MT5

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Awatar użytkownika
maniuszn
Gaduła
Gaduła
Posty: 261
Rejestracja: 04 wrz 2017, 14:47

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: maniuszn »

W moim MT5 dane historyczne zajmują ponad 2 giga, ktoś tez tak ma? Można to usunąć abo jakoś ograniczyć?
ICMarkets - MetaTrader 5\Bases\ICMarkets-MT5\history

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: raposo »

maniuszn pisze:W moim MT5 dane historyczne zajmują ponad 2 giga, ktoś tez tak ma? Można to usunąć abo jakoś ograniczyć?
ICMarkets - MetaTrader 5\Bases\ICMarkets-MT5\history
Używałeś testera strategii? Pobierałeś dane z Centrum Historii? Scrollowałeś wykres wstecz, szczególnie na wielu interwałach?
To dane historyczne z wykresów. Jak Ci przeszkadzają to możesz je nawet wywalić ;). Przy rozruchu MT5 automatycznie pobierze sobie na nowo tyle, ile potrzebuje i dalej będzie zaciągał je na bieżąco.

Btw. nadchodzi aktualizacja MT5 :)
Jest sporo fajnych nowości np. wbudowany czat, odłączane wykresy czy możliwość handlu 0.00000001 lotem ;).

https://forexclub.pl/metatrader-5-aktua ... y-wolumen/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

Jaka morze być przyczyna całkowitego znikania w niedziele wieczorem wykresów ,ustawienie szablonu zostaje bez zmian
Znikają kolejną niedzielę z rzędu ,w MT4 nic się nie dzieje
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: raposo »

PaDo pisze:Jaka morze być przyczyna całkowitego znikania w niedziele wieczorem wykresów ,ustawienie szablonu zostaje bez zmian
Znikają kolejną niedzielę z rzędu ,w MT4 nic się nie dzieje
Dziwna sprawa. I dzieje się to tylko w każdą niedzielę?
Uruchamiasz MT5 z uprawnieniami administratora?

Z prowizorycznych rozwiązań... Zapisuj profile w każdy piątek/sobotę i potem je "odtwórz".
Możesz też spróbować odinstalować permanentnie platformę (usuwając ew. pozostałości z folderów) i zainstalować ją (najlepiej od innego brokera) w miejscu docelowym innym, niż domyślne. Może to coś da :?:
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

Podejrzewałem aktualizacje ale w sobotę się zaktualizowało w niedzielę rano było wszystko w porządku.Mam zainstalowane MACD color i widzę w nim nieraz błędy przed niedzielą odinstaluję i zobaczę
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

Awatar użytkownika
riskrewardratio
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2019, 16:19

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: riskrewardratio »

Sporo nowych bajerów, ale i tak większość osób dalej korzysta z MT4. Jeszcze trzeba sporo czasu, aby przekonać wszystkich do MT5. Dodatkowo każdy ma system na MT4 i teraz to wszystko trzeba przepisać pod MT5, dodatkowe koszta i czas.
Poznaj ryzyko transakcji przed jej wykonaniem, a także najlepsze poziomy dla Take profit oraz Stop Loss. Łatwiejsze inwestowanie, szybkie wyliczanie ryzyka i zysków to tylko kilka z funkcji Risk Reward Ratio.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MetaTrader 5 z kolejną aktualizacją:
https://forexclub.pl/metatrader-5-aktua ... rsja-2085/

Niby duża, choć dla mnie personalnie nie doszło nic ciekawego. Ale jeśli ktoś korzysta z ich Community, Signals albo programuje, to jak najbardziej :)

Tymczasem MT4 poniżej wersji 1170 przestanie być wspierane od 1 lipca - warto sprawdzić z jakiej wersji korzystamy, żeby się nie zdziwić w lipcowy poranek... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

raposo pisze:
24 cze 2019, 15:08
MetaTrader 5 z kolejną aktualizacją:
https://forexclub.pl/metatrader-5-aktua ... rsja-2085/

Niby duża, choć dla mnie personalnie nie doszło nic ciekawego. Ale jeśli ktoś korzysta z ich Community, Signals albo programuje, to jak najbardziej :)

Tymczasem MT4 poniżej wersji 1170 przestanie być wspierane od 1 lipca - warto sprawdzić z jakiej wersji korzystamy, żeby się nie zdziwić w lipcowy poranek... ;)
A jest w ogóle nowszy build?
Z tego co wiem, to 1170 jest jedynym najnowszym buildem.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: raposo »

1170 to build dla MT4. I tak, jest najnowszy. Wcześniejsze przestaną być wspierane od 1 lipca br..
Niektórzy nie aktualizują i wtedy mogą się zdziwić, bo z brakiem wsparcia pojawi się problem z połączeniem do konta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: MT5

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

raposo pisze:
24 cze 2019, 15:08

Niby duża, choć dla mnie personalnie nie doszło nic ciekawego. Ale jeśli ktoś korzysta z ich Community, Signals albo programuje, to jak najbardziej :)
Co? Python? Toż to olbrzymia zmiana, zaraz zerkam :)

PS.
hm... po co ja pisałem cały bridge z MQLa do pytona dla siebie ;)

[edit]
Ok, ogarnąłem mniej więcej szału może nie ma, ale coś tam jest

ODPOWIEDZ