DAX-prosta metoda

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tolmon_Nika
Maniak
Maniak

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika » 12 lip 2019, 06:52

Indexy now- 12-07-2019
INDEXY- now.png
HTH powodzenia :564:
krab29 pisze:
12 lip 2019, 00:12
Tolmon, twoja metoda ........................
Dało by radę, żebyś w piątek po 23 (po zamknięciu) wrzucił wykresy, tak jak one wychodzą z EU, GU, GJ, wti, złota i daxa?
I nie śmiej się, to moja pierwsza tak duża przygoda z mt4. Mam aliora w realu i to nie ta platforma.
kiedyś pisałem że gram dax-a , powiedzmy i indexy :!: .... waluty , metale, ropa i inne "cudaki" nigdy mnie nie interesowały
-224 - przeczytaj bardzo uważnie jeszcze raz to wyjaśnienie jaka przygoda jest przed przed Tobą :D
Cblondyn pisze:
10 lip 2019, 22:30
To tak na koniec kolego krab29 ;) Potraktuj to jako jedna z lekcji :)
I koncze ten wątek. Otóż napisałeś to co napisałeś :) Od razu zaznacze, że zbyt mądre to raczej nie jest. Bo zawodowcy używają własnie prostych, niezbyt rozbudowanych strategii. I o ich skuteczności świadczy koncowy efekt co Tolmon pokazywał wielokorotnie. I nie mysl, że zawodowcy to stosują głównie zwierzaczki w połaczeniu z innym narzędziami jak to jest w dziale DT. Uwierz, że genialność w prostocie. A problemem jest głównie psychika graczy nie narzędzia. ALe może kiedys to zrozumiesz.
Mam nadzieje, że Tolmon do Twoich uwag dotyczących strategii tylko sie z politowaniem uśmiechnie i na tym sie skończy. Bo dyskytować o faktach nie ma sensu. Same sie bronią ;)
Jeszcze raz udanych tradów :)
Zgadzam się całkowicie z opinią wyrażoną w tym poście
udanych tradów :)
AML / AFK
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

krab29
Pasjonat
Pasjonat

Nieprzeczytany post autor: krab29 » 12 lip 2019, 07:30

Wiem to, że grasz indeksy, chodziło mi tylko o próbki do nastawienia strzałek. Jestem podły? Jestem! Dasz się wykorzystać po zamknięciu? Nie musi być w ten tydzień. Poczekam, zresztą czasu brak teraz. Na eu zrobiłem tak, że jak linia trendu zmienia się, to kanał można dostroić do tej linii. Na tę chwilę kanał jest nie taki jak potrzeba. Myślałem o takim który rysowałby linie łagodnie bez załamywań. To muszę znaleźć, lub może stroić ten który mam. Potem trzeba to sprawdzić na historii w dłuższym czasie dla danego TF czy trzymają się linie - czy się przecinają. Wtedy można wchodzić wcześniej. Można jeszcze wejście potwierdzać, czy doprecyzować na niższym TF. Ten mój ema cross, daje wcześniej sygnał niż zmiana koloru na twojej linii trendu. Prostszej rzeczy naprawdę nie ma. Aż wstydziłem się pisać o tym na DT - ale to już zrobiłem. Ja miszcz w porównaniu z mistrzami.
Dlatego wydaje mi się, że potrzebne jest jeszcze coś. No i problem jest czy jest konsolidacja czy trend na danym TF. Tutaj indeksy mogą mieć przewagę nad walutami - mogą chodzić, a nie stać, ale to przypuszczenie, bo nie sprawdzałem wykresu. U ciebie jak widzę wygląda to tak - i to tylko moje subiektywne spojrzenie bo nie jestem tobą! Zmienia się kolor linii trendu. Pojawia się strzałka czerwona lub niebieska. Ale dopiero zgodna z tym strzałka pomarańczowa pozwala wejść w pozycję. Jeszcze raz. Ja tak to widzę, i nie musi być to prawdą.
Spokojnego dnia.
PS. No właśnie od zawsze uważam, że prosta metoda jest najlepsza. Widziałem wiele choinek z bombkami i łańcuchami które dla mnie nic nie znaczyły. Więc znalazłem sobie ema cross i naprawdę statystycznie daje to wyniki. Ale. Jest to tak głupio proste, że wstyd było o tym pisać :564:
PS2: Kurcze, jest chyba nawet taki indykator. :D Zobaczymy, może będą dzieci z tego związku :568:
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

TABAZA
Stały bywalec
Stały bywalec

Nieprzeczytany post autor: TABAZA » 12 lip 2019, 16:20

Ło matko !!! Moment nie przeglądałem wątku , a tu stron przybyło jakby DAX walnoł o ziemię lub był w kosmosie . Tradycyjnie wymiana racji :-
racja jest moja i tylko mojsza , jak jest twojsza to i tak moja jest mojsza
ps. dziennik jak najbardziej dobry , można się zgadzać lub nie , ale to nie powód pisać setki stron kto ma większą rację . Autor wielokrotnie zaznaczał , że to jego punkt oceny rynku - wykresu zwał jak zawał . Dla mnie liczy się wynik i efekt , co pokazuje na wykresie konta . Straty lub błędne decyzje każdy z nas popełnia . Wracając do wykresów , wk........ mnie tak dzisiejsza zabawa góra - dół , logicznie powinien przy piątku trochę odbić do góry. I na koniec Tolmon pokazał jak fajnie idzie grać na dłuższy termin , nie siedząc z spoconym palcem and klawiszem enter.
Chłopie rób swoje , mi i wielu innym się podoba i chętnie tu zaglądam

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika » 12 lip 2019, 20:11

TABAZA pisze:
12 lip 2019, 16:20
..............................................
I na koniec Tolmon pokazał jak fajnie idzie grać na dłuższy termin , nie siedząc z spoconym palcem and klawiszem enter.
Chłopie rób swoje , mi i wielu innym się podoba i chętnie tu zaglądam
THX :D
πάντα ρέει - Panta rhei

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika » 12 lip 2019, 20:17

krab29 pisze:
12 lip 2019, 07:30
Wiem to, że .............................................
U ciebie jak widzę wygląda to tak - i to tylko moje subiektywne spojrzenie bo nie jestem tobą! Zmienia się kolor linii trendu. Pojawia się strzałka czerwona lub niebieska. Ale dopiero zgodna z tym strzałka pomarańczowa pozwala wejść w pozycję. Jeszcze raz. Ja tak to widzę, i nie musi być to prawdą.
Spokojnego dnia.
PS. No właśnie od zawsze uważam, że prosta metoda jest najlepsza. Widziałem wiele choinek z bombkami i łańcuchami które dla mnie nic nie znaczyły. Więc znalazłem sobie ema cross i naprawdę statystycznie daje to wyniki. Ale. Jest to tak głupio proste, że wstyd było o tym pisać :564:
1. Nie strzałka pomarańczowa to potwierdzenie kierunku (trendu), na tym interwale. :!:
2. I tego się trzymaj :idea: :!:
πάντα ρέει - Panta rhei

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika » 13 lip 2019, 10:53

INDEXY w dłuższym terminie :D
D1
INDEXY- now-D1.png
H4
INDEXY- now-H4.png
kolorowe- kierunek (trend) Tf-u :!:
pomarańczowe potwierdzenie kierunku (trendu) Tf-u :!:
powodzenia :564:
24/7 HTH
ps.odpowiadam na pytanie : wskaźnik z rodziny : HMA.mq4
BB AFK
πάντα ρέει - Panta rhei

krab29
Pasjonat
Pasjonat

Nieprzeczytany post autor: krab29 » 13 lip 2019, 13:00

Ślicznie dziękuję. Szerokości. Spróbuję się dostroić. Zapodawaj wykresy! Mam hma.

Andreasgp
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp » 14 lip 2019, 18:16

Tolmi dobrze by przeczytali grający daxa :idea: :!:
https://www.fxmag.pl/artykul/dax-co-kaz ... -gieldowym
pozdrawiam :564:

Awatar użytkownika
Zolo
Pasjonat
Pasjonat

Nieprzeczytany post autor: Zolo » 15 lip 2019, 09:32

Dobrego dnia i tygodnia Wszystkim życzę :)
DAX pełna zgoda z Tolmo do dołu
Powodzenia i wielu pipsów :)

Awatar użytkownika
Zolo
Pasjonat
Pasjonat

Nieprzeczytany post autor: Zolo » 15 lip 2019, 09:38

Zapomniałem wykresu dodać. Moment przy 12450-80 dobry do S wg mnie

ODPOWIEDZ