Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

dzikson pisze:
23 kwie 2020, 08:57
Wiesz ja bym nie był tak krytyczny. Widzę forum i ludzi tutaj z innej perspektywy. Przez to że od zawsze byłem oceniany i musiałem wszystko udowadniać wydaje mi się że widzę to co czytam z innej perspektywy. dadas pokazuje i pisze o swoich pozycjach, a nie wkleja tylko te co weszły. O ile dobrze interpretuje to dadas z tego żyje, więc należy do tej niewielkiej grupy userów (szczególnie forumowych).
Dzikson, żeby zrozumieć całe zamieszanie które się tworzy wokół Darka, trzeba cofnąć się w czasie kilka lat, nie tylko na to forum. Ty jesteś tutaj od niecałego roku (chyba, że wcześniej miałeś innego nicka), my (Belon, Tomasz, Cblondyn, Nieśmiertelny Trader, ja i wielu innych) jesteśmy tu już o wiele dłużej i mamy w pamięci co kto robił / mówił, czy ma progres, czy kręci się wokół swojego ogona.
Co do życia z FX, w mojej ocenie Darek z tego nie żyje, być może zarabia, tak jak Zaorski, ale główne źródło utrzymania jest gdzie indziej. Oczywiście to moja subiektywna opinia i nie wymagam tutaj jakichś dowodów, itp.

Samo wrzucanie swoich otwartych pozycji uważam za z gruntu niepotrzebne, ale z naszej ludzkiej natury, jak najbardziej zrozumiałe. Każdy chce się pochwalić dobrym wejściem, a złe przemilczeć. Natomiast z merytorycznego punktu widzenia, przedstawia to IMO niewielką wartość, bo każdy z nas ma własny styl i pod tym kątem będzie analizował pozycję drugiego, zresztą, pozycja jest zwykle już zabezpieczona, wiec nawet ewentualne skopiowanie też odpada.
Co innego analizy, wrzucamy swoje wizje, ktoś inny je weryfikuje po swojemu, czasem dzieli się swoimi przemyśleniami i to jest konstruktywne.

I tak na marginesie, gdybym miał wybrać kto jest lepszy w te klocki - ty czy Darek, bez wahania wskazałbym na ciebie. Nie dlatego że się
często kłócę z Darkiem i chcę mu dopiec, wystarczy poczytać co kto pisze i jak czuje rynek.
Nie szukam tu ani kumpli, ani wrogów, staram się być obiektywny. A że prawda czasem jest gorzka...

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 754
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

dzikson pisze:
23 kwie 2020, 08:57
.........................................
Wczoraj chciałem dla @kraba wrzucić moment mojego wejścia w ropę na buy (pisałem chyba z dwa dni temu że czekam na znak żeby wejść w longa), dokładnie wtedy kiedy wchodziłem ale stwierdziłem że to bez sensu, zrobiłem to raz, potem wszyscy stwierdzili że na to czasu nie ma, no i ok jak ktoś skalpuje to ok, ale tyle samo czasu zajmuje co wypisywanie 10 stron na forum, mogę za to pokazać dziś moją pozyjcę że ropę mam już zabezpieczoną.. Wnosi to coś do tematu? nie sądzę, więcej by wniosło jak bym napisał wczoraj że właśnie wszedłem na buy i wskazał powody dlaczego wszedłem...Wtedy ktoś by mógł to ocenić czy setup ma szanse się udać, a nie po fakcie.
Pokazywać moment wejścia jest bez sensu , dlatego że niedoświadczony "zawodnik" będzie kopiował wejścia (a mogą być stratne)
i będzie miał (jego zdaniem) pretensję że go oszukałeś :shock:
Pokazanie raportu po kilkunastu godzinach nie tylko pozbawią takiego "ktosia" argumentu kłamstwa,
ale być może zmusi go do myślenia. :idea: :!:
W raporcie dokładnie widać datę , czas oraz poziom otwartej pozycji można to odnieść (lub nanieść) na swoje wykresy i skonfrontować
ze swoją metodą czy strategią przez siebie (niego) stosowaną.
Jest to moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać :d
cajto pisze:
23 kwie 2020, 09:26
Samo wrzucanie swoich otwartych pozycji uważam za z gruntu niepotrzebne, ale z naszej ludzkiej natury, jak najbardziej zrozumiałe. Każdy chce się pochwalić dobrym wejściem, a złe przemilczeć. Natomiast z merytorycznego punktu widzenia, przedstawia to IMO niewielką wartość, bo każdy z nas ma własny styl i pod tym kątem będzie analizował pozycję drugiego, zresztą, pozycja jest zwykle już zabezpieczona, wiec nawet ewentualne skopiowanie też odpada.
mam jak widać trochę inne zdanie
cajto pisze:
23 kwie 2020, 09:26
Co innego analizy, wrzucamy swoje wizje, ktoś inny je weryfikuje po swojemu, czasem dzieli się swoimi przemyśleniami i to jest konstruktywne.
Tu pełna zgoda :564:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Awatar użytkownika
Kuskus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2019, 06:27

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Kuskus »

Jak tam dzisiaj DSWS chlopaki? Czy dadas zrobil wam juz breloczki ze swoja podobizna? : )

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dzikson pisze:
23 kwie 2020, 09:10
Widzisz, nie o wszystkim wiem :)
To sobie obejrzyj "miszcza" w akcji :)
Teoretycznie na wykresie hist. to jest świetny. Okazje znajduje jak mało kto :D
Za to żeby to rozgrywać gdy miał ku temu okazje to już .... zresztą sam obejrzyj ;)
Jak chcesz możesz zostac jego patronem. :lol:
Jest nawet wątek odnoszący sie do dyskusji jaka była w "Rejsie" ;)
https://www.youtube.com/watch?v=IjTyxzGaqVo

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tym bardziej wrzucanie analiz jest szkodliwe!
Wrzucanie analiz powoduje, że nowy, niedoświadczony trader ma wrażenie, że tu można coś więcej wiedzieć, i patrzy na tych "analityków" jak na jakichś magów mających dostęp do wiedzy tajemnej!
To jest wielce szkodliwe, ponieważ taki nowicjusz traci czas na szukaniu Graala, i minie wiele lat zanim zrozumie, że tu nie o to chodzi!
Chodzi o to, żeby tradować i odrabiać straty z nawiązką, a nie o to, żeby mieć rację!
O wiele bardziej wartościowe są moje filmy, które analizują wejścia i błędy.
Każdy trader powinien sobie taki film co jakiś czas nakręcić i potem go obejrzeć!

PS. A swoją drogą, to fajnie wiedzieć, że nawet zagorzali przeciwnicy oglądają moje filmy!
Super! Tak trzymać! Może w końcu coś do was dotrze!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 754
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

ninjaproject pisze:
23 kwie 2020, 12:04
............
O wiele bardziej wartościowe są moje filmy, które analizują wejścia i błędy.
Każdy trader powinien sobie taki film co jakiś czas nakręcić i potem go obejrzeć!

PS. A swoją drogą, to fajnie wiedzieć, że nawet zagorzali przeciwnicy oglądają moje filmy!
Super! Tak trzymać! Może w końcu coś do was dotrze!
Sorki Darek może masz i rację lecz imo m5 :!: to ruletka forexsowa :?:
pomyśl czy nie lepiej i czytelniej by były interwały H4 - D1 :idea: :!:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Andreasgp pisze:
23 kwie 2020, 12:38
ninjaproject pisze:
23 kwie 2020, 12:04
............
O wiele bardziej wartościowe są moje filmy, które analizują wejścia i błędy.
Każdy trader powinien sobie taki film co jakiś czas nakręcić i potem go obejrzeć!

PS. A swoją drogą, to fajnie wiedzieć, że nawet zagorzali przeciwnicy oglądają moje filmy!
Super! Tak trzymać! Może w końcu coś do was dotrze!
Sorki Darek może masz i rację lecz imo m5 :!: to ruletka forexsowa :?:
pomyśl czy nie lepiej i czytelniej by były interwały H4 - D1 :idea: :!:
Nie istnieje coś takiego jak lepszy czy gorszy interwał.
M5 jest tak samo dobrym interwałem jak każdy inny.
Wszystko zależy od umiejętności tradera, ilości czasu który może poświęcić tradingowi, oraz czy wie co i kiedy ma robić.
Reszta, to trening, trening, jeszcze raz trening, i walka ze swoimi słabościami!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Wolfgang Beltracchi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 07 mar 2017, 18:42

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Wolfgang Beltracchi »

ninjaproject pisze:
23 kwie 2020, 12:04
Tym bardziej wrzucanie analiz jest szkodliwe!
Wrzucanie analiz powoduje, że nowy, niedoświadczony trader ma wrażenie, że tu można coś więcej wiedzieć, i patrzy na tych "analityków" jak na jakichś magów mających dostęp do wiedzy tajemnej!
To jest wielce szkodliwe, ponieważ taki nowicjusz traci czas na szukaniu Graala, i minie wiele lat zanim zrozumie, że tu nie o to chodzi!
Chodzi o to, żeby tradować i odrabiać straty z nawiązką, a nie o to, żeby mieć rację!
O wiele bardziej wartościowe są moje filmy, które analizują wejścia i błędy.
Każdy trader powinien sobie taki film co jakiś czas nakręcić i potem go obejrzeć!

PS. A swoją drogą, to fajnie wiedzieć, że nawet zagorzali przeciwnicy oglądają moje filmy!
Super! Tak trzymać! Może w końcu coś do was dotrze!
https://www.youtube.com/watch?v=IjTyxzGaqVo
Wchodzisz za 3 pelne z loty , z palca bo Ci sie wydawalo...:) ja nie wiem jaka wartosc u Ciebie przedstawia lot
ale rozumioem , ze Ty grasz na DEMO ?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Dzisiejszy trade:
[DAX30]M5.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Wolfgang Beltracchi pisze:
23 kwie 2020, 12:42
ninjaproject pisze:
23 kwie 2020, 12:04
Tym bardziej wrzucanie analiz jest szkodliwe!
Wrzucanie analiz powoduje, że nowy, niedoświadczony trader ma wrażenie, że tu można coś więcej wiedzieć, i patrzy na tych "analityków" jak na jakichś magów mających dostęp do wiedzy tajemnej!
To jest wielce szkodliwe, ponieważ taki nowicjusz traci czas na szukaniu Graala, i minie wiele lat zanim zrozumie, że tu nie o to chodzi!
Chodzi o to, żeby tradować i odrabiać straty z nawiązką, a nie o to, żeby mieć rację!
O wiele bardziej wartościowe są moje filmy, które analizują wejścia i błędy.
Każdy trader powinien sobie taki film co jakiś czas nakręcić i potem go obejrzeć!

PS. A swoją drogą, to fajnie wiedzieć, że nawet zagorzali przeciwnicy oglądają moje filmy!
Super! Tak trzymać! Może w końcu coś do was dotrze!
https://www.youtube.com/watch?v=IjTyxzGaqVo
Wchodzisz za 3 pelne z loty , z palca bo Ci sie wydawalo...:) ja nie wiem jaka wartosc u Ciebie przedstawia lot
ale rozumioem , ze Ty grasz na DEMO ?
Z czego takie wnioski?
Wchodzę za tyle, za ile mnie stać, a tobie co do tego za ile wchodzę?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ