Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

cajto pisze:
22 kwie 2020, 21:27
Porównałem wykres D1 z ICM i z Investing - różnice w H/L jeśli są, to ok 1 pipsa, kształty świec z reguły takie same, sporadycznie inne, bardzo zbliżone z kosmetycznymi różnicami.
Dlatego najlepiej robić analizę na wykresie broka, u którego się gra. Ropa pokazała to dobitnie, ale to anom.. :wink: , chyba, że pojawią sie jakieś dziwne szpiloki, jak w ICM na złocie końcem marca, wtedy trzeba popytać, czy to ogólnie, czy tylko u nas.

Oprócz swoich średnich nie używam żadnych wskaźników, więc się nie wypowiem w tym temacie.
Bede obserwował
eurusd też patrze
a Tobie wychodzą jakie poziomy do spadku eu

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Jeśli przyjmiemy impuls 1,149 - 1,0653 jako bazowy, to F161 wychodzi na 1.01x.
Z kolei Diament, jeśli 1,10 było ostatnim High przed wyjściem, to też wypada zbliżony poziom.

15 stron DT, 13 stron Rejsu :roll: 8)
Może po ciastku od Kapitan :p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Rozumie
ale cały wzrost do 1,25 chcesz znieść?
------------------------------------------------------------------------
prp dzieje sie do dołu na us500
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Tomasz196407 pisze:
22 kwie 2020, 21:52
Rozumie
ale cały wzrost do 1,25 chcesz znieść?
Przeceniasz mnie Tomku :D
To tylko Majki i spółka mogą takie rzeczy :wink:

Kiedy mowa o wysokich TFach na E/U, trzeba pamiętać też o kanale z W1, w którym cena porusza się od około półtora roku. Na początku marca mieliśmy próbę wyjścia górą, zasięg został zrobiony w ok 65%, nastąpił powrót do wnętrza kanału i w dalszej kolejności: test dolnej bandy, ustanowione nowe minima i kolejny test górnej bandy (na D1 dobrze to widać).
Pełen zasięg wyjścia dołem z tej formacji to 1.02
Na chwilę obecną, IMO kierunek południe.
Ewentualne złamanie 1.10 mogłoby zmienić ten obraz.
Tomasz196407 pisze:
22 kwie 2020, 21:52
prp dzieje sie do dołu na us500
To Narwany Steve dorwał się do zleceń, ale wciąż w kanale :D Pilnują ramek skubańcy :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

cajto pisze:
22 kwie 2020, 22:15
Tomasz196407 pisze:
22 kwie 2020, 21:52
Rozumie
ale cały wzrost do 1,25 chcesz znieść?
Przeceniasz mnie Tomku :D
To tylko Majki i spółka mogą takie rzeczy :wink:

Kiedy mowa o wysokich TFach na E/U, trzeba pamiętać też o kanale z W1, w którym cena porusza się od około półtora roku. Na początku marca mieliśmy próbę wyjścia górą, zasięg został zrobiony w ok 65%, nastąpił powrót do wnętrza kanału i w dalszej kolejności: test dolnej bandy, ustanowione nowe minima i kolejny test górnej bandy (na D1 dobrze to widać).
Pełen zasięg wyjścia dołem z tej formacji to 1.02
Na chwilę obecną, IMO kierunek południe.
Ewentualne złamanie 1.10 mogłoby zmienić ten obraz.
Tomasz196407 pisze:
22 kwie 2020, 21:52
prp dzieje sie do dołu na us500
To Narwany Steve dorwał się do zleceń, ale wciąż w kanale :D Pilnują ramek skubańcy :wink:
Widzisz ile daje rozmowa :)

kanał przepiekny
tylko z tego względu że są powybijane dołki
to teraz imo tak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: belon »

Wejście: post983235.html#p983235
opinia: post983267.html#p983267
metafora: post983379.html#p983379
i... pan nindża, transakcja i jego uniwersalne narzędzie dsws, na swoim demo statku, w pięknym stylu dopłynęli, zgodnie z oczekiwaniami, do stop lossa... jak zwykle zresztą (mam kolejny nick - nindżaStopLoss) - skrin.
Anomalia przepraszam - nie mogłem się powstrzymać,
Darek, nindża, dadas, technik, frytka - więcej lajf propozycji!!!

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

//

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

belon pisze:
23 kwie 2020, 06:53
Wejście: post983235.html#p983235
opinia: post983267.html#p983267
metafora: post983379.html#p983379
i... pan nindża, transakcja i jego uniwersalne narzędzie dsws, na swoim demo statku, w pięknym stylu dopłynęli, zgodnie z oczekiwaniami, do stop lossa... jak zwykle zresztą (mam kolejny nick - nindżaStopLoss) - skrin.
Anomalia przepraszam - nie mogłem się powstrzymać,
Darek, nindża, dadas, technik, frytka - więcej lajf propozycji!!!
Wiesz ja bym nie był tak krytyczny. Widzę forum i ludzi tutaj z innej perspektywy. Przez to że od zawsze byłem oceniany i musiałem wszystko udowadniać wydaje mi się że widzę to co czytam z innej perspektywy. dadas pokazuje i pisze o swoich pozycjach, a nie wkleja tylko te co weszły. O ile dobrze interpretuje to dadas z tego żyje, więc należy do tej niewielkiej grupy userów (szczególnie forumowych). SL są naturalną konsekwencją błędnej decyzji ale wynik zależy od wielu transakcji razem. Nie przypominam sobie aby czy to w "rejs'ie" czy to w innym wątku był wysyp screenów z pozycjami złymi, które zaliczyły SL lub zostały zamknięte ze stratą, za to wiem i widzę cały czas na forum, na czatach, na telegramach i różnych grupach jak to każdy ma genialne pozycje które albo już są zabezpieczone, albo są na plusie.

Przykład Damba, ile jest osób którzy krzyczą na forum? A ilu z nich ma podpiętego MyFxBook'a lub podobne pokazujące wszystkie transakcje?

Wczoraj chciałem dla @kraba wrzucić moment mojego wejścia w ropę na buy (pisałem chyba z dwa dni temu że czekam na znak żeby wejść w longa), dokładnie wtedy kiedy wchodziłem ale stwierdziłem że to bez sensu, zrobiłem to raz, potem wszyscy stwierdzili że na to czasu nie ma, no i ok jak ktoś skalpuje to ok, ale tyle samo czasu zajmuje co wypisywanie 10 stron na forum, mogę za to pokazać dziś moją pozyjcę że ropę mam już zabezpieczoną.. Wnosi to coś do tematu? nie sądzę, więcej by wniosło jak bym napisał wczoraj że właśnie wszedłem na buy i wskazał powody dlaczego wszedłem...Wtedy ktoś by mógł to ocenić czy setup ma szanse się udać, a nie po fakcie.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6653
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dzikson pisze:
23 kwie 2020, 08:57
to dadas z tego żyje,
Chyba za te 17$ co każe sobie zapłacic za szkolenie :d
A z konta demo to juz sie wyżyc nie da ;)

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Widzisz, nie o wszystkim wiem :)
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

ODPOWIEDZ