DayTrading: Piątek 10.04.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: cugan »

cugan pisze:
10 kwie 2020, 10:00
Zen pisze:
10 kwie 2020, 09:35
Bemowo1 pisze:
10 kwie 2020, 00:33
Dla zainteresowanych co do EUR/USD
post980876.html#p980876
Rozważań na temat EUR/USD ciąg dalszy
post980930.html#p980930

Zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Wielkanocnych
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

valkiria pisze:
10 kwie 2020, 12:34
Jeśli chodzi o liczbę bezrobotnych w usa czy kanadzie to sposób zatrudniania tam jest nieco inny ni z w europie. Jest mnóstwo osób które działają jako samozatrudnione nawet w firmach czy korporacjach. Zawieszając działalność rejestrują się w up i stąd taka skala bezrobocia. Jest to przejściowe zjawisko nie związane ze stanem gospodarki. Zniknie po ustąpieniu wirusa albo nawet pójdzie w drugą stronę. Straty odrobią na ropie.
ta....dla jaj sobie 16mln zamknelo jednoosobowe dzialalnosci i sie zarejestrowalo po zasiłki...a to Ci zgrywusy :wall: :wall: :wall:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Kermit pisze:
10 kwie 2020, 15:56
valkiria pisze:
10 kwie 2020, 12:34
Jeśli chodzi o liczbę bezrobotnych w usa czy kanadzie to sposób zatrudniania tam jest nieco inny ni z w europie. Jest mnóstwo osób które działają jako samozatrudnione nawet w firmach czy korporacjach. Zawieszając działalność rejestrują się w up i stąd taka skala bezrobocia. Jest to przejściowe zjawisko nie związane ze stanem gospodarki. Zniknie po ustąpieniu wirusa albo nawet pójdzie w drugą stronę. Straty odrobią na ropie.
ta....dla jaj sobie 16mln zamknelo jednoosobowe dzialalnosci i sie zarejestrowalo po zasiłki...a to Ci zgrywusy :wall: :wall: :wall:
Niestety tak jest. Chodzi o osoby również np w firmach. Np jak w Polsce pielęgniarki. Pod uwagę należy też wziąć osoby pracujące na czarno. Zresztą nie obchodzi mnie to co myślisz. Co nie napisał bym na tym forum spotyka się z wyśmiewaniem i dezaprobata a szanowne zamknięte grono ludzi tu nie ogarnia świata zewnętrznego nie wstając od monitora. Byłem w USA, Kanadzie teraz żyję i pracuje w UK. Bardziej znam zagranice niż Polskie. Należało by poczytać o sposobie zatrudnienia, ubezpieczenia w USA a następnie podjąć dyskusje. Jak kolega to uczyni zapraszam. Wróciłem z stamtąd właśnie dla tego że moja praca nie zapewniała mi przyszłości.Tu w UK firma stoi ale mam płacone 80% i nie musiałem iść na zasiłek. Jednak osoby związane z moja firma jako samozatrudnione firma wypowiedziała umowy i zarejestrowali się jako bezrobotni. Zapewne wrócą do pracy po wszystko. Tylko tu w UK ten odsetek jest niewspółmiernie niższy niż w USA. chodzi mi o sposób zatrudnienia. Proponuje oprócz forexa poczytać czy pooglądać wiadomości, spróbować dowiedzieć się trochę o gospodarkach na świecie jak funkcjonują. Sposób nietolerancji na tym forum jest specyficzny a nie zgadzanie się z czyjaś opinia wyrażany w sposób drwiący i poza tym nic więcej. Żadnej konstruktywnej rozmowy nawet normalnego zdania. Normalnie zbudowanego. Konstruktywnego. Zawierającego jakaś treść merytoryczna.Ja serdecznie wszystkich pozdrawiam i już życzyłem wesołych a w dobie pandemii przede wszystkim zdrowych świat dla wszystkich Was rodzin i znajomych. Na razie.

Awatar użytkownika
anturo
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 11 maja 2013, 00:17

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: anturo »

valkiria pisze:
10 kwie 2020, 16:13
Kermit pisze:
10 kwie 2020, 15:56
valkiria pisze:
10 kwie 2020, 12:34
Jeśli chodzi o liczbę bezrobotnych w usa czy kanadzie to sposób zatrudniania tam jest nieco inny ni z w europie. Jest mnóstwo osób które działają jako samozatrudnione nawet w firmach czy korporacjach. Zawieszając działalność rejestrują się w up i stąd taka skala bezrobocia. Jest to przejściowe zjawisko nie związane ze stanem gospodarki. Zniknie po ustąpieniu wirusa albo nawet pójdzie w drugą stronę. Straty odrobią na ropie.
ta....dla jaj sobie 16mln zamknelo jednoosobowe dzialalnosci i sie zarejestrowalo po zasiłki...a to Ci zgrywusy :wall: :wall: :wall:
Niestety tak jest. Chodzi o osoby również np w firmach. Np jak w Polsce pielęgniarki. Pod uwagę należy też wziąć osoby pracujące na czarno. Zresztą nie obchodzi mnie to co myślisz. Co nie napisał bym na tym forum spotyka się z wyśmiewaniem i dezaprobata a szanowne zamknięte grono ludzi tu nie ogarnia świata zewnętrznego nie wstając od monitora. Byłem w USA, Kanadzie teraz żyję i pracuje w UK. Bardziej znam zagranice niż Polskie. Należało by poczytać o sposobie zatrudnienia, ubezpieczenia w USA a następnie podjąć dyskusje. Jak kolega to uczyni zapraszam. Wróciłem z stamtąd właśnie dla tego że moja praca nie zapewniała mi przyszłości.Tu w UK firma stoi ale mam płacone 80% i nie musiałem iść na zasiłek. Jednak osoby związane z moja firma jako samozatrudnione firma wypowiedziała umowy i zarejestrowali się jako bezrobotni. Zapewne wrócą do pracy po wszystko. Tylko tu w UK ten odsetek jest niewspółmiernie niższy niż w USA. chodzi mi o sposób zatrudnienia. Proponuje oprócz forexa poczytać czy pooglądać wiadomości, spróbować dowiedzieć się trochę o gospodarkach na świecie jak funkcjonują. Sposób nietolerancji na tym forum jest specyficzny a nie zgadzanie się z czyjaś opinia wyrażany w sposób drwiący i poza tym nic więcej. Żadnej konstruktywnej rozmowy nawet normalnego zdania. Normalnie zbudowanego. Konstruktywnego. Zawierającego jakaś treść merytoryczna.Ja serdecznie wszystkich pozdrawiam i już życzyłem wesołych a w dobie pandemii przede wszystkim zdrowych świat dla wszystkich Was rodzin i znajomych. Na razie.
Nie, nie spoko wrzucaj tego typu info, ja nie mam pojęcia o takich niuansikach. Mi się przydadzą. Forum może jest specyficzne, bo jest w 100% techniczne. Wykresy, AT tutaj to podstawa.

Awatar użytkownika
Zen
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 27 lis 2014, 12:46

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Zen »

Jeszcze w temacie #WTI
"Trump Strikes Deal With Mexico To Help Cut Oil Production In OPEC+ Deal"

https://oilprice.com/Energy/Crude-Oil/T ... -Deal.html
"Brak pieniędzy jest źródłem wszelkiego zła" - Mark Twain

Awatar użytkownika
spiter
Gaduła
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: 29 paź 2015, 20:39

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: spiter »

Zen pisze:
10 kwie 2020, 16:28
Jeszcze w temacie #WTI
"Trump Strikes Deal With Mexico To Help Cut Oil Production In OPEC+ Deal"

https://oilprice.com/Energy/Crude-Oil/T ... -Deal.html
Jeżeli się potwierdzi to luka w górę się szykuje...

Awatar użytkownika
TsunamiPL
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8504
Rejestracja: 23 sty 2012, 18:57

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: TsunamiPL »

The only way is up

_Kerad_
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1500
Rejestracja: 04 paź 2014, 13:03

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: _Kerad_ »

spiter pisze:
10 kwie 2020, 16:45
Zen pisze:
10 kwie 2020, 16:28
Jeszcze w temacie #WTI
"Trump Strikes Deal With Mexico To Help Cut Oil Production In OPEC+ Deal"

https://oilprice.com/Energy/Crude-Oil/T ... -Deal.html
Jeżeli się potwierdzi to luka w górę się szykuje...
rynek już tego gościa nie traktuje poważnie, ma ignora :D :D :D

a co do luki to oczywiście bedzie ale w dół bo porozumienie nie jest możliwe na chwile obecną a już na milion procent nie na taką skalę żeby zrównoważyć spadek konsumpcji...

Problem ropy jest brak popytu, zobacz ile tankowców czeka na rozładunek bo rafineria nie przyjmują gdyż produkcję ograniczają i zbiorniki magazynowe są zapełnine.

Nawet jak ograniczą to co ma niby pobudzić konsumpcję czyli popyt?
ograniczenie wydobycia?


Co dadzą cięcia na 2 m-ce ? w ilości do 10 mln baryłek
Jak szacowany spadek konsumpcji światowej to około 30 mln baryłek na dobę no i weź pod uwagę że wszyscy zrobili zakupy ropy na zapas

Dodatkowo USA jest liderem wydobycia a wszyscy chcą żeby oni tez ograniczali wydobycia.
Jak myślisz Tramp może nakazać prywatnym firmą ograniczenie wydobycia? zwłaszcza tym z Teksasu?

Ewidentnie Tramp chce być wybrany na kolejną kadencję dlatego robi taką szopkę i straszy Saudów ze wycofie wojska z ich terenów jak nie ograniczą wydobycia...

Tak jak na wykresie, jak bedzie sie poruszał po lini ceny w górę to wraz ze wzrostem ceny będzie spadała ilość
natomiast od góry w dół to ilość będzie rosła i tylko w jednym pkt masz równowagę rynkową :D :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2020, 18:11 przez _Kerad_, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
anturo
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 11 maja 2013, 00:17

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: anturo »

TsunamiPL pisze:
10 kwie 2020, 17:15
To się zdziwią :)
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polacy ... 60673.html
Jeszcze tylko niech poleci na dużych, głównych portalach i można brać "S"

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: DayTrading: Piątek 10.04.2020

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

www.google.com/amp/s/amp.theguardian.co ... -up-prices
S można brać ale to ryzykowne przy takiej zmienności jak pokazała wti wczoraj. Trzeba by sl. ten znowu przyniesie stratę jak zamknie pik. To dla odważnych. jak weźmiesz L i nawet jak zostanie to przeżyjesz na depozycie. Ale jak zostaniesz z S na 23$ to nastepny raz może byc za 10lat. Natomiast też uważam że cena spadnie. Nie ma gdzie trzymać i nie ma popytu. To całe ograniczenie produkcji to pic na wodę. Jeszcze chcą wycisnąć z ropy co sie da na koniec żeby przetrwać. Pomyślcie co będą robić z wydobywana ropa? Nie maja co z nia robić. Musza ograniczyć wydobycie tylko robią to z wielkim szumem. Nie mogą się dogadać kto ile ma ograniczyć.

Zablokowany