Nie akcepuję straty

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
FreeWay

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

sardo nunspa a co byś zrobił na tym ropnym hedge gdyby cena przy "hedge buy" z obrazka spadła do poziomu sell3% ? lub idąc dalej po "zamknięciu hedge buy" cena nadal rosła zmuszając cie do otwierania kolejnych coraz większych pozycji by nie zwiększać straty na pierwszej pozycji sell a tym samym kupowania kolejnych high ceny gdyby trend wzrostowy nadal się utrzymał ? czy nie grozi to uwikłaniem sie w kilka pozycji z których przez dość długi nie będzie można wyjść ?

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

FreeWay pisze:sardo nunspa a co byś zrobił na tym ropnym hedge gdyby cena przy "hedge buy" z obrazka spadła do poziomu sell3% ?
Czekam aż wyjdzie poza " dziurę" czyli któraś pozycja będzie na + i wtedy czekam na setup i gdy jest zamykam zyskowną i czekam aż wróci stratna o tę "dziurę" + 2 pipsy żeby był zysk ( per saldo z całego hedgea)
Zaraz zapytasz a jak nie wróci? I 2 moje odpowiedzi:
1 Jeżeli (tam było około 60pips dziury) rynek nie chce wrócić brakuje 5 pips i robi się setup przeciw mnie i zaczyna się realizować domykam dziurę np na 20pipsach - wynik miałem 60pipsów kłopotu a teraz mam 20.

2 I drugi sposób za zysk z hedge, który zarobił odkupuję częśc pozycji stratnej i zakładam nowego hedhe równego ilości (lotów, jesdnostek....) pozycji stratnej - wynik zmniejszyłem siłe pozycji z 3% do powiedzmy 0,5% w ten sposób zwolniłem zaangażowane środki z depa i mogę dalej handlować.

FreeWay pisze:.... lub idąc dalej po "zamknięciu hedge buy" cena nadal rosła zmuszając cie do otwierania kolejnych coraz większych pozycji by nie zwiększać straty na pierwszej pozycji sell a tym samym kupowania kolejnych high ceny gdyby trend wzrostowy nadal się utrzymał ? czy nie grozi to uwikłaniem sie w kilka pozycji z których przez dość długi nie będzie można wyjść ?
Wtedy z zysku pozycji buy odkupuję trochę sell powiedzmy z sell 3% zostaje 2,7% i otwieram hedga buy na 2,7% i dziurą 100pips. lecimy 300 pips w górę. i jeżeli jest mocny setup sell zamykam buy i czekam aż wróci 100pips ( znów mogę domknąć " dziure" na mniejszej stracie, albo zwolnić środki zyskiem z buy i odkupienim sell i założeniem hedge buy na zmniejszoną pozycję początkowego sell)

W praktyce najlepsze jest zamknij zysk i poczekaj aż wróci - 90% załatwionych hedge

Ważne jest by nie przekroczyć granicy i nie przelewarować powyżej 1/3 na ESMIE lub 20% na 500:1
Następnie żeby dziura nie była większa niż średni ruch dzienny na danym instrumencie.
I jeszcze trzeba mieć zarabiający system
i jeszcze dawać trejdy na setupach a nie na panice (z wyjątkiem przekroczenia dziennego ruchu)
Obrazek

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Zamknąłem 63 zyskowne zagranie pod rząd.
Zlikwidowałem pozycję 0.2l, która wisiała od 17 grudnia. Swapu uzbierało się przez ten czas 80.48.
Na koncie po wypłacie zysku trzymam znów 4000.

Raporcik:
Total Net Profit: 2621.97
Total Trades: 63
Short Positions (won %): 43 (100.00%) Long Positions (won %): 20 (100.00%)
Largest profit trade: 246.79 loss trade: 0.00
Average profit trade: 41.62 loss trade: 0.00

https://www.myfxbook.com/members/xlusiv ... l3/2769294
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Deszcz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 841
Rejestracja: 04 lut 2015, 09:46

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: Deszcz »

I tak ma być :-)
Plany trzeba wypełniać!
---> Podaż i Popyt ---> Sukces!
Zapraszam do kontaktu.
Dział Supply & Demand trading
. . . . . . . .(link w profilu)

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Mały update:

Zamknąłem 68 zyskowne zagranie pod rząd.
Był to dla mnie stresujący okres.
Dość powiedzieć, że ze samych swapów na zamkniętych pozycjach, które otworzyłem tylko od początku roku (na wszystkich kontach) roku skasowałem 545 złotych.
Ostatnie zagranie też planowałem zamknąć z większym zyskiem ,ale mimo że 4-krotnie było na plusie, to wracało na minus i w końcu postanowiłem zrobić sobie przerwę i zakończyć tą nierówną walkę, którą być może powinienem kontynuować.

Raporcik:
Total Net Profit: 2953.53
Total Trades: 68
Short Positions (won %): 48 (100.00%) Long Positions (won %): 20 (100.00%)
Largest profit trade: 246.79 loss trade: 0.00
Average profit trade: 43.43 loss trade: 0.00

https://www.myfxbook.com/members/xlusiv ... l3/2769294
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Na teraz jest 71 zyskownych zagrań pod rząd.
Short Positions (won %): 50 (100.00%) Long Positions (won %): 21 (100.00%)

https://www.myfxbook.com/members/xlusiv ... l3/2769294
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

ani razu cię jeszcze nie wywiozło na pozycji, nie wiem czym tu się cieszyć, jedynie udanymi warunkami handlu
umiesz trzymać dobry stosunek wielości pozycji do wielkości kapitału i grasz pod swapy
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

pr7emo pisze:ani razu cię jeszcze nie wywiozło na pozycji, nie wiem czym tu się cieszyć
Są tu różne dzienniki.
Przeważnie nie udostępniają na myfxbook historii konta, a tylko jakieś wybrane fragmenty zagrań.
Ale z tego nie można wnioskować niczego o skuteczności ...
Dlatego żywe przykłady w wątkach jak np. Danbo "Od 1000zł Real" są cenne, bo pokazują jak w dłuższym czasie działa dany sposób gry.
Być może nawet taki wątek jak ten, bez szalonych %, może dorzucić kamyczek do zmiany kogoś myślenia, o jego własnym sposobie gry.

https://www.myfxbook.com/members/xlusiv ... l3/2769294
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Jest dobrze. Zamknięta najbardziej zyskowna pozycja na tym koncie.

Profit Trades 73 (100.00%), Total Net Profit: 3806.12, Largest profit trade: 609.46, Average profit trade: 52.14

https://www.myfxbook.com/members/xlusiv ... l3/2769294
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

W ubiegły wtorek wszedłem w długą pozycje na usdjpy.
Mimo, że już 3 razy miałem 5% wartości konta nie zdecydowałem się tego wziąść, gdyż od początku liczyłem na więcej.
Założyłem, że być może jest potencjał dojścia w dłuższym terminie nawet do 112,96.
W związku z tym pozycja na razie wisi i nabija się swap...

https://www.myfxbook.com/members/xlusiv ... l3/2769294
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

ODPOWIEDZ