Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Pawel_FC pisze:
30 mar 2020, 18:15
Witam wszystkich

Leci ten czas, od startu upłynęło już 5 miesięcy. Kolejne podsumowanie tutaj:

https://forexclub.pl/strategia-forex-na ... n-19-i-20/

Wyniki na żywo tak jak zawsze tutaj:

http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828

Dzisiaj otwarta kolejna pozycja:
- EURUSD - short - rajd wzrostowy trwał nieprzerwanie od kilku świeczek, ale moim zdaniem dotarliśmy do bardzo ważnego miejsca dla trendu. Jest to strefa w okolicach 1.11500(wszystko zaznaczone na screenie). Jeżeli cena ją pokona i trwale utrzyma się powyżej, zmienię sentyment na wzrostowy. Póki tak się jednak nie stało, pozycja krótka w grze. Widać reakcję podaży, czekam na rozwój sytuacji.
Czesc,
strategia na koniec dnia ? Swieca D ma znaczenie ?
skąd te wejscie pospieszne?
Juz dawno miałem spytać o to, wiekszosc wejsc podobnych :|
póki jestem tu chciałbym to wiedzieć,
ale zbytnio sie nie zasmuce niewiedzą o D
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Tomasz196407 pisze:
30 mar 2020, 18:28
Pawel_FC pisze:
30 mar 2020, 18:15
Witam wszystkich

Leci ten czas, od startu upłynęło już 5 miesięcy. Kolejne podsumowanie tutaj:

https://forexclub.pl/strategia-forex-na ... n-19-i-20/

Wyniki na żywo tak jak zawsze tutaj:

http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828

Dzisiaj otwarta kolejna pozycja:
- EURUSD - short - rajd wzrostowy trwał nieprzerwanie od kilku świeczek, ale moim zdaniem dotarliśmy do bardzo ważnego miejsca dla trendu. Jest to strefa w okolicach 1.11500(wszystko zaznaczone na screenie). Jeżeli cena ją pokona i trwale utrzyma się powyżej, zmienię sentyment na wzrostowy. Póki tak się jednak nie stało, pozycja krótka w grze. Widać reakcję podaży, czekam na rozwój sytuacji.
Czesc,
strategia na koniec dnia ? Swieca D ma znaczenie ?
skąd te wejscie pospieszne?
Juz dawno miałem spytać o to, wiekszosc wejsc podobnych :|
póki jestem tu chciałbym to wiedzieć,
ale zbytnio sie nie zasmuce niewiedzą o D
Pozdrawiam
Cześć
Jak najbardziej daily ma znaczenie.
Tutaj akurat może się wydawać, że wejście za szybko ale strefę miałem już wcześniej a ostatnia świeczka mimo że mocno popytowa nie wybiła jej górą i to jest najważniejsze. Mimo tego rajdu trend jak dla mnie dalej był spadkowy dlatego powiedzmy "wzgląd" miał mniejsze znaczenie. Myślałem, że może w piątek cena mocniej się cofnie ale się nie cofnęła życie. Dlatego wejście pod taką bez górnego cienia.

Pozdro
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Pawel_FC pisze:
30 mar 2020, 19:19
Tomasz196407 pisze:
30 mar 2020, 18:28
Pawel_FC pisze:
30 mar 2020, 18:15
Witam wszystkich

Leci ten czas, od startu upłynęło już 5 miesięcy. Kolejne podsumowanie tutaj:

https://forexclub.pl/strategia-forex-na ... n-19-i-20/

Wyniki na żywo tak jak zawsze tutaj:

http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828

Dzisiaj otwarta kolejna pozycja:
- EURUSD - short - rajd wzrostowy trwał nieprzerwanie od kilku świeczek, ale moim zdaniem dotarliśmy do bardzo ważnego miejsca dla trendu. Jest to strefa w okolicach 1.11500(wszystko zaznaczone na screenie). Jeżeli cena ją pokona i trwale utrzyma się powyżej, zmienię sentyment na wzrostowy. Póki tak się jednak nie stało, pozycja krótka w grze. Widać reakcję podaży, czekam na rozwój sytuacji.
Czesc,
strategia na koniec dnia ? Swieca D ma znaczenie ?
skąd te wejscie pospieszne?
Juz dawno miałem spytać o to, wiekszosc wejsc podobnych :|
póki jestem tu chciałbym to wiedzieć,
ale zbytnio sie nie zasmuce niewiedzą o D
Pozdrawiam
Cześć
Jak najbardziej daily ma znaczenie.
Tutaj akurat może się wydawać, że wejście za szybko ale strefę miałem już wcześniej a ostatnia świeczka mimo że mocno popytowa nie wybiła jej górą i to jest najważniejsze. Mimo tego rajdu trend jak dla mnie dalej był spadkowy dlatego powiedzmy "wzgląd" miał mniejsze znaczenie. Myślałem, że może w piątek cena mocniej się cofnie ale się nie cofnęła życie. Dlatego wejście pod taką bez górnego cienia.

Pozdro
Dzięki,
ale ja dalej swoje (najwyżej nie odpowiadaj jak uznasz że jestem niegrzeczny)

Otóż od dołka mamy
odwrócony młotek, nastepnie mała słaba czerwona z knotem, szpulka, marubozu i td .
w sumie kilka tych świec wzrostowych!
Dla mnie to jest kontynuacja formacji świecowej a nie ma wogóle formacji odwrócenia :)
I dzisiejszy sygnał kłóci mi sie z załozeniami świecy D -waznej
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Tomasz196407 pisze:
30 mar 2020, 19:30
Pawel_FC pisze:
30 mar 2020, 19:19
Tomasz196407 pisze:
30 mar 2020, 18:28


Czesc,
strategia na koniec dnia ? Swieca D ma znaczenie ?
skąd te wejscie pospieszne?
Juz dawno miałem spytać o to, wiekszosc wejsc podobnych :|
póki jestem tu chciałbym to wiedzieć,
ale zbytnio sie nie zasmuce niewiedzą o D
Pozdrawiam
Cześć
Jak najbardziej daily ma znaczenie.
Tutaj akurat może się wydawać, że wejście za szybko ale strefę miałem już wcześniej a ostatnia świeczka mimo że mocno popytowa nie wybiła jej górą i to jest najważniejsze. Mimo tego rajdu trend jak dla mnie dalej był spadkowy dlatego powiedzmy "wzgląd" miał mniejsze znaczenie. Myślałem, że może w piątek cena mocniej się cofnie ale się nie cofnęła życie. Dlatego wejście pod taką bez górnego cienia.

Pozdro
Dzięki,
ale ja dalej swoje (najwyżej nie odpowiadaj jak uznasz że jestem niegrzeczny)

Otóż od dołka mamy
odwrócony młotek, nastepnie mała słaba czerwona z knotem, szpulka, marubozu i td .
w sumie kilka tych świec wzrostowych!
Dla mnie to jest kontynuacja formacji świecowej a nie ma wogóle formacji odwrócenia :)
I dzisiejszy sygnał kłóci mi sie z załozeniami świecy D -waznej
Pozdrawiam
Nie ma problemu.
odwrócony młotek, nastepnie mała słaba czerwona z knotem, szpulka, marubozu i td . - masz całkowitą rację dokładnie mieliśmy kilka wzrostowych świeczek po sobie, tylko jak dla mnie sygnał do wejścia nie musi być koniecznie po formacji odwrócenia:).
Jak to kiedyś napisałem najważniejsze jest zamknięcie świeczki, wiadomo kształt też ma znaczenie ale czasami jest tak jak w tym przypadku. Miałem tutaj wszystko zgodnie z założeniami którymi się kieruje:
- mimo wzrostowego rajdu dalej trend spadkowy na d1,
- świeca dochodzi do poziomu który obserwuje mimo tego, że jest popytowa,
- zamknięcie wypada poniżej, niewiele ale poniżej co dla nie jest głównym potwierdzeniem bo popyt tak cisnął, cisnął a jednak nie zdołali tego wybić.
Powiem Ci właśnie lubię takie sygnały bo mało kto widzi, że to może spadać. Wszyscy myślą idzie do góry i właśnie dlatego spada. A jak za jakiś czas (oczywiście zakładając, że ten scenariusz się sprawdzi bo równie dobrze jutro może strzelić wzrostowy swing i po transakcji) będą mówić, że edek wraca do spadków to ja już jestem dawno w transakcji i tylko sobie przesuwam take profit:).

Pozdro
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Szczerze, to wątpię w te spadki, ale...
Dlaczego?
Ponieważ właśnie co rynek się odbił od bardzo ważnej strefy popytu.
Ten spadek, obecny, wynika z retestu tej strefy popytu.
Tam musiały leżeć grube, niezrealizowane longi.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

nie chce dalej drążyć, jestem tu gościnnie
wyniki kolega nasz ma dobre przedstawił je,
natomiast nurtowały mnie wejscia nad którymi sie zastanawiałem
ale zostawiam to bo Paweł chce mieć swoje
tez
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jego wejścia dają tę przewagę, że ma dużo miejsca na trailing stop w razie odwrotki ceny.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

ninjaproject - dokładnie może tak być nigdy nie powiedziałem, że jestem nieomylny. Sam jestem ciekawy jak to się rozwinie.

Tomasz196407 - taka "gościna" zawsze mile widziana.

Czas pokaże czy da zarobić coś ten edek, czy nie.
Pozdro Panowie.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam wszystkich

Aktualizacja pozycji:

- EURUSD - short wszedł super. Na tą chwilę myślę, że może dojść do korekty wzrostowej. Taki scenariusz zgrywa mi się również z drugą parą, ale o tym niżej. Przesunąłem take profit nieco powyżej ostatniej świeczki,

- USDCHF - pozycja krótka - po silnym rajdzie wzrostowym z jakim mamy do czynienia od kilku dni, cena dotarła do ciekawej strefy oporu na poziomie 0.97700. Było cofnięcie( widać to po górnym cieniu świecy). Jak dla mnie poziom graniczny dla trendu spadkowego to okolice 0.98180 ale może być tak, że cena nie zdoła tam podejść dlatego otworzyłem shorta z ręki już na tych poziomach, z nieco większym stopem. Korelacja z edkiem dlatego myślę, że jeżeli tutaj pójdą w dół, tam mogą odbić w górę, przynajmniej tymczasowo,

- GBPCAD - tutaj dla odmiany pozycja długa. Trend wzrostowy (1), cena cofnęła się do poziomu wsparcia i momentalnie aktywował się popyt. Long w grze, czekam na rozwój sytuacji.

Wyniki na żywo:
http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam
Kolejny update:

- EURUSD - take profit zaliczony, cena zrobiła korektę w górę zamykając transakcję,

- USDCHF - short dalej w grze. Cena dzisiaj zrobiła lekkie podejście w górę, ale kształt świecy wskazuje, że dalej podaż jest aktywna. Czekam na rozwój sytuacji,

- USDJPY - doszła pozycja krótka na dolar/jenie. Główna strefa jaką obserwowałem to okolice okrągłego 109.000(dlaczego - zaznaczone na wykresie). Najpierw cena przebiła ten poziom, ale kolejna świeca znowu sprowadziła notowania poniżej. Dzisiaj zmienność bardzo niska, zobaczymy co przyniosą kolejne dni,

- GBPCAD - tutaj niestety stop loss ustawiłem zbyt blisko. Dzisiaj widzimy bardzo ładna popytową świeczkę. Będę chciał ponowić buy limit w okolicach 1.73180.

Wyniki na żywo:
http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

ODPOWIEDZ