Forex na nowo.

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
forexkiller
Gaduła
Gaduła
Posty: 351
Rejestracja: 20 lis 2013, 10:56

Forex na nowo.

Nieprzeczytany post autor: forexkiller »

Witam, kilka lat temu zainteresowałem się forexem, ale po jakimś czasie z powodu natłoku wielu innych spraw odpuściłem. Wszystkie moje notatki, spostrzeżenia, porady spisane od mądrzejszych graczy schowałem do szuflady na kilka lat.

Tak się złożyło że założyłem rodzinę, stałem się bardziej opanowany i odpowiedzialny, kto wie może to mi pomoże na rynku ? :)

Zdecydowałem że przyszła pora dalej się rozwijać. Poza pracą na etacie zainteresowałem się kilkoma ścieżkami rozwoju takimi jak elektronika, programowanie, robotyka, automatyka. Ale tak sobie myślę że jednak lepiej skupić się na FOREXIE na początku, może za rok lub dwa będę miał swój własny system transakcji i FOREX będzie stanowił moje dodatkowe źródło dochodu poza pracą na etacie.

Dlatego FOREX, jeśli tutaj mi się uda, będę miał więcej czasu za kilka lat na resztę moich "zainteresowań".

W związku z tym mam kilka pytań.

1. Czy przez te kilka lat dużo zmieniło się na rynku? Czy PA dalej funkcjonuje, strefy SD?

2. Od czego mam zacząć? Zawsze byłem zwolennikiem minimalizmu czyli PA i kilka kresek. Bez żadnych kolorowych choinek na wykresie, czy to dobra droga? A może coś się zmieniło?

3. Czy dalej wszystkie główne pary walutowe i ich crossy dają zarobić? Są jakieś których lepiej się wystrzegać?

4. U jakiego brokera otworzyć konto demo lub real z niewielkim kapitałem początkowym powiedzmy 400-600zł ?

5. Zauważyłem że mam problem i za bardzo kombinuje, czasami nawet do tego stopnia że mam już niby wszystko rozrysowane na wykresie, ale kolor tła mi nie pasuje, albo lini trendu i poprawiam, zmieniam kolory itp itd. Macie jakieś rady jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)
Nie ma "Nie mogę", jest tylko "Nie chcę".

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex na nowo.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Dopiero zauważyłem Twój post, ale lepiej późno niż wcale... :)

Ad.1) A kiedykolwiek działało? :D Są zwolennicy, przeciwnicy - ile osób, tyle zdań i doświadczeń.

Ad.2) Trzeba rozumieć co dzieje się na rynku. Tyle i aż tyle. Szczególnie w obecnych czasach.

Ad.3) Wystrzegałbym się par z TRY i RUB, bo tam co weekend, to inna historia. Ale zmienność właśnie nas rozpieszcza więc szybko zarobić (i stracić) można obecnie na wszystkim.

Ad.4) Najlepiej u takiego z nano-lotami, bo łatwiej będzie Ci zarządzać kapitałem. Nano loty ma np. XM.

Ad.5) No nie wiem co Ci poradzić... Jak z kolorami jest problem na wykresie, to z transakcjami będzie jeszcze większy... :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Forex na nowo.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Wszystko działa tak samo, wykresy niczym się nie różnią, a cena jest zmienna, jak zawsze.
Czasem zmienność jest mniejsza, czasem większa.
Ostatnio bywa bardzo większa, ok. 10 razy większa.
U mnie wszystko działa.
Przy takiej zmienności to nawet i spread 10 razy większy nie przeszkadza.

Rada jest prosta, tylko trudna w wykonaniu.
Zdecyduj się na coś i to rozgrywaj.
A, jeżeli nie potrafisz, to baw się na demo.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Forex na nowo.

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

forexkiller pisze:
01 mar 2020, 16:12
2. Od czego mam zacząć?
Jeśli nie wiesz od czego zacząć to zacznij od demo albo najwyżej mikrolotów.:)
Akurat obecny czas trochę przypomina mi 2008 rok. Zmienność spora, w przypadku niektórych strategii najlepszy czas na trading od wielu lat a oferta brokerów nieporównywalnie lepsza niż ponad 10 lat temu więc jest od czego zaczynać, w końcu podczas poprzedniego kryzysu też wielu zaczynało. Wydaje mi się tylko, że w 2008-9 roku forum jakoś bardziej żyło, z powodu kryzysu pojawiło się trochę ludzi z giełdy, forex stawał się bardziej popularny. Z drugiej strony media społecznościowe nie sprawdziły się za bardzo. Taki fejsbuk tjs-u kojarzy się bardziej z kolektywnymi stękami frustratów od "at nie działa". Czasami zaglądam na elite trader ale i tam ograniczam się głównie do informacji na temat oferty rynkowej (brokerzy, soft). Zresztą jako trader niespecjalnie interesuję się rynkami finansowymi, to pokłosie ogromnej zalety jaką posiada analiza techniczna czyli możliwość ograniczenia się do informacji płynących wyłącznie z wykresu. Rozrósł się też okołoforeksowy biznes, odnoszę wrażenie że zyskały popularność nowe profesje - analityk/szkoleniowec/naganiacz promujący brokera i youtuber/ influenser/celebryta robiący wokół siebie dużo szumu w internecie.

Jeśli stosujesz PA czy inne podejście z zakresu analizy technicznej to sam musisz sprawdzić czy będziesz na tym zarabiał. W przypadku at nic się nie zmieniło. Niezależnie od tego jak się zmieniła rzeczywistość, w szczególności ta okołoforeksowa, sukces tak jak zależał tak nadal zależy od własnej pracy z wykresem i rozwoju kompetencji tradera.

Co do brokerów to na początek warto rozważyć Tickmill. Nie porównuję na co dzień ofert brokerów ale na pewno jest jednym z najlepszych z mikrolotami i niską wpłatą jeśli chodzi o prowizje i spready.

ODPOWIEDZ