" Łapanie noży "

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

,,,,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Od ostatniego wpisu utopiłem 50% konta , czyli pozostało ok. 1000 pln .
Zmieniam nawyki/taktykę . Wejścia tylko z trendem i trzymanie pozycji .
Na początek kabel : rynek pozytywnie wyceniał informacje o zapowiedzi zakończenia negocjacji UE-W.B. Plotka mówiła o dłuższym pozostaniu W.B w unii celnej . W piątek T. May zdementowała tę informację , dlatego zamykam pozycję .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

wrongWay pisze: Zmieniam nawyki/taktykę . Wejścia tylko z trendem i trzymanie pozycji .
Super. Myślę, że teraz będzie Ci szło lepiej. Tylko trzymaj te zyskowne, a stratnych nie :-) Ja mam zwykle dosyć krótkiego stopa i przez to czasami mi się zdarzy konieczność ponowienia pozycji. Zawsze mam swój scenariusz i dopóki nie zostanie zanegowany to ponawiam pozycje jeżeli mnie wytnie i wraca po wycince do realizacji bazowego scenariusza.

Gra pod prąd to moim zdaniem takie szarpanie się z rynkiem. A po co się stawiać, jak można się przyłączyć do dłuższego ruchu.
Pytanie jak będziesz dobierał pozycje - czy masz już jakiś opracowany sposób wejść?

Tak zerknąłem na twojego FXBooka. Widzę, że zacząłeś ze sporej kwoty. Ja robię zupełnie odwrotnie - najpierw system testuję na demo i to w miarę solidnie, następnie (czyli obecnie) inwestuję na małych sumach. I jak widzę, że cały czas wszystko ładnie działa, to będę dopiero powoli podnosił kwoty. Minus tego jest taki, że trzeba mieć cierpliwość, bo w takim tempie, to jakieś fajne zyski przy ryzyku 1% będą nieprędko, ale plus jest taki, że nie tracisz kasy, nie uwalasz depozytów, wchodzą Ci w nawyk prawidłowe zachowania, trading staje się codzienną rutyną, uczysz się cierpliwości.

Skoro zatem zmieniasz system, to spróbuj może tak jak ja. U mnie to działa.

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

W tym tygodniu rynek się wahał , dlatego nic nie weszło .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Na wykresach dziennych nie widać za bardzo co tam wykminiałeś.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Nie wiem czy Ci się przyda, ale jako że zmieniasz nawyki, to może podpowiem coś, co mi pomogło w rozwoju.

Mianowicie postanowiłem skoncentrować się na jednej parze i tradować tylko jedną wybraną parę. Mój system którym traduję jest obecnie zoptymalizowany pod tę parę. Po trzech miesiącach obserwacji jednej wybranej pary zaczynasz wiedzieć o niej bardzo dużo, zaczynasz zauważać pewne prawidłowości, zaczynasz dostrzegać specyfikę każdego timeframu, obserwujesz na którym timeframie najlepiej udają Ci się wejścia itd. Polecam jeżeli jesteś daytraderem.
Oczywiście jeżeli mam nadmiar czasu to lubię rysować sobie analizy także innych par, tak dla wprawy, ale trejduję zwykle tylko tę jedną.

Jeśli natomiast obserwujesz wiele par i wiele par zamierzasz tradować, spróbuj na początek nie schodzić poniżej wykresów dziennych i szukać dłuższych tradów. Na wykresach dziennych gra kilku naprawdę dobrych traderów których obserwuję.

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

Hej. Decyzje podejmuję na podstawie D1 dlatego ten tf pokazuję . Co do jednego instrumentu - szukam tej waluty , która jest w jakimś trendzie dlatego obserwuję kilka par .
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Ja też kierunek obieram na D1, ale jednak właściwe wejścia mam po h1, obserwując także H4. Tam właśnie jestem skoncentrowany na wejściu w pozycję, bardziej niż na samym kierunku głównym. Analizujesz swoje wejścia historyczne i sprawdzam czy popełniłem błąd czy też zagranie było zgodne z systemem. Mnie moje analizy dużo mi mówią o tym, w którą stronę kierować się w celu zwiększenia skuteczności. Jak chcesz możemy analizować razem Twoje wejścia.
To zawsze jest takie rozkminianie w stylu - to można było tak a to tak, tu bym wszedł a tam nie. Ale mi to pomaga i sporo mnie uczy. Ale wiem, że nie każdy to lubi, bo często jak się patrzy na swoje błędy to raczej chce się je zapomnieć. Też tak czasami mam.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Wiesz, że Twój styl handlu może pokazywać sprzedaj a kogoś innego kup? Nawet przy bardzo podobnych metodach. Ludzie handlują na różnych platformach, TF-ach, wskaźnikach, sesjach, godzinach, porach dobowych, z różnym ryzykiem, z innym nastawieniem na TP. Mają do tego własny bagaż doświadczeń : mały, duży, "dobry lub zły". Codziennie budzą się w innym humorze a ich żony w jeszcze innych ;) Rynek może być w różnym stadium a Twoja ulubiona para może być marginalną dla innego. Do tego dochodzi wielkość kapitału, konieczność zarobienia na rynku oraz cała masa innych czynników.
W jaki sposób chcesz analizować rynek z innym traderem?
Powodzenia :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

meylo pisze: W jaki sposób chcesz analizować rynek z innym traderem?
Skoro forumowi koledzy mogli pomóc mnie w moim dzienniku to znaczy, że się czasami da, więc też chcę komuś pomóc.
Zawsze lubiłem wspólną naukę.

ODPOWIEDZ