Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1175
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tolmon_Nika pisze:
22 sty 2020, 12:29
Anomalia pisze:
22 sty 2020, 12:09
Mnie na fx kręci przepływ kapitału i ryzyka + ekonomia i pewnego rodzaju foresight. Lubię to.
AF jest dla mnie jak obróbka zgrubna i kształtująca, AT zaś jak wykańczająca :564:
jeżeli lubisz to musisz mieć "grube szkła :p " w tych okularach , takie odległości fiu, fiu :564:
to drugie o ile jeszcze pamiętam to - "obróbka skrawaniem" , strach iść z Tobą na kawę :p
Spokojnego dnia
:564:
Dlatego napisałam "pewnego rodzaju" bo czas krótszy, specyfika też - np. Meksyk interesuje mnie w perspektywie czteroletniej 8)
I strach, strach - źle mi z oczu patrzy 8) :lol:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
22 sty 2020, 12:40

I strach, strach - źle mi z oczu patrzy 8) :lol:
Średnia anomalia jest zwykle oznaczona przez M i wyrażona wzorem:
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CE ... E%AF%CE%B1
ona ma a my nie :506:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1175
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tolmon_Nika pisze:
22 sty 2020, 13:15
Anomalia pisze:
22 sty 2020, 12:40

I strach, strach - źle mi z oczu patrzy 8) :lol:
Średnia anomalia jest zwykle oznaczona przez M i wyrażona wzorem:
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CE ... E%AF%CE%B1
ona ma a my nie :506:
Średnia :roll: Phi! Foch :idea: :twisted:
:lol:

Wracam na moment do gazu - w załączeniu.
Celem głównym tej pozycji było pokazanie, że nie wszystko złoto co się świeci i koszty liczyć trzeba. Oraz ryzyko - w mojej ocenie ryzyko otwarcia tej pozycji było akceptowalne.
Jako pozycja DT jest ona tak głupia, że aż zęby bolą i taka gra prowadziłaby do uszczerbku lub utraty depozytu (moim zdaniem ofkorsik).
Przy okazji dziękuję Wam, że wybiliście mnie z mojej brokerskiej strefy komfortu: w lt duży spread nie boli aż tak ale czemu mam go oddawać brokerowi skoro mogę nie? Dziękuję, sama pewnie miałabym to w dziesiątej kolejności na liście fx priorytetów bo nie boli mnie jakoś szczególnie a tak, dzięki Wam, świeci mi się w głowie jako rzecz do załatwienia.

Celem dodatkowym było to, że chciałam przyjrzeć się luce oraz - po przemyśleniu - także rolowaniu, czyli pozycja dożyła do dziś.
Nie mam wciąż swoich odpowiedzi w kwestiach, które mnie męczą. I wciąż nie umiem tak naprawdę dobrze ich zwerbalizować, więc trochę opisówki będzie.

Zawsze najważniejszy jest popyt i podaż a zmiana ceny jest tego odbiciem. Przychodzi rolowanie: pojawia się luka. W niej mieszczą się różne koszty, zepchnięte na inwestorów. Tu jest moja wątpliwość i niewiedza - te koszty zawierają również koszty obsługi ryzyka? Pewnie tak, ale którego? Tego co było, zrealizowało się w mijającym kontrakcie, czy tego co będzie? Czy obydwóch? Czy takie, które się zrealizowało (krótkotrwale, impulsowo) - ale w macierzy ryzyka można go opisać jako ryzyko o bardzo niskim prawdopodobieństwie ale katastrofalnym skutku - również znajdzie się w cenie luki? I jak się to ma do faktycznej ceny aktywa będącego podstawą kontraktu?

Popatrzmy na gaz - mamy lukę do góry, oraz RSI które zawiera w sobie cenę otwarcia i zamknięcia świec. Mamy lukę - pojawiło się coś zatem... sztucznego? RSI na obrazuniu ma wartość 50 (pomarańczowa strzałka) - w sumie co to w tej sytuacji oznacza? Przekładając na popyt i podaż, w aspekcie owej luki czyli skumulowanych kosztów związanych z obsługą kontraktów?
Nie wiem, jak to jaśniej napisać :oops: Pewnie błądzę bardzo :roll:
O ile "normalna" luka mnie nie niepokoi bo ogarniam ją swoim blond rozumkiem, a luka powstaje na skutek procesów rynkowych "online", o tyle taka - wygenerowana spod dużego palca - owszem, bo nie rozumiem jej wpływu na statystykę i robi mi problem ze zrozumieniem mechanizmu rynku i handlu.
Generalnie coś mnie mocno niepokoi w tych rolowanych lukach, nie umiem sobie odpowiedzieć "dlaczego" i co z tym zrobić. No i jak wykorzystać to w tym statystycznym siłowaniem się na rękę z fx 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1175
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

A dla pamięci, zanotuję tu sobie że chciałabym wrócić do pytania zadanego w DT oraz do wti i AT. Do surowców i odpowiedzi dla nindży w sprawie kawy. Do nindżowej alokacji.

Znacie? Epidemia?

WHO wydała zalecenia dla szpitali na całym świecie, jak postępować w przypadku wykrycia i rozprzestrzeniania się 2019-nCoV.
Podobno zagrożenie nie jest wielkie, ale przy szybkości przemieszczania się ludzi i towarów obecnie - czyż nie jest kwestią czasu, aż Natura wyeliminuje (ograniczy) populację największego ziemskiego szkodnika czyli nas, homo podobno sapiens? :roll:

Zdrowego dnia, współrejsowicze :564:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Anomalia pisze:
23 sty 2020, 09:34
Celem głównym tej pozycji było pokazanie, że nie wszystko złoto co się świeci i koszty liczyć trzeba. Oraz ryzyko - w mojej ocenie ryzyko otwarcia tej pozycji było akceptowalne.
Akceptowalne ale czy opłacalne?
Anomalia pisze:
23 sty 2020, 09:34
Jako pozycja DT jest ona tak głupia, że aż zęby bolą i taka gra prowadziłaby do uszczerbku lub utraty depozytu (moim zdaniem ofkorsik).
Ofkorsik :d hehe ale czy pozycja była by tak samo głupia gdyby koszt spredu był mniejszy?
teraz; 170 pkt
gdzie indziej; 30 pkt
O ile dobrze liczę to około 570% mniej na samym koszcie otwarcia pozycji, jak dla mnie milusia różnica 8)
Zaznaczyć chcę że koszt spredu jest niższy (u broka o którym piszę) tylko (!!!) między godziną 13 (czasu PL) do godziny 22 (czasu PL), potem spread rozszerza się do 80pkt..
Anomalia pisze:
23 sty 2020, 10:23
(........) czyż nie jest kwestią czasu, aż Natura wyeliminuje (ograniczy) populację największego ziemskiego szkodnika czyli nas, homo podobno sapiens? :roll:

Zdrowego dnia, współrejsowicze :564:
To się selekcja naturalna nazywa, i już od dawna jestem zdania że ludzki szkodnik zbyt szybko się rozprzestrzenia na globie..
Pomijając fakt że myślę że za wieloma chorobami stoją przemysły farmaceutyczne i chemiczne.
A jeśli chodzi o tego konkretnego wirusa, czy są gdzieś dane czy zgony nastąpiły u jakieś grupy ludzi czy nie ma znaczenia? Chodzi o to czy np. starsi lub chorujący na jakieś schorzenia.. Nie żebym się obawiał ale z moim szczęściem to nie dość że dostanę tą grypę to pewnie jeszcze gratis coś dodatkowo
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

dzikson pisze:
23 sty 2020, 11:29
To się selekcja naturalna nazywa, i już od dawna jestem zdania że ludzki szkodnik zbyt szybko się rozprzestrzenia na globie..
Pomijając fakt że myślę że za wieloma chorobami stoją przemysły farmaceutyczne i chemiczne.
A jeśli chodzi o tego konkretnego wirusa, czy są gdzieś dane czy zgony nastąpiły u jakieś grupy ludzi czy nie ma znaczenia? Chodzi o to czy np. starsi lub chorujący na jakieś schorzenia.. Nie żebym się obawiał ale z moim szczęściem to nie dość że dostanę tą grypę to pewnie jeszcze gratis coś dodatkowo
Na wczesnym etapie rozprzestrzeniania infekcji takich informacji po prostu nie ma :!:
Co do szczęścia , jeżeli jesteś żonaty to "gratis" wyczerpany :!: :>>>
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Tolmon_Nika pisze:
23 sty 2020, 13:32
Co do szczęścia , jeżeli jesteś żonaty to "gratis" wyczerpany :!: :>>>
:509:
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1175
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

dzikson pisze:
23 sty 2020, 13:51
Tolmon_Nika pisze:
23 sty 2020, 13:32
Co do szczęścia , jeżeli jesteś żonaty to "gratis" wyczerpany :!: :>>>
:509:
hmmmmm....
"Nowelizacja" pierwszego polskiego prawa morskiego przewidywała taką karę:
"Za przewinienie to przewidziano karę kneblowania i skrobania języka. Kneblowanie polegało na tym, że skazanego zakuwano w żelazo, ręce wiązano z tyłu, a w usta wpychano sworzeń, który mocno przywiązywano z tyłu głowy do masztu i trzymano tak aż do utraty przytomności."

O, albo to:
"Prawo Oleronu z artykułów z 1644 r. przewidywało przepalenie w języku dziury rozżarzonym żelazem."

Doprawdy nie wiem, czemu mi się to przypomniało w tej chwili :roll: 8) :twisted:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
23 sty 2020, 14:00
hmmmmm....
"Nowelizacja" pierwszego polskiego prawa morskiego przewidywało taką karę:
"Za przewinienie to (->znieważenie) przewidziano karę kneblowania i skrobania języka. Kneblowanie polegało na tym, że skazanego zakuwano w żelazo, ręce wiązano z tyłu, a w usta wpychano sworzeń, który mocno przywiązywano z tyłu głowy do masztu i trzymano tak aż do utraty przytomności."

O, albo to:
" (..) bluźnierstwo. O tym mówił artykuł I polskiej Ordynacji z 1571 r. Groziła za to: pokuta, utrata części łupów, pławienie w wodzie a nawet ciężkie więzienie. Prawo Oleronu z artykułów z 1644 r. za bluźnierstwo przewidywało przepalenie w języku dziury rozżarzonym żelazem."

Doprawdy nie wiem, czemu mi się to przypomniało w tej chwili :twisted:
Ja członkowi załogi dobrze życzę a ty o karach "w języku dziury rozżarzonym żelazem" itp. :shock:
W życiu jedni łapią żony :?: inni wirusy po co jeszcze dodawać jakiś głupie "gratisy" :p
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1175
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tolmon_Nika pisze:
23 sty 2020, 14:15
Ja członkowi załogi dobrze życzę a ty o karach "w języku dziury rozżarzonym żelazem" itp. :shock:
W życiu jedni łapią żony :?: inni wirusy po co jeszcze dodawać jakiś głupie "gratisy" :p
Mam zły charakter :mrgreen:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ