DayTrading: Piątek 06.09.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Piątek 06.09.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

XAB pisze:
07 wrz 2019, 08:38
eur/dol
https://iv.pl/image/GroqB2e
zaznaczyłeś kolorem chyba turkusowym FIBo które zadziałało
a co z tymi 2 wcześniejszymi
pierwszy sobie przerysowałem i co ???
i tam nic nie zadziałało

wybrałeś sobie trzecie od lewej i twierdzisz że akurat TO zadziałało ....
spoko ... ja też Ci po fakcie znajdę coś co zadziałało
.....

co z czerwonym kanałem ????
na dole przebili go jak masło i też działa ???
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1175
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Piątek 06.09.2019

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

XAB pisze:
07 wrz 2019, 08:38
AT?????????
Poniewaz czesci osob nudzi sie w weekend
Wy prowokujecie tu codziennie raz i ja WAS sprowokuje może do? myślenia
Pokazę wam coś co nazywa sie fbo???????
BARDZO rzadko odzywam się w wątku nie przeczytawszy uprzednio wcześniejszych postów, tym razem zrobię wyjątek bo czasu mało!
Będę Wam na serio, bardzo wdzięczna jeśli ktoś mi wytłumaczy DLACZEGO fibo działa. Nie "o tak", nie "bo ciąg" bo "nawet muszla" i "pszczółki" - tylko jaki mechanizm (na fx) za tym stoi?
Bardzo będę wdzięczna :idea:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Piątek 06.09.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

o i pięknie pierwszy lepszy wpis w wikipedii
i to co ja napisałem

ja to jednak mądry jestem ....

"Krytycy metody[kto?] wskazują, że przy wyznaczeniu wielu minimów i maksimów na wykresie a następnie poziomów Fibonacciego rośnie prawdopodobieństwo odbicia lub zatrzymania się ceny na którymś z nich. W niektórych mutacjach metody stosowane są oprócz podstawowych współczynników ich rozmaite kombinacje, co w oczywisty sposób wpływa na wzrost "trafności".

Stosowane są również metody wyznaczania zagęszczeń takich poziomów na wykresie, które to zagęszczenia traktuje się jak pojedyncze poziomy wsparcia lub oporu. "
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 06.09.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Anomalia pisze:
07 wrz 2019, 10:30
XAB pisze:
07 wrz 2019, 08:38
AT?????????
Poniewaz czesci osob nudzi sie w weekend
Wy prowokujecie tu codziennie raz i ja WAS sprowokuje może do? myślenia
Pokazę wam coś co nazywa sie fbo???????
BARDZO rzadko odzywam się w wątku nie przeczytawszy uprzednio wcześniejszych postów, tym razem zrobię wyjątek bo czasu mało!
Będę Wam na serio, bardzo wdzięczna jeśli ktoś mi wytłumaczy DLACZEGO fibo działa. Nie "o tak", nie "bo ciąg" bo "nawet muszla" i "pszczółki" - tylko jaki mechanizm (na fx) za tym stoi?
Bardzo będę wdzięczna :idea:
Tak jak napisał Pipsiak. SKoro rynek wykonuje korekty ZAWSZE a fibo jest procentowym ich pomiarem to ZAWSZE w okolicy któregoś z poziomów fibo cena te korekte wykona. A im więcej wyznaczonych poziomów fibo tym częściej poziom fibo pokryje się z korektą. Jednym słwoem fibo działa ZAWSZE :d
Ktos tu pokazywał zwierzaki i tych poziomów było po prostu tak gęsto, że od któregoś (lub w okolicach) cena się odbijała. ALe to nie zasługa fibo.
Bo juz teoria Dowa mówi o korektach 1/3 lub 2/3 impulsu. Żadna nowość

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Piątek 06.09.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Cblondyn pisze:
07 wrz 2019, 10:51
Tak jak napisał Pipsiak. SKoro rynek wykonuje korekty ZAWSZE a fibo jest procentowym ich pomiarem to ZAWSZE w okolicy któregoś z poziomów fibo cena te korekte wykona. A im więcej wyznaczonych poziomów fibo tym częściej poziom fibo pokryje się z korektą. Jednym słwoem fibo działa ZAWSZE :d
Ktos tu pokazywał zwierzaki i tych poziomów było po prostu tak gęsto, że od któregoś (lub w okolicach) cena się odbijała. ALe to nie zasługa fibo.
Bo juz teoria Dowa mówi o korektach 1/3 lub 2/3 impulsu. Żadna nowość
oooo
czyżby Blondyn zmiana myślenia ?? :d :d :564: :564: :564:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 06.09.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PipsKong pisze:
07 wrz 2019, 11:31
Cblondyn pisze:
07 wrz 2019, 10:51
Tak jak napisał Pipsiak. SKoro rynek wykonuje korekty ZAWSZE a fibo jest procentowym ich pomiarem to ZAWSZE w okolicy któregoś z poziomów fibo cena te korekte wykona. A im więcej wyznaczonych poziomów fibo tym częściej poziom fibo pokryje się z korektą. Jednym słwoem fibo działa ZAWSZE :d
Ktos tu pokazywał zwierzaki i tych poziomów było po prostu tak gęsto, że od któregoś (lub w okolicach) cena się odbijała. ALe to nie zasługa fibo.
Bo juz teoria Dowa mówi o korektach 1/3 lub 2/3 impulsu. Żadna nowość
oooo
czyżby Blondyn zmiana myślenia ?? :d :d :564: :564: :564:
W żadnym przypadku. Zwracam uwage na poziomy fibo w przybliżeniu podobne do 1/3 i 2/3 korekty Dowa. Czyli 38,2 oraz 61,8 i na żadne inne :)
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2019, 13:30 przez Cblondyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 06.09.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Znowu dyskusja o tym czy AT działa :mrgreen: to dorzuce cosik od siebie. Mozna sie z tym zgadzac lub nie - u mnie tak to wyglada jak ponizej

To nie jest tak, że samo fibo działa i zadziała za każdym razem. Podobnie jak formacje i inne pojedyncze składniki AT. Ktos bierze pojedynczy wycinek AT, robi np 5 czy 10 prób z czego 70% przyniesie strate i twierdzi ze AT nie działa.

definicja z wiki:
Analiza techniczna (analiza wykresów) – zbiór technik mających na celu prognozę przyszłych cen (kursów) papierów wartościowych, walut czy surowców na podstawie analizy kształtowania się cen w przeszłości.


jak widac jest to zbiór technik, a nie jedna wybrana przez kogos i np błednie uzyta technika. AT nie działa IMO tym którzy nie sa odpowiednio przygotowani pod względem wiedzy żeby ją stosować. Dla mnie np przy stosowaniu AT słowem klucz jest konfluencja (jak zwał tak zwał - generalnie wiekszosc wie co mam na mysli) gdzie w danym miejscu schodzi sie wiele różnych czynników mogących wpłynąć na ruch ceny. Im więcej tym IMO lepiej dlatego wiedze mniejsza czy wieksza wypada miec z róznych technik.

To jak w tym przykladzie z patykiem. Pojedynczy cienki patyk mozna zlamac bez wysilku, ale jak takich patykow bedzie w wiazce np 10, 20, czy 50 już nie pojdzie tak łatwo.

Nie ma z tego co wiem obowiazku stosowania AT. Kazdy uzywa czego chce. Jak depo rosnie to tylko pogratulowac wiec XAB wyluzuj i daj ludzim grac po swojemu. Nie musza robic tego tak jak TY...

Udanego weekendu
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1175
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Piątek 06.09.2019

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Cblondyn pisze:
07 wrz 2019, 10:51
Anomalia pisze:
07 wrz 2019, 10:30
XAB pisze:
07 wrz 2019, 08:38
AT?????????
Poniewaz czesci osob nudzi sie w weekend
Wy prowokujecie tu codziennie raz i ja WAS sprowokuje może do? myślenia
Pokazę wam coś co nazywa sie fbo???????
BARDZO rzadko odzywam się w wątku nie przeczytawszy uprzednio wcześniejszych postów, tym razem zrobię wyjątek bo czasu mało!
Będę Wam na serio, bardzo wdzięczna jeśli ktoś mi wytłumaczy DLACZEGO fibo działa. Nie "o tak", nie "bo ciąg" bo "nawet muszla" i "pszczółki" - tylko jaki mechanizm (na fx) za tym stoi?
Bardzo będę wdzięczna :idea:
Tak jak napisał Pipsiak. SKoro rynek wykonuje korekty ZAWSZE a fibo jest procentowym ich pomiarem to ZAWSZE w okolicy któregoś z poziomów fibo cena te korekte wykona. A im więcej wyznaczonych poziomów fibo tym częściej poziom fibo pokryje się z korektą. Jednym słwoem fibo działa ZAWSZE :d
Ktos tu pokazywał zwierzaki i tych poziomów było po prostu tak gęsto, że od któregoś (lub w okolicach) cena się odbijała. ALe to nie zasługa fibo.
Bo juz teoria Dowa mówi o korektach 1/3 lub 2/3 impulsu. Żadna nowość
Spoko, to ogarniam :564:
Natomiast wciąż nie znajduję odpowiedzi DLACZEGO i jaki jest mechanizm, który za tym stoi.
Statystyka jest ok, i to poza wszelką dyskusją :idea:
Ale po takich słowach:
XAB pisze: Pokazę wam coś co nazywa sie fbo???????
XAB pisze:
I to tez sie na fbo? przeważnie opieraja i to tez jest AT :?:
XAB pisze:
a potem zdziwienie ze ktos trafił na szczyt czy denko prawie w 100 procentach
śmieszne żuczki
XAB pisze:
ale trzeba najpierw zaczynac od podstaw AT od szkółki
i wielu innych, które XAB tu pisze chcąc dzielić się wiedzą i doświadczeniem z nowymi, mogę mieć przeświadczenie, że pisze je osoba która fibo zna dobrze, zatem zna i odpowiedź na męczące mnie pytanie: dlaczego fibo działa i jaki mechanizm rynkowy za tym stoi. A że od dawna mnie to nurtuje, więc korzystam z okazji i pytam :idea: :564: Nie wyobrażam sobie by można było korzystac z narzędzia nie znając tych odpowiedzi, dlatego nie korzystam - a może szkoda.

I jeszcze jedno, bo często widzę takie sformułowanie:
XAB pisze:
07 wrz 2019, 08:38
a dla tych mało czytajacych to minimum zasięgu z falek
i zastanawiam się, co ono oznacza (moja wiedza o aspektach technicznych fx nie jest zbyt wielka, zatem zaliczmy mnie do śmiesznych żuczków co to zaczynają uczyć się AT ze świadomoscią, że wiele rzeczy mi się nawet nie śniło a są podstawą :oops: ).
Czy to:
Obrazek
:?: :?: :?: Falka w znaczeniu falka czy falka jako zdrobnienie, takie jak ziemniaczek, suróweczka i kotlecik :?:
Mój umysł jest dość ścisły i analityczny, więc jak widzę coś, czego nie rozumiem to nie daje mi to spokoju :oops:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 06.09.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

obudziłem was widze do zycia ha ha ha
ok to po koleji
pepsiak pisze
a co z tymi 2 wcześniejszymi
pierwszy sobie przerysowałem i co ???
i tam nic nie zadziałało
pokaz to co ci nie dziala bo nie wiem o czym rozmawiam
co z czerwonym kanałem ????
na dole przebili go jak masło i też działa ???
xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
o czym piszesz o edku ?
to kolorem turkusowym to tylko kreska po fakcie nic nie znaczaca
sygnal na to ze spada bylo ruszenie poziomow duzo wyzej
ona moze przydac sie teraz jesli rynek pojdzie w dol
pokaz ktore ci to fbo nie zadzialalo bo wg mnie na edku w sumie fbo dziala czesto
wiadomo nigdy nie ma zawsze jak w zyciu
kermit pisze
wiec XAB wyluzuj i daj ludzim grac po swojemu. Nie musza robic tego tak jak TY...
xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
spoko ja jestem luzak
i juz o tym pisałem ja tylko zawsze zwracam uwage na fbo
co nie znaczy ze pod fbo tylko pozycjonuje?
sam o tym piszesz ile czynnikow wplywa na ruchy na rynku
to byly tylko drobniutkie przykłady ze at działa czesto gęsto
:arrow:
miszcz czyli
bialy rycerz cblondyn tu znowu przypływ energii i wiedzy he he
jak do jakiegos tematu podchodzisz to najpierw napisz
czy ty w ogole grasz pozycjonujesz na fx czy tylko udajesz od 10 lat eksperta ?????????????/
bo nawet kermit SORKI ostatnio napisał ze w cos wszedl i cos zgasił
a ty piszesz tak
Mój umysł jest dość ścisły i analityczny
i wrzucasz
cos co nawet dzieciaka by rozsmieszylo
jakis cudaczny wzor pewnie z netu przepisany i po co i dla kogo
kto tu na tym forum ? by pod to pozycjonowal
zaloz sobie jakies demo poprobuj jak to lekko na zywo i pozycjonowac i podawac z 10 pozycji dziennie albo pogadaj sobie zze Swiezakiem bo obawiam sie ze nikt ciebie tu powaznie nie traktuje
piszesz tyle postow a nikt tego nie widział nie slyszał zes cos procz gumowego guzika na cos postawił
ANOMALIA
TU prosta odpowiedz bo robisz z tego czytam jako nieliczna wyraznie dlugoterminowo
pytasz dlaczego fbo ? a dlaczego nie ?
cos zakladasz na dluzej to niby czemu nie mozesz brac fbo pod uwage tez
skoro bardzo czesto sie sprawdza
bo o dzialaniu fobo ja z rok temu pokazywalem bardzo mocna reakcje prawie zawsze na krotkiej czasowce na 23 fbo np jak i 61,8 fb przy grze w gore a 161,8 to juz nawet na wsiech forach słynne ze tam rynek walczyc zaczyna prawie zawsze
a dlaczego ? a bo wszelkiej masci tzw maszynki do gry na fx sa oparte mniej lub wiecej na fbo
a na zasadzie jak o krok wczesniej gasic lub otwierac pozycje wczesniej niz tzw leszcze ?? i zieloni i czasem grubasy tez
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1175
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Piątek 06.09.2019

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

XAB pisze:
07 wrz 2019, 20:16
ANOMALIA
TU prosta odpowiedz bo robisz z tego czytam jako nieliczna wyraznie dlugoterminowo
pytasz dlaczego fbo ? a dlaczego nie ?
cos zakladasz na dluzej to niby czemu nie mozesz brac fbo pod uwage tez
skoro bardzo czesto sie sprawdza
bo o dzialaniu fobo ja z rok temu pokazywalem bardzo mocna reakcje prawie zawsze na krotkiej czasowce na 23 fbo np jak i 61,8 fb przy grze w gore a 161,8 to juz nawet na wsiech forach słynne ze tam rynek walczyc zaczyna prawie zawsze
a dlaczego ? a bo wszelkiej masci tzw maszynki do gry na fx sa oparte mniej lub wiecej na fbo
a na zasadzie jak o krok wczesniej gasic lub otwierac pozycje wczesniej niz tzw leszcze ?? i zieloni i czasem grubasy tez
Nie pytam dlaczego fibo używamy (cie 8) ) :idea: Pytam jak działa i jaki jest mechanizm tego działania. Pytam o mechanizm a nie statystykę czy wiarę. Pytam - DLACZEGO działa, co za tym stoi, oprócz wiary w to, że działa.
Myśl ludzka była przed maszynkami, maszynki są tylko pochodnymi mechanizmów rynkowych. Jakich, w przypadku fibo?
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Zablokowany