Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Tibia74
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2018, 15:16

Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Nieprzeczytany post autor: Tibia74 »

Tak jak w temacie jakie strategie stosują najlepsi w internecie jest bardzo mało informacji albo wogóle ich nie ma.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Najlepsi traderzy stosują najlepsze strategie.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Świetna odpowiedź :)
A moja : mają własne strategie. Stworzone, przerobione przez siebie dla siebie. A później już się tylko ich trzymają ;)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Tibia74
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2018, 15:16

Re: Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Nieprzeczytany post autor: Tibia74 »

aha to fajnie

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Tibia74 pisze:
01 cze 2019, 22:11
aha to fajnie
Nie istnieją żadne oficjalnie zatwierdzone przez jakiś wyższy organ regulacyjny działające strategie.
Istnieje coś takiego, jak ekonomia, wiedza na temat rynków finansowych, wiedza o rynku
wymiany walut (Forex), wiedza o wszelakich instrumentach finansowych (akcje, cfd, futures, opcje...),
zarządzanie kapitałem inwestycyjnym, zarządzanie ryzykiem, psychologia i neurofizjologia, czyli, co
najmniej kilka fakultetów. Czy to drogą studiów stacjonarnych, czy studiów personalnych, jest to długa i
żmudna droga, i niekoniecznie właściwa dla każdej osoby.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Nendo

Re: Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Wiedza jest niezbędna ale to nie ona decyduje o tym czy trejder jest zarabiającym ... decyduje umiejętność wykorzystywania wiedzy jej zastosowania. Jest to warunek niezbędny.
CO do rynków forex to od zawsze mam spore wątpliwości co do jego mechaniki. Wątpliwości mówiące raczej że nie o przysłowiową mechanikę rynku chodzi a o psychologię rynku. Jedni chcą wydymać drugich. TO PODSTAWOWA ZASADA. Jedni mają do tego możliwości wtedy ci inni muszą być mądrzy. Jak nie są to przegrywają. Tłum nie jest mądry, nigdy nie był, nawet tłum naczelnych w swojej masie jest durny a nie mądry, co widać na każdym kroku. Rynkiem rządzą (czyli manipulują dla swoich potrzeb) b.duże pieniądze, które bawią się nami naszymi pierdołami o supply/demand, support/resistance, fibo sribo itp itd. Kiedy tylko chcą pokazują że S/D nie działa, że nie ma misiów czy niedźwiadków, bo sami są misiami i niedżwiadkami , bywa że jednocześnie. Cena idzie tam gdzie "wieeki manipulant "chce żeby poszla i tak kreśli ją na wykresie że by stado ogłupić i zapakować w przeciwną stronę. Zachowania rynku forex to jedna wielka permanentna manipulacja.

Co do najlepszych trejderów i ich strategii, oni są cwani grają to co widzą odgadując zamiary wielkich. Jeszcze raz to psychologia a nie jakiś cudowny system.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nendo pisze:
02 cze 2019, 08:09
Wiedza jest niezbędna ale to nie ona decyduje o tym czy trejder jest zarabiającym ... decyduje umiejętność wykorzystywania wiedzy jej zastosowania. Jest to warunek niezbędny.
CO do rynków forex to od zawsze mam spore wątpliwości co do jego mechaniki. Wątpliwości mówiące raczej że nie o przysłowiową mechanikę rynku chodzi a o psychologię rynku. Jedni chcą wydymać drugich. TO PODSTAWOWA ZASADA. Jedni mają do tego możliwości wtedy ci inni muszą być mądrzy. Jak nie są to przegrywają. Tłum nie jest mądry, nigdy nie był, nawet tłum naczelnych w swojej masie jest durny a nie mądry, co widać na każdym kroku. Rynkiem rządzą (czyli manipulują dla swoich potrzeb) b.duże pieniądze, które bawią się nami naszymi pierdołami o supply/demand, support/resistance, fibo sribo itp itd. Kiedy tylko chcą pokazują że S/D nie działa, że nie ma misiów czy niedźwiadków, bo sami są misiami i niedżwiadkami , bywa że jednocześnie. Cena idzie tam gdzie "wieeki manipulant "chce żeby poszla i tak kreśli ją na wykresie że by stado ogłupić i zapakować w przeciwną stronę. Zachowania rynku forex to jedna wielka permanentna manipulacja.

Co do najlepszych trejderów i ich strategii, oni są cwani grają to co widzą odgadując zamiary wielkich. Jeszcze raz to psychologia a nie jakiś cudowny system.
Myślę, że to co opisujesz wynika z tego, że większość traderów ma niewłaściwe podejście do tematu wykresów i mechaniki ruchu ceny, czyli że tworzą jakieś wydumane historie i na tym budują kolejne bajki, takie jak "wielcy dymają maluczkich". Owszem, jeżeli ten "maluczki" myśli, że coś "powinno" tak, a nie inaczej zareagować, to ja uważam, że to ten "maluczki" sam się "dyma", ponieważ stworzył niczym nieuzasadnioną teorię i nalega, że tak powinno być. Co nie ma żadnego przełożenia w rzeczywistości. Ergo, zamiast wykorzystać zjawisko w czasie rzeczywistym, kiedy się dzieje, to wymaga, żeby cena coś zrobiła, co on uważa, że powinna zrobić.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Nendo

Re: Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

dyma ten kto zarabia ...
zarabia ten kto manipuluje rynkiem
manipuluje rynkiem ten kto ma do tego środki i umiejętności
marginalny odsetek tych którzy do powyższej grupy się nie zaliczają a zarabiają to szczęsliwy ale marginalny plankton który nie ma wplywu na ogólny krajobraz po bitwie...
Dadas jesteś planktonem ... uprzytomnij to sobie (to komplement)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nendo pisze:
02 cze 2019, 14:48
dyma ten kto zarabia ...
zarabia ten kto manipuluje rynkiem
manipuluje rynkiem ten kto ma do tego środki i umiejętności
marginalny odsetek tych którzy do powyższej grupy się nie zaliczają a zarabiają to szczęsliwy ale marginalny plankton który nie ma wplywu na ogólny krajobraz po bitwie...
Dadas jesteś planktonem ... uprzytomnij to sobie (to komplement)
Plankton płynie z prądem.
Jeżeli plankton zechce płynąć pod prąd, to musi być zniszczony (wydymany).
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jakimi strategiami grają najlepsi traderzy ?

Nieprzeczytany post autor: freakout »

najlepsza strategia to dużo farta i dobra intuicja :) a tak serio to lepiej trzymać się od fx z daleka - szanse na jakikolwiek zarobek są tak marne że szkoda na to czasu, pieniędzy i nerwów ;)

ODPOWIEDZ