Jak krew w piach...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

fx-technik pisze:
05 cze 2019, 09:50
Cblondyn pisze:
05 cze 2019, 09:04
freakout pisze:
17 maja 2019, 21:44
zbyt skomplikowane to wszystko, a ja bardzo, ale to bardzo nie lubię sobie niczego utrudniać - tym bardziej że na wykresie wszystko jest proste, a ja jakimś cudem nie potrafię na tym zarobić ;) pora chyba wrócić na dodatnie RR i z tym pokombinować, bo na 1:1 to jednak nie mam skilla :)
Swego czasu pytałes na jakie wsparcia/opory zwracać uwage. Otóz własnie na takie jak teraz. Na którym jest cena obecnie. Jak widać wcześniej cena na ten opór zareagowała ;)
I może to przypadek może nie (nieważne) ale lepsze takie miejsce niz jakkiekolwiek inne "dowolne".
https://charts.mql5.com/21/400/eurusd-h ... rokers.png
I to jest, właśnie błędne podejście, czyli od dupy strony.
Nie lepiej jest rozpocząć od czasu teraźnieszego, a nie przeszłego?
EURUSDH4.png
I dopiero stąd obserwować PA w kontekście, czy ten poziom może być ewentualnie oporem?
Jak na razie, ten poziom nie jest oporem, ponieważ PA na to nie wskazuje.
tu masz rację - po lewej cena działa na każdy level, tu i teraz niekoniecznie ;) ale nawet te kilka świec do tyłu to już jest nieco po lewej - bo niby jak inaczej znaleźć SR jak nie tam gdzie cena już była, nawet jeśli chodzi o minuty?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

freakout pisze:
05 cze 2019, 21:55
ale nawet te kilka świec do tyłu to już jest nieco po lewej - bo niby jak inaczej znaleźć SR jak nie tam gdzie cena już była, nawet jeśli chodzi o minuty?
Zadajesz mu zbyt trudne pytania :)
Pewnie nadal tego nie ogarania, że świeca minutowa zamknieta przed chwila to tez juz historia. A tym bardziej strona lewa. Bo mozna analizować TYLKO strone lewą bo prawa to biała plama ;)
A tu i teraz to jest 1 tick. I zaraz po nim następny i ten wcześniejszy to też juz historia :)

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Cblondyn pisze:
05 cze 2019, 23:18
freakout pisze:
05 cze 2019, 21:55
ale nawet te kilka świec do tyłu to już jest nieco po lewej - bo niby jak inaczej znaleźć SR jak nie tam gdzie cena już była, nawet jeśli chodzi o minuty?
Zadajesz mu zbyt trudne pytania :)
Pewnie nadal tego nie ogarania, że świeca minutowa zamknieta przed chwila to tez juz historia. A tym bardziej strona lewa. Bo mozna analizować TYLKO strone lewą bo prawa to biała plama ;)
A tu i teraz to jest 1 tick. I zaraz po nim następny i ten wcześniejszy to też juz historia :)
no dokładnie o to mi chodzi - może Dadas ma jakiś wgląd w przyszłość i w nosie ma wykres po lewej stronie? :P

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

freakout pisze:
05 cze 2019, 21:55
fx-technik pisze:
05 cze 2019, 09:50
Cblondyn pisze:
05 cze 2019, 09:04


Swego czasu pytałes na jakie wsparcia/opory zwracać uwage. Otóz własnie na takie jak teraz. Na którym jest cena obecnie. Jak widać wcześniej cena na ten opór zareagowała ;)
I może to przypadek może nie (nieważne) ale lepsze takie miejsce niz jakkiekolwiek inne "dowolne".
https://charts.mql5.com/21/400/eurusd-h ... rokers.png
I to jest, właśnie błędne podejście, czyli od dupy strony.
Nie lepiej jest rozpocząć od czasu teraźnieszego, a nie przeszłego?
EURUSDH4.png
I dopiero stąd obserwować PA w kontekście, czy ten poziom może być ewentualnie oporem?
Jak na razie, ten poziom nie jest oporem, ponieważ PA na to nie wskazuje.
tu masz rację - po lewej cena działa na każdy level, tu i teraz niekoniecznie ;) ale nawet te kilka świec do tyłu to już jest nieco po lewej - bo niby jak inaczej znaleźć SR jak nie tam gdzie cena już była, nawet jeśli chodzi o minuty?
To, co pokazałem na tym obrazku rysuje się z bieżących M5, te szare strefy z liniami białymi, przerywanymi.
Czyli, pozimoy są teraźniejsze, i wtedy dopiero patrząc w lewo, co jest na tych poziomach i jak cena reaguje.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Nendo

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

FREAKOUT,
zadam jedno pytanie...
czy czytałeś książkę Daniela Khanemana, Myślenie Szybkie i Wolne?

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Nendo pisze:
09 cze 2019, 09:14
FREAKOUT,
zadam jedno pytanie...
czy czytałeś książkę Daniela Khanemana, Myślenie Szybkie i Wolne?
nie czytałem

Nendo

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Daniel Kahneman, Pułapki Myślenia o myśleniu szybkim i wolnym ....
Cegła 600 stron, czyta się jak kryminał...
Dopiero z tej książki dowiesz się kim jesteś jak twoje myślenie jest nielogiczne jak odbierasz fakty i ich brak... jak fałszywie postrzegasz rzeczywistość jaki jest mechanizm popełanian błedów... i pierdyliard innych rzeczy o których nie miałeś bladego pojęcia że istnieją a mają na ciebie dramatyczny wpływ...
kopalnia wiadomości jacy jesteśmy niedoskonali i głupi ...
Serdecznie polecam poczytaj, myślę że nie pożałujesz...
najlepiej wydane pięć dych w moim życiu ...

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nendo pisze:
09 cze 2019, 19:57
Daniel Kahneman, Pułapki Myślenia o myśleniu szybkim i wolnym ....
Cegła 600 stron, czyta się jak kryminał...
Dopiero z tej książki dowiesz się kim jesteś jak twoje myślenie jest nielogiczne jak odbierasz fakty i ich brak... jak fałszywie postrzegasz rzeczywistość jaki jest mechanizm popełanian błedów... i pierdyliard innych rzeczy o których nie miałeś bladego pojęcia że istnieją a mają na ciebie dramatyczny wpływ...
kopalnia wiadomości jacy jesteśmy niedoskonali i głupi ...
Serdecznie polecam poczytaj, myślę że nie pożałujesz...
najlepiej wydane pięć dych w moim życiu ...
Jest audiobook nawet na YT.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Nendo pisze:
09 cze 2019, 19:57
Daniel Kahneman, Pułapki Myślenia o myśleniu szybkim i wolnym ....
Cegła 600 stron, czyta się jak kryminał...
Dopiero z tej książki dowiesz się kim jesteś jak twoje myślenie jest nielogiczne jak odbierasz fakty i ich brak... jak fałszywie postrzegasz rzeczywistość jaki jest mechanizm popełanian błedów... i pierdyliard innych rzeczy o których nie miałeś bladego pojęcia że istnieją a mają na ciebie dramatyczny wpływ...
kopalnia wiadomości jacy jesteśmy niedoskonali i głupi ...
Serdecznie polecam poczytaj, myślę że nie pożałujesz...
najlepiej wydane pięć dych w moim życiu ...
przebije to fakt że żyjemy w symulacji czy nie? bo jeśli jest tam coś co twardo potwierdza że mamy na cokolwiek wpływ to zobaczę ;)

Nendo

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Pokazuje że sami tworzymy symulacje dla samych siebie, na własny użytek w dużej mierze przez lenistwo naszych własnych systemów
Swoją drogą przedstawiłeś ciekawe podejście...
Zwróć uwagę na dwa fakty ....
nienznany ci człowiek coś ci rekomenduje (ja) ... a ty warunkujesz swoją akcję, czyli nie do końca ufasz nieznanemu człowiekowi (słusznie!)
z drugiej strony warunkujesz swoje zainteresowanie rekomendowaną pozycją kiedy ów nieznajomy potwierdzi Ci że jest am to czego się oczekujesz ...
TO UFASZ MI CZY NIE UFASZ?
NA PODSTAWIE jakich faktów mi zaufasz a na podstawie jakich faktów nie ufasz.
W obu przypadkach nawet nie chodzi o fakty bo fakty poznasz dopiero po przeczytaniu, nie wcześniej.
Kolorowo przedstawiłbym to tak...
jesteś w dupie ...
nieznajomy podaje ci rękę na pomoc
Ty stawiasz mu warunki że podejmiesz pomocną dłoń jeśli będzie w rękawiczce ze skóry...
Wiem wiem mam dużą wobraźnie, może nieco chorobliwą...
Ale Kahneman to laureat Nagrody Nobla... to jest fakt któremu można zaufać bardziej niż mnie

pięć dych nie majątek, daj sobie szansę... po 100 stronach zadecydujesz czy warto kontynuować czytanie, czy coś ci to daje... :564:

ODPOWIEDZ