Matematyczny System PipsKonga

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Pisałeś Kongu o pomocy i na DT. Ogólnie to do końca nie rozumiem i nie mam czasu zrozumieć o co się kłócicie. Temat u ciebie był taki czy uda się wyżyć ze swapów. Pary GBPTRY na aliorze nawet nie ma, więc podejdę do tematu drogą okrężną. Para USDTRY. Rozważamy 1 lota. Swapy sprzedaż +41,82 USD, kupno -76,57USD. Czyli odpowiednio na rok S +15264USD, Kupno -27948USD. No i teraz rozwiązanie problemu. Załóżmy, że inflacja w USD jest równa 0%, a TRY parenaście procent - jakoś trzyma się to sensu. Powiedzmy, że to są wartości stałe przez rok. Załóżmy, że dzisiaj cena pary to 6,0000 - co jest bliskie prawdy. Parenaście procent z tego 6,0000 to jeden. Czyli za rok możemy spodziewać się ceny 7,0000 wg wzrostu inflacji. U siebie mam, że cena otwarcia lota to 5 246USD. No i teraz pytanie czy jeśli wezmę sprzedaj i zarobię 15264USD swapach, to czy będzie to więcej niż strata z 6 na 7 przy określonym poziomie dźwigni. No i drugi wariant. Biorę długą pozycję i na swapach mam stratę -28k, a zysk będzie to niwelował. Czy zysk z 6-7 będzie warty zabawy i stresu? Możesz Kongu podać dla swojej pary? Otwórz/Zasymuluj dzisiaj i zobacz zysk przy wzroście o cały punkt? Przelicz swapy i zobaczysz czy gra jest warta świeczki. U ciebie główna waluta to funciak więc rozliczenie też zrób w funtach - będzie to prostsze. Ostatni szczyt na USDTRY był na 7,2. Dzisiaj cena 6,0x. Więc dla mnie nie ma warunku na dugoterminowe wejście na swapy. Można tylko zagrać krótkoterminowo z jakiegoś szczytu.
Jeśli cena do końca roku przebije w miarę wyraźnie ostatni szczyt, przy takim samym poziomie inflacji to na pewno otworzę eskę. Ale to warunek
Takie podejście stosuję do pary USDMXN. Czekam jak cena jest "dużo" powyżej z ostatniego roku/dwu. Np. Po wyborach Trumpa wziąłem S i zarobiłem. Ostatnio czekałem jak dojdzie do 21,00, ale nie doszła (było z 20,8-9 i nie otworzyłem eski - okazało się, że byłby to dobry ruch, bo teraz jest 19,00. Ale ryzyko było duże. Gdy cena na parze wejdzie w 22-23 przy dobrym swapie otworzę eskę grając na swap. Dzisiaj szansa na otworzenie eski na USDMXN u mnie wynosi 0%. Teraz nie zagram na dodatni swap długoterminowo na tej parze.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

wszystko zależy od punktu siedzenia
na chwilę obecną mam na koncie około -1000 GBP czyli jako Polaczek inwestujący tak jak tutaj jestem w plecy
ale...
jako Turek jestem do przodu około 1/6 wkładu

więc dużo zależy w tym wypadku kim jesteśmy ;]
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Chodzi mi o coś innego. Jeśli cena dzisiaj wynosi 6,00 i inflacja wynosi 16%. Czyli za rok waluta powinna kosztować 7,00. Załóżmy, że inflacja się nie zmienia. Ale za pół roku waluta kosztuje np 7,5. Dla mnie wtedy pojawia się potencjalny sygnał do wejścia w walutę. Do tego uderzam.
Co do twojego GBPTRY. To, że dzisiaj jesteś -1k nic nie znaczy. Dla mnie ważne jest wejście na górce, a raczej na szpilce. Jak wywaliło USDTRY na 7,2 to na spadku 7,0 wszedłem w to. Jak szczyt zaczyna opadać to istnieje miejsce na wejście. Oczywiście mogli mnie wywieźć, ale to takie ryzyko. Jak para przekroczy ostatni szczyt to długookresowo można zainteresować się na swapy. Dzisiaj nie. I nieważne, "że spadnie". Nawet jak spadnie to za duże ryzyko. Szerokości Kongu.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

krab29 pisze:
21 maja 2019, 14:49
Chodzi mi o coś innego. Jeśli cena dzisiaj wynosi 6,00 i inflacja wynosi 16%. Czyli za rok waluta powinna kosztować 7,00. Załóżmy, że inflacja się nie zmienia. Ale za pół roku waluta kosztuje np 7,5. Dla mnie wtedy pojawia się potencjalny sygnał do wejścia w walutę. Do tego uderzam.
Co do twojego GBPTRY. To, że dzisiaj jesteś -1k nic nie znaczy. Dla mnie ważne jest wejście na górce, a raczej na szpilce. Jak wywaliło USDTRY na 7,2 to na spadku 7,0 wszedłem w to. Jak szczyt zaczyna opadać to istnieje miejsce na wejście. Oczywiście mogli mnie wywieźć, ale to takie ryzyko. Jak para przekroczy ostatni szczyt to długookresowo można zainteresować się na swapy. Dzisiaj nie. I nieważne, "że spadnie". Nawet jak spadnie to za duże ryzyko. Szerokości Kongu.
Zadaj sobie podstawowe pytanie. Dlaczego jest tak duży swap? I z jakiego powodu miałby sie zmienić trend? Co do sprzedaży na szczycie/górce to do tego nadaje sie każdy instrument bez wyjątku ;)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Tylko tutaj poruszamy temat swapu długookresowego. Kongu wybrał parę która wg niego jest na dużym swapie dodatnim w którąś stronę i z tego chce żyć. Nie interesuje go edi czy kabel bo tam swapów nie ma. Nie interesuje go elka gdy kurs rośnie, bo swap jest ujemy. Para która daje swap i na tej podstawie żyjemy. Może inaczej, to mój wniosek na temat tego co pisze Kongu. Nie mogę zaręczyć, że tak właśnie jest. On to on, ja to ja.
Wracając do tematu. Jest różnica na swapie na "+" i "-". I to wyraźna. Nie mam pary Konga. Wracając do USDTRY plus 15k i minus 28k. Ta różnica 13k (czyli połowa) stawia go w pozycji przegranej gdyby wszedł na chybił trafił. Natomiast jak wybierze moment gdy np w ciągu pół roku z 6,00 dzisiaj kurs wbije na 8,00 przy tym poziomie inflacji (kilkanaście %) to może postawić eskę i wyjść na swoje. Tak robię na usdmxn. Dzisiaj na tej parze to samobójstwo. I ta para może spaść na 18,00, ale to samobójstwo wybierając eskę na swapy. Ale jak w ciągu 3 miesięcy zobaczylibyśmy 22-23 ze szpicą i spadkiem z niej to wejdę w eskę. W elkę też nie wejdę dzisiaj - za duże ryzyko na swapie ujemnym. I taka pozycja na esce jest do zrobienia w piramidzie i poczekanie miesiące, kwartały. Wtedy można żyć ze swapów i nic nie robić, a raczej trzymać ręce w gaciach. I nie piszę, że jest to najlepsza metoda gry. Po prostu jest to możliwa opcja wejścia przy warunkach gdy dają przewagę. I to nie całym kapitałem, tylko na dywersyfikację pozycji. Dzisiaj na lirze nie ma opcji wejścia na zyskowny swap i tyle. Na peso też nie ma.
Jak dla mnie Kongu nie zarobi na swapach gdyby teraz sprzedawał lirę - ryzyko przewyższa potencjalny zysk. Bo było 7,2 a teraz jest 6,0. Natomiast zawsze trzeba patrzeć na piki w szpicy. Ale można z tego wyżyć przy odpowiednich warunkach. To nie jest remedium na "zawsze wychodzi" - nie ma takiej metody.
Jak na koniec wakacji lira będzie po 8,00 a inflacja 20% to zacznę budować piramidę z drobnych pozycji. Powiedzmy, że mam pozycję i para spada. Ustawiam potem sl na 7,98 i nic nie robię przez miesiące i liczę swapy. Widząc po paru miesiącach, że w trend up to zamykam. Albo zamknie mi z sl i wtedy zyskiem jest tylko swap dzienny. Albo z wyliczonego zysku plus swap.
Lepiej w jego temacie niech się wypowiada Kongu a nie inni.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

no właśnie najśmieszniejsze jest to że nie wybrałem GBP/TRY żeby zarabiać na swapie ;]
szczerze mówiąc na chwilę obecną bym tego instrumentu nie wybrał ;]
ale zobaczymy co z tego wyjdzie bo sam jestem ciekaw

poza tym tak jak mówiłem wszystko zależy od punktu siedzenia

jeżeli chodzi o sam swap to jeżeli pozostanie on na tym samym poziomie a inflacja będzie na podobnym poziomie to z perspektywy wielu lat powinno się opłacić, ale to się okaże ;]
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Właśnie chciałem zapytać co się stanie jeśli jesteśmy zarobieni na swap'ie ale stratni na ruchu ceny znacznie więcej i zmienia się sytuacja wpływając negatywnie na swap?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

meylo pisze:
25 maja 2019, 17:21
Właśnie chciałem zapytać co się stanie jeśli jesteśmy zarobieni na swap'ie ale stratni na ruchu ceny znacznie więcej i zmienia się sytuacja wpływając negatywnie na swap?
to jest właśnie ten moment w którym mamy przeje.. ;)
ale znowu zależy "kim jesteśmy" czy tym Turkiem czy Polakiem
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Chyba, że jesteś Turkiem inwestującym w kebab w GB.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

PipsKong pisze:
25 maja 2019, 12:07
no właśnie najśmieszniejsze jest to że nie wybrałem GBP/TRY żeby zarabiać na swapie ;]
szczerze mówiąc na chwilę obecną bym tego instrumentu nie wybrał ;]
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dobre :) .
Cenię szczerość. Brawo Ty! Funt do liry to akurat w tym okresie (Brexit) nie najlepszy pomysł. Jeśli już to lepiej było wybrać Eur/Try. To jednak demo i nie ma się czym przejmować. Chciałeś coś sprawdzić w dłuższym terminie, więc i na Gbp/Try to sprawdzisz.
Ciekawi mnie jednak co innego. W zeszłym roku w dziale brokerzy/Dukas pisałeś, że chcesz grać na osłabienie liry i odradzałem Ci to wtedy ze względu na duży ujemny swap. Skąd pomysł na granie na osłabienie liry (poza tym, że lira od lat się mocno osłabia i fundamenty to wspierają) oraz skąd obecna zmiana nastawienia ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ