DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

valkiria pisze:
16 kwie 2020, 12:19
Rozmawiałem ze swoim opiekunem i wiem co będzie i co mam zrobić. Pozdrawiam.
to podziel sie wiedza z innymi bo chyba 90% tutaj bedzie mialo podobny problem do Ciebie
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

za xtb

Szanowny kliencie,



pragniemy poinformować, iż na dzisiejszym rolowaniu na instrumencie OIL.WTI można spodziewać się potencjalnie dużej różnicy w cenie pomiędzy starym kontraktem a nowym. Aktualnie różnica wynosi ponad 6 USD, co przy obecnym kursie 20.00 stanowi ponad 30%.

Jeżeli posiadają Państwo zlecenia limit lub stop blisko bieżącego kursu, prosimy o dostosowanie ich wartości do przewidywanej różnicy. Dodatkowo zalecamy zapewnić odpowiedni poziom Free margin na Państwa rachunku, w celu uniknięcia aktywacji mechanizmu STOP OUT.

to po pierwsze. Na tę chwile chyba jest 5,41$
Dla zabezpieczenia się przed spadkiem ceny poniżej ceny po rolowaniu i ewentualnej straty na pozycji L zalecają otworzenie pozycji S z takim samym wolumenem jak L.

o spekulacje z jeszcze jedna Ska sie nie pytałem.
Przyklad:
Ostatnie rolowanie na brent z 24 marca cena w górę o 2.5$ i w ciagu jednej sesji powrót na cene sprzed rolowania.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2020, 20:42 przez valkiria, łącznie zmieniany 2 razy.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Anomalia pisze:
16 kwie 2020, 20:34
Tomasz196407 pisze:
16 kwie 2020, 20:24
Myśle że dużo pytań o te rolowania i wti
znalazłem w sieci taki filmek krótki moze i nasza koleżanka bedzie miała odpowiedx na nurtujacy problem
https://www.youtube.com/watch?v=lLPfAzb_SWQ
Tomasz, dzięki za pamięć :564:
I przy okazji, mam nowe przemyślenia bo odpowiedzi na konkretne pytania moje nie padły - oprócz info o statystyce.
U brokera A (np. Alior) dolicza się na ropie swap codziennie a u brokera B (np. mbank) raz na miesiąc. U jednego i drugiego raz na miesiąc (?) przechodzi się na nowy kontrakt. Zatem: w mbanku z kontraktu na kontrakt przejdzie się płynnie. Alior taką pozycję zamykał (jak miałam aktywne konto w aliorze). Mam doświadczenie z tymi dwoma typami postępowania ale zapewne są też inne o których Anomalii się nie śniło.
Zastanawiam się zatem jak ustawić longterm u brokera typu alior. Da się? Oraz czy są brokerzy, którzy mają dziennie naliczany swap (na ropie) i nie zamykają pozycji w momencie przechodzenia na nowy kontrakt?
K. wytłumacze to wszystko może po za tu działem
wszystko jest pod kontrolą tylko my traderzy chcemy wszystko i wszystkich przechytrzyć a le niestety sie nie da
Kontrakt Miesieczny zakłada jak nazwa gre miesieczna a co ponadto to musisz płacić
Nie chce dalej pisac bo to rozwinie sie bardzo wiec prosze o pw

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

UWAGA :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Postanowilem o tym napisać
bo takie wariacji jaka jest teraz na rynku chyba nie bylo od czasow Lechmana
podobnie bylo wtedy spore zarobki i wyrazne kuszenie duzymi zyskami
to prowokuja by grac w zasadzie calym depo :( az mnie rece swedza
nie chodzi tu o to bym sie chwalil zyskami codziennie
ale takiej sytuacji bym ja od kilku dni robil tygodniowke czy wiecej niz 2 w zasadzie nie pamietam bo to tak na spokojnie
poraza :idea: :idea: gdyz przeciez nie tylko ja potrafie odczytac taki prosty przekaz z daxa czy sp 500
wg mnie leci takie rozdawnictwo kasy ze szok a przeciez ktos musi STRACIĆ
dlatego PRZESTRZEGAM zwlaszcza tych co nawet im szkoda bo broker im zabiera swapp
przyklad dzis daxa zjazd z 400 na 100 cos tam podbicie na 400 i zejscie na 200 i znowu to
samo 350 i znowu 200 za proste za latwe to kto tu krna traci :?:
ostrzegam zwlaszcza tych co stawiaja grube pozycje na noc malo ze stop to jeszcze glebiej slka
wg mnie szykuja jakiegos solidnego wałaaaaaaa tak to widze
:!: obym sie mylil ale mysle ze tego rodzaju ostrzezenie nikomu nie zaszkodzi
bo ktos moze pamieta zreszta byla tu juz rozmowa o tym/to nie tu ale rysowalem labedzia na innym forum to smieli sie ze mnie na funciaku/ jak bylo 1,7 chyba i tylko zaczeli gadki o wyjsciu
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2020, 20:46 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Anomalia pisze:
16 kwie 2020, 20:34
czy są brokerzy, którzy mają dziennie naliczany swap (na ropie) i nie zamykają pozycji w momencie przechodzenia na nowy kontrakt?
oczywiście że są. Dokładnie tak jest u mnie. Nawet nie widze ze jakies rolowania były. Wykres płynny, pozycje cały czas otwarte. Swap naliczany każdego dnia
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Kermit pisze:
16 kwie 2020, 20:45
Anomalia pisze:
16 kwie 2020, 20:34
czy są brokerzy, którzy mają dziennie naliczany swap (na ropie) i nie zamykają pozycji w momencie przechodzenia na nowy kontrakt?
oczywiście że są. Dokładnie tak jest u mnie. Nawet nie widze ze jakies rolowania były. Wykres płynny, pozycje cały czas otwarte. Swap naliczany każdego dnia
Jest zamknieta o 23 i startuje o 00:05. Widzisz to prawdopodobnie jako lukę ale nie naliczaja swap bo płacisz go cały czas. Nie wiem jak to jest mozliwe skoro szykuje sie skok w góre o 5.5$

Awatar użytkownika
anturo
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 11 maja 2013, 00:17

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: anturo »

cugan pisze:
16 kwie 2020, 20:20
Tomasz196407 pisze:
16 kwie 2020, 20:16
To przyznac sie kto winny i co napisał że nie było forum tyle godzin
Brokerzy zadziałali dezinformacyjmie
Chyba się ktoś w końcu połapał, że to stąd jeden gościu napierd..la strażnikami na dax'ie.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

anturo pisze:
16 kwie 2020, 20:50
cugan pisze:
16 kwie 2020, 20:20
Tomasz196407 pisze:
16 kwie 2020, 20:16
To przyznac sie kto winny i co napisał że nie było forum tyle godzin
Brokerzy zadziałali dezinformacyjmie
Chyba się ktoś w końcu połapał, że to stąd jeden gościu napierd..la strażnikami na dax'ie.
I jeszcze głosi o strażakach na sp.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

dax ropa sp500 pozycjonowanie jak widac
https://iv.pl/image/GtfBnH2
https://iv.pl/image/GtfBhlD
https://iv.pl/image/GtfBC74
dolce ski z wyzej 4,2 i edek lki z 1,082
pozniej moze pokaze
straznicy silni zwarci i gotowi :D
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2020, 20:56 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

cugan pisze:
16 kwie 2020, 20:26
Ten poziom docelowo na EU a potem dostrzegłem cofkę na 1,10 z haczykiem
Możliwe ? Niemożliwe ?
Jak kto woli !!
cofka z 1.0850 lub z 1.08 na 1.10? Cytując klasyka napisze tylko "pobożne życzenia"
a jako alternatywę wrzucę swoje kreski


edek h1
https://www.tradingview.com/x/hTkK1CQM/
https://www.tradingview.com/x/q2N0lAwQ/
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany