DAX-prosta metoda

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Zolo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 954
Rejestracja: 18 maja 2015, 11:10

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Zolo »

Dobrego dnia i tygodnia :) Powodzenia Tolmo! I brawo za wyniki miesiąca poprzedniego!

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

indexy dzisiaj:
indexy-w.png
zamknij.png
BE + xx :?:
HTH AFK
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

indexy dzisiaj :09-lipca-2019
indexy-W1.png
zamknij.png
BE + xx :!: :!:
HTH AFK
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

indexy dzisiaj :10-lipca-2019
indexes now.png
Dzisiaj BP (oczekujące)
wczoraj max.
handel - 1.png
a tak zamknięcie :!:
handel.png
HTH AFK
powodzenia :564:
ps dzisiaj wygląda na b.ciekawy układ na indexach 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

krab29 pisze:
07 lip 2019, 18:14
Na koniec chciałbym wszystkim wnoszącym wiedzę w tym dziale podziękować jeszcze raz i zachęcić do dalszych wpisów, także do wpisów w dziale DT. I naprawdę nie trzeba zwracać uwagę na trolli. I jest to prośba nie tylko do autora.
wczoraj dałem się namówić :shock: mam dość przynajmniej na jakiś czas :!:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

To napiszę ci tak. Przeczytałem i postanowiłem poczekać. Cieszę się, że dzisiaj zapodałeś wykresy znowu. Wracając do wczoraj. Sezon jest wakacyjny(ogórkowy) i ciężko wyrysować jakiś kanał na wykresie, który rusza się po kilkanaście pipsów. Więc tematem zastępczym są luźne pogaduchy. Nie znalazłeś adwersarza do rozmowy, ale. Zapodałeś wykresy i skorzystał z tego Tomasz - to moja subiektywna ocena. Zafiksował się, wg mnie, z daxem na L. Mam nadzieję, że mu to pomogło, bo jak zobaczył twoją wizję (tak przypuszczam, bo nie jestem nim) to pod koniec dnia miał wizję na S. Po przeczytaniu twojego działu wnioskuję, że Tomasz udzielał się w nim i nie darzysz go wrogością. Także nie pisałeś wczoraj na próżno. Ja przyznaję się i z indeksami z nikim nie pogadam, przynajmniej nie teraz i wygląda na to, że do końca roku nie ma takiej możliwości. Tomasz dzisiaj szukał kogoś do indeksów, i wnioskuję, że sobie odpuścił, bo nie było takiej osoby. Gdybyś nawiązał do tematu to i pewnie inni by też nawiązali i pojawiły by się konkretne wykresy (waluty i indeksy), a nie pogaduchy o niczym. Ale na to potrzeba czasu i czyjegoś poświęcenia. Ja po przeczytaniu twojego działu ściągnąłem demo mt4 i jakieś indyki. Powoli, bo czasu brak i nigdy nie miałem mt4, próbuję ogarnąć twoją metodę. Na pewno do porównania przydadzą się twoje wykresy - metoda jest prosta i dobra dla amatorów, którzy nie czytają codziennie wszystkiego i nie siedzą przed fx 12h dziennie. Niektórzy po prostu normalnie pracują. Dla zawodowców twoja metoda się nie nadaje. Zmieszam to ze swoją i mam nadzieję, że dzieci z tego związku będą. Także, ja chciałbym cię prosić o wpisy w tym dziale i w miarę chęci w DT. Jedno co ci mogę obiecać to to, że zapodasz 100 dobrych wizji, a ta 101 będzie błędna to spotka cię nie oplucie, tylko zostaniesz po prostu obrzygany. Tacy są ludzie i tyle. Natomiast ja, bez względu na to czy wizja będzie dobra czy zła ci podziękuje. Nie popełnia błędów ten kto nikt nie robi.
Teraz już wiem, że Tomasz używa tej samej książki Nisona o świecach japońskich - na DT pogadamy jak będzie czas. Pewnie od Nowego Roku. Dziękuję za ostatnie wpisy. Szerokości.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

krab29 pisze:
10 lip 2019, 19:24
. Zapodałeś wykresy i skorzystał z tego Tomasz - to moja subiektywna ocena. Zafiksował się, wg mnie, z daxem na L. Mam nadzieję, że mu to pomogło, bo jak zobaczył twoją wizję (tak przypuszczam, bo nie jestem nim) to pod koniec dnia miał wizję na S. Po przeczytaniu twojego działu wnioskuję, że Tomasz udzielał się w nim i nie darzysz go wrogością. Także nie pisałeś wczoraj na próżno. Ja przyznaję się i z indeksami z nikim nie pogadam, przynajmniej nie teraz i wygląda na to, że do końca roku nie ma takiej możliwości. Tomasz dzisiaj szukał kogoś do indeksów, i wnioskuję, że sobie odpuścił, bo nie było takiej osoby.
Coś ci napisze. Nie żebym kogokolwiek bronił. ALe z tego co widze niewiele jeszcze wiesz nie za bardzo sie na spekulacji znasz a zaczynasz wystawiac juz laurki piszącym na forum. Jeszcze do tego nie dorosłeś kolego. Komu dziekowac komu nie, kto się zna a kto nie. Troche wiecej pokory bo ogrom pracy przed Tobą, żeby chociaż poznać w częsci to o czym niektórzy piszą. Jak juz poznasz (może to zając lata) to będziesz mógł laurki wystawiać. Bo na obecna chwilę wyrażając się kolokwialnie po prostu jesteś "za cienki bolek" w tym temacie (tylko bez urazy bo taka jest po prostu prawda) ;). I nie traktuj tego jako złośliwość tylko taką moją ocenę, bo też mam do niej prawo.
Pewnie zaraz ktoś napisze TROLL itp. bo się czepa ale kompletnie mnie to nie rusza.
I dziekuj, że niektórzy mają ochote cokolwiek pisać bys mógł czegos sie dowiedzieć i nauczyć.
Udanych tradów życze :)
Sorry Tolmo że zaśmiecam ale musiałem to napisac :)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Wyprzedzając trolli i nie śmieciąc w temacie. Kończę naszą dyskusję, bo zrobiło się jakoś życiowo, a nie fx.
CBlondyn w pełni się z tobą zgadzam, jeśli chodzi o ocenę mojej osoby. Zasadniczo pracuję "normalnie" i nie mam czasu na czytanie wszystkiego o fx. Bardzo ci dziękuję, za wpisy na DT odnośnie czegoś co znalazłeś odnośnie fx. Jeśli mógłbym cię prosić to załóż żurnal jak Tolmon lub zamieszczaj swoje wizje na DT. Obiecuję ci, że nigdy nie skrytykuję cię chamsko, będę się z tobą nie zgadzał, ale wykres nas rozstrzygnie. Nie oceniam Tolmona ( i innych w tym dziale) za trafność, ale za chęć i poświęcenie. Chętnie poczytam i nauczę się od ciebie czegoś. Naprawdę, u mnie zero złośliwości - traktuję się jako "miszcza". W życiu zawodowym kieruję się zasadą - pokora! Przeczytałem od deski do deski dział Tolmona i próbowałem analizować "pełny" statement Tolmona. Ale przyznaję, nie zauważyłem złych wykresów, o których w kolejnych wpisach pisał Tolmon. Ale. W dziale jest 100 stron i doceniam wkład autora i "pomagierów".
Jak jak to mówię w życiu zawodowym, tak żartem: "Chętnie cię wykorzystam". Jeśli masz tylko ochotę, to proszę o twoją ocenę wykresów - co widzisz ,co ci się wydaje. Z wpisów od początku roku (od tego okresu czytam DT) oceniam cię jako osobę dysponującą ogromną wiedzą. Nawet nie porównuję cię ze mną. Można, tylko po co?
Nie bądź taki skromy. I nawet jak cię ktoś objedzie, że się pomyliłeś. Niech to spłynie po tobie. Są inni którzy to docenią. Nawet jak nic nie napiszą.
EOT CBlondyn, to dział Tolmona.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

krab29 pisze:
10 lip 2019, 19:24
Powoli, bo czasu brak i nigdy nie miałem mt4, próbuję ogarnąć twoją metodę. Na pewno do porównania przydadzą się twoje wykresy - metoda jest prosta i dobra dla amatorów, którzy nie czytają codziennie wszystkiego i nie siedzą przed fx 12h dziennie. Niektórzy po prostu normalnie pracują. Dla zawodowców twoja metoda się nie nadaje. Zmieszam to ze swoją i mam nadzieję, że dzieci z tego związku będą.
To tak na koniec kolego krab29 ;) Potraktuj to jako jedna z lekcji :)
I koncze ten wątek. Otóż napisałeś to co napisałeś :) Od razu zaznacze, że zbyt mądre to raczej nie jest. Bo zawodowcy używają własnie prostych, niezbyt rozbudowanych strategii. I o ich skuteczności świadczy koncowy efekt co Tolmon pokazywał wielokorotnie. I nie mysl, że zawodowcy to stosują głównie zwierzaczki w połaczeniu z innym narzędziami jak to jest w dziale DT. Uwierz, że genialność w prostocie. A problemem jest głównie psychika graczy nie narzędzia. ALe może kiedys to zrozumiesz.
Mam nadzieje, że Tolmon do Twoich uwag dotyczących strategii tylko sie z politowaniem uśmiechnie i na tym sie skończy. Bo dyskytować o faktach nie ma sensu. Same sie bronią ;)
Jeszcze raz udanych tradów :)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

krab29 pisze:
10 lip 2019, 19:24
To napiszę ci tak.............................
Ja do nikogo nie jestem wrogo nastawiony, staram się szanować wszystkich bez wyjątku i oczekuję tego samego od innych.
Jeżeli zadaję pytanie oczekuję prostej odpowiedzi (nawet takiej "nie bo nie", to też odpowiedź ), lub sorki ale nie mogę i wtedy ja staram się to uszanować.
Na posty troli , pseudotroli oraz innych tego rodzaju ekscentryków po prostu nie zwracam uwagi, dlatego pokazuję wykres bez komentarza,
jeżeli ktoś nie rozumie i chciałby wyjaśnienia nic nie stoi na przeszkodzie by tu napisał, nie mam nic do ukrycia dlatego pokazuję jakie można stosować strategie oraz metody.
Uważam że jeżeli się udzielasz na forum, to wypada pokazać wyniki swoich przemyśleń i zagrań oraz skomentować wykresy innych bez złośliwości .
Jeżeli wyniki to powinno być to konto demo by przez pomyłkę nie zdemolować konta realnego :!:
Pokazując swoją (lub inne) metodę (-y), pokazać statment konta przez okres przynajmniej miesięczny i nie chodzi o to by podać "na talerzu" wszystkie dane, lecz wymusić w pewnym sensie by ten ktoś przekręcił włącznik o nazwie :idea: "myślenie" .
Można wtedy poważnnie rozmawiać z taką osobą, by doradził opierając się o pokazywane wykresy lub komentarze , w innym wypadku to strata czasu.
Takie jest moje zdanie, można się z nim zgadzać lub nie :!:
Cblondyn pisze:
10 lip 2019, 21:31
Coś ci napisze...............
Sorry Tolmo że zaśmiecam ale musiałem to napisac :)
Jest OK :D nie zaśmiecasz
a taka dość dobitna wymiana poglądów jest IMO wskazana, jeżeli ktoś to zrozumie to znaczy że warto inwestować, jeżeli nie to dalej niech będzie "zarobiony po pachy" :!: :lol:
Tomasz196407 pisze:
10 lip 2019, 22:54
Tylko przeczytałem ...................
Mysle że Tolmo mi wybaczy a jak nie to niech zgłosi do admina o usuniecie .
Zyczen nie skaładam bo zyczenia to cos wyjatkowego i skałada sie z zyczliwosci anie z dochodzenia sie
Tomasz to że coś ci tu nie pasuje i nie chcesz uczestniczyć,prawdę mówiąc nie wiem dlaczego :?: ale to twój wybór masz do tego prawo :!:
nie rozumiem tylko to o adminie oraz (widocznie mój j.polski pozostał na poziomie z "lat mienionych),bo tego "anie z dochodzenia sie", kompletnie nie rozumiem
pozdrawiam i zielonych :564:
HTH AFK
Ostatnio zmieniony 11 lip 2019, 08:16 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

ODPOWIEDZ