DayTrading: Czwartek 28.11.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Czwartek 28.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Cblondyn pisze:
28 lis 2019, 12:36
Gotti pisze:
28 lis 2019, 11:33
Edek - obserwuje, if cena >= 1.1020 - ładuję S.
SL 15 pipsow TP 45. Pod korek, wiadomo.
https://www.tradingview.com/x/UbAULt2m/
Jeszcze troche i możesz przestawiać SL na BE ;)
Bardzo ładnie i graty ;)
Czyli może czekać nas jeszcze jeden dołek. Ostatni ruch spadkowy h1 miał 6 dołków po czym nastąpiło wybicie. Obecnie mamy 5. Ale jeśli nie zrobią nowego minimum i wrócą ponad cenę z którego nastąpił dzisiejszy spadek to jest opcja o zmianie trendu h1 ale i tak już nie gram edka pod L. Wolę EURJPY (4x mniejszy swap).

Awatar użytkownika
Gotti
Gaduła
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: 24 lut 2019, 12:15

Re: DayTrading: Czwartek 28.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Gotti »

EJek na tym poziomie to kwestia risk on. Już wolę audjpy i usdjpy (long - swap dodatni)

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Czwartek 28.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Gotti pisze:
28 lis 2019, 13:15
EJek na tym poziomie to kwestia risk on. Już wolę audjpy i usdjpy (long - swap dodatni)
Brałbym tego AUDJPY gdyby nie fundamentalna kaszanka, to samo CADJPY ale według mnie trend jest mocniejszy właśnie na Ejku. Na AUDJPY i CADJPY zaczyna się łamać, w sensie nie złamany ale na granicy złamania a EJEK nawet się nie zbliżył. Z perspektywy h1 - póki jesteśmy nad 120.30 to jest bezpiecznie.

Tak samo na Edku, póki jesteśmy poniżej 1.1027 to można grać shorty ale tutaj jest trochę inna sytuacja. Obecny trend spadkowy h1 jest znacznie łagodniejszy od poprzedniego, zrobili 5 dołków w bardzo wąskim zakresie spadku nie robiąc nowego minimum z perspektywy h4 czy D1(zalezy jak kto patrzy) więc i ewentualne odbicie up będzie znacznie mocniejsze niż poprzednie. :564:

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 28.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Nieśmiertelny Trader pisze:
28 lis 2019, 12:24

Widzę ze podobne fake argumenty co w przypadku Cajto. Skąd Ty człowieku bierzesz te newsy o 2-3 trejdach jak było ich już ponad 200 od kiedy piszę regularniej. Co za wymysł z USDCAD? Raz grałem USDCAD w ciągu ostatnich 3 miesięcy i na nim zarobiłem. Sodówka to uderzyła Tobie skoro silisz się na takie ''kłamstwa''. Jestem w stanie podjąć dosłownie z każdym forexowe rękawice bo wiem że mogę wygrać ale się tym nie chełpię. Komentowałem jedynie Twoją skuteczność a raczej jej brak w ostatnim czasie z perspektywy DT. Może long term wygląda to inaczej. Wrzucałem Tutaj całą masę trejdów od A do Z. W journalu kilka prowadziłem krok po kroku. Wychodzę tam gdzie ty liczysz na dalszy kierunek po czym znowu wchodzę tam gdzie ty wchodziłeś bo nie zamykasz. Ja tak odbieram to co Tutaj piszesz. Czasem fajnie gdy Moje view pokrywa mi się z Twoim ale ja w przeciwieństwie do Ciebie wiem kiedy się z pozycji wycofać gdy ty dalej brniesz w zaparte. Jeśli na tej podstawie jacyś ''amatorzy'' podejmują decyzje to warto by mieli też inny pogląd zwłaszcza że zdecydowanie nie trafiasz ostatnio. Z resztą TY nie grasz DT tylko long term na którym Edek już dawno Cię pożarł swoim Swapem, którego tematu (Swapu) nawet nie podjąłeś gdy pytałem jakiś czas temu. Widzę znacznie więcej niż Ty na rynku, znacznie więcej. Ale jeśli zarabiasz to spoko. I nie były to uszczypliwości tylko suche fakty a nie bujdy na resorach którymi się podbierasz. Na rynku trzeba być elastycznym... Mierzyć, mierzyć i ciągle mierzyć. Tyle.

A za Snickersa dziękuję, wolę Toblerone ;)
Ad. 1 czyli moje "klamstwa" odnoscie Twojego "zwiazku" z usdcad
po raz pierwszy
post960802.html#p960802
po raz drugi
post960854.html#p960854
po raz trzeci - sprzedano Panu NT
post961953.html#p961953

Ad. 2
to może coś teraz o Twojej skuteczności skoro o mojej już było? Przejrzalem tylko kilka dni od konca października bo to w zupelnosci wystarczylo zeby zobaczyc Twoja zabojcza skutecznosc. Brakło by pewnie strony jakbym cały miesiąc przejrzał
cad o ktorym juz było
post960961.html#p960961

kangur
post960996.html#p960996

edek
post961101.html#p961101

i ponownie edek
post961543.html#p961543

ujek
post961543.html#p961543

i to wszystko na dystansie 10 dni. Wystarczy zobaczyc kiedy byly posty, i jak zachowała sie pozniej cena.

Nie mam nic wiecej do dodania.
I pamietaj ze to nie zaden atak. Pokazuje Ci tylko Twoja skutecznosc podobnie jak Ty zrobiles to wczesniej do mnie.
Jak pisalem wczoesniej zejdz na Ziemie bo kilka udanych zagrań w ostatnich dniach i odleciałeś grubo

edit: na ujku nie ten link wrzucilem, a juz mi sie nie chce szukac ponownie tych super trafnych ocen przyszlych ruchow. Wiem ze na dolku w okolicach 108,30 pisaleś ze L nie bierzesz do odwołania. Ktos bedzie chcial to sam poszuka
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Czwartek 28.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Kermit pisze:
28 lis 2019, 13:49
Nieśmiertelny Trader pisze:
28 lis 2019, 12:24

Widzę ze podobne fake argumenty co w przypadku Cajto. Skąd Ty człowieku bierzesz te newsy o 2-3 trejdach jak było ich już ponad 200 od kiedy piszę regularniej. Co za wymysł z USDCAD? Raz grałem USDCAD w ciągu ostatnich 3 miesięcy i na nim zarobiłem. Sodówka to uderzyła Tobie skoro silisz się na takie ''kłamstwa''. Jestem w stanie podjąć dosłownie z każdym forexowe rękawice bo wiem że mogę wygrać ale się tym nie chełpię. Komentowałem jedynie Twoją skuteczność a raczej jej brak w ostatnim czasie z perspektywy DT. Może long term wygląda to inaczej. Wrzucałem Tutaj całą masę trejdów od A do Z. W journalu kilka prowadziłem krok po kroku. Wychodzę tam gdzie ty liczysz na dalszy kierunek po czym znowu wchodzę tam gdzie ty wchodziłeś bo nie zamykasz. Ja tak odbieram to co Tutaj piszesz. Czasem fajnie gdy Moje view pokrywa mi się z Twoim ale ja w przeciwieństwie do Ciebie wiem kiedy się z pozycji wycofać gdy ty dalej brniesz w zaparte. Jeśli na tej podstawie jacyś ''amatorzy'' podejmują decyzje to warto by mieli też inny pogląd zwłaszcza że zdecydowanie nie trafiasz ostatnio. Z resztą TY nie grasz DT tylko long term na którym Edek już dawno Cię pożarł swoim Swapem, którego tematu (Swapu) nawet nie podjąłeś gdy pytałem jakiś czas temu. Widzę znacznie więcej niż Ty na rynku, znacznie więcej. Ale jeśli zarabiasz to spoko. I nie były to uszczypliwości tylko suche fakty a nie bujdy na resorach którymi się podbierasz. Na rynku trzeba być elastycznym... Mierzyć, mierzyć i ciągle mierzyć. Tyle.

A za Snickersa dziękuję, wolę Toblerone ;)
Ad. 1 czyli moje "klamstwa" odnoscie Twojego "zwiazku" z usdcad
po raz pierwszy
post960802.html#p960802
po raz drugi
post960854.html#p960854
po raz trzeci - sprzedano Panu NT
post961953.html#p961953

Ad. 2
to może coś teraz o Twojej skuteczności skoro o mojej już było? Przejrzalem tylko kilka dni od konca października bo to w zupelnosci wystarczylo zeby zobaczyc Twoja zabojcza skutecznosc. Brakło by pewnie strony jakbym cały miesiąc przejrzał
cad o ktorym juz było
post960961.html#p960961

kangur
post960996.html#p960996

edek
post961101.html#p961101

i ponownie edek
post961543.html#p961543

ujek
post961543.html#p961543

i to wszystko na dystansie 10 dni. Wystarczy zobaczyc kiedy byly posty, i jak zachowała sie pozniej cena.

Nie mam nic wiecej do dodania.
I pamietaj ze to nie zaden atak. Pokazuje Ci tylko Twoja skutecznosc podobnie jak Ty zrobiles to wczesniej do mnie.
Jak pisalem wczoesniej zejdz na Ziemie bo kilka udanych zagrań w ostatnich dniach i odleciałeś grubo

edit: na ujku nie ten link wrzucilem, a juz mi sie nie chce szukac ponownie tych super trafnych ocen przyszlych ruchow. Wiem ze na dolku w okolicach 108,30 pisaleś ze L nie bierzesz do odwołania. Ktos bedzie chcial to sam poszuka
Poczekaj, jak wrócę ze spaceru z psem to Cie wypunktuję bo przecież nie zostawię bez odzewu kolejnych ''z dupy postów i argumentów'' w Twoim wykonaniu totalnie wyrwanych z kontekstu i jak zawsze z resztą zakłamanych. :564:

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 28.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Argumenty z dooopy? To Twoje posty przeciez :D
Ja ich nie napisalem :D Jak zaczynasz atakowac to miej swiadomosc ze ktos Ci odpowie w podobny sposób.

dobra...na razie zmykam z tej farmy Trolli bo znudzily mnie dyskusje na takim poziomie.
Czas na popoludniowy relaks
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Bartomierz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 548
Rejestracja: 27 sty 2010, 08:21

Re: DayTrading: Czwartek 28.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Bartomierz »

Kurde, Panowie...

Ja to przynajmniej wiem czym się stresuję - umoczony w fatalne wejście na tydzień. Ale Wy...
BBHMM :twisted:

Awatar użytkownika
Gotti
Gaduła
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: 24 lut 2019, 12:15

Re: DayTrading: Czwartek 28.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Gotti »

Nieśmiertelny Trader pisze:
28 lis 2019, 13:24

Brałbym tego AUDJPY gdyby nie fundamentalna kaszanka, to samo CADJPY ale według mnie trend jest mocniejszy właśnie na Ejku. Na AUDJPY i CADJPY zaczyna się łamać, w sensie nie złamany ale na granicy złamania a EJEK nawet się nie zbliżył. Z perspektywy h1 - póki jesteśmy nad 120.30 to jest bezpiecznie.

Tak samo na Edku, póki jesteśmy poniżej 1.1027 to można grać shorty ale tutaj jest trochę inna sytuacja. Obecny trend spadkowy h1 jest znacznie łagodniejszy od poprzedniego, zrobili 5 dołków w bardzo wąskim zakresie spadku nie robiąc nowego minimum z perspektywy h4 czy D1(zalezy jak kto patrzy) więc i ewentualne odbicie up będzie znacznie mocniejsze niż poprzednie. :564:

Nie namawiam do niczego. Napisałeś o parze z jenem ze względu na swap.
Fundamentalnie cykl obnizania SP przez RBA i RBNZ zakonczony.
Można kierować się histerycznymi nagłówkami lub zwracać uwagę na szerszy horyzont, wiem na co ja bedę patrzył. :564:

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Czwartek 28.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Kermit pisze:
28 lis 2019, 13:58
Argumenty z dooopy? To Twoje posty przeciez :D
Ja ich nie napisalem :D Jak zaczynasz atakowac to miej swiadomosc ze ktos Ci odpowie w podobny sposób.

dobra...na razie zmykam z tej farmy Trolli bo znudzily mnie dyskusje na takim poziomie.
Czas na popoludniowy relaks
1. Gdy piszę o możliwych shortach lub longach to nie znaczy że to gram. Gdy już coś gram i piszę o tym na forum to wstawiam wykres z mt4 od mojego brokera z dokładnym wejściem. Tych wykresów były już tysiące bo średnio co tydzień czyszczę pulpit komputera z wykresami.

2. Czytaj dokładniej bo znajdziesz też posty gdzie ciągle zmieniam zdanie ponieważ gram uwaga, uwaga DT! I ta zmiana zdania wychodzi mi tylko na dobre bo się nie przywiązuję do pozycji jak Ty.

3. Nie chce mi się szukać Moich postów w zestawieniu z Twoimi czy innych userów ale każdy kto śledzi wie że to co zacząłem to też kończę. Czyli jak już pokazuję swoje wejście to pokazuję i wyjście. Czasem nie pokazuję nic. Np nie pokazywałem wejść w GBPCAD na 14 tysięcy zysku, nie pokazywałem 3 dniowego trejdu na GBPAUD na 9300 zł zysku, ani na EURAUD na 5400 zł zysku i wielu innych. Pokazywałem natomiast krok po kroku w moim dzienniku o tytule 0,5% jak rozgrywam Kangura krok po kroku pozycjami po 1 lot. W ciągu 2 tygodni zarobiłem tam jakieś 17K. Dokładnie pisałem najpierw że będzie objęcie hossy na miesięcznej co mi wypunktowałeś ale później napisałem że tej hossy nie ma bo zabrakło 2 pipsy plus kilka innych argumentów które wtedy wymieniłem jak np zejście do minimum połowy objęcia hossy na Edku (bo tak działą ta formacja). A pamiętasz jak Ty grałeś longi na kablu a ja w tym czasie zarobiłem 7K na shorcie na raptem 40 pipsach? W zasadzie gdyby nie Twoje view to trzymałbym na 130 pipsów bo tak zakładałem i wyciągnąłbym znacznie więcej ale już jakiegoś czasu wiem że jestem lepszy od Ciebie i teraz z dumą mówię co zrobi rynek gdy Ty twierdzisz odwrotnie. Mam wtedy taki uśmiech pod nosem że wiem znacznie więcej od tego ''ponad 40 latka'' ? Będąc 10 lat młodszym ale z rynkami obeznanym równie długo jak nie dłużej.

4. Jak poszukasz dokładnie to znajdziesz moje posty z tego okresu USDCAD gdzie wstawiałem na wykresach moje pozycje i jak je zamknalem twierdząc że odpuszczam. Ponieważ ja wiem kiedy odpuścić.
Jedyny wpierdol jaki miałem na USDCAD był w 2018 gdy ''teraz na to patrząc'' byłem jeszcze leszczem i straciłem wtedy z 9K a teraz potrafię tyle zrobić jedną pozycją. Nastąpił u mnie gigantyczny progres od tego czasu.

5. Na początku uznałem że tak jak i Ty będe szukał postów na poparcie argumentów ale mi się nie chce, jednakże gdyby sąd mnie wzywał to je znajdę bez problemu bo wszystko miało miejsce na przełomie ostatnich 3-4 miesięcy.

Link do journala od momentu grania kangura na wzrosty:

post959953.html#p959953

aż do jego zakończenia gdzie Kermit dalej fusował wzrosty, to samo na Edku.

Był to kompletny trade wstawiany na bieżąco. Nikt na forum wcześniej czegoś takiego nie pokazał. Ja przynajmniej nie widziałem.

Nie mam nic do Ciebie, nawet czasem Cię lubię ale często też nie masz racji przez co stawiasz się w niewygodnej sytuacji uparcie jej broniąc. Jestem spod znaku Barana ale bez problemu idę na ugodę albo mówię ''Zrobiłem źle''. Ty jednak jesteś bezkompromisowy. ;)

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Czwartek 28.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

„Zgoda buduje niezgoda rujnuje”

Nie ma sie gdzie zaczepić z postem odpostowujacym
pare wykresów dzis i wczorajsza wieczorno-nocna wymiana .... nie wiem wogóle co to było,
Ciekawie Cblond napisał rano
Co kto sobie maluje na wykresach to mnie czy innych niewiele interesuje. Może miec nawet narysowana goła d.... nic mi do tego :)
No chyba, że ktos używa tych samych narzędzi co ja i rysuje podobnie to wtedy z checią sie ogląda
I całe sedno to to ze jest wymiana opinii IMO
Ale czemu bez krytyki? czy jest jakies uzasadnienie imiennych dociekliwości, ba złośliwości ?
mylimy sie wszyscy bez wyjątku,
Cblond zwrócił uwage na uotside bar-a był rzetelny i moim zdaniem nadajacy ton i przebywania tu i postowania
bo tak jak zaznaczyłeś -kto używa tych samych narzędzi!
Czy mam negować skoro też to rozwija rzetelnie wiedze, nie
Musicie sie chyba nauczyć pokory bo to ze zarabiacie duzo nie znaczy ze i nie tracicie tyle samo
a o tym niestety nikomu nie bedzie tu wiadomo
Ostatnio zmieniony 28 lis 2019, 14:46 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany