Kryzys zamknięcie giełgy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Ja robot
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 13 gru 2019, 12:58

Kryzys zamknięcie giełgy

Nieprzeczytany post autor: Ja robot »

zna ktoś odpowiedź na pytanie co sie stanie po zamknięciu giełd gdyby doszło do tego ( np. na pół roku) i co z pozycjami?

przygładowo mam otwarte sell badź buy na kontraktach np. DAX i zamykają giełdę, mogę zamknąć wtedy pozycje? czy mam zamrozony kapitał? co wtedy z lukami? często gram S i co w przypadku zamknięcia? czy może po ponownym otwarciu kiedyś tam mam + 10000% w pzrypadku luki w dół czy dopłate +10000% w przypadku luki w góre?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Kryzys zamknięcie giełgy

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wszystko mogą, w końcu Filipiny ostatnio na to się zdecydowały ;) ale raczej tego nie zrobią większe, cywilizowane rynki.

Jak giełda jest zamknięta to nie możesz otwierać i zamykać pozycji. Zamknięcie mogłoby mieć na celu np. przeczekanie cięższego okresu i uniknięcia paniki więc teoretycznie powinno włączyć się ją po pierwszych oznakach poprawy. Co innego na ile to okazałoby się skuteczne. Tak czy inaczej, zawieszanie kwotowań w przypadku „przekroczenia” ustalonego progu zmiany w danym dniu może mieć i ostatnio miało miejsce na S&P500 (ale działa to w dwie strony).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Kryzys zamknięcie giełgy

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Sorki, ale w jaki sposób może ktoś znać odpowiedź na coś, co nigdy nie miało miejsca?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ