DayTrading: Środa 18.09.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Środa 18.09.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

dreptak pisze:
18 wrz 2019, 11:21
Poczytalem wczorajsza dyskusje :D

Elita -piszacy tutaj sa na plusie ,prezentowane narzedzia z epoki kamienia lupanego .

Jeden z Was chwali sie ,ze zlapal dolek na wti -ale ilu nie zlapalo i ile razy ten lapacz nie zlapal .

Z jakim prawdopodobienstwem i na jakim stopie ?Jaka strategia ?Nigdzie w dyskusji czegos takiego nie ma .
nikt nie będzie się chwalił zyskowną strategią , chyba że będzie miał z tego pieniądze
jak to mówi mój kolega "wiedza kosztuje"....
jak idziesz do prawnika to on Ci nic fizycznie nie robi ... nie montuje Ci podłóg .. okien
nie sprzedaje Ci samochodu tylko sprzedaje Ci swoją wiedzę i czas poświęcony na zdobycie tejże wiedzy...

jak patrzę na siebie to dużo mnie kosztowało dojście do punktu w którym teraz jestem
i nie za bardzo uśmiecha mi się teraz wszystkim pokazywać jak zarabiać bo ktoś sobie tutaj przyszedł i CHCE
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2019, 11:27 przez PipsKong, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

doktorek
Maniak
Maniak
Posty: 3484
Rejestracja: 25 lut 2014, 19:13

Re: DayTrading: Środa 18.09.2019

Nieprzeczytany post autor: doktorek »

XAB pisze:
18 wrz 2019, 11:09
spoko czytaj wyzej podalem na m15 tez
dzis fed
o edku
mysle ze rynek zaczal brac juz pod uwage ze obnizki dzis fed nie zrobi
a jak wy na to??????//
Moim zdaniem fed zrobi obnizke 0,25 ale nie czuje jaka widzi przyszlosc---wiec moze tak wroze po obnizce bedzie 1,1130 eur--usd pozniej wszystcy przetrawia i pojdzie znowu w dolara :564: :564:

tomekfx
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 04 wrz 2019, 08:05

Re: DayTrading: Środa 18.09.2019

Nieprzeczytany post autor: tomekfx »

Kermit pisze:
18 wrz 2019, 11:20
I jestem tego pewien na 99,9%
z całym szacunkiem kolego ale widze e masz jakas obsesje na tym punkcie, w lodowce tez widzisz nick yahman? :lol:
Cblondyn pisze:
18 wrz 2019, 09:59
tomekfx pisze:
18 wrz 2019, 09:50
jakikolwiek system czy z reki czy automat byle by dal zarobic, ma ktos czy raczej kazdy doklada do tego intersu z nadzieja ze kiedys odrobi?
A co do tej pory używałeś?
a grałem trochę fale ale one są totalnie do dupy i nie działa generalnie mama wrażenie ze po prostu fart decyduje bo nie ma nigdy pewnosci
wydaje mi sie ze na forex jak niby zarabia te 20% osob to i tak sa to wypadki przy pracy - tzn ktos zrobil 2 ransakcje na plsu i zapomnial hasla i realnie zarabia na tym 5% osob z czego wiekszosc z tych 5% to sa ludzie z ukladami w duzych instytucjach ktorzy wiedza kiedy i w jaka strone bedzie wypuszczany kapital

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: DayTrading: Środa 18.09.2019

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

Jedno z narzedzi -footprint .
W szybkim skrocie :w barach po lewej stronie -liczba sprzedanych kontraktow po danej cenie ,po prawej kupionych .
na dole (na czerwono lub niebiesko) tzw. delta czyli roznica miedzy agresywnymi kupujacymi lub sprzedajacymi dla danego bara .

Na wykresie widac nieudane wylamanie w dol z pol godzinnej absorpcji .
W elipsie dolnej widac ,ze nie ma juz zainterowania po tych cenach w gornej jest znacznie zwiekszona plynnosc .
Liczba -925(delta) pokazuje ,ze sprzedajacy nie sa w stanie pchnac ceny nizej ,nastepna 1092(dodatnia) pokazuje ,ze kupujacy przejmuja kontrole i cena wraca powyzej zielonej linii .

To jeden z wykresow .Jak wygladaja Wasze szanse -w stosunku do osob co to widza i dodatkowo handluja z laddera i widza money flow jak na dloni -nie trzeba przeciez czekac na jakies glupawe zakonczenia swiecy tylko dolaczyc do nurtu :D
FAILEDbreak1709.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Środa 18.09.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

GEJ KROTKO DT
to sie nazywa pany szybkie wykorzystanie infa o popytowej formacji m10
https://iv.pl/image/GrvzbHF
1lke zostawilem sl na zero
i powtorze kolejny raz ja sie tu nie popisuje ja tyram a przy okazji pokazuje jak sie zarabia
a ze to co drugiemu nie pasuje to jego broszka
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2019, 11:41 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: DayTrading: Środa 18.09.2019

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Kermit pisze:
18 wrz 2019, 11:19
trisidginto pisze:
18 wrz 2019, 10:41


mam pytanie dot formacji harmonicznej - dlaczego X zaczepiles akurat na tym dolku ? a nie na nizszym ? kiedys juz widzialam taki sposob u kogos (inne forum - nikt nie wie jakie ;) i nawet zapytalam o to samo, ale odp nie otrzymalam - czy od Ciebie zabie mily ja dostane ?
Odpowiedz raczej nie bedzie zero-jedynkowa i nie wiem czy Cie usatysfakcjonuje bo zwierzaki sa u mnie dopelnieniem całej analizy. Zaczynam od wyznaczenia wsparc i oporów, przyjrzenia sie średnim (ktorych na wykresach z tradingview nie mam ale sa u mnie w mt4), budowie i układom świec na wyższych TF, wskaźnikom, formacjom (kontynuacji lub odwrocenia), fundamentom (nie tyle tym chwilowym tylko raczej planom bankow centralnych) i dopiero na koncu szukam zwierzaka zeby doprecyzowac ewentualne wejscie gdy juz mam pomysł na dalszy ruch danej pary. Kiedys w nie nie wierzyłem ale jako dopełnienie analizy sa kapitalne i obecnie nie wyobrazam sobie funkcjonowania bez nich. Mocno dzięki nim ograniczylem tzw "falstarty" (DZIEKI MERLIN za zwrócenie uwagi na zwierzaki). Zwierzaki maja okreslone zaleznosci i to nie jest tak jak z samym fibo ze jak sie nie rozciagnie to ktorys poziom zadziała. Sprawdzam zazwyczaj kilka roznych zwierzaków i szukam takiego ktorego punkt zwrotny nie wypada w powietrzu tylko pokrywa sie mniej wiecej (w koncu to nie apteka) z wczesniejszymi zalozeniami dotyczacymi trendu czy np zakonczenia korekty. Wszystkie harmoniczne, ktore wypadaja w powietrzu wyrzucam z wykresu.
Jesli ten układ jest zaczepiony na tym konkretnym dolku to prawdopodobnie sprawdzilem wczesniej inne zwierzaki i zaden inny nie byl dla mnie wiarygodny bo wypadały na poziomach abstrakcyjnych dla mnie. Niedawno pisalem o tym że u mnie licza sie konfluencje. Pojedyncze metody same w sobie daja mniejsze efekty. Natomiast punkty, w ktorych rozne techniki sie krzyzuja sa tymi, na ktore warto zwrócic uwage na wykresie IMO.
Wielkie dzieki za odpowiedz :D
Tak wlasnie domyslalam sie, ze tak wlasnie robisz (kolejnosc wyznaczania) - stad wzielo sie moje pytanie - mam nadzieje, ze wybaczysz moj podstepik.
Harmoniczna jest b. pomocna. Ja szczerze zaluje, ze MERLIN zniknal stad. Jego znajomosc harmonicznej to mistrzostwo. Mialam do Niego pytanie o pewna formacje, ale jak je zadac gdy Jego nie ma tu ? :(

Dlatego przy okazji apel moj - czarodzieju MERLINIE wracaj na forum nawigatora !!! B. ladnie prosze.
Moze kiedys uslyszy.

Dzieki raz jeszcze Kermit

Pozdrawiam wszystkich i milego dnia :)

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Środa 18.09.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

XAB pisze:
18 wrz 2019, 11:38
GEJ KROTKO DT
to sie nazywa pany szybkie wykorzystanie infa o popytowej formacji m10
https://iv.pl/image/GrvzbHF
1lke zostawilem sl na zero
bez sensu ta linia czerwona na dole
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: DayTrading: Środa 18.09.2019

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

PipsKong pisze:
18 wrz 2019, 11:26


nikt nie będzie się chwalił zyskowną strategią , chyba że będzie miał z tego pieniądze
jak to mówi mój kolega "wiedza kosztuje"....
jak idziesz do prawnika to on Ci nic fizycznie nie robi ... nie montuje Ci podłóg .. okien
nie sprzedaje Ci samochodu tylko sprzedaje Ci swoją wiedzę i czas poświęcony na zdobycie tejże wiedzy...

jak patrzę na siebie to dużo mnie kosztowało dojście do punktu w którym teraz jestem
i nie za bardzo uśmiecha mi się teraz wszystkim pokazywać jak zarabiać bo ktoś sobie tutaj przyszedł i CHCE

Nie ma zadnych mechanicznych strategii ,bo gdyby byly robilyby to komputery .

Podobnie jak w szachach jest tylko ocena pozycji -i dlatego sa arcymistrzowie .

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Środa 18.09.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

dreptak pisze:
18 wrz 2019, 11:41
Nie ma zadnych mechanicznych strategii ,bo gdyby byly robilyby to komputery .
Podobnie jak w szachach jest tylko ocena pozycji -i dlatego sa arcymistrzowie .
hmmmm
i trochę tak i trochę nie
ale jednak bardziej masz rację że nie ;]
bo niby mógłbym wrzucić swoją strategię w robota, ale .... na pewno nie była by wtedy tak dobra jak ręcznie

porównanie do szachów - super
to jak sport
nie ma podobnych meczy tak samo ciężko o bardzo podobną partię szachów :564: :564:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Środa 18.09.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

trisidginto pisze:
18 wrz 2019, 11:39
zaluje, ze MERLIN zniknal stad. Jego znajomosc harmonicznej to mistrzostwo. Mialam do Niego pytanie o pewna formacje, ale jak je zadac gdy Jego nie ma tu ? :(
pisz do niego na priv - jestem pewien ze odpowie... z tego co wiem to zaglada tu czasem i czyta, ale sie nie udziela...znudzilo go przedszkole :wink:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany