DayTrading: Piątek 22.11.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 22.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

pr7emo pisze:
22 lis 2019, 19:28
Kermit pisze:
22 lis 2019, 19:22
Nieśmiertelny Trader pisze:
22 lis 2019, 18:52
Nie radziłbym wchodzić teraz w L na Edku
nie przesadzaj ;)
https://www.tradingview.com/x/bDr6JsyP/
po takim zjeździe mała eLka nie zaszkodzi :P pod korekte pare pipsów
no zjazd jebitny... cale 20 pipsow ponizej otwarcia tygodnia. Bałem sie ze ekranu mi braknie na ten kosmiczny ruch :wink: :D

edit:
Edek chce wymeczyc wszystkich do maksimum, a potem zrobi w srednim terminie to co i tak jest nieuniknione. Kto wytrzyma walke mentalnie IMO ten bedzie wygrany bo na interwale d1 takie ruchy jak w tym tygodniu nie tylko nic nie zmieniaja, ale nawet za bardzo widoczne nie sa. Ale żeby rok tworzyli formacje to rzadko sie spotyka i to jest fakt. Jak to już ruszy to na pewno nie chce byc po zlej stronie mocy.
Teoretycznie sa w stanie klepnac jeszcze 1.0970 (test od gory dolnej bandy klina), ale kierunek i założenia i tak pozostają bez zmian na tym interwale i myślę że warto podkupować cały czas dołki dopóki cena jest powyżej 1.08
https://www.tradingview.com/x/7bcd0kqJ/
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Piątek 22.11.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Kermit, a nie uważasz, że do końca roku możemy tak pokorekcić ? - w ten sposób nas wymęczą. Ani up, ani down. Ostatnimi czasy ruchy stają się coraz słabsze i po czymś takim czeka nas gwałtowniejszy ruch. Pytanie ile czasu będzie nas tak bujać. Może w przyszlym dopiero ruch.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 22.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

krab29 pisze:
22 lis 2019, 20:04
Kermit, a nie uważasz, że do końca roku możemy tak pokorekcić ? - w ten sposób nas wymęczą. Ani up, ani down. Ostatnimi czasy ruchy stają się coraz słabsze i po czymś takim czeka nas gwałtowniejszy ruch. Pytanie ile czasu będzie nas tak bujać. Może w przyszlym dopiero ruch.
Odpowiem Ci tak. Zobacz sobie październikową świeczkę miesieczna na edku. To jest swieczka sygnałowa wzrostowa potwierdzona Histogramem MACD. I teraz po takiej swieczce zaczyna sie zabawa. Sygnały ida na histogramie po cenach zamkniecia. Wiec po takiej swieczce sygnałowej jest kilka mozliwosci. Najprostsza i najlepsza dla trejdera to taka gdy kolejne swieczki ida zgodnie z sygnalem na biało i depozyt rosnie jak na drożdzach. Taka sytuacja jak juz wiadomo na edku nie wystapiła.
Druga mozliwosc to idzie swieczka korekcyjna ktora przez wiekszosc czasu tworzenia jest korekta po czym np wraca i zamyka sie jako szpulka, czarna swieca z długim cieniem od dołu itp. Generalnie zamyka sie dość blisko zamkniecia swiecy sygnałowej co nie neguje sygnału i pozwala kolejnym swiecom isc zgodnie z sygnałem (w mojej ocenie właśnie taka sytuacja mamy na edku).
I trzecia możliwosc kolejne swiece neguja sygnał wzrostowy idac w przeciwnym kierunku. Ze wzgledu na obecnosc klina ktory tworzy sie od roku uwazam ze z taka sytuacja obecnie nie bedziemy mieli do czynienia chyba ze zamkniemy tydzien, miesiac ponizej 1.0850, a najlepiej ponizej 1.08.
Wracajac do twojego pytania to mysle ze zamkniecie miesiaca moze byc w okolicach 1.11 po dzisiejszym ruchu i tym jak wyglada swieczka tygodniowa. Wiec albo w grudniu zobaczymy na niskiej plynnosci wiekszy ruch (jest to mozliwe bo jesli wybijemy orgra i klin to paniczne zamykanie pozycji krotkich powinno dac paliwo do bardziej dynamicznych wzrostów, a troche ciekawych fundamentów też bedzie) albo jeszcze z miesiac pomecza i trzeba bedzie skorzystac znowu z 1 moze 2 pozycji hedge zeby zarobily sobie na swap tak, zeby sie nim nie przejmowac.
Generalnie sygnal wzrostów jest na miesiecznym i tygodniowym wykresie. Na dziennym i h4 sygnałów nie ma. Do tego w przypadku zejscia w okolice 1.0970-1.0990 sa szanse na dywergencje na wykresie dziennym.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: DayTrading: Piątek 22.11.2019

Nieprzeczytany post autor: belon »

...

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Piątek 22.11.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Podziękował Kermit, powitał Belon.
Spokojnego piątku. Pozdrowienia dla wszystkich.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: DayTrading: Piątek 22.11.2019

Nieprzeczytany post autor: cajto »

E/U w kanale na H4 . Jeśli przyjmiemy założenie, że mamy do czynienia z AB=CD, to meta wypadałaby w obrębie dolnej bandy kanału. Miejsce stuku zależy tylko od rozciągnięcia w czasie.
Na 1.1056 mam lukę cenową na 3 pipsy, a że retestu wybitego wsparcia nie było, IMO pokryje się to z jej domknięciem. Ten poziom i 1.10 uważam za najbardziej istotne dla dalszego kierunku, a kolejność dotarcia powinna ułatwić dalsze projekcje .
Co do wzrostów powyżej H4: mamy dwie mocne strefy podażowe - z tego tygodnia 1.108/9 i z końca października na 1.116/8. Patrząc na dotychczasową dynamikę, uważam że musiałoby wydarzyć się coś nadzwyczajnego, żeby zobaczyć w szybkim czasie tak często tu przywoływane 1.12 Nie jest to niemożliwe, ale w obecnej chwili dość trudne.

Na E/U miało być dziś grubo i poniekąd jest 8)
Na U/P rzeczywiście czasem lepiej widać sytuację dolarową, tym razem klarowna była sytuacja i tutaj i na E/U. Na dolcach poszedł retest wybitych oporów i realizacja klina górą.

Klina i prostokąt widziało wielu, ale czytając forum, chyba ponad połowa weszła w odwrotne kierunki. To nie były jakieś skomplikowane rozgrywki, więc gdzie problem?
IMO po pierwsze, część chciała przechytrzyć grubasów, którzy w zamyśle chcą przechytrzyć wszystkich, a tu jeb - przechytrzyli samych siebie :wink:
A po drugie, część ma swoje wizje dot. kierunku i mają gdzieś co pokazuje cena. Jasne, można mówić że takich ruchów na wysokich TFach nie widać, ale do kroćset, to jest dział DT, a nie Long Term i dzisiejsze 60p w tej skali jest zauważalne aż nadto.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 22.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

belon pisze:
22 lis 2019, 20:31
...
Dokładnie. A im bliżej LT tym lepsza okazja na S. O pozycjach L można myśleć gdy cena przełamie te LT. Skutecznie.
Proste jak budowa cepa. Jak i cała AT.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 22.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

cajto pisze:
22 lis 2019, 21:58

Klina i prostokąt widziało wielu, ale czytając forum, chyba ponad połowa weszła w odwrotne kierunki. To nie były jakieś skomplikowane rozgrywki, więc gdzie problem?
IMO po pierwsze, część chciała przechytrzyć grubasów, którzy w zamyśle chcą przechytrzyć wszystkich, a tu jeb - przechytrzyli samych siebie :wink:
Typowy syndrom "łapacza dołków i szczytów" :d
Niestety dotyczy to 80% "graczy" :d
Nie mylić z traderami ;)

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 22.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Cblondyn pisze:
23 lis 2019, 09:05
cajto pisze:
22 lis 2019, 21:58

Klina i prostokąt widziało wielu, ale czytając forum, chyba ponad połowa weszła w odwrotne kierunki. To nie były jakieś skomplikowane rozgrywki, więc gdzie problem?
IMO po pierwsze, część chciała przechytrzyć grubasów, którzy w zamyśle chcą przechytrzyć wszystkich, a tu jeb - przechytrzyli samych siebie :wink:
Typowy syndrom "łapacza dołków i szczytów" :d
Niestety dotyczy to 80% "graczy" :d
Nie mylić z traderami ;)
:wink:
Coś w tym jest jednak, a dlaczego tak sie dzieje? ze za szybko i bez potwierdzenia? :?
w tygodniu na jednym z portali poszła informacja grube L eu
tylko ze nastepne info poszło out
dla jednego strata z tej pozycji bułka z masłem
dla drugiego to jest nastepna z kolejnych stratnych
pewne rzeczy sie widzi na wykresie i chciałoby sie zakrzyczec tego drugiego co robisz?
ale czasem poprostu juz sie nie chce patrząc na wpisy
teraz komentujemy cos co sie wydarzyło, po fakcie
może te ewentualne s co piszemy przełóżmy to na przyszły tydzień
na zanalizowanie po spadku w tym tygodniu
mysle ze to jest stosowne

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 22.11.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

edek
sugerowalem spadki i nie nagle nie od dzis ale od przynajmniej tygodnia nie wazne
pokaze wam moje spojrzenie albo jak kto woli jak grubas na to patrzy
wykorzyst sorki tak na szybko wykres betona sorki i ze stoq by bylo szybko i prosto
https://iv.pl/image/GrgwTTm
to normalne abc ktore rynek kombinuje miesza ale realizuje????????
i juz to pisalem odbicie z ostatniego dolka mijaloby sie z celem bo co ?1,15 i powrot by domknac
ten 1 czy 2 punkciki to wydaje sie bez sensu
techniczny problem skad liczyc poczatek spadku ale to dla technikow zasiegi mniej wiecej bo kazdy moze sobie wyrysowac dokladniej widac
teraz wykres betona
https://iv.pl/image/Grg95Ia
i tu mnie zaskoczyli bo rynek powinien wg mnie zaliczyc te 4 ke czerwone kolko ???/a zrobili 2dw dno
bo mozna sobie gadac i plesc glupoty ale rynek robi formacje tez w sumie czasem po obrociku w odwrottnym kierunku ale zawsze wraca
dlatego wyrysowalem takie tam falki czerwone i 2 poziomy domkniecia tego klina i skoncza 4 zajma sie 5tka
i moim \zdaniem???????
tak zrobia bo potem pol fali calej spadkowej w gore to gdziec 1,17xxi stoja w srodku i albo ida na tak mniej wiecej wyzej 1,33 wstepnie albo na szybko liczac nizej 0,9
i to ma dopiero jakikolwiek sens reszta to rynek PANY
jak rynek byl 1,25 ja wyraznie pisalem ze pojda gleboko nizej ale to bylo dawno i pewnie nikt tego nie pamieta nie gram edka dlugoterminowo co najwyzej usd/pl raz z gory raz z dolu mocno wiec edka musze miec na widelcu i tyle z rana
i czasem mam wrazenie ze wiekszosc to wogole nie czyta tylko wpada tu i pisze glupoty
spadki edka sygnalizowal cblondi to fakt pepsiak i prawie codziennie rysowalem je
kila razy powtarzalem gora 1,11 i zawrotka PANYYYYYY
i przepraszam ale jakos mi w tej chwili nikt wiecej nie przychodzi do glowy
niestety ten piepdzony hosting zdjec kasuje moje posty chyba po 2 dniach
ale jeden stary wykres mi sie jeszcze zachowal juz bez formacyjek ale zasiegi pozostaly by nie bylo ze cos pokrecilem juz nie wspomne ze pisalem ze wyjda ta mala 5tka ktora rysowalem pewnie tylko knocikiem by tylko ja zaakcentoac ze zrobiona i przez to ze wyszli tak plytko ski nie zalapalem brrr
https://iv.pl/image/Grg9OyO
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany