Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Zeby sie teraz januszom panika nie wlaczyla
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ohoho, chwilkę mnie nie ma a tu poważne tematy! Prawie 1000 wpisów :shock: Sto stron :shock: 60 000 zaglądnięć :shock:
Danbo, drżyj 8)

Tematów, które chcę poruszyć mam w głowie mnóstwo i sobie zapiszę bo pamięć ulotna jest:
1. SL.
2. VIX.
3. Cytowania i linki.
4. Lira i pokrewne.
5. Maseczki ( :twisted: ).

A teraz na bieżąco chciałabym odnieść się - dość absurdalnie na forum fx ale ustaliliśmy, że w tym wątku nie dziwi nic 8) - do Waszej wymiany zdań na temat dyskryminacji.
ninjaproject pisze:
03 mar 2020, 20:18
Natomiast, nasz kapitan pierwsza powinna na to zareagować.
Nie wolno pozwalać na sztuczne zawoalowanie głupoty, niesprawiedliwości i diskryminacji.
Ten, kto takie "kawały" propaguje pierwszy się przyczynia do kreowania konfiktu i niesprawiedliwości!
Ninjo, może i powinnam jako pierwsza ale nie żyję non stop na forum a na dodatek mam globusa 8)
Widzisz, takie żarty jak wkleił Tolmon_Nika są w tym wątku ok, bo wiadomo że Tolmon żartuje i w tym gronie może sobie pozwolić na to, bo każde z nas ma silne poglądy (jak sądzę) i rozum w głowie oraz nie traktuje takich żartów na serio.
Natomiast przypomniało mi to że dyskryminacja kobiet - w języku - jest obecna wszędzie, i co gorsza - jest traktowana tak naturalnie jak azot w powietrzu. Także w Twojej wypowiedzi, w wypowiedzi wielu innych naszych kolegów. Tak wrosła w naszą codzienność, że nikt nie zwraca na to uwagi.
Przepraszam, że na przykładzie Twoich słów bo takich wypowiedzi jest mnóstwo na forum, ale przez wykropkowanie słowa umykają wyszukiwarce. To akurat w pełnej krasie użyte jest kilkaset razy!
ale ad rem, Anomalio, go do celu!
ninjaproject pisze:
10 lut 2020, 19:06
Forex to straszna K-rwa jest, i rzadko kto jest w stanie na tyle siebie ogarnąć, żeby z tego żyć.
Każdy ma złudzenia na początku, ale szybko przechodzą.
Tylko pozostaje ten nałóg...
Dlaczego utrwalać brak szacunku do kobiet i używać obelżywych słów nawiązujących w ordynarny sposób do kobiecej cielesności czy seksualności? Czemu to ta k...wa a nie tyci-malutki charakterem mężczyzna, alfons, który być może zmusza tą kobietę do prostytucji, żyjąc bezwstydnie z tego co ona zarobi? Dlaczego większość przekleństw jest ordynarnym nawiązaniem do kobiet? Nawet obraźliwy s...syn jest albo synem prostytutki albo suki (nie psa). Masa zakorzenionych w kulturze powiedzeń typu "baba z wozu, koniom lżej", grzech pierworodny był Ewy, a śmierć jest kobietą, przedstawianą od stuleci jako przerażająca niewiasta lub kostucha :roll: (wiemy, dlaczego kostucha? To dość koszmarnie brzmi w 21w, ale mogę napisać 8) ). Tu, na forum, kiedy koledzy kłócą się jak przekupki na targu, wchodzi ktoś z boku i mówi "oj, dziewczyny, dziewczyny...". Co to za stereotyp? Dziewczyny mogłyby się wiele nauczyć w temacie kłótni od tych silnych macho :idea:
Kilka tysięcy temu, kiedy przestał się liczyć spryt, wytrzymałość i inteligencja a zaczęła się liczyć siła mięśni, mężczyźni tak urządzili ten świat jak widać, korzystając z wielu wyrafinowanych narzędzi typu religia.
Nie będę dalej rozwiajc tego tematu bo krew mi zaczyna wrzeć w żyłach, więc tyle musi wystarczyć.
Mam nadzieję, że w miarę w sensem napisałam a nie nazbyt chaotycznie...
Pozdrawiam współrejsowicze :564:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Hmmm, good point!
Tylko, skoro to słowo na "k" jest u nas stosowane jako przecinek i nawet spacja, i przez kobiety tak samo jak i przez mężczyzn, to być może ono już nie ma nic wspólnego z dawnym jego znaczeniem?
Z resztą, teraz już nie ma kurew, dziwek, itp.
Teraz są seks-workerki...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tolmon_Nika pisze:
03 mar 2020, 15:31
odpowiem pytaniem ?
dlaczego w czasie operacji cały zespół na sali operacyjnej ma "maseczki" ?
odpowiedź banalnie prosta :mrgreen:
Teraz serio. Nie wiem. Tak samo jak nie do końca wiem, po co lekarze przed operacją dezynfekują tak długo dłonie dłonie skoro potem i tak wkładają szczelne, "gumowe" rękawiczki (tzn. wiem ale jakoś to mi się i tak wydaje dziwne).
Zatem - jak jest z tymi maskami?
Opcji mogę wygenerować kilka:
1. chronią człowieka w masce przed zakażeniem
lub
nie chronią człowieka w masce przed zakażeniem bo: filtr może działać w jedną stronę, jak polar np. (i nie przepuszczać w jedną stronę cząstek stałych). Filtr może w ogóle być nieskuteczny w przypadku wirusów. Te warianty mogą działać też w przypadku osoby zakażonej, noszącej maskę.
Mógłbyś powiedzieć jak to jest z tymi maseczkami?
I zespołem operacyjnym też, ofkors!
Będę wdzięczna :564:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Myślę, że w obie strony.
Zarówno, żeby pacjenta nie zarazić, lub zakazić, jak i żeby samemu nie złapać czegoś.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

jkar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1433
Rejestracja: 13 kwie 2014, 19:29

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: jkar »

ninjaproject pisze:
05 mar 2020, 19:57
Myślę, że w obie strony.
Zarówno, żeby pacjenta nie zarazić, lub zakazić, jak i żeby samemu nie złapać czegoś.
Maska papierowa przepuszcza wirusy jak sito wodę, ale zdecydowanie ogranicza rozprzestrzenianie.
Jak by powiało zdrowo to bym jeszcze raz pofrunął.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

wrzuciłam w google, choć bardziej wierzę Tolmonowi niż informacjom z przypadkowego źródła.
Ale znalazłam, to wklejam: WHO ostrzega przed jednorazowymi maseczkami
Tolmon_Nika, nie daj się prooooosić :564:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Właśnie chciałam zaproponować posłuchanie uspokajającej muzyki, żebym po Twojej wypowiedzi, cajto, oddech złapała 8)

wiosna
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

:D To ja ci dołożę, :D Takie stolarskie powiedzenie na temat spasowania desek w podłodze: Są tak spasowane, że komar kut... nie wsadzi. Zapamiętałem to sobie z dzieciństwa.
Co do Rejsu: Czy my nie stoimy w porcie Yokohama :?: :?: :?: :D
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

krab29 pisze:
05 mar 2020, 21:24
:D To ja ci dołożę, :D Takie stolarskie powiedzenie na temat spasowania desek w podłodze: Są tak spasowane, że komar kut... nie wsadzi. Zapamiętałem to sobie z dzieciństwa.
Co do Rejsu: Czy my nie stoimy w porcie Yokohama :?: :?: :?: :D
1000!
Tysięczny post w Rejsie (przypadł mi w udziale).
Ja stoję i praktycznie nic teraz nie otwieram.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ