DayTrading: Piątek 15.11.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
nowy1234
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 566
Rejestracja: 01 maja 2013, 06:57

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: nowy1234 »

Nie zapłacę kary za pismo?

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

PipsKong pisze:
15 lis 2019, 13:26


ale kreski są nadal aktualne :|
i raczej chętnie bym zobaczył takiego edka po 1.17 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
i zobaczysz myśle ze w pierwszym kwartale 2020. Cele i kreski jak napisales bez zmian. Brakło momentum bykom bo przeciagneli korekte o tydzień dłużej niż zakładałem. Ruchy jak o poranku na rybach były w tym tygodniu na edku. W przyszłym powinni ruszyc mocniej. Mozliwe jeszcze cofniecie na 1.0970 (choc nie takie pewne) zeby dotknac jeszcze raz dolnej bandy klina, ale fala 3 wydaje sie tak czy tak nieunikniona.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Bartomierz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 548
Rejestracja: 27 sty 2010, 08:21

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Bartomierz »

Kermit pisze:
15 lis 2019, 17:22
PipsKong pisze:
15 lis 2019, 13:26


ale kreski są nadal aktualne :|
i raczej chętnie bym zobaczył takiego edka po 1.17 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
i zobaczysz myśle ze w pierwszym kwartale 2020. Cele i kreski jak napisales bez zmian. Brakło momentum bykom bo przeciagneli korekte o tydzień dłużej niż zakładałem. Ruchy jak o poranku na rybach były w tym tygodniu na edku. W przyszłym powinni ruszyc mocniej. Mozliwe jeszcze cofniecie na 1.0970 (choc nie takie pewne) zeby dotknac jeszcze raz dolnej bandy klina, ale fala 3 wydaje sie tak czy tak nieunikniona.
Historia pokazuje, że duże ruchy lubią się zacząć na niższej świątecznej/międzyświątecznej płynności. Już niedługo :)
BBHMM :twisted:

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

edek uratował nadzieję na cofnięcie do góry, w przyszłym tygodniu może rosnąć
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

:shock: :shock: :shock:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

szuler pisze:
15 lis 2019, 16:34
wti
jedna z opcji
https://invst.ly/onr1m
:564: :564: :564: :>
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Nie patrzylem na wykresy od 14 (chyba rekord). No ladnie wyjebali :) a miale grać jeszcze eurjpy wczoraj L ale mowie edek styknie z EUR. Teraz czas na micro korekty w ruchu wzrostowym bo mogą nie dać wejść a mam raptem 2 loty więc trza będzie podokładać.

Swoją drogą mimo tych wzrostów na Geju to pozarabiałem na nim grając shorty i w dobrym momencie odpuściłem jak tak paczę no ale to dlatego ze pojawil sie sygnal na wzrosty więc to nie przypadek. Odpuściłem z premedytacją ;)

Oooo wlasnie jestesmy po micro korekcie, kurde nie zdążyłem nooo ale jest tez zycie poza FX :D

Ale muszę przyznać, że ostatnie dwa tygodnie nie były łatwe. Miałem odpuścić sobie właśnie te dwa tygodnie ze względu na wiele spraw prywatnych ale jednak Fx ciągnie (konsolowy rynek, marazm i niezdecydowanie czyli to czego nie lubię + sprzeczność AF z AT). Jakowoż finał piękny :) Miłego :564:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Anomalia pisze:
15 lis 2019, 14:16
Cblondyn pisze:
15 lis 2019, 12:39
Teraz sobie policz jaki zysk miałbyś gdybyś otworzył S na początku roku w dowolnym miejscu :)
O swapach juz nie wspomne
Natchnąłeś mnie 8)
1 lot = 14 259 zł zablokowane u broka (wartość z dzisiaj).
Pozycja otwarta 6 stycznia, na samiutkiej górce: 1,156xx, dziś mamy: 1,1014x
Zysk: 22 000 zl
Swap 8,99 x 313 = 2 814 zł
22 330+2814 = 24 814 zł
czyli % około 160.

Dużo? Szału nie ma, ważne że spokojnie.
Wszystko zależy od tego kto jaki miał/ma lewar. Przy lewarze 200:1 (konto prof.) wynik może być nawet 6x większy. Czyli ponad 960 % całego depo. Jesli ktoś zagrał ALL INN. Czy to dużo? DLa mnie bardzo. A taki Pipsiak dla takiego wyniku pewnie by dał sie pokroić :)
Każdy większy lewar odpowiednio rozmiar zysku powiększa. A porównanie jakiegokolwiek zysku do przetrzymanych strat przez miesiące (na granicy wyzeroania depo włącznie) to jak lata śwetlne na korzyść zysków. Budowanie w długim terminie gridu (bo tym jest dokładanie pozycji do juz stratnych) to samobójstwo. A tym bardziej kontrtrendowo. Bo dam sobie ręke obciąć, że niejeden przez miesiące dokładał pozycje L :)
KOlega Szwajcar co na temat gridu (bez kontroli nad nim) pisał nie zacytuje bo niecenzuralne ;)
Przy stracie 50% depo by to odrobic to juz trzeba zrobić ... 100%. A przy stracie większej niz 50% ?
Nikomu nie życze ;)
Rozważania czysto teoretyczne

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Cblondyn pisze:
15 lis 2019, 19:30
Anomalia pisze:
15 lis 2019, 14:16
Cblondyn pisze:
15 lis 2019, 12:39
Teraz sobie policz jaki zysk miałbyś gdybyś otworzył S na początku roku w dowolnym miejscu :)
O swapach juz nie wspomne
Natchnąłeś mnie 8)
1 lot = 14 259 zł zablokowane u broka (wartość z dzisiaj).
Pozycja otwarta 6 stycznia, na samiutkiej górce: 1,156xx, dziś mamy: 1,1014x
Zysk: 22 000 zl
Swap 8,99 x 313 = 2 814 zł
22 330+2814 = 24 814 zł
czyli % około 160.

Dużo? Szału nie ma, ważne że spokojnie.
Wszystko zależy od tego kto jaki miał/ma lewar. Przy lewarze 200:1 (konto prof.) wynik może być nawet 6x większy. Czyli ponad 960 % całego depo. Jesli ktoś zagrał ALL INN. Czy to dużo? DLa mnie bardzo. A taki Pipsiak dla takiego wyniku pewnie by dał sie pokroić :)
Każdy większy lewar odpowiednio rozmiar zysku powiększa. A porównanie jakiegokolwiek zysku do przetrzymanych strat przez miesiące (na granicy wyzeroania depo włącznie) to jak lata śwetlne na korzyść zysków. Budowanie w długim terminie gridu (bo tym jest dokładanie pozycji do juz stratnych) to samobójstwo. A tym bardziej kontrtrendowo. Bo dam sobie ręke obciąć, że niejeden przez miesiące dokładał pozycje L :)
KOlega Szwajcar co na temat gridu (bez kontroli nad nim) pisał nie zacytuje bo niecenzuralne ;)
Przy stracie 50% depo by to odrobic to juz trzeba zrobić ... 100%. A przy stracie większej niz 50% ?
Nikomu nie życze ;)
Rozważania czysto teoretyczne
Wszystko zależy od człowieka jako jednostki, to indywidualny sport i takie gdybanie nie ma sensu.
Piszesz prawdopodobnie o problemach które być może nie istnieją bo nie spotkałem się tutaj z przykładem by ktoś ''skupował'' edka miesiącami.
Po pierwsze, amatorzy czy jak to nazwać - tracą kasę nie miesiącami a często w przeciągu paru godzin, dni, ewentualnie tygodnia.
Dwa, nawet przy takiej pozycji jaką zagrała Anomalia tylko w drugą stronę - Swap zeżarł by takiego amatora bo jest 5x większy niż ten dodatni pod short czyli ze swapu wyszłoby z -15K.
Trzy, nawet grając tylko longi na edku w ciągu ostatniego roku było można wycisnąć więcej pipsów niż grając shorty. Kwestia indywidualna. Ja akurat grałem i shorty i longi chociaż edka jak wiele razy pisałem - grywam rzadko.
Cztery, jak nie wiesz gdzie stawiać TP to nie moja wina (to nie atak). Bo nie dla wszystkich jest to ''odwieczny problem'' jak często prawisz ;) ale życzę Ci byś i do tego doszedł.
Pięć, prawdziwymi przegranymi to są Ci co nie rozumieją jak działają indeksy amerykańskie od 200 lat próbując łapać short pod prąd zamiast poczekać na wygenerowanie sygnału troszkę pewniejszego niż D1 w dół...

poza tematem...
Pamiętam czasy gdy jak czytałem że ktoś wchodzi za 1 lota to mówiłem wow, gościu wszedł za jednego lota. Tymczasem dziś gdy otwieram lotkę - nie czuję kompletnie nic. Wręcz przestaję czuć rynek bo to za mało. Pozycja musi być na tyle mała by czuć się z nią komfortowo ale jednocześnie na tyle duża by pozwalała wyczuć rynek po przez ciągłą obserwację. Wtedy stajemy się takim NEO, który widzi nie tylko wykres i cyferki ale również ludzki strach czy srającego kota. ;)

Pozdrawiam :564:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nieśmiertelny Trader pisze:
15 lis 2019, 20:29

Cztery, jak nie wiesz gdzie stawiać TP to nie moja wina (to nie atak). Bo nie dla wszystkich jest to ''odwieczny problem'' jak często prawisz ;) ale życzę Ci byś i do tego doszedł.
Nie za bardzo wiem o czym piszesz ?
Nie przypominam sobie bym kiedykolwiek miał problem z wznaczeniem TP ;)
Co do zysków to od zawsze jakby nie kombinować zyski będą zawsze większe w kierunku trendu niz w kierunku przeciwnym. Czysta matematyka :)

Zablokowany