Rozważania o religii

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
rsw
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 26 kwie 2017, 17:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: rsw »

Do któregoś tam religijnego wyżej, nawet nie chce mi się sprawdzać ksywy: i co; te rzeczy, o które pytasz, to według ciebie dowód na istnienie boga?

Widzisz, ja nie znam odpowiedzi na te twoje pytania. Nie mam z tym problemu, bo mądrzejsi ode mnie też nie znają. Wiem natomiast, że im głębiej spojrzeć w przeszłość, tym więcej przypisywano jakiemuś urojonemu bogu. Pioruny? Bóg się gniewa. Zaćmienie Słońca - uuuu, bóg się w*wił. Ale - spoko, my go w twoim imieniu przebłagamy, tu złóż datek.

Mijały lata, i coraz więcej, jako ludzkość, potrafiliśmy zrobić sami, poznaliśmy naturę wielu zjawisk i możemy wyliczyć, kiedy wystąpią. Wielu bogów przeżyliśmy i dziś traktujemy jako nieszkodliwą mitologię. I tak samo będzie z odpowiedziami na twoje pytania, i z wyznawanym przez ciebie bogiem - kwestia czasu.

Gdyby ten wasz bóg istniał i był choć w ułamku podobny do tego, jakim go przedstawiacie, to biskupi et consortes zachowywaliby się nieco inaczej. A tymczasem możecie iść na święcenie dekli studzienek i pomodlić się z posłami o deszcz.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Monster11 pisze:
16 cze 2019, 00:22
Do Ameryki w XIX wieku i na początku XX wieku przybywali protestanci, którzy wierzyli, że jeśli będą bogacić się i ciężko pracować to dostaną nagrodę za to od Boga - bo to jest przekonanie protestantów o czym pisał Max Weber w "Etyka protestancka a duch kapitalizmu". Dzięki temu, Ameryka stała się największym mocarstwem, ale paru ekspertów na forum forex pisze, że to nie ma żadnego znaczenia haha śmieszni jesteście. Dowiedzcie się trochę o historii gospodarczej świata dzieci to potem może wypowiadajcie się.
Źródło:
https://en.wikipedia.org/wiki/Demograph ... ted_States
Źródło:
https://en.wikipedia.org/wiki/History_o ... mographics
Już z tego jasno wynika, że w większości pierwszymi osadnikami na terenie obecnych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej byli ludzie, którzy nie za bardzo wierzyli w dogmaty głoszone przez kościół chrześcijański.
Jednakże, jak tylko tam się osiedlili, to zaraz rozpoczęli wyżynkę rdzennej ludności, czyli ludobójstwo.
Źródło:
https://oxfordre.com/americanhistory/vi ... 329175-e-3
Wyrżnęli ok. 90% rdzennej ludności, czyli szacunkowo 50 - 60 milionów ludzi.
Oczywiście, wszystko zgodnie z wolą boga biblijnego, który dał Mojżeszowi przykazanie:
V. Nie zabijaj,
a zaraz potem nakazał wyrżnąć w pień wszystkich Kanonitów, wraz dziećmi i kobietami, i pozostawić przy życiu jedynie młode dziewice, co w tamtych czasach oznaczało 9-cio letnie dziewczynki, i uczynić z nich seksualne niewolnice dla celów zaspokojenia swoich żądzy.
Tak, masz biblię, to sam poczytaj!

Następnie, zaimportowali sobie czarnoskórych niewolników z Afryki głównie i traktowali ich jak nie ludzi.
Wyzyskiwali, katowali, gwałcili, przechowywali jak bydło:
Źródło:
https://en.wikipedia.org/wiki/Slavery_i ... ted_States
Oczywiście, bóg biblijny nie zakazuje posiadania niewolników, i podaje szereg instrukcji jak należy traktować niewolników żydowskiego urodzenia, a jak tych z obcego urodzenia.
Źródło:
https://en.wikipedia.org/wiki/Ku_Klux_Klan
Dodam, że żyłem w USA w latach 1970 - 1974 i wiem, że prroblem dyskryminacji i rasizmu był nadal żywy i obecny nawet wtedy.

Dalej:
Źródło:
https://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_massacre_of_1871
Masakra chińczyków w Kalifornii - kolejny dowód na "wpływ religii na rozwój cywilizacyjny".

Następnie:
Źródło:
https://en.wikipedia.org/wiki/Women's_rights
https://www.politico.com/story/2019/01/ ... ry-1116040
Ponownie, z własnego doświadczenia z 4-ro letniego pobytu w USA w latach 1970 - 1974 i z faktu możliwości oglądania amerykańskiej telewizji, filmów, seriali i różnego rodzaju telwizyjnych quizów już wtedy popularnych w USA, widziałem jaką rolę miała kobieta! Kobieta miała siedzieć w domu, prać, gotować, zajmować się dziećmi, a jej mąż miał prawo ją bić, gwałcić kiedy mu na to przyszła ochota, wydzielać jej kieszonkowe, jeżeli zechciał, i pomimo już istniejących uregulowań prawnych mało kto cokolwiek z tym robił. Kobieta była traktowana jak taka słodka, głupia idiotka", co jest wyraźnie widoczne w archiwalnych materiałach filmowych dostępnych w internecie:
Oczywiście, to też zawdzięczamy bogowi biblijnemu.

W obecnym czasie, chrześcijanie w USA zabraniają wykładów z ewolucji w szkołach i walczą o prawo do dyskryminacji:
Źródło:
https://www.washingtonpost.com/news/mad ... 807a220425

Nie wspominając o nadal obecnej powszechnie dyskryminacji mniejszości seksualnych, np.

Uważna lektura tylko tych podanych źródeł wyraźnie wykazuje, że wszelki rozwój cywilizacyjny nie pochodzi od religii, tylko od ludzi, którzy byli i są lepsi i mądrzejsi od boga biblijnego, i którzy mieli na tyle rozsądku, żeby przestać wierzyć w bzdury wymyślone przez prymitywnych pasterzy.

Tak, że, niestety, ale grubo się pomyliłeś!
Wyjąłeś jeden mały szczegół ze znacznie większego kontekstu i przedstawiłeś go w taki sposób, który, jak ci się wydaje, potwierdza twoją tezę.
Strzeliłeś sam sobie w piętę.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2019, 11:17 przez fx-technik, łącznie zmieniany 2 razy.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

A Hitler był wierzący, szedł z hasłem "Got mit Uns!", i miał do tego poparcie papieża.
Źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hit ... _religijne

Wniosek:
Jak ktoś jest ślepy i głuchy na fakty, to będzie wykręcał rzeczywistość na wszelkie sposoby, żeby tylko
usprawiedliwić swoje durne wierzenia w bajki.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Monster11 pisze:
16 cze 2019, 00:22
Skoro około 98% ludzi w historii ludzkości, w różnych kulturach i cywilizacjach, na wszystkich kontynentach wierzyło w istnienie jakiegoś Boga, musi być ktoś lub coś, co sprawia, że tak myślą, ale Pan z forex forum wie wszystko, że to duży przekręt !
Fakt, że nawet 100% ludzi w coś wierzy nie czyni tego w co wierzą prawdą.
To, że ty uważasz, że "musi być ktoś, lub coś" jest jedynie ograniczeniem twojego mózgu.
Ludzie wierzyli w wiele rzeczy, nawet 100% ludzi kiedyś wierzyło, że Ziemia jest płaska, albo że jest największym obiektem w centrum Wszechświata, a np. Słońce kręci się wokół Ziemi.
Takich przykładów na to, w co ludzie kiedyś wierzyli, a co dzisiaj wiemy, że nie jest prawdą są setki,
a może i nawet tysiące.
Niestety, ale wiara jest jedną z najgorszych metod ustalania prawdy i rzeczywistości.
Tak, że, przykro mi, ale kolejny zonk z twojej strony.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Nendo

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

rsw,
pewnie cię zmartwię ale rozwalę twój domek z kart logiki opartej nie na faktach a na twoich domniemaniach... twój ciąg rozumowania to ciąg błędów kognitywnych ... bo ja
NIE JESTEM CZŁOWIEKIEM WIERZĄCYM...
co więcej,
najwyraźniej masz problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego, jak 80% społeczeństwa.
Proponuję abyś na przyszłość stosował technikę uważnośći, przeczytany tekst kiedy cię bulwersuje poodychał głęboko ok. TRZY minuty i przeczytał jeszcze raz ze zrozumieniem. Bo w TV amerykańskiej nie potrzeba zrozumienia, obrazki wystarczą.
Szanowny kolego ja w swoim życiu byłem w USA 10 albo 11 razy, oprócz tego miałem przyejmność odwiedzić 50 (!) różnych krajów świata, łącznie z takimi o których być może nawet nie słyszałeś jak Kiribati czy inne pacyficne mini kraje - wyspy.
Rozmawiałem tam z ludźmi i misjonarzami chrześcijańskimi, rozmawiałem i byłem zapraszany na obiady do rodzin muzułmański nawet. Odwiedziłm również Iran... coś w życiu zobaczyłem a nie USA tylko...
NIgdy nic ludziom tak dobrze nie służyło jak religia i wiara. Człowiek różni się od zwierząt nie tylko tym że myśli ale posiada sferę duchową ... i dopiero to nas różni od zwierząt. I tyle w temacie.
Proszę nie podawajcie mi linków do największego szamba na śiecie jakim jest YT będącego w dodatku szambem z CENZURĄ, bo to nie fair.
Ale jak tak lubicie YT to obejrzyjcie co robi z ludzi życie bez warstwy duchowej ...
https://www.youtube.com/watch?v=sgzd6irHLDo&t=338s

Sublimis Deus bulla papieska z 1537 roku mówiąca o roli kościoła w Ameryce południowej i ZAKAZOWI brania w niewolę indian oraz wskazująca na właściwe sposoby ewngelizacji z uwzględnieniem lokalnych obyczajów, to "zaledwie w 40 lat" po odkryciu ameryki, kiedy Deklaracja o zniesieniu niewolnictwa w USA tzw 13 poprawka do konsytucji nosi datę 1865 r będąca pierwszym cywilnym dokumentem w sprawie NIEWOLNICTWA jest tylko albo aż 300 lat starsza....
MIłego dnia

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

fx-technik pisze:
16 cze 2019, 11:12
A Hitler był wierzący, szedł z hasłem "Got mit Uns!", i miał do tego poparcie papieża.
Źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hit ... _religijne

Wniosek:
Jak ktoś jest ślepy i głuchy na fakty, to będzie wykręcał rzeczywistość na wszelkie sposoby, żeby tylko
usprawiedliwić swoje durne wierzenia w bajki.
:clap: :wpale: :clap:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Nendo

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

fx-technik pisze:
16 cze 2019, 11:25
Monster11 pisze:
16 cze 2019, 00:22
Niestety, ale wiara jest jedną z najgorszych metod ustalania prawdy i rzeczywistości.
Tak, że, przykro mi, ale kolejny zonk z twojej strony.
Terror jest lepszy ...żaden ZONK, tylko myślenie outside box.
Bez religii nie było kultury, bez kultury nie błoby etyki, moralności i w kocu nauki... pierwszy prawdizwy uniwersytet w Europie Bolonia 1088,

Nendo

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Zobacz Dadas, niby czytałeś Kahnemana a nie dość że popełniasz podstawowe błędy logiczne to używasz ich jako argumenty...
NIkt nie twierdzi że papierze byli idealni i postępowali zawsze w zgodnie z Biblią, a ty opierasz na tym udowadnianie że religia jest zła.
Tak się nie robi, po prostu to nieuczciwe.
Dlaczego nie dokonasz wysiłku i nie zajmiesz poszukiwaniem dowodów na to że nie masz racji ? Jak nie znajdzesz to będziesz górą...
Utożsamianie kadry z ideologią, kiedy postęują wbrew ideologi nic nie mówi o ideologii tylko o ludziach zasłaniających się ideologią, prawda?

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Nendo pisze:
16 cze 2019, 11:43
Terror jest lepszy ...żaden ZONK, tylko myślenie outside box.
Bez religii nie było kultury, bez kultury nie błoby etyki, moralności i w kocu nauki... pierwszy prawdizwy uniwersytet w Europie Bolonia 1088,
Jeżeli "wiara" (religia), jest drabiną do: wiedzy ,kultury,moralności itp.itd. zgoda i chwała za to :!:
jeżeli za wiedzę dostaje "płonący stos " :!:, to co o tym myśleć :?:
Ostatnio zmieniony 16 cze 2019, 12:12 przez Andreasgp, łącznie zmieniany 1 raz.
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Andreasgp pisze:
16 cze 2019, 11:50
Nendo pisze:
16 cze 2019, 11:43
Terror jest lepszy ...żaden ZONK, tylko myślenie outside box.
Bez religii nie było kultury, bez kultury nie błoby etyki, moralności i w kocu nauki... pierwszy prawdizwy uniwersytet w Europie Bolonia 1088,
Jeżeli "wiara" (religia), jest drabiną do: wiedzy ,kultury,moralności itp.itd. zgoda i chwała za to :!:
jeżeli za wiedzę "płonący stos " :!:, to co o tym myśleć :?:
Jest jeszcze prawo naturalne które nie pochodzi od Boga a tym bardziej nie wynika z religii. Wynika z ROZUMU ;)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_natury

ODPOWIEDZ