[OIL] Analizy, prognozy

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
pietra997
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 paź 2007, 16:00

Nieprzeczytany post autor: pietra997 »

mysle ze cana ropy moze spasc tak jak sugerujesz ale ta formacja RGR jest troche naciagana....
Panie rozswietl umysly inwestorów, pozbądz ich chciwosci,strachu,nadziei
daj im duzo zdrowia,sczsesia osobistegi i pieniedzy aby nie musieli zarabiac na giełdzie

J@n3k
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 31 sie 2008, 22:39

Nieprzeczytany post autor: J@n3k »

Również uważam, ze cena spadnie przynajmniej do okolic 38,80. Wg mojej analizy z 2 powodów. 1. Luka "musi" być zamknięta. 2. Jeśli kurs wejdzie w chmurkę Down Kumo to się przez nią zdecydowanie przebija a jej dolne organicznie znajduje się w pobliżu 38,80
pzdr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Piotr_P
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 02 lis 2008, 19:38

Nieprzeczytany post autor: Piotr_P »

Także myślę panowie, ze ropa Brent spadnie w okolice 39-40 $.
Tak mi pasuje patrzac tylko na Stochastica, ostatnio pięknie rysuje trend na D1. Jednak nie wiemy do ilu tak naprawdę ropa spadnie w tej fali.
Najpewniej w Longa będzie wejsc, gdy zacznie już odbijac od dna.
Trzeba wiec czekać i obserwować.


Warto też zauważyc, ze 6 i 7 stycznia ropa przebiła linię trendu spadkowego, po czym szybko wróciła ponizej. Następne przebicie już moze byc trwałe, dlatego myślę, ze powoli mozemy zacząć się zastanawiać, "czy to już zmiana trendu" ?
Choć na razie myślę, ze mamy trend boczny, i dopiero przebicie 53 $ będzie świadczyło o zmianie trendu na wzrostowy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
magictrader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 684
Rejestracja: 01 lut 2008, 10:26

Nieprzeczytany post autor: magictrader »

Co się stało dzisiaj z ropą :| ????

16 Sty, 13:56

42.87
+7.67
(+21.79%)

qwak
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 14 lip 2008, 21:15

Nieprzeczytany post autor: qwak »

magictrader pisze:Co się stało dzisiaj z ropą :| ????

16 Sty, 13:56

42.87
+7.67
(+21.79%)
Dzisiaj wygasaja kontrakty lutowe, ktore sa teraz o dziwo notowane 35,5.
Znaczy, ze lutowe sprzedaja, i taki kurs, a marcowe kupuja. Taka przesiadka to spowodowala :)

Awatar użytkownika
magictrader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 684
Rejestracja: 01 lut 2008, 10:26

Nieprzeczytany post autor: magictrader »

Trochę duża różnica :). Chociaż i tak co notowania to inne, na platformie w ogóle nie widziałem takich cen jak na stooqu.

qwak
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 14 lip 2008, 21:15

Nieprzeczytany post autor: qwak »

magictrader pisze:Trochę duża różnica :). Chociaż i tak co notowania to inne, na platformie w ogóle nie widziałem takich cen jak na stooqu.
Ja mam tak...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
profil84
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2007, 19:06

Nieprzeczytany post autor: profil84 »

Co sądzicie o ropie pod koniec stycznia?? Ja podejrzewam że wzrośnie, nie przeprowadzałem żadnych skomplikowanych analiz ale na podstawie obserwacji 3 lata wstecz zauważyłem iż ropa pod koniec stycznia zaczyna wzrastać, zresztą ruch ceny w miesiącu listopadzie i grudniu również jest zbliżony we wszystkich obserwowanych przeze mnie latach. W sumie to logiczne, zbliża się sezon letni a wtedy zużycie paliw jest większe a w związku z tym ropa drożeje. Konsultowałem się z analitykiem XTB Tomaszem Mączką i podał mi dwa poziomy po przebiciu których prawdopodobieństwo wzrostu określonego przeze mnie będzie bardziej prawdopodobne. Wiem że w tym roku mamy inne warunki makroekonomiczne, ale każdy obserwowany rok również nie miał podobnych a cena zachowywała się podobnie w każdych obserwowanych przeze mnie latach.
Co o tym myślicie??

qwak
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 14 lip 2008, 21:15

Nieprzeczytany post autor: qwak »

Tez sadze, ze wzrosnie. Najpierw wyrysujmy wielki podwojny dolek. Potem przebijmy 52$ i juz nawet mam wyznaczony cel, srodek lata cena dochodzi do 90$ :)

pozdrawiam,
qwak

Awatar użytkownika
baggio
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 14 sty 2008, 18:41

Nieprzeczytany post autor: baggio »

zamieszczam screen'a potwierdzającego sezonowość ropy.

pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ