[OIL] Analizy, prognozy

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: [OIL] Analizy, prognozy

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Nie wiem czy slyszeliście wczoraj, że Arabia saudyjska oskarżyła Katar o wspieranie terroryzmu islamskiego. Samo oskarżenie jest śmieszne biorąc pod uwagę, że AS od dziesięcioleci wspiera ten terroyzm. Pamiętacie jak ostatnio był u nich Trump i podpisali kontrakt na dużą dostawę broni z USA do AS ? Analitycy gdybali, że AS chce zaatakowac Iran. Analitycy jak zwykle nie trafili. Po co Iran ? Katar ma większe złoża ropy i gazu, a za to małe siły zbrojne. Najwyraźniej po Jemenie AS zaatakuje kolejnego sąsiada.
Moja sugestia : uważajcie na szorty na ropie, bo cena ropy może gwałtownie pójść w górę.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Clagon
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 29 paź 2017, 00:15

Re: [OIL] Analizy, prognozy

Nieprzeczytany post autor: Clagon »

Co myślicie o kursie ropy od poniedziałku? Jak na moje niedoświadczone oko to chwilowy horyzont, a potem spadek w dół. Czy może jednak dalszy wzrost?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: [OIL] Analizy, prognozy

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Patrząc na szybko... Kurs jest w rejonie szczytów z początku roku ale specjalnie nie widać sygnałów sugerujących, że strona popytowa słabnie. Jest szansa na niewielką korektę (2$?) ale trend jest niepodważalny (póki co).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

swingtrader
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 21 lis 2017, 22:04

Re: [OIL] Analizy, prognozy

Nieprzeczytany post autor: swingtrader »

Według mnie przyszedł długo oczekiwany czas na kupno ropy, która mocno zniżkowała w ostatnich tygodniach. Kraje OPEC porozumiały się dziś co do obniżenia wydobycia “czarnego złota”. W efekcie pojawił się popyt, który powinien doprowadzić do wzrostów w kolejnych dniach. Wyrysować powinna się co najmniej korekta a być może jest to punkt zwrotny rozpoczynający nowy wzrostowy trend. Wykres w interwale H4.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

pko24
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 11 gru 2011, 19:33

Re: [OIL] Analizy, prognozy

Nieprzeczytany post autor: pko24 »

cotbase.com gra ktoś na to?
zmiany udziałów poszczególnych grup inwestorów: commercials vs small speculators ? np. obecny obrazek pokazuje, że duzi zminiejszyli trochę pozycje a mali mocno zapakowali?
https://youtu.be/vpxgoNWWNGs?t=162
Trump został sam? Kanada i Meksyn nie dołożą się do cięć w oczekiwanym zakresie.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: [OIL] Analizy, prognozy

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Jakoś może odświeżyć ten temat bo na dt chłopaki mnie opieprzają że pisze o ropie. Właśnie reszta traderów zrolowała ropę i mamy 25$. Panowie przemyślenia jakieś macie na przyszły tydzień. Patrzeć na wykres czy raczej zależeć będzie od stanu gospodarki? Investing własnie podskoczyło na 25,03$
Panowie jakieś prognozy na jutrzejsze otwarcie?

pko24
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 11 gru 2011, 19:33

Re: [OIL] Analizy, prognozy

Nieprzeczytany post autor: pko24 »

Dla mnie technicznie to uzasadnia już "że korekta się zakończyła" jestem na S otwierałem na zamknięciu, na "weekend", o ile nie będzie wojny... dane będą tragiczne, jak co tydzień a cięcia mają być od maja, cokolwiek zrobią jest "za mało, za późno", Trump odblokuje USA tylko dla cen ropy

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: [OIL] Analizy, prognozy

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Ja o tym cały czas piszę, że analizy analizami a ropa swoje. Miałem S ale kupiłem zabezpieczająco do longa. Teraz dokupiłem L na 26 i będę czekał.

pko24
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 11 gru 2011, 19:33

Re: [OIL] Analizy, prognozy

Nieprzeczytany post autor: pko24 »

OPEC++ swoje a kraje robią swoje:
@Amena__Bakr
4h Saudi Arabia is set to sell about 600,000 barrels a day of crude to the U.S. in April, the highest volume in a year- industry sources #OOTT

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: [OIL] Analizy, prognozy

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Tak każdy głosi że obetnie i chce żeby więcej obciął ten drugi. Ropa już przestała na to reagować. Nie wiem po co tyle hałasu robią jak po prostu muszą obciąć bo za dwa tygodnie zamkną produkcje bo nie ma zużycia i nie ma gdzie trzymać. A za 4 tygodnie i 30mln baryłek cut będzie mało. Do tego Arabowie chcą tania ropę sprzedawać koncernom nie tylko do USA ale na cały świat.

ODPOWIEDZ