Duży lewar / 1:1000 / pomaga czy zabija ?

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
kCHF600X
Stały bywalec
Stały bywalec

Duży lewar / 1:1000 / pomaga czy zabija ?

Nieprzeczytany post autor: kCHF600X »

Będzie krótko i albo przez kilkadziesiąt dni albo kilka.
Czytając dziennik danbo i jego zmagania z - jak on to określa - " za dużymi pozycjami " postanowiłem sprawdzić na własnej skórze co daje duży lewar i czy można to samo ogarnąć inaczej niż to robi danbo.
I sprawdzić czy przyniesie taki sam efekt końcowy czy może inny.
Zaczynam małą rywalizację zatem z dano - taki korespondencyjny pojedynek :)

Sam pozostałem przy brokerze z UE i codziennie inwestuję przy unijnych lewarach , a dokładnie 1:20 na DAX
ale postanowiłem sprawdzić czy " da się szybciej " !!!

Założenia:
1. rachunek w FBS , lewar 1:1000
2. ilość transakcji aby wyciągnąć wnioski musi być znacząca / przyjąłem 500 /
3. gram walutami przy założeniu 1 lot / 2000 EURO
4. powinna być tylko jedna waluta w tym samym czasie / czasami może się zdarzyć 2 lub 3 ale to sporadycznie ze względu na pracę EA /
5. inwestowanie pozostawiam automatowi - nie wnikam w to co robi
6. celem pojedynczej transakcji jest profit około 5%

chyba wszystko
codziennie zrobię podsumowanie i screen - aż do ostatniej transakcji lub do wyzerowania rachunku / kwota jest jak widać minimalna więc ryzyko żadne /

Dzień Nr 1 - 17.01.2019

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk

Re: Duży lewar / 1:1000 / pomaga czy zabija ?

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

jeżeli chcesz mieć satysfakcję z tradingu czy zdobywać środki na życie to bez problemu musisz potrafić być cierpliwym mając do dyspozycji większe pozycje, profity to właściwy money management, a możliwość położenia dużej stawki ale bycie cierpliwym i dobry mm to podstawa, nie można być wygrywającym nie ogarniając cierpliwości nie korzystając z dużej stawki

Powodzenia
https://www.forexfactory.com/pr7emo#acct.77
Zamieszczane przeze mnie wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność

Cblondyn
Maniak
Maniak
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

kCHF600X pisze:Będzie krótko i albo przez kilkadziesiąt dni albo kilka.
Czytając dziennik danbo i jego zmagania z - jak on to określa - " za dużymi pozycjami " postanowiłem sprawdzić na własnej skórze co daje duży lewar i czy można to samo ogarnąć inaczej niż to robi danbo.
I sprawdzić czy przyniesie taki sam efekt końcowy czy może inny.
Zaczynam małą rywalizację zatem z dano - taki korespondencyjny pojedynek :)

Sam pozostałem przy brokerze z UE i codziennie inwestuję przy unijnych lewarach , a dokładnie 1:20 na DAX
ale postanowiłem sprawdzić czy " da się szybciej " !!!

Założenia:
1. rachunek w FBS , lewar 1:1000
2. ilość transakcji aby wyciągnąć wnioski musi być znacząca / przyjąłem 500 /
3. gram walutami przy założeniu 1 lot / 2000 EURO
4. powinna być tylko jedna waluta w tym samym czasie / czasami może się zdarzyć 2 lub 3 ale to sporadycznie ze względu na pracę EA /
5. inwestowanie pozostawiam automatowi - nie wnikam w to co robi
6. celem pojedynczej transakcji jest profit około 5%

chyba wszystko
codziennie zrobię podsumowanie i screen - aż do ostatniej transakcji lub do wyzerowania rachunku / kwota jest jak widać minimalna więc ryzyko żadne /

Dzień Nr 1 - 17.01.2019

Obrazek
Lewar 1000:1 zabije każdego i każdy system. Bo seria strat wystepuje zawsze bez względu na to na jakim rynku gramy i jakim systemem. Kiedyś Fxlamer pisał o serii nawet 9 strat pod rząd. I taka serie system ma przetrwać. Przy 1000:1 niewykonalne.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Pytanie postawione w tytule wątku jest równie przewrotne, jak pytanie czy dynamit pomaga czy zabija :idea:
Ostatnio zmieniony 18 sty 2019, 11:18 przez Anomalia, łącznie zmieniany 1 raz.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"życie nie jest aż tak poważne jak ludzie myślą czy jak chcieli by żeby było?" pd.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)

kCHF600X
Stały bywalec
Stały bywalec

Cblondyn pisze:Będzie krótko i albo przez kilkadziesiąt dni albo kilka.

Lewar 1000:1 zabije każdego i każdy system. Bo seria strat wystepuje zawsze bez względu na to na jakim rynku gramy i jakim systemem. Kiedyś Fxlamer pisał o serii nawet 9 strat pod rząd. I taka serie system ma przetrwać. Przy 1000:1 niewykonalne.
ale u mnie seria 9 strat pod rząd to będzie minus 38% tak około

Nieśmiertelny Trader

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Anomalia pisze:Pytanie postawione w tytule wątku jest równie przewrotne, jak pytanie czy dynamit pomaga czy zabija :idea:
:mrgreen:

Idealne porównanie :564:

Chociaż autorowi oczywiście życzę powodzenia. By opanować dźwignię 1:1000 trzeba by być jak Neo w Matrixie - praktycznie bezbłędny. Więc lepiej dążyć do poziomu Morfeusza i jednak zmniejszyć ryzyko co jest zdecydowanie o wiele bardziej prawdopodobne i daje szansę na wygranie większości bitew. Atomówki nikt z nas w arsenale nie posiada co by jednym strzałem dorobić się tyle by skończyć z FX raz na zawsze chociaż ja tam akurat lubię małe bitwy i dążenie do celu a nie ''pierdól'' i gry nie ma.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Kontakt:

kCHF600X pisze:
Cblondyn pisze:Będzie krótko i albo przez kilkadziesiąt dni albo kilka.

ale u mnie seria 9 strat pod rząd to będzie minus 38% tak około
To albo TP i SL są wielkości paru pipsów albo nie lewarujesz depo 1000:1 :)
A do otwierania 1 lota (np eu) przy 2000 E to wystarczy lewar 50:1. 1000:1 nie jest wcale potrzebny :)

kCHF600X
Stały bywalec
Stały bywalec

Cblondyn pisze: To albo TP i SL są wielkości paru pipsów albo nie lewarujesz depo 1000:1 :)
A do otwierania 1 lota (np eu) przy 2000 E to wystarczy lewar 50:1. 1000:1 nie jest wcale potrzebny :)
to też nie tak jak piszesz
mając lewar 1:1000 kto powiedział że od razu pierwsza pozycja ma być full depo i albo czarne albo czerwone ?
lewar daje możliwości albo dłużej trzymać :) cokolwiek to znaczy , albo dokładać pozycje
docelowo całkowita pozycja mieści się w 1:1000 ale nie zawsze
jak od razu po wejściu robi TP to jest 1:50 , ale jak się kisi to więcej aż do 1:1000
Stop=TP = 15p co ma dać 5,5%
jak wejdzie stop to kolejna jest 2x większa

danbo też pierwszą ma czasem 0,01 :) kolejną 1 lot ale to już inny temat
zobaczymy - 1 dzień przeżyłem , jak się skończy depo to oczywiście też wkleję cokolwiek by nie było

Cblondyn
Maniak
Maniak
Kontakt:

kCHF600X pisze:
Cblondyn pisze: To albo TP i SL są wielkości paru pipsów albo nie lewarujesz depo 1000:1 :)
to też nie tak jak piszesz
mając lewar 1:1000 kto powiedział że od razu pierwsza pozycja ma być full depo i albo czarne albo czerwone ?
lewar daje możliwości albo dłużej trzymać :) cokolwiek to znaczy , albo dokładać pozycje
docelowo całkowita pozycja mieści się w 1:1000 ale nie zawsze
jak od razu po wejściu robi TP to jest 1:50 , ale jak się kisi to więcej aż do 1:1000
Stop=TP = 15p co ma dać 5,5%
jak wejdzie stop to kolejna jest 2x większa

danbo też pierwszą ma czasem 0,01 :) kolejną 1 lot ale to już inny temat
zobaczymy - 1 dzień przeżyłem , jak się skończy depo to oczywiście też wkleję cokolwiek by nie było
ja wcześniej pomyliłem sie w obliczeniach. Przy lewarowaniu depo na poziomie 1000:1 to SL = 15 pips jest niewykonalne bo po 10 pips juz konta nie ma :) A 1 pips to 10% depozytu. Radze dac sobie spokój z lewarowaniem depozytu na poziomie 1000:1 bo to hardcore. Czym innym jest miec konto z lewarem 1000:1 i z niego w pełni nie korzystać.

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Samo nagłe rozszerzenie spreadu może zlikwidować rachunek...
Sam spread to już spory % w plecy.
No ale jak masz rachunek z lewarem 1/1000, a grasz małe pozycje to inny temat.
Grasz z lewarem 1/1000 to znaczy grasz takie pozycje z takim lewarem. Ale jak masz dostępny lewar 1/1000 a grasz pozycje zlewarowane 1/10 to o czym mowa. Jedyne co to faktycznie, brok zamknie Ci stratną pozycję bez SL 10x później niż normalnie.
Obrazek

ODPOWIEDZ