DayTrading: Piątek 06.12.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 06.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

woj55 pisze:
06 gru 2019, 19:37
Kermit pisze:
06 gru 2019, 16:57
Nieśmiertelny Trader pisze:
06 gru 2019, 16:49


Szkoda ze masz Lki na Edku a na Kablu nie grasz nic. Tak że bravo Rogalski, analiza zrobiona dobrze ;)
juz cichutko cichutko...nie placz tyle. Wiem ze nie pyklo wielkie 1.33 na kablu i wczorajsze mega wzrosty na edku. Mialem swiadomosc jak tylko kabel rano ruszyl ze gul ktory Tobie i Wojowi wyskoczy bedzie tak duzy ze cos zacznie ktorys z Was lub obaj belkotac. Takie forum, tacy traderzy...
Takze wiem wiem....cugle itd itp... Jestes najlepszy tuaj i tego sie trzymajmy. Ja tylko trace. Pa
równie dobrze mógłbym przypomniec twoj bełkot z przed 2 miesiecy o szybkim 1.15-1.17 Jestes narcystą !
A 8 miesiecy temu to 1,26 miał być "na bank" ;)
Ale to szczegół po prostu rynek się myli/spóźnia :d
I mozna by tak dlugo. Jak wrzuce 10 wykresów to "na bank" kilka sie sprawdzi. Mówi to tym rach. prawd.
Zaraz sie dowiesz, że mi sie ulewa, że jestem zrozpaczony stratami, wręcz w tragicznej kondycji psychicznej itp. bełkot :)

szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Piątek 06.12.2019

Nieprzeczytany post autor: szuler »

KSW FX przy piątku, czy będzie to tradycją💪🤜🤛

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 06.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

krab29 pisze:
06 gru 2019, 19:43
Kermit pisze:
06 gru 2019, 17:18
to ja tez wrzuce wykres miesieczny i tygodniowy edka :mrgreen:
https://www.tradingview.com/x/4Q7wIlKf/
https://www.tradingview.com/x/gkWTiDS6/
Proszę cię, nie idź tą drogą. Ciemna strona mocy jest łatwiejsza, ale tylko jasna strona mocy prowadzi do sukcesu:568: Wrzuć trochę luzu. Jak nie pijesz to popij w łikend. Przerzuć wyngiel :D A znowu edi za 0,02 lota w L. Do poniedziałku. A co? Mogę? Mogę. Dzisiaj miałem przerypany dzień. Tak w przeliczeniu przez 2h wlazłem 400 pięter. Czuję to na sierści.
edit: Te wczorajsze zamknąłem przed chwilą.
a nie sadzisz ze właśnie wrzucenie takich wykresów oznacza ze mam naprawde duzo luzu i dystansu? Nawet Tomasz ktory ma o cos do mnie zal od dawna i zazwyczaj strasznie powaznie podchodzi do moich postow zrozumial dowcip.
Co do sprawdzania to nie moja sprawa co Ty sobie tam sprawdzasz. Osobiscie uwazam ze sprawdzenie kogokolwiek na podstawie analiz i setupow to mission impossible. Dlaczego? Dlatego ze kazdy setup mozna rozegrac na tyle sposobow ilu traderow go gra. I polowa tych rozegran bedzie zyskowna, a polowa stratna. Nie znasz sposobu inwestowania danego tradera, jego pozycji, jego wejsc, oblozenia % depozytu, jego wyjsc, zabezpieczen pozycji stratnych, zyskownych wiec w sumie nie wiesz o jego tradingu nic. Jedyne co sprawdzasz to sam siebie z wykorzystaniem czyjejs analizy. Nie idz ta droga. Analiza innych jest po to zeby zwrocic Ci uwage na miejsce na wykresie, po to zeby zobaczyc "po swojemu" czy da sei cos tam ugryzc z tych pipsiorów. Nie po to zeby na pale wchodzic bo ktos cos pokazal czy napisal. Nie tedy droga. Na skróty sie na tym rynku nie da IMO.
Dobra. Czas zaczac weekend. Udanego jeszcze raz
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 06.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Cblondyn pisze:
06 gru 2019, 19:47

Zaraz sie dowiesz, że mi sie ulewa, że jestem zrozpaczony stratami, wręcz w tragicznej kondycji psychicznej itp. bełkot :)
No co Ty. Widac przeciez ze nic Ci sie nie ulewa. Na pierwszy rzut oka czytajac to co piszesz mozna smialo powiedziec ze bije od Ciebie nieskrywana radosc po pieknej realizacji podwojnego dna ktore pokazales przedwczoraj na edku. Moje gratulacje. Wrzucaj wiecej i czesciej
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Piątek 06.12.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Kermit - u mnie też było dużo luzu w poście. Nie mam czasu na nic, więc dla zabawy mogę sobie na szybko wrzucić 0,02 lota. Takie piórko dla relaksu. Wiesz 100zł z tego wczorajszego było. To nie Kongowe melony. Dobra rada z twojej strony bym nie grał czyjegoś. Nie gram, ale taki relaks musiał być. Dobra rada z mojej strony: nie bierz wszystkiego tak bardzo poważnie. Szczególnie uszczypliwości. Czasem można źle interpretować pisanie innych. Zresztą to prośba do wszystkich.
Cblondyn - fajna analiza ediego. Nic ci się nie ulewa. Prośba o więcej, może kabel.
Pozdrawiam WSZYSTKICH. Leci masza na abc.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 06.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Kermit pisze:
06 gru 2019, 20:08
Cblondyn pisze:
06 gru 2019, 19:47

Zaraz sie dowiesz, że mi sie ulewa, że jestem zrozpaczony stratami, wręcz w tragicznej kondycji psychicznej itp. bełkot :)
No co Ty. Widac przeciez ze nic Ci sie nie ulewa. Na pierwszy rzut oka czytajac to co piszesz mozna smialo powiedziec ze bije od Ciebie nieskrywana radosc po pieknej realizacji podwojnego dna ktore pokazales przedwczoraj na edku. Moje gratulacje. Wrzucaj wiecej i czesciej
Ale ja sie wcale nie wypieram, że setup nie wyszedł. Nie wypisuje bzdur, że to .....a tamto, że racje to ja mam, tylko rynek sie spóźnia i takie tam pierdy. Albo mój SL jest na kilkaset pips i w sumie to ja sie nawet ciesze bo sobie dobiore :)
Coby rynek nie zrobił to racja po mojej stronie :d
Pokory chłopie bo poziom nadecia to juz bije wszelkie rekordy. A co do pisania, ze mozna sobie setup rogrywac jak się tylko podoba to zwyczajne bzdury. Książki o tym dokłądnie piszą. Co, kiedy i jak.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 06.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Kermit pisze:
06 gru 2019, 20:01
krab29 pisze:
06 gru 2019, 19:43
Kermit pisze:
06 gru 2019, 17:18
to ja tez wrzuce wykres miesieczny i tygodniowy edka :mrgreen:
https://www.tradingview.com/x/4Q7wIlKf/
https://www.tradingview.com/x/gkWTiDS6/
Proszę cię, nie idź tą drogą. Ciemna strona mocy jest łatwiejsza, ale tylko jasna strona mocy prowadzi do sukcesu:568: Wrzuć trochę luzu. Jak nie pijesz to popij w łikend. Przerzuć wyngiel :D A znowu edi za 0,02 lota w L. Do poniedziałku. A co? Mogę? Mogę. Dzisiaj miałem przerypany dzień. Tak w przeliczeniu przez 2h wlazłem 400 pięter. Czuję to na sierści.
edit: Te wczorajsze zamknąłem przed chwilą.
a nie sadzisz ze właśnie wrzucenie takich wykresów oznacza ze mam naprawde duzo luzu i dystansu? Nawet Tomasz ktory ma o cos do mnie zal od dawna i zazwyczaj strasznie powaznie podchodzi do moich postow zrozumial dowcip.
No skoro o mnie to i ja - nic o nas bez nas, Co? :D
Żal nigdy w zyciu, nawet sie ciesze z tego że to Ty dostarczyłeś mi tego odmiennego zdania co do znajomości takich jak te netowe. Naprawde super. Tak może bym tkwił dalej w tym.
Co do żartu, dowcipu może tak zrozumiałeś ja nie.
Otóż napisałem dokładnie w poprzednim poście o impulsach i korektach.
Pokazałem celowo rynek EU z wiekszych interwałów bo tam od dołka nie ma impulsu o którym nie raz wspominałes nie pokazując go na wykresie.
Jeżeli uwazasz ze nikt sie nie odezwie w sprawie której tez trejduje w ten sposób to sie mylisz.Bo tak jak ktoś tu napisał jest to celem tego forum żeby swoje opinie wyrazac a nie wypatrywać sie na wykresy jak dzieci na tablice i przytakiwać
Co Cie uraza ? że ktos ma inne zdanie? Daj spokój rób swoje i ja tez swoje robie, tak jak inni
Zależy Ci na takim krabowym chwaleniu? wyrosnij z tego bo to jest mdle
I nie pisze tego z złośliwosci tylko poprostu ludzka, po ludzku radze
A i jeszcze jedno - nie strasz mnie, bo tez może Cie to spotkać
Bywaj
Ostatnio zmieniony 06 gru 2019, 20:57 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 1 raz.

woj55
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 527
Rejestracja: 12 sty 2013, 21:04

Re: DayTrading: Piątek 06.12.2019

Nieprzeczytany post autor: woj55 »

krab29 pisze:
06 gru 2019, 20:13
Kermit - u mnie też było dużo luzu w poście. Nie mam czasu na nic, więc dla zabawy mogę sobie na szybko wrzucić 0,02 lota. Takie piórko dla relaksu. Wiesz 100zł z tego wczorajszego było. To nie Kongowe melony. Dobra rada z twojej strony bym nie grał czyjegoś. Nie gram, ale taki relaks musiał być. Dobra rada z mojej strony: nie bierz wszystkiego tak bardzo poważnie. Szczególnie uszczypliwości. Czasem można źle interpretować pisanie innych. Zresztą to prośba do wszystkich.
Cblondyn - fajna analiza ediego. Nic ci się nie ulewa. Prośba o więcej, może kabel.
Pozdrawiam WSZYSTKICH. Leci masza na abc.
fAJNY TEKST,WKONCU LUBIMY SIE NIE ZA TO JAKIMI TREJDERAMI JESTEŚMY TYLKO JAKIMI LUDZMI JESTEŚMY. Krab, zawszy czytajac twoje posty czułem ze jestes OK
Rynek to jest na targowisku a tutaj rynkiem są wielkie banki

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Piątek 06.12.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Woj55 - lecą fajne goggle box. Czy komuś idzie z pipsami czy nie idzie co to zmieni jak się z kimś oplujemy? Lepiej w życiu być życzliwym. Dobre samopoczucie wraca. Ktoś na navi wrzucił posta o toksycznych ludziach. Ja mam taką pracę, że mogę ich unikać. Jak wtopa to tylko raz. Każdy popełnia błędy, ale tylko głupiec popełnia je dwa razy. Więc lepiej odbierać czyjeś uszczypliwości jak żart, nawet jeśli takimi są. A najlepiej to sobie pożartować. Ostatnio tutaj nawet miałem romans. Chociaż, może i trwa on nadal. Któż to wie. Nie kontynuowałem. Mój błąd.
Poza tym, nie widzimy się i do końca nie mogę powiedzieć co ktoś pisze o mnie. Lepiej żyć w spokoju.
A jakim jestem trajerem? Słabym.
Życzę ci wielu pipsów. A przede wszystkim tego co najważniejsze - zdrowia i szczęścia. Zresztą, to do wszystkich.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 06.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Cblondyn pisze:
06 gru 2019, 20:25
A co do pisania, ze mozna sobie setup rogrywac jak się tylko podoba to zwyczajne bzdury. Książki o tym dokłądnie piszą. Co, kiedy i jak.
i właśnie dlatego nigdy pewnego poziomu nie przeskoczysz bo zafiksowany jestes na ksiazkach nie na niestandardowych sposobach tradingu. Jeden prosty przyklad Ci dam.

Masz trojkat. Ksiazka co Ci mowi? Ze po wybiciu wchodzisz, stawiasz Sl pod dołkiem lub pod polowa wysokosci trojkata, Tp na zasiegu i lecisz tak? Tak i to najlepiej z trendem
A ja moge trojkat rozegrac NIE KSIAZKOWO czyli np szukac tylko takiego trojkata ktory robi falszywe wybicie. Cierpliwie. Wtedy powrot ceny do wnetrza trojkata potwierdzony wskaznikami daje sygnal, a nie jego wybicie, Jaka jest róznica? R:R w takim przypadku gdy zagrasz na powrocie i postawisz SL powyzej wybicia wyjdzie Ci 1:4 czasem nawet 1:5 a nie 1:1 czy 1:2. Masz juz dwa sposoby rozegrania jednego setupu. Kolejny sposob to poczekanie na falszywke i zagranie po tym jak po falszywce cena wyjdzie druga strona. Kolejne zagranie trojkata to od bandy do bandy az do wybicia czyli rozegranie konsoli wewnatrz formacji. Kolejny sposob po wybiciu ustawiasz SL, ale zamiast TP okreslasz poziomy na ktorych moze pojawic sie korekta i w tych miejscach stawiasz hedge. Dlaczego? Bo jesli zasieg trojkata jest np 100 pipsow i pojawia sie w tym czasie 2 korekty po 30 pipsow z ktorych uda Ci sie na pozycji hedge wyciagnac wystarczy po 20 pipsow to Twoj zysk z takiego trejdu (liczonego jako jedna calosc z tej formacji) nie wyjdzie 100 pipsow tylko 140. Nawet jesli swap o ktorym niektorzy sie rozpisuja "zeżre" 20 pipsów to i tak jestes 120 pipsow do przodu czyli wiecej niz puszczona czysta pozycja nawet na zerowym swapie. Ale do takich zabaw potrzebna jest analiza wielopoziomowa, dobre wskazniki i narzedzia i czucie wykresu wynikajace z dupogodzin, a nie czytania ksiazek. No i trzeba miec pojecie po co sie np uzywa hedge do zwiekszenia zysku z jednej dobrze poprowadzonej pozycji (formacji), a nie pisac poematy o tym jak to hedge to samo zło. I to jest tylko czesciowo opisana jedna formacja. A TY mi tu z ksiazkami wyjezdzasz ze pisza jak rozegrac i nie mozna dowolnie. Co Ty wiesz o prawdziwym tradingu i prowadzeniu pozycji już otworzonej tak zeby profitowała jak najwiecej.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany