Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Nieprzeczytany post autor: freakout »

fx-technik pisze:
07 cze 2019, 15:50
freakout pisze:
07 cze 2019, 15:19
fx-technik pisze:
07 cze 2019, 13:27

Konsekwencja w wykonywaniu założeń strategii!
tyle że to najpierw strategia musi być dobra żeby trejder miał co konsekwentnie wykonywać, a to właśnie jej brak jest problemem dla większości ;)
Strategię możesz zweryfikować jedynie konsekwetnie ją wykonując!
dla wielu osób to będzie neverending story ;) w ten sposób można spędzić lata na testach z których nic nie wynika, prócz gonienia przysłowiowego króliczka, a tu w którymś momencie trzeba jednak się zatrzymać żeby coś zarobić :)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

freakout pisze:
07 cze 2019, 23:25
fx-technik pisze:
07 cze 2019, 15:50
freakout pisze:
07 cze 2019, 15:19


tyle że to najpierw strategia musi być dobra żeby trejder miał co konsekwentnie wykonywać, a to właśnie jej brak jest problemem dla większości ;)
Strategię możesz zweryfikować jedynie konsekwetnie ją wykonując!
dla wielu osób to będzie neverending story ;) w ten sposób można spędzić lata na testach z których nic nie wynika, prócz gonienia przysłowiowego króliczka, a tu w którymś momencie trzeba jednak się zatrzymać żeby coś zarobić :)
Wystarczy próba 100 tradów.
Jeżeli strategia jest wykonywana poprawnie, a w 100 tradach nie zarabia, to jest ona nieprzydatna.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Nieprzeczytany post autor: freakout »

fx-technik pisze:
08 cze 2019, 00:32
freakout pisze:
07 cze 2019, 23:25
fx-technik pisze:
07 cze 2019, 15:50

Strategię możesz zweryfikować jedynie konsekwetnie ją wykonując!
dla wielu osób to będzie neverending story ;) w ten sposób można spędzić lata na testach z których nic nie wynika, prócz gonienia przysłowiowego króliczka, a tu w którymś momencie trzeba jednak się zatrzymać żeby coś zarobić :)
Wystarczy próba 100 tradów.
Jeżeli strategia jest wykonywana poprawnie, a w 100 tradach nie zarabia, to jest ona nieprzydatna.
tylko współczuć testującym od H4 wzwyż ;) bo jednak backtest to nie to samo co forward test - a weź tu przetestuj kilka strategii na D1... może życia zabraknąć :)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

freakout pisze:
08 cze 2019, 02:02
fx-technik pisze:
08 cze 2019, 00:32
freakout pisze:
07 cze 2019, 23:25


dla wielu osób to będzie neverending story ;) w ten sposób można spędzić lata na testach z których nic nie wynika, prócz gonienia przysłowiowego króliczka, a tu w którymś momencie trzeba jednak się zatrzymać żeby coś zarobić :)
Wystarczy próba 100 tradów.
Jeżeli strategia jest wykonywana poprawnie, a w 100 tradach nie zarabia, to jest ona nieprzydatna.
tylko współczuć testującym od H4 wzwyż ;) bo jednak backtest to nie to samo co forward test - a weź tu przetestuj kilka strategii na D1... może życia zabraknąć :)
Dlatego warto stworzyć własną.
Tak, czy owak, trzeba popracować i kilka lat na to poświęcić - samo nie przyjdzie.
Fakt, nie każdemu musi się to udać.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Nieprzeczytany post autor: meylo »

I jak widać nie każdemu się chce.
I dobrze.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Dlatego tym którym się nie chce będą jajczeć na forach jak to oni nie potrafią i ile depo już wyzerowali, a żaden nie przyłoży się dobrze do żadnej strategi i nie sprawdzi jej tak na 110% aby wiedzieć że to nie dla niego i sprawdzać co innego.
Sam nie miałem pojęcia że tak wiele nauki i zdobywania doświadczenia mnie czeka, ale w sumie wiem po co dążę więc o tyle jest łatwiej
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

dzikson pisze:
09 cze 2019, 22:31
Dlatego tym którym się nie chce będą jajczeć na forach jak to oni nie potrafią i ile depo już wyzerowali, a żaden nie przyłoży się dobrze do żadnej strategi i nie sprawdzi jej tak na 110% aby wiedzieć że to nie dla niego i sprawdzać co innego.
Sam nie miałem pojęcia że tak wiele nauki i zdobywania doświadczenia mnie czeka, ale w sumie wiem po co dążę więc o tyle jest łatwiej
Uwierz mi, że nie wiesz!
Ja za każdym etapem, kiedy myślę, że już nic nowego nie wymyślę, to za tydzień, lub dwa, albo może i pół roku, coś jeszcze lepszego się pojawia, a ja widzę jeszcze więcej niż poprzednio!
I, co najlepsze, to nie mam pojęcia co jeszcze jest przede mną!
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ