DayTrading: Piątek 15.11.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nieśmiertelny Trader pisze:
16 lis 2019, 12:09


Nie wiem do końca jak jest w końcu z tym naliczaniem w weekendy i czy faktycznie liczy pełny miesiąc czy tylko dni robocze? Pisałeś Cblondyn że full 30 dni. Bo tak rozkminiam.

Swap jest naliczany za każdy dzień bez wyjatku. Nie wazne czy niedziela, dzień wolny czy swiąteczny.
Jesli miesiąc ma 31 dni to za tyle dni jest swap naliczany. Tyle, że niektórzy brokerzy naliczają swap za weekend w różne dni. Jedni w piątek inni w środe itp.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Nieśmiertelny Trader pisze:
16 lis 2019, 12:09
Swap czyli notabene stopy procentowe tez niejako wpływa na wycenę par walutowych. Gdy stopy w euro byly wyzsze niz te w USA to Edek byl bardzo mocny, to samo Kangur czy Kabel. Jedynym wyjątkiem zawsze był Ujek i USDCHF.
no i właśnie ...
niby tak
to teraz tak się zastanawiam dlaczego na CHF/JPY nie ma dodatniego swapu w obie strony skoro w obu krajach SP są ujemne :lol:

dla mnie rozumowanie jest proste ....
swap to wymysł brokerni, ale nie chce mi się rozwijać za bardzo tematu ....

w sumie lewar też jest chyba wymysłem brokera ???
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

XAB pisze:
16 lis 2019, 06:03
Nieśmiertelny Trader
spora realizacja zysku przy takim ukladzie i najwyzej budowanie piramidki na korektach
wszystko inne to zalezy od tego co pisze nizej
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
uwaga ?????????/ :!: :!:
to idealny temat na weekend zwlaszca dla specow od wszelkiego rodzaju tabelek
ja poruszalem go wczesniej na przykladzie daxa ale nikt tematu nie podjal
za to slyszymy o jakis tam srednioterminowych super zyskach
a to na przykladzie par wogole nie ma sensu
moge podac i nawet pokazac na przykladze swego podworka na usd/pl mam na poniedz
3loty od 12tego i swap zzera prawie 5 proc zysku czyli kolejne 5 dni bedzie 10 proc
to mozna trzymac niby ale w wypadku gdyby o jakies 2kolejne gr zysk sie zwiekszyl lub byla wyrazna szansa
i gdybym sie nie zagapil to powinienem wczoraj gasic wsio ale od 17 mnie nie bylo wiec ze 2setki straty i tyle
i to samo jest na innych parach no wiadomo jesli trafisz taki sztos ze w 1mc masz 300-500 pip na parze
to ok wtedy inna bajka mozna tego swapa se darowac
a tak normalnie to juz tu pisalem gora tydzien na pozycji
wiadomo sa tu pewnie tacy co wala 10-20 lotow i maja dzwignie do sufitu wtedy inna bajka ale u polskiego broka i dzwigni 1do 20 to nie ma to zadnego sensu
ja pozycjonowalem daxa i trzymalem dluzej niz miesiac poz ale dal zrobic w sumie z DT ok 1000 pip to wtedy na swap nie zwracasz uwagi ale taki normalny zysk ok 100 pip -150 w gore to wg mnie gora tydzien trzymanki i tyle
NO PANY PODJAC TEMAT :idea: bo mysle ze przyda sie dlugodystansowcom
a tez jestem ciekaw co wy na to chocby przemo co sie bawil swapami
czy pepsiak bo on tez ten temat pewnie zna ciagle na czyms dluzej kibluje
a akurat KERMIT to przynajmniej ja tak zrozumialem ze tez robi czesciowki i nie trzyma caly czas LKI
a tez chetnie poslucham jego opinii i innych bo np tomasza znam :) :)
Nie wiem czy znasz, ale skoro tu już siedze nie odezwać sie to troche szkoda.
Jeżeli Forex opiera się głównie na spekulacji dotyczącej kierunku zmian kursów walutowych->
To matematycznie i praktycznie podchodząc najlepszym trejdem byłoby zajecie pozycji i realizacja w jak najkrótszym czasie ∆P/∆t
Ale my jesteśmy na tyle mądrzy i doświadczeni że pozycja nawet zarabiająca bo dobrze ocenilismy kierunek chcemy dociągnąć do maksymalnej opłacalności czyli przetrzymujemy pozycje i jest!! po dwóch tygodniach zamiast 25 pips jest 100
Czasem sie uda i jest ok. :)
zazwyczaj po drodze mamy tzw korekty i z zysku robi sie mniejszy zysk-wystarczy to prześledzic na kazdej pozycji dłuzszej na wykresie
Zachodzimy wtedy co robić może ten pomniejszony zysk zrealizować.?
Troche tu zartuje sorki.
Ale juz najwiekszym przekretem tego jest to ze piszecie -Po co ten swap?
To moze od razu przekreślic brokera ze on taki nieuczciwy i zabiera nam zyski nasze na swap a my chcemy tak dobrze zarobić
No niestety nie da sie tak

mario_M
Gaduła
Gaduła
Posty: 239
Rejestracja: 10 mar 2016, 17:02

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: mario_M »

skoro edek w górę to lepiej zagrać shorta na eurpln na dodatnim swapie można trzymać i trzymać

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: navik »

Dobry ...
us500....nie ma lipy :mrgreen: ....fakt, faktem poziomu 3147 nie zaliczyli do piątku, ale ...ale , aleee...dajmy szanse byczkom jeszcze w nadchodzącym tygodniu :p

Udanego weekendu :564:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

tomasz
troszke cie moze sprowokowalem bys napisal
i ty pewnie tego nie pamietasz ale nikt inny tylko ty mi zwrociles uwage ze dwa razy ze karmie brokera na weekendy bo na dodatek obraca moja kasa
1 razem oczywiscie nie zwrocilem uwagi bo ja pukam dt
wiec ten swap mi jakos zawsze zanikal sa zyski nie zawracalem sobie glowy
ale za drugim razem kalkulator i statystyka zostawionych poz na weekend i oczywiscie sie okazalo ze o dpe potluc te trzymanki
uwazam to za bardzo ciekawy temat bo nawet boje sie liczyc ile mi swap zzarl kasy chocby w tym roku
dlatego malo kto to zauwaza ale trzymam juz sporo mniej poz niz kiedys
a zwlaszcza to uwielbiane przeze mnie usd/pl ktory czesto trzymałem z miesiac albo i dlluzej
teraz tego nie robie nara
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

XAB pisze:
17 lis 2019, 01:23
tomasz
troszke cie moze sprowokowalem bys napisal
i ty pewnie tego nie pamietasz ale nikt inny tylko ty mi zwrociles uwage ze dwa razy ze karmie brokera na weekendy bo na dodatek obraca moja kasa
1 razem oczywiscie nie zwrocilem uwagi bo ja pukam dt
wiec ten swap mi jakos zawsze zanikal sa zyski nie zawracalem sobie glowy
ale za drugim razem kalkulator i statystyka zostawionych poz na weekend i oczywiscie sie okazalo ze o dpe potluc te trzymanki
uwazam to za bardzo ciekawy temat bo nawet boje sie liczyc ile mi swap zzarl kasy chocby w tym roku
dlatego malo kto to zauwaza ale trzymam juz sporo mniej poz niz kiedys
a zwlaszcza to uwielbiane przeze mnie usd/pl ktory czesto trzymałem z miesiac albo i dlluzej
teraz tego nie robie nara
Mało jest przysłowiowych Prawideł dt rynku Forex.LARRY WILLIAMS wielki trader pierwszy milion zrobił w latach 70
Napisał kilka książek m.inn. Long-Term Secrets to Short-Term Trading
w której w sposób praktyczny opisuje spekulacje na rynkach finansowych, dziesiątki statystyk potwierdzających przedstawione przez niego zależności rynkowe oraz obalających wiele rynkowych mitów. Juz pisałem tu o tej książce nie chce więcej. Czasem warto jest posłużyć czymś sprawdzonym i wypraktykowanym już, tak jak wszystko w zyciu.
a każdy zrobi jak uważa czy w koncu dostrzeże tak jak kolega xab ze cos mu jednak żzera ten zysk, o rany po co ten SWAP

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 736
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

INDICES JMO :
Indexes now.png
:564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Andreasgp pisze:
17 lis 2019, 15:23
INDICES JMO :
Indexes now.png
:564:
A można prosić o łopatologiczne wyjaśnienie? :568:
Pozdrawiam :564:
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Nieśmiertelny Trader pisze:
16 lis 2019, 01:08
Aaa wlasnie... Kermit, Ty ciagle trzymasz Lki na edku? Chyba wchodziles juz dosc dawno? Swap nie zezarl Ci konta? Bo u mnie 44zeta za 1 lot / dzien trzymania. Czyli jakies -1000 zeta miesiecznie. Edek musialby leciec jak torpeda by swap nie zezarl zysku gdzie dajmy na to srednio 100 pipsow miesiecznie up czyli z 3300zl zostaje 2300 zl przez ten swap a pozniej jeszcze - 19% podaku i pies je... te Lki. Macie na to jakies lepsze rozwiazanie? :)
Brać S-ki :mrgreen: Zostało tylko 1,5% do celu na "longtermie" i w piątek wziąłem cos takiego. Nawet TP sobie ttak wyliczyłem. Chyba to się złe skończy..ale SWAP dodatni..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Zablokowany