Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
mirek92m
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2018, 19:03

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: mirek92m »

Przeczytałem dziś w aktualnościach Biura Maklerskiego Alior Banku, że 21.12 jest ostatnim dniem wykonywania transakcji w roku podatkowym 2018. Czy to oznacza, że rozliczać się za 2018 rok z fiskusem będę jedynie z pozycji zamkniętych do tego właśnie dnia?

Dodatkowo jest napisane:
Dodatkowo zgodnie z Uchwałą Giełdy wszystkie zlecenia, które nie zostaną zrealizowane do 28 grudnia br. (włącznie) tracą ważność w tym dniu.
Czy to w jakiś sposób wpływa na moje otwarte pozycje na rynku Forex?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

mirek92m pisze:Przeczytałem dziś w aktualnościach Biura Maklerskiego Alior Banku, że 21.12 jest ostatnim dniem wykonywania transakcji w roku podatkowym 2018. Czy to oznacza, że rozliczać się za 2018 rok z fiskusem będę jedynie z pozycji zamkniętych do tego właśnie dnia?

Dodatkowo jest napisane:
Dodatkowo zgodnie z Uchwałą Giełdy wszystkie zlecenia, które nie zostaną zrealizowane do 28 grudnia br. (włącznie) tracą ważność w tym dniu.
Czy to w jakiś sposób wpływa na moje otwarte pozycje na rynku Forex?
Prawdopodobnie Alior jest nieczynny w tydzień świąteczny, więc nie będzie u nich działać rynek.
Najlepiej pytać u źródła, a nie tutaj.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Raczej watpię, aby uniemożliwili handel 27-28 grudnia, bo to normalne dni handlowe na FX. Prędzej obstawiałbym, że ma na to wpływ sposób rozliczania transakcji (T+2?).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

hellomoto
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 31 gru 2018, 10:58

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: hellomoto »

Cześć,

Poszukuję nazwy lub linka do poniższego wskaźnika... THX :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

adrian334
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2019, 17:17

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: adrian334 »

Chciałem się dowiedzieć jakich strategii używacie i od jakich najlepiej zacząć :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

adrian334 pisze:Chciałem się dowiedzieć jakich strategii używacie i od jakich najlepiej zacząć :)
To, jakich strategii używamy nie ma najmniejszego znaczenia ;). Ilu traderów, tyle różnych pomysłów, strategii i ich przeróżnych wariancji.
Na przestrzeni lat widać też "zmiany w modzie" w strategiach. Kiedyś wskaźniki, Fibonacci, potem automaty, teraz granie "ceną" itd. :)

A rozwiązanie i tak zawsze jest to samo - zrozumieć rynek i stworzyć własną strategię, która będzie dopasowana do Twoich możliwości i preferencji.
Jeśli liczysz na magiczne rozwiązanie typu "skorzystaj z tego" licząc, że to zapewni Ci sukces to niestety się rozczarujesz ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

adrian334 pisze:Chciałem się dowiedzieć jakich strategii używacie i od jakich najlepiej zacząć :)
Ja używam DadasTradingSystem.

Natomiast, najlepiej zacząć od demo i zająć jakąś pozycję, i potem obserwować co się wydarzy.
I, od razu założyć dziennik, i zapisywać wszystko szczegółowo, zapisywać zrzuty ekranu, i także
zapisywać co myślałeś i jakie temu towarzyszyły emocje, a potem to szczegółowo przemyśleć,
zapisać wnioski, zapisać co konkretnie masz zrobić, żeby nie powtórzyć "błędu", i to zrobić!
Itd...

-- Dodano: 12 sty 2019, 16:03 --
hellomoto pisze:Cześć,

Poszukuję nazwy lub linka do poniższego wskaźnika... THX :)
Pytanie raczej należy zadać w działe:
Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]
Natomiast, trudno stwierdzić jaką nazwę autor nadał takiemu wskaźnikowi, i czy to jest wskaźnik, czy element EA.

Alternatywnie podobny wskaźnik z ciekawymi funkcjami:
ciekawe-wska-niki-do-mt4-t18362-3010.html#p925280
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

nush1
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2019, 00:00

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: nush1 »

Mam za sobą pierwszą transkacje na forexie i juz czegos nie rozumiem, ustawilem stop los na 1,057, cena nigdy nie przekroczyla 1,055, a mimo to zamknelo mi pozyche, ktos mi potrafi to wytlumaczyc?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

nush1 pisze:Mam za sobą pierwszą transkacje na forexie i juz czegos nie rozumiem, ustawilem stop los na 1,057, cena nigdy nie przekroczyla 1,055, a mimo to zamknelo mi pozyche, ktos mi potrafi to wytlumaczyc?
Na rynku Forex masz dwie ceny: Bid i Ask. Wykresy rysowane są po Bid (to, co widzisz). Pozycje krótkie zamykane są po cenie Ask. Cena Bid tam nie doszła, ale prawdopodobnie cena Ask tak.

Cena Ask to cena Bid + spread. Spread ma zazwyczaj wartość zmienną, więc istnieje szansa, że na skutek jego rozszerzenia zlecenie zostało zrealizowane.

TIP: Naciśnij F8, wejdź w ustawienia wykresu i włącz wyświetlanie ceny Ask. Będziesz wiedział jak kształtuje się ona na wykresie w danej chwili.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

nush1 pisze:Mam za sobą pierwszą transkacje na forexie i juz czegos nie rozumiem, ustawilem stop los na 1,057, cena nigdy nie przekroczyla 1,055, a mimo to zamknelo mi pozyche, ktos mi potrafi to wytlumaczyc?
Niestety przed północą u wielu brokerów (u mojego Alior pomimo że ECN też) spread sie mocno rozszerza. I cos takiego wystąpiło u Twojego brokera. I nie ma na to rady. Wybije każdy blisko postawiony SL.

ODPOWIEDZ