IFX - zapiski gracza giełdowego

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
IFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 20 wrz 2018, 10:58

Re: IFX - zapiski gracza giełdowego

Nieprzeczytany post autor: IFX »

Kurs jest przy TP. Trzymam pozycję na noc. Duże prawdopodobieństwo, że jutro też będzie sygnał BUY. W piątek zdecyduję, czy zostawić pozycję na weekend.
Jeśli uważasz, że AT działa, to masz rację. Jeśli uważasz, że AT nie działa, również masz rację.
Informacje, które zamieszczam na forum, nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych.

atlantic.os
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 29 sty 2019, 22:39

Re: IFX - zapiski gracza giełdowego

Nieprzeczytany post autor: atlantic.os »

Dzieki za informacje.
Oby tak dalej, masz silna psychike jak takim kapitalem spekulujesz. :564:

IFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 20 wrz 2018, 10:58

Re: IFX - zapiski gracza giełdowego

Nieprzeczytany post autor: IFX »

Trzymam pozycję buy na weekend.
Jeśli uważasz, że AT działa, to masz rację. Jeśli uważasz, że AT nie działa, również masz rację.
Informacje, które zamieszczam na forum, nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych.

IFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 20 wrz 2018, 10:58

Re: IFX - zapiski gracza giełdowego

Nieprzeczytany post autor: IFX »

Od 30.01 kupuję DJI. Strategia nadal pokazuje BUY na tym instrumencie.
Jeśli uważasz, że AT działa, to masz rację. Jeśli uważasz, że AT nie działa, również masz rację.
Informacje, które zamieszczam na forum, nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych.

IFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 20 wrz 2018, 10:58

Re: IFX - zapiski gracza giełdowego

Nieprzeczytany post autor: IFX »

Dzisiaj cena na zamknięciu dnia jest w okolicach ceny otwarcia tego dnia. Pozycję trzymam, bo nadal jest sygnał buy.
Jeśli uważasz, że AT działa, to masz rację. Jeśli uważasz, że AT nie działa, również masz rację.
Informacje, które zamieszczam na forum, nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych.

IFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 20 wrz 2018, 10:58

Re: IFX - zapiski gracza giełdowego

Nieprzeczytany post autor: IFX »

Zamykam wszystkie pozycje buy.
O ile cena nie zamknie się powyżej 25221, a pewnie nie zamknie się, to po otwarciu rynku za ponad godzinę wchodzę na sell.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli uważasz, że AT działa, to masz rację. Jeśli uważasz, że AT nie działa, również masz rację.
Informacje, które zamieszczam na forum, nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych.

IFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 20 wrz 2018, 10:58

Re: IFX - zapiski gracza giełdowego

Nieprzeczytany post autor: IFX »

Jest sell.
Dzisiaj minął miesiąc odkąd zacząłem tutaj publikować rozgrywki. Z tej okazji wstawiam wykres depozytu do zamkniętych pozycji.
Przed wczorajszymi spadkami profit był cztery razy wyższy niż to, co wyciągnąłem na zamknięciu dnia przy zrealizowaniu pozycji. Gdybym to zrealizował wcześniej, wykres ten miałby nowy szczyt. Niestety nie ma.
Ostatnie zagrania podsunęły mi pomysł na piramidowanie pozycji. Coś w stylu, jeżeli wczoraj był sygnał buy, kupowałem a na koniec dnia zamknąłem pozycję i w kolejnym dniu też jest sygnał buy, to otwieram dwa razy większą pozycję. Chodzi o to, że zamiast dokładać do otwartej pozycji, otwierałbym w dniu kolejnym dwa razy większą pozycję, a w trzecim dniu, przy tym samym sygnale, trzy razy większą pozycję itd.
W ten sposób unikałbym swapu, który zazwyczaj jest ujemny.
Przemyślę to jeszcze. Może poprostu lepiej dokładać do pozostałych pozycji.
Tak czy inaczej sprawdzę, jak wyglądałoby to na danych historycznych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli uważasz, że AT działa, to masz rację. Jeśli uważasz, że AT nie działa, również masz rację.
Informacje, które zamieszczam na forum, nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych.

unruhe
Gaduła
Gaduła
Posty: 279
Rejestracja: 12 lip 2017, 16:47

Re: IFX - zapiski gracza giełdowego

Nieprzeczytany post autor: unruhe »

IFX pisze: W ten sposób unikałbym swapu, który zazwyczaj jest ujemny.
A to nie lepiej zmienić brokera na takiego, co nie ma swapu na indeksach ?
Bo z tego co widzę grasz tylko na indeksach ?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: IFX - zapiski gracza giełdowego

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

IFX pisze:
Ostatnie zagrania podsunęły mi pomysł na piramidowanie pozycji. Coś w stylu, jeżeli wczoraj był sygnał buy, kupowałem a na koniec dnia zamknąłem pozycję i w kolejnym dniu też jest sygnał buy, to otwieram dwa razy większą pozycję. Chodzi o to, że zamiast dokładać do otwartej pozycji, otwierałbym w dniu kolejnym dwa razy większą pozycję, a w trzecim dniu, przy tym samym sygnale, trzy razy większą pozycję itd.
Dobry pomysł. To pewnego rodzaju alternatywa dla piramidowania pzycji. Mozna przyjąć założenie, że SL=TP i szansa na serie udanych tradów wzrasta :)
Proponuje 3 pozycje w serii. Każda następna pozycja 2x większa od poprzedniej. W przypadku gdy nastapi seria zyskownych wygeneruje większy zysk niż seria stratnych. A strata dla depo w serii stratnych będzie stała. Co do swapu to otwórz sobie konto gdzie swapu nie pobierają na CFD. Wiekszość brokerów MM ma takie instrumenty.

IFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 20 wrz 2018, 10:58

Re: IFX - zapiski gracza giełdowego

Nieprzeczytany post autor: IFX »

Nie znam takiego brokera bez swapu na indeksach, nie monitoruje na bieżąco ich ofert. Mam konto u tego samego brokera od kilku lat. Jeżeli znasz takiego, który nie nalicza swapu na DJI, to podesłałbyś mi namiar na niego w prywatnej wiadomości. Dzięki w każdym razie za zwrócenie na to uwagi, bowiem nie pomyślałbym o tym.
Jeśli uważasz, że AT działa, to masz rację. Jeśli uważasz, że AT nie działa, również masz rację.
Informacje, które zamieszczam na forum, nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych.

ODPOWIEDZ