomy 260/50

@Anomalia - co do emocji w tradingu, pisałem kilka dni wcześniej, że to moja bolączka i niebawem będę się z nią mierzył. Nie jest to proces trwający kilka dni, dlatego wkrótce pożegnam na dłużej Okręt, Kapitana i Załogę.
Fajnie się tu z wami pisze, ale to przeszkadza mi we wskoczeniu na wyższy level.
Broń Boże nie jest to wasza wina.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

cajto pisze:
23 kwie 2020, 21:42
Tomasz196407 pisze:
23 kwie 2020, 21:01
Czy kukurydza bedzie taniej?
Rozumiem, ze pytasz w kontekście LT, więc w takim postaram udzielić się odpowiedzi, po mojemu oczywiście.
Na Investing mam taki wykres i cenę 319USD. Aktualnie testowana jest strefa popytowa na 319/46, kilka dolarów poniżej jest kolejna, starsza 308/290, więc zasieki całkiem pokaźne. Świecowo D1 i W1 do dołu, ale w takiej strefie i po takim ruchu nie ryzykowałbym S na kontynuację.
Bardziej upatrywałbym oznak odwrócenia, bo wyjście górą z tej strefy może być naprawdę mocne.
No i warto śledzić pogodę u największych producentów, jeśli będzie tak jak teraz u nas... będzie drożej.
Oczywiście jest też opcja zejścia niżej, jeśli utrzymają się dłużej pod tą strefą, mogą odpaść na poziomy 260/50

@Anomalia - co do emocji w tradingu, pisałem kilka dni wcześniej, że to moja bolączka i niebawem będę się z nią mierzył. Nie jest to proces trwający kilka dni, dlatego wkrótce pożegnam na dłużej Okręt, Kapitana i Załogę.
Fajnie się tu z wami pisze, ale to przeszkadza mi we wskoczeniu na wyższy level.
Broń Boże nie jest to wasza wina.
Dzięki Cajto robie rolne i dlatego zadałem pytanie
ale nie o mąke
świetnie sie z Tobą pisze nie odchodź

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

cajto pisze:
23 kwie 2020, 20:11
Wrzuć, zobaczymy co masz na warsztacie 8)
będzie dalej.
Anomalia pisze:
23 kwie 2020, 21:26
Chciałabym bardzo, żebyśmy porozmawiali o emocjach. Wyjątkowo serio dziś, tu u nas w Rejsie.
Tomasz, widzę że jesteś tu - jak z Tobą w tej kwestii? dzikson - a Ty?
To jest temat nad którym cały czas pracuję, zdarza się że wchodzę emocjami i wtedy wychodzi źle, i mam do siebie żal o to że zrobiłem błąd (emocjonalne wejście np. "bo ucieka" traktuję jak błąd do poprawy). Cały czas mam problem z prowadzeniem pozycji bo są momenty że trzęsie mną, że się cofają, że może podjąłem złą decyzję i zapewne reszta emocji o które właśnie pytasz. Napisałem pare dni temu że jest u mnie progres, i to prawda, bo jest coraz lepiej, ale jest jeszcze daleko od wyprania emocjonalnego... Do tego dążę aby pozycja była jak kolejny wypieczony chleb dla piekarza, lub jak kolejny obiad podany dla kelnera- wejście-> prowadzenie-> zakończenie-> czekanie na następną okazję.. Dlatego pracuję nad tym cały czas i nie napiszę wprost (bo nie będzie to w pełni uczciwe z mojej strony) jak sobie radzę ponieważ cały czas jestem w trakcie opanowywania siebie. Najczęstszym odczuciem u mnie był strach.. Zwykły strach, robiłem wiele rzeczy w życiu, ale tu obawy występowały jak bym robił coś nielegalnego (jak ktoś robił to wie :) ) Lub jak zdawałaś prawko, lub jak pisałaś testy, o taki strach + cała reszta która Cię dręczy. Jest to normalne, a nie odczuwają tego tylko nieliczni na początku, ale nie wiem czy to pomaga czy finalnie nie. Wszystko jest do opanowania.

A teraz wejścia. Będą z dwóch kont które prowadzę, jedno DAX drugie waluty. Mam jeszcze jedno dla walut ale to inny temat.
Nie wiem jak zrobić załącznik i podpis więc napiszę w punktach.
1. wynik z dzisiejszego DAX'a. Wczoraj rozegrałem 3 setupy na łączny plus chyba z 80 centów
Obrazek
2. wyniki waluty, z wczoraj i dziś. Wczoraj był plus, dziś mi zabrało.
Obrazek
3. Kanadyjczyk decyzja dobra, ale retest mnie wykosił, mój błąd bo pierwsze założenie było na zlecenie aby poczekać na lepszą cenę, ale zmyliło mnie wyjście z prowizorycznego trójkąta na poziomie fibo 61..
Obrazek
4. Wczoraj funt od rana spoko, później od południa dość źle się czułem i nie byłem w stanie grać, znaczy nie czułem skupienia i w tej sytuacji odpuściłem, szkoda bo łatwy rynek był wczoraj.
Obrazek
5. Dziś dwa wejścia na fibo, pierwsze wyjście z ręki bo widziałem że nie będą szli w moja stronę, drugię łudziłem się że się cofną zamiast grać co widzę, trzeci buy wyjście z ręki i od razu sel z małym zyskiem.
Obrazek
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Tomasz196407 pisze:
23 kwie 2020, 21:46
Dzięki Cajto robie rolne i dlatego zadałem pytanie
ale nie o mąke
świetnie sie z Tobą pisze nie odchodź
Miło to słyszeć Tomaszu, dzięki :564:
Na jakiś czas jednak zniknę (no, może nie w 100%).
Czasem, żeby mocno pójść do przodu, trzeba się trochę cofnąć.

@Dzikson - widzę, że też grasz strefy S/D i kontynuację ruchu (wiesz o tym? :wink: )
IMO to dobra droga, życzę dalszych sukcesów :!:

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Zgadza się. Wystarczająco pokarało mnie (kwotowo mało, psychicznie bardzo) gdy chciałem zawracać trend bo "teraz to już ten czas.." DAX dziś też lotem szedłem w kontynuację ale zawrócili, trudno, odrobiłem z nawiązką. Staram się (akurat na daxie) grać wchodząc lotem, i wychodzić po trochu po drodze aby skubać pipsy nie rezygnując z dalszego ruchu. Dax'a nie wrzucam wejść na wykresie bo tak jak pisałem, to typowy szybki skalp.. Dziś mogłem rozegrać lepiej rynek funta na początku, ale właśnie głowa (psychika) przyblokowała, to nic, im dłużej na rynku tym lepiej. Trochę to jeszcze potrwa bo idzie mozolnie ale jestem cierpliwy (mimo że w rzeczywistości i w życiu trochę narwany)
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Doczytałem 10 stron. Jako widz mogę zadać wszystkim piszącym zasadnicze pytanie, dołączając do trzech już wymienionych:
4. Sex dzisiaj był? I rano i zaraz wieczorem? - To rozładowuje emocje. :569: :569: :569:
@Cajto - piszesz o moim imienniku? Znasz moje imię, czy chodzi ci o armato-haubice? :?:
Jako widz mogę tylko zauważyć fakt, że najgłośniej oceniają kogoś ci którzy nigdy takiego filmu nie zrobili czy chociaż nie napisali o wejściu na żywca. Ja nie przeczytałem o zagraniu na żywca wielu expertów na DT - tych którzy dzisiaj byli najgośniejsi. Za to często niektórzy pytają innych "jakie TP, SL". Widzisz @Dzikson, to podstawowy problem. Ale jak ci się noga powinie to już morze nauki się znajdzie. Z DT zapamiętałem sobie sytuacje jak niektórzy publikowali w ciągu dnia np 10 wizji różnych instrumentów. Oczywiście coś im wchodziło, to wtedy były cytaty, "jak pisałem wcześniej" i załączony link do posta. Od półtora roku jak tam czytam był jeden gościu który puścił 9 wizji pod rząd i wszystkie mu wyszły.. Wiecie jakie jest tego prawdopodobieństwo. Najbardziej jest przykre, że tylko ja napisałem mu "gratuluje". Widać jak to wiele. Jeśli chcecie sobie coś udowodnić to wystartujcie: 10 wizji na żywo. Komu staje? oczywiście odwagi :!: Przemo ma takie coś na forexfaktory, ale ja tego nie ogarniam jak to się ustawia.
Jeśli tak się nakręcacie (wszyscy bez wyjątku) to naprawdę musicie ignorować to co piszecie. Ogólnie zauważyłem, że zasady są takie:
1 Mój jest najdłuższy (post).
2. Najdłużej mogę. Mój post musi być ostatni.
Mogę wam zadać pytanie retoryczne: Można? Można, tylko po co!
PS. Wybacz Darku, ale ja nie jestem aż takim fanem twoich filmów. Obejrzałem 2 pierwsze z niedzieli. Te z podsumowania dnia to o daxie to nie dla mnie. Nie to, żebym nie chciał. Nie nadążam, brak czasu. Ale widać masz grono widzów, więc nie narzekaj. :D :568: :564:
Pozdrawiam i 3majcie się.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

krab, o emocjach opowiadaj :idea:
Jak to u Ciebie jest? Jak sobie radzisz, jak doszedłeś do fx-spokoju? (o ile doszedłeś)
Pięknie proszę, napisz!
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ