Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Nendo

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

-rookie- pisze:"Run" działa na takiej zasadzie że możesz mieć 20-30% skuteczności czyli 2-3 runy na 10 będą zyskowne. I wtedy nie kombinujesz np z RR 1:5 albo 1:10.
Rookie, kiedy wreszcie zrozumiesz, że skuteczność 20-30% nie oznacza 2-3 wygranych na 10? Mając 30% skuteczności możesz mieć 20 runów pod rząd stratnych i ciągle może to być to skuteczność 30%

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

fx-technik pisze:Te runy to jedna wielka bzdura jest.
Dobre dla hazardzistów, którzy lubią tracić.
Żadne bzdury. Trzeba zrozumieć podejście RZ jak on z tego korzystał. Miał kilka zasad jak to że buduje pozycje w pewnej strefie albo w pewnych godzinach i potem nie dokłada tylko prowadzi trejd. Takie podejście dawało mu właśnie możliwość na wyjściach na odwrotnym stochu albo na pierwszej odwrotnej. A setupy miał dobre bo sentymenty działały, a przy jego rozkładaniu wejść po stochastic mógł to uśrednić i go nie wyrzucało jak był większy zjazd bo nie wchodził od razu 1 pozycją za wszystko tylko budował pozycje z mniejszych. Więc nie był przelewarowany na wejściu. I jeszcze wracając do tego wchodzenia w strefie a potem prowadzenia trejdu bez dokładania, to daje jeszcze jedną ważną rzecz - skupiasz się na pojedynczym setupie. I jak do tego dodać właśnie ten run, czyli procent składany. W teorii wygląda to ciekawie. Właśnie ostatnio doszedłem do tego gdzie popełniałem bład u siebie, bo ja próbowałem dokładać pozycje do zarabiających, ale na cofnięciach zabierało mi zysk a wtedy byłem tak jakby uśredniony tyle że trend się zmieniał albo była korekta. I właśnie to jego podejście daję przewagę tutaj, kiedy nie dokładasz tylko prowadzisz trejd.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:
fx-technik pisze:Te runy to jedna wielka bzdura jest.
Dobre dla hazardzistów, którzy lubią tracić.
Żadne bzdury. Trzeba zrozumieć podejście RZ jak on z tego korzystał. Miał kilka zasad jak to że buduje pozycje w pewnej strefie albo w pewnych godzinach i potem nie dokłada tylko prowadzi trejd. Takie podejście dawało mu właśnie możliwość na wyjściach na odwrotnym stochu albo na pierwszej odwrotnej. A setupy miał dobre bo sentymenty działały, a przy jego rozkładaniu wejść po stochastic mógł to uśrednić i go nie wyrzucało jak był większy zjazd bo nie wchodził od razu 1 pozycją za wszystko tylko budował pozycje z mniejszych. Więc nie był przelewarowany na wejściu. I jeszcze wracając do tego wchodzenia w strefie a potem prowadzenia trejdu bez dokładania, to daje jeszcze jedną ważną rzecz - skupiasz się na pojedynczym setupie. I jak do tego dodać właśnie ten run, czyli procent składany. W teorii wygląda to ciekawie. Właśnie ostatnio doszedłem do tego gdzie popełniałem bład u siebie, bo ja próbowałem dokładać pozycje do zarabiających, ale na cofnięciach zabierało mi zysk a wtedy byłem tak jakby uśredniony tyle że trend się zmieniał albo była korekta. I właśnie to jego podejście daję przewagę tutaj, kiedy nie dokładasz tylko prowadzisz trejd.
Życzę ci powodzenia i dużo kasy do tracenia.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Paliwko
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2018, 23:24

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Paliwko »

Szykuje sie do pierwszej wypaty z IC marketu. Doradzcie jak to zrobic najkorzystniej?
W IC mam konto w USD. Konto w swoim banku oprocz PLN tez USD, nie pobieraja prowizji/oplat za przymowanie przelewow zagranicznych. Wiem,ze IC za transfer do banku biora 20 AUD, ale czy cos jeszcze?
Skrill czy podobnych nie uzywalam, nie wiem czy np. nie zrobia przewlutowania dwa razy.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jeśli wpłacałeś przelewem to pozostaje Ci przelew. Wypłacić na kartę można tylko tyle ile się wpłaciło natomiast jeśli nie korzystałeś z operatorów płatności online to nie możesz ich użyć do wypłaty (wymagana jest bodajże min. 1 transakcja). Jeśli chodzi o koszt przelewu to oprócz 20 $ australijskich trzeba liczyć się z ewentualnymi kosztami banku w pośredniczących. Ile mogą wynieść? Pokazać to może tylko praktyka...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Paliwko
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2018, 23:24

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Paliwko »

Czyli rozumiem ze jesli bede miala w histroii skrilla 1 transakcje z innym seriwisem to powinno dzialac? Co lepsze potem ze skrilla na konto USD czy PLN? Gdzies czytalam za na USD przewalutuja USD->PLN->USD, prawda to?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Paliwko pisze:Czyli rozumiem ze jesli bede miala w histroii skrilla 1 transakcje z innym seriwisem to powinno dzialac? Co lepsze potem ze skrilla na konto USD czy PLN? Gdzies czytalam za na USD przewalutuja USD->PLN->USD, prawda to?
Tak, jak będziesz mieć min. 1 transakcję wpłaty ze Skrilla to nie będzie problemu. Ale na wszelki wypadek - spróbuj najpierw zrealizować wypłatę bez wcześniejszej wpłaty, bo może już tego nie wymagają :). Najwyżej odrzucą transakcję.

Jeśli masz konto w Skrillu w PLN, a konto w ICM w USD to wypłacając przewalutują Ci z USD na PLN. Nie widzę powodu dla którego w takiej konfiguracji mieliby to przeliczać z powrotem na USD. Tym bardziej jeśli będziesz mieć Skrilla w złotówkach ;). Ale spready są bandyckie, więc musisz sobie przeliczyć czy przy Twojej kwocie wypłaty będzie to bardziej opłacalne niż ew. transfer bankowy, poniesie kosztów banku pośredniczącego i przewalutowanie np. w kantorze online lub stacjonarnym.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie mam konta w IC Markets więc nie wiem jak oni do tego podchodzą, ale możliwe że sami sobie przeliczają tą prowizje w formularzu wypłaty i odejmują od sumy jaką wypłacasz na skrill w USD. Więc sobie wezmą 20 AUD prowizji przeliczą na USD i odejmą od sumy którą wypłacasz i to wyślą na konto skrill. Tak moim zdaniem to wygląda.Kolejny krok to skril. Jak masz konto skrill w USD to nie powinno robić przewalutowań. Niestety nie wiem po jakim kursie dostaniesz środki na konto bankowe np do mbanku ze skrill, ale na pojedynczych transakcjach jesli wypłacasz w USD od brokera na konto skrill który też masz w USD zamiast w PLN nie robi dodatkowego przewalutowania. Mam konto u innych brokerów w USD i konto skrill w USD, zlecam wypłaty w USD i jeden broker tylko pobiera sobie 1% na wyjściu i odejmuję od kwoty którą wpisuję do wypłaty i o tyle mniej ląduje na koncie skrill, drugi nie pobiera nic, tylko jak chcę 20$ to po kilkunastu minutach mam na skrill 20$. Załóż konto w USD na skrill wtedy na pojedynczych transakcjach nie powinno robić przewalutowania, tylko dopiero przy wypłacie ze skrill na konto bankowe.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

IC Markets nie pobiera 20 AUD za wypłatę na Skrill. Ta opłata występuje tylko w przypadku tradycyjnego przelewu bankowego.

W Skrill można mieć rachunek tylko w jednej walucie (przynajmniej w pakiecie standardowym dla "detalisty"), czyli przewalutowanie następuje albo w momencie, gdy:
1) środki w USD trafiają od brokera na konto Skrill (przewalutowanie po kursie Skrilla),
Skrill dolicza do hurtowych kursów wymiany opłatę w wysokości 3,99%.
albo
2) kiedy wypłacasz np. USD na konto bankowe w Polsce w PLN (przewalutowanie po kursie Twojego banku)
Wypłata środków przelewem ze Skrilla kosztuje: 23,59 zł lub 5,5 EUR.

Jedno jest pewne - zapłacisz prowizję. Komu i ile - to już zależy od Ciebie ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jak przejrzałem analizy BTCUSD ( ideas ) https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSD/page-2/
to zaczynam rozumieć RZ dlaczego twierdzi że AT nie działa :):

ODPOWIEDZ