Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Chyba będzie trzeba przeskoczyć na innego brokera i zacząc od nowa, lub na inny rachunek np Zero Spread Account, ale to jak dociągnę do 500$.
Obrazek

Nendo

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Jestem trochę rozczarowany.
Ja nie pokazuję swoich trejdów nie podłączam myfxbooka i rozumiem powody jakie inni mają nie chcąc ujawniać swoich technik.
Ale jeżeli już podłączasz myfxbook to wydawało mi się, że chcesz dociekliwszej części publiczności coś ciekawego pokazać. Podłączanie myfxbooka wyłącznie po to żeby pokazać krzywą kapitału wydaje się być albo autoreklamą albo kokieterią, mogę więc sądzić że cele masz inne niz sądziłem na początku.
Szkoda jeżeli tak jest bo wygląda na to że nie nauczę się więc niczego od Ciebie, szkoda bo zapowiadało się ciekawie... ale może się mylę? Pierwszy post był bardzo intrygujący ...
MIłego trejdowania :564:

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

No racja . To już wszystko odblokowane.
Choć to konto pewnie na chwilę, bo FBS nie rokuje za dobrze, ale jak na razie jest ok.
Można patrzeć, wyśmiewać się, krytykować, podziwiać, pytać, obserwować. :)
Obrazek

Nendo

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

gannfan dziękuję! postudiuję sobie ...

Nendo

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Nendo pisze:gannfan dziękuję! postudiuję sobie ...
Edek wyszedł, przynajmniej u mnie.. znaczy na moim wykresie ... ale te poziomy wyglądają jednak na bardzo przemyśłane poziomy brane z D1 i doprecyzowane na H4 .. albo pewnie mam takie zwidy lub bardziej naukowo "błąd poznawczy" :P

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

No racja, na Edku poziom wszedł, tak jak miał. Szkoda, tylko, że wziąłem z niego 6 pisów, a można było i 20. :twisted:

Poziomy wyliczam z z różnych, szczytów i dołków branych w określonych momentach, i w zasadzie jest obojętne czy jest to wykres dzienny czy H4. Liczy się czas i cena, wykres jest nie istotny, wykres to tylko obrazowanie ceny.

Trudnością jest zeskalowanie kursu pod względem prawdziwości kursu w ogóle. Bo u każdego brokera kursy się różnią.

Sam poziom, który nie jest niczym nie zwykłym nie postrzegam jako "twardy" poziom, ale musi byc zgodny z ogólna naturą pary w danym powiedzmy miesiącu. Czyli zmienność, szybkosć i wielkość zmienności. To są trochę intuicyjne dane.

Często wychodzi mijakiś poziom, ale widzę, że jest za daleko lub za blisko lub nie będzie harmonizował z ostatnimi dniami i zlecenia nie ustawiam.
Obrazek

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

gannfan pisze:Ciekawe jest to, że konkretne liczby o jakich pisali w Wedach 7 tys lat temu sprawdza się często do 5 liczb po przecinku z tym co wyliczono kilkadziesiąt lat temu. Natomiast jak i co przełożyć na predykcje kursów to nie wiem :)
Z tego co mówią badacze starych dziejów, to "konkretne liczby" o których pisali w wedach opierały się na systemie 16-kowym. Z tego co mówią badacze liczba pi w sytsemie 16-kowym była liczbą całkowitą.

To, że pi jest teraz liczbą nieskończoną jest właśnie wadą sytemu dziesiątkowego. Badacze starożytnych czasów uważają, że komputery używane w czasach pisania Wed oparte na systemie 16-kowym musiały być dużo bardziej doskonałe niż te które mamy teraz.

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

No ciekawe. To trzeba by przetestować np poziomy fibo przeskalowane na system 16 tkowy. Ale wtedy może trzeba też ceny przeskalować na ceny wynikające z systemu 16 tkowego.

Ale kursy na fx to w sumie relacje jednej waluty do drugiej. Jak je wyliczyć z systemu 16 tkowego? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Jak dla mnie jutro zapowiada się dobry. Sennie. Mało danych makro. Bez większych ruchów.
Na najważniejszych parach na których gram liczę na horyzontalne ruchy, co w moim skalpowaniu jest dobre.

Aktualnie walczę ze zmorami, które namawiają mnie do złych odruchów i zagrania ostrzej. Byle nie ulec diabełkom.

Dla ćwiczenia silnej woli zapisuje kilka zasad.

1. Nie gram na danych
2. Maksymalny TP- zysk nie większy niż 3% rachunku
3. Maksymalna wielkość pozycji to 0.1 lota, na razie
4. Po zaliczeniu SL następna pozycja nie wcześniej niż za 4 h
5. Po zaliczeniu drugiego z rzędu SL następna pozycja najwcześniej niż na następny dzień.
6. Po zaliczeniu SL następne pozycja tylko na parze nie będącej w wyraźnym trendzie na M30
7. Po zaliczeniu trzeciego z rzędu SL następna pozycja znów najwcześniej na następny dzień.
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Przechodze na ICMarkets.

FBS jest w sumie OK, ale speady poza Edkiem słabe. Egzekucja jak do tej pory OK, choć wolałbym szybciej. Ze względu na wychodzenie z rynku po zysku 2-20 pipsów ten czas może byc ważny.

Zleciłem właśnie wypłatę, na kartę, ciekawe kiedy się zrealizuje.
Obrazek

ODPOWIEDZ