DayTrading: Środa 01.04.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Środa 01.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

ale urwało w dół po tych zapasach na ropie...widac ze rynek sie zupelnie tego nie spodziewal i nie zdyskontowal wczesniej "swiezych" newsow
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Re: DayTrading: Środa 01.04.2020

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Zwiastun pisze:
01 kwie 2020, 16:49
Przypominam się z wczorajszym wpisem. Co sądzicie o złocie? Zdaje się, że idą zgodnie ze scenariuszem, czyli wypełniają prawe ramię oRGR z potencjalnym zasięgiem 1950 - 2000. H4 i D1 - fajnie to widać. Jest taka teoria, że możni tego świata chcą pozbyć się mega zadłużenia poprzez wywołanie mega inflacji przy jednoczesnym utrzymywaniu zerowych stóp procentowych. Atak na tzw. klasę średnią. Naturalne więc wydaje się, że kto ma oszczędności będzie je ratował poprzez inwestycje w kapitał (głównie ziemia i nieruchomości) oraz metale szlachetne (złoto, itp.). Złoto jeszcze czeka. Ale zobaczcie na takie palladium. Niedługo dojdzie do wydawałoby się przesadnych poziomów sprzed spadków.

Także obstawiam złoto - 1950-2000 w kwietniu. Technika i fundamenty za tym przemawiają. Inna sprawa,że przy braku płynności banki mogą wywalać też złoto :lol:

Ropa - Tak dużo jest w L, że jak pójdą po te stopy to na 15 dolców to się nie zatrzyma :lol: :roll:

To moje scenariusze. Nie rekomendacje. Co sądzicie?
Zadam Ci proste pytanie co za GŁUPI to kupi to złoto tak drogo ?
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

El Primo
Gaduła
Gaduła
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2020, 15:15

Re: DayTrading: Środa 01.04.2020

Nieprzeczytany post autor: El Primo »

Kermit pisze:
01 kwie 2020, 16:53
ale urwało w dół po tych zapasach na ropie...widac ze rynek sie zupelnie tego nie spodziewal i nie zdyskontowal wczesniej "swiezych" newsow
spokojnie spokojnie spodziewaj się niespodziewanego :wink:

_Kerad_
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1500
Rejestracja: 04 paź 2014, 13:03

Re: DayTrading: Środa 01.04.2020

Nieprzeczytany post autor: _Kerad_ »

Kermit
Zobacz jak to wygląda, spada popyt na rope i jeszcze bradziej spadnie a z drugiej strony zwiększają wydobycie
wiesz dlaczego?

bo zaczęli walczyć o lidera wydobycia
Opec czyli Arabia saudyjska około 2009 roku była liderem z wydobyciem dziennym około 10 mln blizej 9 a rosja i usa miały znaczne mniej
dzis USA około 15 mln a rosja (pomimo cięć bo też uczestniczyła) ma ponad 10 mln i tak naprawdę tylko Arabia cięła wydobycie i spadła na jakieś 8 mln baryłek dziennie a może zwiększyć dzienne wydobycie do 12 mln
Wszyscy po uspokojeniu rynku chcą zająć jak najlepsze miejsce z dużym udziałem w rynku a to może potrwać

Moim zdaniem lepiej poczekać na info że rosja jednak siądzie do rozmów bo przy takiej nierównowadze rynkowej będzie ciężko wybić cene powyżej 25$

(Szacunki wydobycia piszę z pamięci i mogą się różnić od rzeczywistych ale kolejność będzie taka jak podałem)

dodatkowo płyną z rynku ropy informację że coraz więcej producentów będzie zwiększać wydobycia chcąc zminimalizować straty i pokryć przynajmniej część kosztów poprzez zwiększenie wydobycia
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2020, 17:20 przez _Kerad_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Środa 01.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

z mojej strony wszystko na temat ropy zostało powiedziane wczoraj... nie mam nic więcej do dodania
Dla mnie mozecie ustawiac sie z oczekujacymi nawet po 1$. Za pozycje oczekujace rynek nie płaci
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zwiastun
Gaduła
Gaduła
Posty: 284
Rejestracja: 21 lut 2012, 12:00

Re: DayTrading: Środa 01.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Zwiastun »

cugan pisze:
01 kwie 2020, 16:56
Zwiastun pisze:
01 kwie 2020, 16:49
Przypominam się z wczorajszym wpisem. Co sądzicie o złocie? Zdaje się, że idą zgodnie ze scenariuszem, czyli wypełniają prawe ramię oRGR z potencjalnym zasięgiem 1950 - 2000. H4 i D1 - fajnie to widać. Jest taka teoria, że możni tego świata chcą pozbyć się mega zadłużenia poprzez wywołanie mega inflacji przy jednoczesnym utrzymywaniu zerowych stóp procentowych. Atak na tzw. klasę średnią. Naturalne więc wydaje się, że kto ma oszczędności będzie je ratował poprzez inwestycje w kapitał (głównie ziemia i nieruchomości) oraz metale szlachetne (złoto, itp.). Złoto jeszcze czeka. Ale zobaczcie na takie palladium. Niedługo dojdzie do wydawałoby się przesadnych poziomów sprzed spadków.

Także obstawiam złoto - 1950-2000 w kwietniu. Technika i fundamenty za tym przemawiają. Inna sprawa,że przy braku płynności banki mogą wywalać też złoto :lol:

Ropa - Tak dużo jest w L, że jak pójdą po te stopy to na 15 dolców to się nie zatrzyma :lol: :roll:

To moje scenariusze. Nie rekomendacje. Co sądzicie?
Zadam Ci proste pytanie co za GŁUPI to kupi to złoto tak drogo ?
To tylko założenie. Poza tym, dla kogoś coś jest drogie a dla innego to samo jest tanie. Złoto było już po ponad 1900 USD w 2010 r. Wtedy było tanio? Więc może jeszcze raz tam dojdą. Co to w ogóle dzisiaj znaczy, drogo, czy tanio. A ropa po 15 USD będzie tania czy droga. Jeżeli założyć chociaż ziarno prawdy w tekście, który dzisiaj wklejałeś (link) - to może szykuje nam się nowe Breaton Woods. Nowe rozdanie. Nowy system. Wszystko jest możliwe, dlatego ciężko powiedzieć, że coś jest tanie lub drogie. Bo, że cały ten koronawirus to jedna wielka ściema coraz bardziej nie ulega dla mnie żadnej wątpliwości. Rocznie na świecie na grypę umiera od 300 do 700 tys ludzi. A koronawirus zabił już aż 44 tys. "Szok!" :idea: :idea: :idea:

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Środa 01.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Zwiastun pisze:
01 kwie 2020, 17:21
A koronawirus zabił już aż 44 tys. "Szok!" :idea: :idea: :idea:
wg oficjalnych danych...a żeby przyjąć to za pewnik musisz bezgranicznie uwierzyć temu co przekazali Chińczycy... :wpale:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

_Kerad_
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1500
Rejestracja: 04 paź 2014, 13:03

Re: DayTrading: Środa 01.04.2020

Nieprzeczytany post autor: _Kerad_ »

Kermit pisze:
01 kwie 2020, 17:19
z mojej strony wszystko na temat ropy zostało powiedziane wczoraj... nie mam nic więcej do dodania
Dla mnie mozecie ustawiac sie z oczekujacymi nawet po 1$. Za pozycje oczekujace rynek nie płaci
rozumiem twoje podejście i jeśli to robisz w pełni świadomie i zakładasz że potrzymasz pozycje może nawet do następnego roku to ok :oops:

a co do oczekującej to nie zakładam że spadnie aż tak i mogę kupować po 25$ albo i 35$ jak tylko podaż spadnie poniżej popytu bo przy takiej nierównowadze ciężko oczekiwać wzrostów i grać długą pozycje

Obecnie jestem poza rynkiem a jak podbiją to będę sprzedawał :(( i szukał krótkich pozycji

Zwiastun
Gaduła
Gaduła
Posty: 284
Rejestracja: 21 lut 2012, 12:00

Re: DayTrading: Środa 01.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Zwiastun »

Kermit pisze:
01 kwie 2020, 17:26
Zwiastun pisze:
01 kwie 2020, 17:21
A koronawirus zabił już aż 44 tys. "Szok!" :idea: :idea: :idea:
wg oficjalnych danych...a żeby przyjąć to za pewnik musisz bezgranicznie uwierzyć temu co przekazali Chińczycy... :wpale:
No dobra. Ale zawsze można usunąć Chiny ze statystyk i zakładam, że wyjdzie podobnie w poszczególnych krajach. Np. W Polsce na bezpośrednio z powodu grypy umiera rocznie od 170 - 350 osób. Chodzi mi o to, że reakcja z którą mamy do czynienia jest taka, jakby umierały dziesiątki milionów.

_Kerad_
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1500
Rejestracja: 04 paź 2014, 13:03

Re: DayTrading: Środa 01.04.2020

Nieprzeczytany post autor: _Kerad_ »

Kermit pisze:
01 kwie 2020, 17:26
Zwiastun pisze:
01 kwie 2020, 17:21
A koronawirus zabił już aż 44 tys. "Szok!" :idea: :idea: :idea:
wg oficjalnych danych...a żeby przyjąć to za pewnik musisz bezgranicznie uwierzyć temu co przekazali Chińczycy... :wpale:
no trzeba poczytac informacji z raportu operatorów telefonicznych ile ich ubyło :(((

Zablokowany