Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Tam nie było co wyczuwać.. Pewnie bym to rozegrał, ale w tym samym czasie skupiałem się jeszcze na funcie, kanadyjczyku (który zrobił mnie jak dziecko i poszedł w moją stronę) i jednocześnie webwinar na temat dax'a oglądałem. Setupik jak najbardziej do wyrwania. Dziś dax w obu kierunkach dobrze chodził, wracam powoli do dax'a bo trochę zaniedbałem ostatnio i nie rozgrywałem. No i przedewszystkim potrzeba pełnego skupienia (przynajmniej dla mnie) żeby dobrze prowadzić transakcję w skalpie. Jak ktoś chce mogę wrzucić jakie zagrania miałem, nie mam z tym problemu, skalp w najszybszej postaci..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

ninjaproject pisze:
23 kwie 2020, 18:56
@cajto, apropos wyczuwania rynku:

Jest ktoś, kto wyczuł taki spadek?

Przestań zwracać uwagę na coś takiego, jak wyczuwanie rynku, bo to kompletna bzdura jest!
Spróbuję ci to wytłumaczyć na kilku przykładach, dwóch swoich i dwóch innych Rejsowiczów.
Moja dwa ostatnie trady - widać momenty wejścia, ile pipsów cena zeszła poniżej Entry i czas w jakim od niego odskoczyła. We właściwym kierunku.
Wczorajsze wejście Tolmona w L na DAXie, to samo + dobra reakcja na niezdecydowanie ceny po przebiciu kolejnego oporu.
No i rodzynek - S p.Kapitan na WTI z poziomu powyżej 60USD z TP ok 50% niżej.
To jest właśnie wyczucie, w tenisie nazywa się to touch.
Twoje wejście na Srebrze H4 to przestrzał, a prowadzenie pozycji to katastrofa, nawet gdyby zakończyła się sukcesem, to kolejne w takim stylu zrobią drenaż konta.

Podany powyżej przykład z DAXa... podpaliłeś się jak młody na rozkładówkę z Playboya :wink:
Masz dwie ponadnormatywne M5 (w skali dzisiejszego dnia) i robisz raban. A co, gdyby ten spadek był rozłożony w czasie na 25 M5? Nic niezwykłego by w nim nie było. Każdy z nas życzyłby sobie takiego ruchu do TP po naszym wejściu. Czasem się to trafia, ale często tak różowo nie jest.
Masz tu moje dzisiejsze wejście z G/U zakończone SLem - systemowo wszystko jest OK, jest właściwa reakcja ceny (czarna spadkowa), ale potem rynek rusza ostro UP i kasuje mi zlecenie.
Dla mnie nie ma to większego znaczenia, był SL, za trochę pojawiło się TP, które z nawiązką wyrównało bilans.

Zysk większy niż strata - czy to nie ty miałeś taki podpis w stopce jako FX-Technik :wink:

dzikson pisze:
23 kwie 2020, 19:48
Jak ktoś chce mogę wrzucić jakie zagrania miałem, nie mam z tym problemu, skalp w najszybszej postaci..
Wrzuć, zobaczymy co masz na warsztacie 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

dzikson pisze:
23 kwie 2020, 19:48
Jak ktoś chce mogę wrzucić jakie zagrania miałem, nie mam z tym problemu, skalp w najszybszej postaci..
Dajaj już dwa skonsumowałem trzecie na dokładke
:D
a na poważnie interesuje mnie jak prowadzisz ten scalping

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: belon »

ninjaproject pisze:
23 kwie 2020, 18:56
@cajto, apropos wyczuwania rynku:
[DAX30]M5.jpg
Jest ktoś, kto wyczuł taki spadek?
Tak:

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Utknąłem na 222 stronie. Wieczorem doczytam. Szafka skręcona, niepowieszona. Ścianka 7cm żelbetowa. W jednej dziurze natrafiłem chyba na pręt. Ogólnie to wierciłem z przerwami ze 2h - taką małą wiertarką z mini młotem. Jak wieszałem kiedyś w łazience i użyłem fest młota, to dziura była w 5 sekund. Za to w pokoju japa odskoczyła wielkości naleśnika (takiego małego).
Kiedyś o tym pisałem - https://demotywatory.pl/4993001/Marsz-P ... epertuarze - tak mi się znowu załączyło.
Pozdrawiam i 3majcie się.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Nie chce martwić szanownego grona rejsu
ale pszenica bedzie droga

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

krab29 pisze:
23 kwie 2020, 20:23
Utknąłem na 222 stronie. Wieczorem doczytam. Szafka skręcona, niepowieszona. Ścianka 7cm żelbetowa. W jednej dziurze natrafiłem chyba na pręt.
Do kroćset, Krabie, rozumiem że wirus, ale przenosić się do bunkra :shock:
Jak wiertarka nie daje rady, spróbuj może RPG albo miotaczem plazmy, bo twój imiennik narobiłby za dużego bałaganu :):

@Tomasz - przy takiej suszy tylko suche chwasty będą w przystępnej cenie :evil:

@Belon - gratki :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2020, 20:38 przez cajto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@cajto
Więcej tych zakończonych SL-em pokazuj, a najlepiej wszystkie.
Bo inaczej stwarzasz błędny obraz swojego tradingu.

Poza tym, to masz rację - jedyny sposób żeby zarobić, to zarobić więcej niż się zainwestowało.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

ninjaproject pisze:
23 kwie 2020, 20:37
@cajto
Więcej tych zakończonych SL-em pokazuj, a najlepiej wszystkie.
Bo inaczej stwarzasz błędny obraz swojego tradingu.

Poza tym, to masz rację - jedyny sposób żeby zarobić, to zarobić więcej niż się zainwestowało.
Darek, po co zaczynasz?
Zawsze dostajesz baty, jak nie ode mnie, to od innych, a ty dalej swoje :roll:
Nawet nie masz tyle przyzwoitości pogratulować Belonowi zyskownego wejścia tam, gdzie ty pewnie powiedziałeś:
"co ja wiem, wiem tyle że to, nic więcej nie wiem" :lol:

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Poza tym, cajto, to nie martw się o tą pozycję na srebrze, bo ja mam już ją odrobioną w razie straty, więc tak, czy owak, nie boli mnie nic.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ