DayTrading: Czwartek 16.05.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
doktorek
Maniak
Maniak
Posty: 3484
Rejestracja: 25 lut 2014, 19:13

Re: DayTrading: Czwartek 16.05.2019

Nieprzeczytany post autor: doktorek »

Kermit pisze:
16 maja 2019, 17:58
doktorek pisze:
16 maja 2019, 16:35
Kermit pisze:
16 maja 2019, 16:28


zupełnie inne zdanie mam na ten temat :564:
A JAKIE PROSZE PRZYPOMNIEC :564:
najpierw spodziewałem sie 1.1240 i bomby w dół na 1.10 ale bedziemy IMO nawet wyżej w tym miesiacu jesli moje obecne założenia sa słuszne... przyjrzałem sie jeszcze raz temu co pokazuje wykres dzienny i troche klin tam zmienił sie kosmetycznie i brakuje mi jeszcze jednego testu górnej bandy. Potem zjazd do 1.10 dopiero i fałszywe wyjście z klina dolem na 5 odbiciu i nastepnie właściwy ruch w górę z klina...

edek dzienny
https://www.tradingview.com/x/Pr9BYd3N/
No to mam teraz problem mam DUZO SSSSS BRANE PO 1,1253 ---i zakladam ze zejdziemy do 1,1135--- 1,1155 /tam ustawione TP --- to teraz pozostaje mi zabezpieczyc pozycje tylko gdzie to jest pytanie bo jesli jestem w bledzie to znowu zabiora mi zysk a nawet strace --serdeczne dzieki :564:

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Czwartek 16.05.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Doktorek ustaw TP 1,1210 i poczekaj. Swapy masz dodatnie więc nie ma pędu. Zwróć jeszcze uwagę na moment swapów bo spread się rozjeżdża. To tylko moje widzi misie.
Jak na kablu tak i na edku: https://invst.ly/at5ej takie małe wsparcie się narysowało. Więc nic pewnego.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 16.05.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

na edku na h1 wybili rgra ktorego ktos wczesniej pokazywał i nie poszli dalej. Zatrzymali sie zaraz po wybiciu wiec jesli wroca powyzej linii szyi to bedzie oznaka slabosci niedzwiedzi i pierwszy sygnal ze byki przejmuja inicjatywe IMO. Do tego flagi spadkowe na ujku i usdchf z potencjalami okolo 100 pipsow w dol i potencjalny rgr na h1 na usdpln... Ja S nie mam już żadnej, wszystkie zamknalem ale wiadomo ze kazdy ma swoj punkt widzenia i pod to co sam widzi powinien ogarniac pozycje
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Czwartek 16.05.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Kermit a można prosić o twoją wizję kabla? Chyba ostatnio jej nie było?
Innych jeśli chcą też bym prosił.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 16.05.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

krab29 pisze:
16 maja 2019, 19:29
Kermit a można prosić o twoją wizję kabla? Chyba ostatnio jej nie było?
Innych jeśli chcą też bym prosił.
oj chyba była :wink:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Czwartek 16.05.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Sprawdziłem, dzisiaj GBPUSD nie było z twojej strony. Wydaje mi się, że dzisiaj i kabel i edi znalazły się w takich strefach gdzie może być rozstrzygnięcie. Może coś w związku z tym widzisz czego nie było poprzednio?
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 16.05.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

kermit
najpierw spodziewałem sie 1.1240 i bomby w dół na 1.10 ale bedziemy IMO nawet wyżej w tym miesiacu jesli moje obecne założenia sa słuszne... przyjrzałem sie jeszcze raz temu co pokazuje wykres dzienny i troche klin tam zmienił sie kosmetycznie i brakuje mi jeszcze jednego testu górnej bandy. Potem zjazd do 1.10 dopiero i fałszywe wyjście z klina dolem na 5 odbiciu i nastepnie właściwy ruch w górę z klina...
edek dzienny
https://www.tradingview.com/x/Pr9BYd3N/
kermit :?: ok ale to zalozenie na sredni termin a co dalej ?
bo 1,15 wcale trendu spadkowego nie rozwala
no chyba ze tak gleboko nie zakladasz
doktorek :?:
a czy ty musisz dotrwac do tp jaki zalozyles
ZYSKI SIE CHOWA DO KIESZENI I TYLE
tez juz bez sss
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

doktorek
Maniak
Maniak
Posty: 3484
Rejestracja: 25 lut 2014, 19:13

Re: DayTrading: Czwartek 16.05.2019

Nieprzeczytany post autor: doktorek »

XAB pisze:
16 maja 2019, 19:47
kermit
najpierw spodziewałem sie 1.1240 i bomby w dół na 1.10 ale bedziemy IMO nawet wyżej w tym miesiacu jesli moje obecne założenia sa słuszne... przyjrzałem sie jeszcze raz temu co pokazuje wykres dzienny i troche klin tam zmienił sie kosmetycznie i brakuje mi jeszcze jednego testu górnej bandy. Potem zjazd do 1.10 dopiero i fałszywe wyjście z klina dolem na 5 odbiciu i nastepnie właściwy ruch w górę z klina...
edek dzienny
https://www.tradingview.com/x/Pr9BYd3N/
kermit :?: ok ale to zalozenie na sredni termin a co dalej ?
bo 1,15 wcale trendu spadkowego nie rozwala
no chyba ze tak gleboko nie zakladasz
doktorek :?:
a czy ty musisz dotrwac do tp jaki zalozyles
ZYSKI SIE CHOWA DO KIESZENI I TYLE
tez juz bez sss
baxik :564:

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 16.05.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Krab29 - od kilku dni mu sie już nie przygladalem bo bardziej sie zafiksowałem na ujku, usdchf, ropie i edku ale celem z tego co widze sa nadal okolice 1.27 choc pewnie najpierw zobaczymy jakas wieksza korekte przynajmniej do okolic 1.2930... tam bede dopiero go ponownie analizował pod kątem kontynuacji ruchu w dół z trendem
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 16.05.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

XAB pisze:
16 maja 2019, 19:47

kermit :?: ok ale to zalozenie na sredni termin a co dalej ?
bo 1,15 wcale trendu spadkowego nie rozwala
no chyba ze tak gleboko nie zakladasz
narazie dalej niż na realizacji klina sie nie skupiam na nim bo to i tak perspektywa kilku miesiecy zanim to zrealizuja. Poza tym trzeba pamietac ze wskazniki i srednie aktualizuja sie na biezaco w zaleznosci od sily ruchu, cen zamkniecia swiec itp. Inaczej wskazniki i PA pokaza sygnały jak ruch z 1.10 do 1.15 pojdzie w 5 dni, a inaczej jesli bedzie to trwało 2 miesiace.
Jak tam doleca to trzeba bedzie sie przyjrzec spokojnie wykresowi, porownac to z otoczeniem, przyjrzec sie swiecom na wysokich TF, danym makro, dalszym planom bankow centralnych i zastanowic sie czy polecimy stamtad dalej do 1.22 czy moze wrocimy na 1.10... Tego teraz nie wiem
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany