DayTrading: Piątek 08.11.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
Tony S.
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 455
Rejestracja: 07 lut 2014, 21:50

Re: DayTrading: Piątek 08.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Tony S. »

Cześć, mówcie lepiej jak Świeżakowe "grube" L na złotku . Kolejne demo-konto rozjechane ? :shock:
...Liczy się tylko TU i TERAZ... nie mów mi jutro, że była okazja !!

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Piątek 08.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Cblondyn pisze:
08 lis 2019, 11:48
Nieśmiertelny Trader pisze:
08 lis 2019, 11:33


Tymczasem edek trzyma się kanału jak rzep więc można puścić wodze fantazji o omawianym L ale fajniejszymi poziomami są np: ta czerwona linia czyli połowa miesięcznej hossanny (ciekawe czy ktos tutaj w ogole zna ten sposob, ciekawe czy dokladnie obserwowal wykresy przez te lata...) lub kreska niżej - mozliwe zapoczątkowanie nowego trendu który będzie wykończeniem fali drugiej a początkiem trzeciej... a jak wiadomo mało kto wychwytuje trzecią falę, większość gra na piątą lub kolejne czyli siódmą itd które już są o wiele bardziej ryzykowne, często pogłębione. Cżęsto zwiastują zmiany trendu... których niektórzy tutaj nie wychwytują... Jak widać przez te lata każdy inaczej patrzył na te wykresy. Wielu pipsów dla wszystkich.

A może wystarczy postawić zwykła kreske? Prymitywna krecha ale jest abecadłem AT :)
Zwyczajna LT. Ja rysuje po korpusach jakby kto miał zastrzeżenia ;)
Średnia tak ostatnio w modzie tez pokazuje jednoznacznie kierunek :)
Udanych tradów :564:
https://charts.mql5.com/22/739/eurusd-w ... rokers.png
A do tego najprostsza formacja w trendzie spadkowym czyli 3 świece up i najczęściej dwie down, albo od razu albo jako czwarta świeca, może być to czwarta godzinówka , może być to czwarta tygodniówka. To już wyłapywałem 8 lat temu ale nie jest to klucz, jednakże dobrze mieć po swojej stronie. Ta tygodniówka zakończy się spadkowo i następna zrobi nowe dno, w sensie przeniesie cenę niżej od obecnej po czym może wywalić do góry jeśli będzie reakcje na podane niżej poziomy, jak nie będzie to mogą być i 3 spadkowe tygodniówki z rzędu aż do pokrycia tej potężnej luki sprzed paru lat. Jednakże nie pokryją jej tak od razu bo fundamenty na to nie pozwalają a one działają razem z AT... No ale to też trzeba umieć zgłębiać. A jak ktoś pisze ze jedno nie działa, drugie nie działa to tylko się cieszyć bo nikt nie będzie tego zgłębiał i dalej będą tracić, a co za tym idzie ten biznes nie upadnie, broker będzie się cieszył i trader który zarabia bo nie zabiorą mu jego pracy. Tak, że tacy ludzie jak Zaorski są potrzebni, niech dalej pieprzy że AT nie działa. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Piątek 08.11.2019

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Ostatnio zmieniony 08 lis 2019, 12:17 przez szuler, łącznie zmieniany 1 raz.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 08.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Tony S. pisze:
08 lis 2019, 11:59
Cześć, mówcie lepiej jak Świeżakowe "grube" L na złotku . Kolejne demo-konto rozjechane ? :shock:
To, że ktoś dozna straty na pozycji jest tak oczywiste jak to, że mamy 2019 rok. Normalna rzecz w tym "fachu". Ale jeśli ta jedna pozycja odbiera połowe depo to juz nie jest inwestowanie ale hazard. I ten gość przypomina mi kolesia co rzuca monetą i jak ma 12 trafionych orłów na 20 rzutów to zaraz krzyczy "mam genialny system"
Ile juz tych genialnych systemów miał? Chyba trudno zliczyć ;)
Dla "hazardzistów mam jedna przestroge. Otóz statystyki pokazują, że w całym swoim traderskim zyciu każdy bez wyjątku napotka na swojej drodze 6-9 pozycji po rząd stratnych. Jakkolwiek by sie nie starali. Może warto o tym pamietać ryzykując na pozycje powiedzmy 50% depo :)

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Piątek 08.11.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Nieśmiertelny Trader pisze:
08 lis 2019, 12:00
A do tego najprostsza formacja w trendzie spadkowym czyli 3 świece up i najczęściej dwie down, albo od razu albo jako czwarta świeca, może być to czwarta godzinówka , może być to czwarta tygodniówka. To już wyłapywałem 8 lat temu ale nie jest to klucz, jednakże dobrze mieć po swojej stronie. Ta tygodniówka zakończy się spadkowo i następna zrobi nowe dno, w sensie przeniesie cenę niżej od obecnej po czym może wywalić do góry jeśli będzie reakcje na podane niżej poziomy, jak nie będzie to mogą być i 3 spadkowe tygodniówki z rzędu aż do pokrycia tej potężnej luki sprzed paru lat. Jednakże nie pokryją jej tak od razu bo fundamenty na to nie pozwalają a one działają razem z AT... No ale to też trzeba umieć zgłębiać. A jak ktoś pisze ze jedno nie działa, drugie nie działa to tylko się cieszyć bo nikt nie będzie tego zgłębiał i dalej będą tracić, a co za tym idzie ten biznes nie upadnie, broker będzie się cieszył i trader który zarabia bo nie zabiorą mu jego pracy. Tak, że tacy ludzie jak Zaorski są potrzebni, niech dalej pieprzy że AT nie działa. :)
no i właśnie....
takie teorie można tworzyć w nieskończoność ....

3 bycze świeczki, później dwie spadkowe - kibel
3 bycze świeczki, później spadkowa i czwarta spadkowa - jak tutaj będzie kibel to idziemy dalej
3 bycze świeczki, później spadkowa i piąta spadkowa itd.

aż na siódmej jednak spadkowej AT zadziałało :mrgreen: :mrgreen:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 08.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

NT to tak jak niedawno jedna z formacji Cie oniesmielała
to co to za formacja co opisujesz bo nini .. :D

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 08.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PipsKong pisze:
08 lis 2019, 12:12
Nieśmiertelny Trader pisze:
08 lis 2019, 12:00
A do tego najprostsza formacja w trendzie spadkowym czyli 3 świece up i najczęściej dwie down, albo od razu albo jako czwarta świeca, może być to czwarta godzinówka , może być to czwarta tygodniówka. To już wyłapywałem 8 lat temu ale nie jest to klucz, jednakże dobrze mieć po swojej stronie. Ta tygodniówka zakończy się spadkowo i następna zrobi nowe dno, w sensie przeniesie cenę niżej od obecnej po czym może wywalić do góry jeśli będzie reakcje na podane niżej poziomy, jak nie będzie to mogą być i 3 spadkowe tygodniówki z rzędu aż do pokrycia tej potężnej luki sprzed paru lat. Jednakże nie pokryją jej tak od razu bo fundamenty na to nie pozwalają a one działają razem z AT... No ale to też trzeba umieć zgłębiać. A jak ktoś pisze ze jedno nie działa, drugie nie działa to tylko się cieszyć bo nikt nie będzie tego zgłębiał i dalej będą tracić, a co za tym idzie ten biznes nie upadnie, broker będzie się cieszył i trader który zarabia bo nie zabiorą mu jego pracy. Tak, że tacy ludzie jak Zaorski są potrzebni, niech dalej pieprzy że AT nie działa. :)
no i właśnie....
takie teorie można tworzyć w nieskończoność ....

3 bycze świeczki, później dwie spadkowe - kibel
3 bycze świeczki, później spadkowa i czwarta spadkowa - jak tutaj będzie kibel to idziemy dalej
3 bycze świeczki, później spadkowa i piąta spadkowa itd.

aż na siódmej jednak spadkowej AT zadziałało :mrgreen: :mrgreen:
To ja sie w koncu chętnie dowiem na czym polega ta "wyższość" pozycji otwieranych nie na podstawie AT ale (bliżej jak dotąd nieokreslonych) innych powodów. I wszystkie te na podstawie AT obciążone skazą typu "te z doopy"
Słucham :)

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 08.11.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

to by nie bylo nudno
ja wiem ze tu wiekszosc kocha wzrosty edka
ale na dzis to ta wersja jest bardziej optymalna
wiadomo to rynek ale zawsze trzeba zerkac w dwie strony
https://iv.pl/image/Gr9njA7
lka ropa ska dol i ska frycek i DTTTTTTTTTTT
A TAK APROP edka to od poniedzialku codzien powtarzam ze jesli at to brakuje domkniecia ok 1,1 :568:
tylko niestety rynek ma przewaznie w dpie at zwłaszcza na krotszych czasowkach :!:
Ostatnio zmieniony 08 lis 2019, 12:23 przez XAB, łącznie zmieniany 2 razy.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Piątek 08.11.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Cblondyn pisze:
08 lis 2019, 12:15
To ja sie w koncu chętnie dowiem na czym polega ta "wyższość" pozycji otwieranych nie na podstawie AT ale (bliżej jak dotąd nieokreslonych) innych powodów. I wszystkie te na podstawie AT obciążone skazą typu "te z doopy"
Słucham :)
spokojnie, kiedyś się dowiesz tylko pozwól by mózg zboczył z kursu obranego przez innych, kiedyś tam bo coś tam ....
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 08.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PipsKong pisze:
08 lis 2019, 12:20
Cblondyn pisze:
08 lis 2019, 12:15
To ja sie w koncu chętnie dowiem na czym polega ta "wyższość" pozycji otwieranych nie na podstawie AT ale (bliżej jak dotąd nieokreslonych) innych powodów. I wszystkie te na podstawie AT obciążone skazą typu "te z doopy"
Słucham :)
spokojnie, kiedyś się dowiesz tylko pozwól by mózg zboczył z kursu obranego przez innych, kiedyś tam bo coś tam ....
Od kiedy tu jestem słysze tylko jedno. Te na podstawie AT to do doopy :)
I ani razu przez te kilka lat te wyjątkowe, wspaniałe, tylko zarabiające w opariu o "cudowny" bliżej nieokreslony system :)
Chetnie zobacze chociaż RAZ ;)

Zablokowany