High 2 Low

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Wyps
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2018, 13:12

High 2 Low

Nieprzeczytany post autor: Wyps »

Witam,

Jestem w trakcie lektury książki Al Brooksa -Reading Price Charts Bar by Bar i natrafiłem na koncept - "High 2 Low".
Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi jak wygląda ta formacja?

Przejrzałem już całego googla i dostaję jedynie odnośniki do książek Ala, oraz wypowiedzi już zawierających ten termin.
Nigdzie wyjaśnienia.

Pomocy.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: High 2 Low

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Podobno to jest jego najgorsza książka. Potem powstały rozwinięcia i wydał to w wersji poprawionej jako Rversals, Trends, Trading Ranges. Jest wydana po polsku książka Trendy.
Weź może poszukaj tutaj https://brookstradingcourse.com/price-a ... -patterns/
Albo na jego kanale YT https://www.youtube.com/channel/UC2-JF8 ... Sa3Ohfwvpg
Czytałem o tym ale widać słabo bo nie ogarniam w ogóle o co Ci chodzi teraz.

Nendo

Re: High 2 Low

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Moje zrozumienie High 2 Low oznacza niepowodzenie przebicia High ... i analogicznie przy trendzie wzrostowym niepowodzenie przebicia Low. Są to potwierdzenia odwócenia trendu, budowanie struktury 1 2 3 czy ABC
H2L.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

olds

Re: High 2 Low

Nieprzeczytany post autor: olds »

HIGH/LOW 1,2 ... stosujemy w korekcie trendu w celu zajęcia pozycji w kierunku dotychczasowego trendu. Literami H1, H2 .... oznaczamy wybicie szczytu poprzedzającej świecy w korekcie trendu rosnącego a L1, L2 .... w korekcie trendu spadkowego. (UWAGA nie są to szczyty ani dołki samych swingów) W trendzie rosnącym w momencie kiedy zaczyna się korekta liczymy wybicie szczytu poprzedniej świecy jako H1. Jeżeli cena się cofnie a potem ponownie wybije szczyt bezpośrednio poprzedzającej świecy to oznaczamy ją H2 itd. Wejścia powinny mieć miejsce właśnie na wybiciu szczytu poprzedzającej świecy poprzez złożone wcześniej zlecenie oczekujące. W korekcie trendu spadkowego analogicznie oznaczamy L1, L2 wybite dołki poprzedzających świec. Taką metodę wejścia w kontynuację trendu spadkowego można było zastosować na poniższym wykresie godzinowym kabla (10.08). Oczywiście nie mamy szklanej kuli , żeby zgadnąć kiedy nastąpi powrót do trendu na świecach H1, H2 ... czy L1, L2 , więc po prostu stawiamy zlecenie oczekujące i je przesuwamy na kolejnych świecach aż do momentu szczęśliwego otwarcia pozycji.
Obrazek
na powyższym wykresie zaznaczyłem pierwszy odcinek trendu spadkowego potem następuje korekta w w niej pierwsza próba powrotu do trendu L1 (słaba i nie nadawała sie do otwarcia pozycji) i kolejna L2 (można było stawiać zlecenie oczekujące na wybicie dołu poprzedniej świecy). Oznaczenia H1, H2 w przypadku trendu spadkowego można pominąć (naniósł je automatycznie wskaźnik w moim programie). Pytając się o formacje "High 2 Low" podejrzewam, że masz na myśli rozdział VARIATION OF HIGH/LOW 2 SETUPS. Znajdują się tam po prostu odmiany tej formacji (taka jak powyższa zdarza się naprawdę rzadko). Chciałbym cię jednak przestrzec przed zbyt głębokim analizowaniem tych wszystkich niuansów z liczeniem kolejnych H1.... L1..... W swoim czasie (w latach 2009 -2014) po pięciokrotnym przeczytaniu jego książki starałem się stosować jego metody, Okazało się to nierealne. Jego pierwsza książka miała 600 stron , kolejne 3 tomy coś koło 1500. Setki stron rad , drobiazgowe opisywanie zachowań, niuansów, drobiazgów, wyjątków od reguł tworzy w momencie podejmowania decyzji taki mętlik w głowie, że dochodzi do paraliżu decyzyjnego. Metoda którą stosujemy w analizie ceny musi być prosta, żeby w chwili decyzji nie przerzucać się pierdylionem argumentów i rozważać czy mamy H1 czy H3 , a może moving average 2 buy albo double bottom bull flag ze wszystkimi ich wariantami i wyjątkami, zastrzeżeniami.

Wyps
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2018, 13:12

Re: High 2 Low

Nieprzeczytany post autor: Wyps »

Przepraszam, pisałem na telefonie z pamięci i nie źle napisałem nazwę setupu. Miało być High 2 long.

@olds - dzięki za najlepszy opis jaki znalazłem do tej pory w necie. Mógłbyś się odnieść do obrazka który załączę?
Jest to strona 85 z "Reading Price Charts Bar by Bar - The Technical Analysis of Price Action".

I biorąc pod uwagę Twoje tłumaczenie, totalnie mi się to nie zgrywa. Jakiś pomysł?

Rozumiem że pierwsze 5 świec z tego dnia miałoby być traktowane jako korekta, wiec jakim cudem świeca 1 miałaby być High 2 (i setupem do longa?)


Raz jeszcze dzięki za pomoc.
H2l.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

olds

Re: High 2 Low

Nieprzeczytany post autor: olds »

Zamiast liczyć na siebie i obserwować rynek skupiasz się na meandrach myśli Brooksa i próbujesz za nim nadążyć licząc te jego haje i loły a przecież pisałem " Chciałbym cię jednak przestrzec przed zbyt głębokim analizowaniem tych wszystkich niuansów z liczeniem kolejnych H1.... L1....."
Nie mam pojęcia dlaczego Brooks policzył świece 1 jako H2. Może liczył próbę z poprzedniego dnia jako H1 ? a może druga świeca z tego dnia jest H1 ? HGW !!!

Wyps
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2018, 13:12

Re: High 2 Low

Nieprzeczytany post autor: Wyps »

"przecież pisałem" - To jest Twoja opinia, czy dogmat którym trzeba podążać?

olds

Re: High 2 Low

Nieprzeczytany post autor: olds »

Wyps pisze:"przecież pisałem" - To jest Twoja opinia, czy dogmat którym trzeba podążać?
To jest moja opinia, jeśli jednak zadałem sobie sporo trudu , żeby w poprzednim wpisie wyjaśnić ci problem to wypada żebyś przeczytał to staranniej i nie żądał wyjaśniania co Brooks ma na myśli, gdyż jasno napisałem , że przerzucanie się pierdylionem argumentów i rozważanie czy mamy H1 czy H3 prowadzi do paraliżu decyzyjnego.

ODPOWIEDZ