DayTrading: Środa 19.09.2018

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 20 wrz 2018, 00:00

Wzrost
1
17%
Bez zmian
2
33%
Spadek
3
50%
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
Nikoś
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 18 sie 2018, 12:59

Re: DayTrading: Środa 19.09.2018

Nieprzeczytany post autor: Nikoś »

karnak pisze:Obserwuję NASDAQa w ciekawym miejscu, by podążyć za tym , co się z tego wykluje: :)
Pozdro karnak, jestes popularny w sieci.
Obrazek
Każdego dnia, tysiące bogu ducha winnych spekulantów, jest mylnie posądzanych o posiadanie potencjału.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: DayTrading: Środa 19.09.2018

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Kermit pisze:Sentyment nie działa zero-jedynkowo. To nie jest tak ze wchodze na Oande widze 65 % w gore na jakiejs parze to ładuje cale depo w S.
Wg mnie najlepiej i najskuteczniej sie sprawdza w trakcie 3 fali na wysokim interwale lub pod koniec 4 fali. Dlaczego? Dlatego ze ruch na 3 fali jest najdluzszy i najsilniejszy. Taki przykład: Powiedzmy ze mamy ruch spadkowy i koncowka fali 3 - duzo detalu gra pod prad wiec juz jest zapakowane w takiej sytuacji 60-70% sporo powyzej ceny aktualnej. Korekta na 4 fali rysuje flage, trojkat lub jakas inna formacje kontynuacji ale nie jest na tyle duza zeby zluzowac pozycje tym co siedza wyzej wiec co oni robia? Usredniaja strate - pozycje przeciw trendowi zwiekszaja swoje zaangazowanie, a wtedy konczy sie 4 fala i zaczyna sie realizacja formacji kontynuacji jako fala 5... i mamy rzeź niewiniatek...
Podsumowujac - sam sentyment raczej nie, ale sentyment w polaczeniu z tym co pokazuje Nam wykres i właściwymi wnioskami jak najbardziej jestem na tak
No to podejście i takie czytanie tego sentymentu ma sens. Nawet nie widziałem jak tego użyć, heh, no dobre :P

btw. Mam na BE przestawiony SL (daytrading-sroda-19-09-2018-t30192-20.html#p924055), więc ja już jestem zabezpieczony przed cofnięciem w razie czego na EURUSD

edit - 12:34 - I kolejne BE zaliczone..........................
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2018, 12:36 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Środa 19.09.2018

Nieprzeczytany post autor: XAB »

calkiem inne jest spojrzenie tego co lapie 20-30 pipsow od tego co wali i interesuje go 100 a inne tego co 500
i to jest najbardziej istorne w tej bajce
grajac na 30 pip mysl?
choc jak mysli ten co 100lub 200 chce zlapac bo tego co 500 to sobie daruj
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

EFIX DM
Gaduła
Gaduła
Posty: 212
Rejestracja: 23 paź 2014, 16:23

Re: DayTrading: Środa 19.09.2018

Nieprzeczytany post autor: EFIX DM »

Funt szterling wzrasta powyżej 1,32 USD po raz pierwszy od dwóch miesięcy po wzroście inflacji w Wielkiej Brytanii
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
TsunamiPL
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8504
Rejestracja: 23 sty 2012, 18:57

Re: DayTrading: Środa 19.09.2018

Nieprzeczytany post autor: TsunamiPL »

Kermit pisze:Sentyment nie działa zero-jedynkowo. To nie jest tak ze wchodze na Oande widze 65 % w gore na jakiejs parze to ładuje cale depo w S.
Wg mnie najlepiej i najskuteczniej sie sprawdza w trakcie 3 fali na wysokim interwale lub pod koniec 4 fali. Dlaczego? Dlatego ze ruch na 3 fali jest najdluzszy i najsilniejszy. Taki przykład: Powiedzmy ze mamy ruch spadkowy i koncowka fali 3 - duzo detalu gra pod prad wiec juz jest zapakowane w takiej sytuacji 60-70% sporo powyzej ceny aktualnej. Korekta na 4 fali rysuje flage, trojkat lub jakas inna formacje kontynuacji ale nie jest na tyle duza zeby zluzowac pozycje tym co siedza wyzej wiec co oni robia? Usredniaja strate - pozycje przeciw trendowi zwiekszaja swoje zaangazowanie, a wtedy konczy sie 4 fala i zaczyna sie realizacja formacji kontynuacji jako fala 5... i mamy rzeź niewiniatek...
Podsumowujac - sam sentyment raczej nie, ale sentyment w polaczeniu z tym co pokazuje Nam wykres i właściwymi wnioskami jak najbardziej jestem na tak

Mam nadzieje ze nie zanudzilem wszystkich...wielu pipsów
Pięknie opisane :564:
The only way is up

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Środa 19.09.2018

Nieprzeczytany post autor: XAB »

popieram
i te dane tez nie do wszystkich pozycji czy par
bo chocby slynne tu zloto
od kiedy zerkaam na oande nie bylo elek nizej niz 70 procent
czyli przekaz zaden
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: DayTrading: Środa 19.09.2018

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jeszcze coś wrzuce... Wczoraj planowałem wejść w SELL na GBPUSD jak będzie ten schemat na D1. Przy takim podejściu zakładam trzymanie do końca dnia. No to dziś by mnie przewiozło jakbym to zagrał.

-- Dodano: 19 wrz 2018, 12:57 --

Jeszcze do tego dochodzi różna strefa czasowa u brokerów, bo tutaj był schemat w tickmill nie heh ale...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Środa 19.09.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nikoś pisze:
karnak pisze:Obserwuję NASDAQa w ciekawym miejscu, by podążyć za tym , co się z tego wykluje: :)
Pozdro karnak, jestes popularny w sieci.
Chamy obgadują za plecami, a inni jeszcze to pokazują na innych forach!!!
Pomyśl trochę, zanim coś zapostujesz!!!
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Środa 19.09.2018

Nieprzeczytany post autor: XAB »

edek
wreszcie poczulem blusaaaaaaaaaa
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Środa 19.09.2018

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Kermit pisze:kabel h4 - tu wyszliśmy troche ponad flage i w mojej ocenie wlasnie dlatego duze znaczenie ma ten klin na h1 i poziomu okolic 1.32. W strefie w której jesteśmy obecnie cena reagowała od końca maja kilkukrotnie zarówno za sprawa byków jak i niedzwiedzi. Jesli flaga ma byc nadal w grze to spodziewam sie realizacji klina i szybkiego powrotu do jej wnetrza - dalej przy takim scenariuszu byloby juz z gorki. Dzis lub jutro powinna sie wyjasnic ta sytuacja na kablu bo miejsca na zabawe w dwie strony niemal juz nie ma
https://www.tradingview.com/x/0lPDPAFf/
:564:
Klin ED jest tylko na koncu imo
mały a tak to ABC korekta prosta
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2018, 13:18 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany