Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Cblondyn pisze:
12 sty 2020, 21:55
Świetnie, że podałes ten link. Nawet po tylu latach chętnie się czyta teksty niektórych z tego forum. Choćby Jasonbourne, fxlamer (od niego uczyłem sie PA), Tig3r czy inni. Jak czytam dział DT i niektórych "miszczów" (co to udają kogoś kim nie są) to sobie zadaje pytanie. Gdzie sie podziali tacy traderzy?
:564: :564:
Tolmon_Nika pisze:
13 sty 2020, 07:14
Krok 5 - Nieświadoma świadomość
....................

Mając to coś w sobie i doświadczać go codziennie, a to więcej niż pełen podziw nieznajomego.

....................
ile lat byłbyś skłonny studiować w szkole lub na uniwersytecie,
i gdybyś miał pomysł, że po ukończeniu studiów będziesz miał pracę za „milion rocznie
”?
:564: :564:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Andreasgp pisze:
16 sty 2020, 10:25
Tolmon_Nika pisze:
13 sty 2020, 07:14
i gdybyś miał pomysł, że po ukończeniu studiów będziesz miał pracę za „milion rocznie[/u]”?
:564: :564:
Z zastrzeżeniem, że:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Dla mnie ilość nie ma najmniejszego znaczenia. Taka retrospekcja historyczna z kilkoma przykładami, żeby nikogo nie zamęczać:
Kiesia - https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod ... %85_(1601)
Kircholm - https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Kircholmem - dopiero w drugiej wojnie światowej był taki przypadek, że 4 razy mniej liczna armia niszczy całkowicie armię silniejszą. Karol Sudermański uciekł na statku z kilkunastoma jeźdźcami. Jeden z jego magnatów dał mu konia. Za to wdowa po nim otrzymała ogromne majątki w Finlandii. Rozstrzygnięta w 15 min. po tym jak Szwedzi rozciągnęli swoje zgrupowania runeła na nich husaria ze skrzydła. Potem przez kilka dni Polacy szukali niedobitków po okolicznych wioskach i lasach i ich dobijali.
Kutyszcze - https://wielkahistoria.pl/bitwa-pod-kut ... f-husarii/
Chocim 1621- https://kresy.pl/kresopedia/chocim-1621 ... cze-bitwy/ - każdy z Usarzy zanim odrzucił kopie nabił na nią 3 janczarów. 4200 Husarzy wyszło z twierdzy i ustawili się w polu. W jednym miejscu nigdy nie było więcej Usarzy. Zaprosiili 100 000 Turków do bitwy. Turcy nie wyszli z obwarowanego obozu.
Połonka -https://backend.historykon.pl/czy-prawd ... zolnierzy/ - ja w to nie wątpię. Nabicie jest możliwe.
NO I ROZWIĄZANIE ZAGADKI:
Hodów - https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Hodowem
Czy ilość ma jakiekolwiek znaczenie? Dla Polaków żadnego.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

jkar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1433
Rejestracja: 13 kwie 2014, 19:29

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: jkar »

krab29 pisze:
16 sty 2020, 01:27
Kłuszyn/Kłuszyno - dla mnie to największe polskie zwycięstwo.
jkar pisze:
16 sty 2020, 01:06
Kłuszyn/żółkiewski, Prądzyński/Iganie (rozmiar zwycięstwa i proporcje wojsk ciągle zaniżane; nasze straty 400 ich 5 tys.).
Chodziło Ci o tę pierwszą.
A co tu jest napisane na pierwszym miejscu?
...i nie Zborowski tylko Zbaraski ( miał 100 koni - Wikipedia jak zwykle to g.prawda). W dodatku Janusz. Liczne źródła chrzczą go Aleksandrem dlatego Janusz małymi literami. Większą rolę odegrał np. Marcin Kazanowski herbu Grzymała.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2020, 18:30 przez jkar, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak by powiało zdrowo to bym jeszcze raz pofrunął.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

@Jkar - nie chodziło w zagadce o największe, ale o to porównywalne z Termopilami, którego my nie przegraliśmy. Więc odpowiedź brzmi Hodów. Nawet nie wiesz jak się cieszę, że wymieniłeś Kłuszyn. I naprawdę fajnie, że myślisz tak jak ja - tak przynajmniej wnioskuję. Po nocnym marszu wyszli z wąskiego traktu i podjęli wyzwanie. Całym prawym skrzydlem dowodził Zborowski ze swoimi Husarzami. Były chorągwie które atakowały 11x. W bitwie poległo kilkuset Polaków, ale padło około tysiąca koni husarskich. Nie zostało zabitych przez Rosjan i Szwedów. Po prostu padły z wyczerpania w tym lipcowym słońcu. Jedna z chorągwi przeskoczyła kobylnice. Tego samego dnia wrócili pod Carowe Zajmiszcze i Wałujew się poddał.
Pytanie za 100 pkt. Kto o tym uczy dzieciaki w szkole?
edit: Jak będzie chwila sprawdzę czy nie jednak Aleksander Zborowski. Ciekawe.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

jkar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1433
Rejestracja: 13 kwie 2014, 19:29

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: jkar »

krab29 pisze:
16 sty 2020, 18:23
@Jkar - nie chodziło w zagadce o największe, ale o to porównywalne z Termopilami, którego my nie przegraliśmy. Więc odpowiedź brzmi Hodów. Nawet nie wiesz jak się cieszę, że wymieniłeś Kłuszyn. I naprawdę fajnie, że myślisz tak jak ja - tak przynajmniej wnioskuję. Po nocnym marszu wyszli z wąskiego traktu i podjęli wyzwanie. Całym prawym skrzydlem dowodził Zborowski ze swoimi Husarzami. Były chorągwie które atakowały 11x. W bitwie poległo kilkuset Polaków, ale padło około tysiąca koni husarskich. Nie zostało zabitych przez Rosjan i Szwedów. Po prostu padły z wyczerpania w tym lipcowym słońcu. Jedna z chorągwi przeskoczyła kobylnice. Tego samego dnia wrócili pod Carowe Zajmiszcze i Wałujew się poddał.
Pytanie za 100 pkt. Kto o tym uczy dzieciaki w szkole?
edit: Jak będzie chwila sprawdzę czy nie jednak Aleksander Zborowski. Ciekawe.
Pod Hodowem Tatarzy odstapili przeszli bokiem i bezkarnie weszli w głąb Rzeczypospolitej łupiąc, grabiąc, biorac w jasyr - bo taki był ich cel. Po czym bezkarnie wrócili do siebie.
Czy to można uznać za wygraną pod Hodowem?!
Jak by powiało zdrowo to bym jeszcze raz pofrunął.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Wydaje mi się, że się mylisz. Zawrócili. Ale się nie upieram, a na pewno się z Tobą nie pokłócę. :564: Działu DT tutaj na pewno nie zrobimy. :568: :D
edit: Skoro płyniemy pięknym i modrym Dunajem to pytanie czy ktoś , może ty, interesuje się astronomią? Mam taki problem rozumienia całości.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

@Anomalia "pływamy" czy zajmujemy się BHO :?: :idea: :?:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Andreasgp pisze:
16 sty 2020, 19:26
@Anomalia "pływamy" czy zajmujemy się BHO :?: :idea: :?:
Płyniemy!
Jeszcze tylko ciastko dla NT bo jako pierwszy podał Turcję i płyniemy :idea:
(mocno orzechowo-maślane, te ciastka nazywają się andrzejki i są przepyszne. Może wygląd nie bardzo ale w smaku - poezja!).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Anomalia pisze:
16 sty 2020, 19:56
Płyniemy!
Jeszcze tylko ciastko dla NT bo jako pierwszy podał Turcję i płyniemy :idea:
(mocno orzechowo-maślane, te ciastka nazywają się andrzejki i są przepyszne. Może wygląd nie bardzo ale w smaku - poezja!).
Jakieś takie nieapetyczne , lecz jakie ciastka :D taka "nazwa" :shock:
:564:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

ODPOWIEDZ