Zostań Profesjonalistą.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Zostań Profesjonalistą.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:, w połączeniu z rynkiem ECN ta platforma to prowizorka.
Nie neguję Twoich zarzutów. Jeśli chodzi o składanie zleceń, to MT jest dosyć prosty i nie daje wielu możliwości dostępnych na innych platformach. Ja jednak potrzebuję MT do oglądania wykresów bo na ich podstawie właśnie dokonuję zleceń.
Obecnie korzystam z CMC, a ich platforma jest (dla mnie) totalnie beznadziejna. Nie korzystam z tej webowej wcale, a zlecenia składam z telefonu. Ta platforma androidowa daje trochę więcej możliwości przy składaniu zleceń, choć po prawdzie może to wydłużać złożenie zlecenia w sytuacji, gdy się człowiek spieszy. Na CMC nie oglądam jednak wykresów, a dodatkowo wkurza mnie, że podają łączny swap z pozycji każdego dnia, zamiast osobny swap dla każdej pozycji.
Ogólnie jednak znudziło mnie już klepanie zleceń z telefonu i lada chwila przesiądę się do innego brokera. Już w tej chwili wiem, że na obecną chwilę tylko Tickmill spełnia moje oczekiwania, ale każdy niech wybiera samodzielnie i ja do niczego nikogo nie namawiam ani nie przekonuję.
Z tym przyzwyczajaniem to nie siej paniki :) . MT w wersji 4 czy 5 jeszcze nie zniknie i miną lata zanim problem zacznie być sygnalizowany. Może do tego czasu zarobię wystarczająco dużo abym nie musiał więcej grać ani pracować :p .
Taką mam nadzieję i życzę sobie i innym aby się to marzenie spełniło :D
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Zostań Profesjonalistą.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wracam więc z artykułem, który powinien trochę wyjaśnić w kwestii przejścia z klienta DETALICZNEGO na PROFESJONALNEGO ;).

https://forexclub.pl/klient-profesjonalny-forex-faq/

Po przeanalizowaniu tematu wychodzi, że cała procedura jest śmiesznie... prosta, nawet dla "nie-pro" ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
kupidyn
Gaduła
Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:51

Re: Zostań Profesjonalistą.

Nieprzeczytany post autor: kupidyn »

owszem, można nakłamać byleby zostawili obecną dźwignię. Tylko pytanie, czy jeśli zarobię kupę kasy, to czy przy wypłacie broker nie zacznie wnikliwie badać właśnie tych moich wpisanych kłamstw?
Wyjdzie, że skłamałem i broker nie wypłaci mi kasy, ponieważ od początku nie powinienem mieć możliwości grania tak dużą dźwignią. I idź teraz do sądu i sądź się o swoje zarobione pieniądze.

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Zostań Profesjonalistą.

Nieprzeczytany post autor: Baton »

kupidyn pisze:owszem, można nakłamać byleby zostawili obecną dźwignię. Tylko pytanie, czy jeśli zarobię kupę kasy, to czy przy wypłacie broker nie zacznie wnikliwie badać właśnie tych moich wpisanych kłamstw?
Wyjdzie, że skłamałem i broker nie wypłaci mi kasy, ponieważ od początku nie powinienem mieć możliwości grania tak dużą dźwignią. I idź teraz do sądu i sądź się o swoje zarobione pieniądze.
Trochę to naciągane. Równie dobrze może Ci nie wypłacić bez podawania przyczyny vide Iron FX ;-) Lepiej się skupić na zarabianiu i systematycznym wycofywaniu kasy od brokera. Obniżenia dźwigni bije niestety w tych co potrafią zarabiać, zmusza ich niejako do utrzymywania większych środków u brokera.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2018, 19:46 przez Baton, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Zostań Profesjonalistą.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Gdyby to tak działało... straty odda, unieważni? :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: Zostań Profesjonalistą.

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

kupidyn pisze:owszem, można nakłamać byleby zostawili obecną dźwignię. Tylko pytanie, czy jeśli zarobię kupę kasy, to czy przy wypłacie broker nie zacznie wnikliwie badać właśnie tych moich wpisanych kłamstw?
Wyjdzie, że skłamałem i broker nie wypłaci mi kasy, ponieważ od początku nie powinienem mieć możliwości grania tak dużą dźwignią. I idź teraz do sądu i sądź się o swoje zarobione pieniądze.
Mi się wydaje że problem stworzony tam gdzie go nie ma. Poza tym widać wyraźnie, że niektórzy brokerzy, a chyba zwłaszcza XTB, podchodzą bardzo swobodnie do tematu. Tzn, wychodzą z założenia, że jak ktoś coś oświadcza to tak jest, i wtedy oni są kryci, a klient pozostaje z taką dźwignię jaką chce mieć. Słabe jest, że z założenia ten przepis zmusza ludzi do oszustwa, co nigdy nie jest dobre na dłuższą metę i podbudowuje zaufanie obywatela do państwa, ale co zrobić jak przepisy są głupie.

A jak Wasze doświadczenia ze zmianą konta na Pro? Ja obecnie sobie pykam na trading212, ale już od miesiąca weryfikują wniosek, co jest denerwujące bo zaraz 1 sierpnia. Napisałem do XTB i podobno u nich weryfikacja trwa od kilku do kilkunastu dni (co w sumie nie widzi, bo pewnie akceptują jak leci).

Macie już pro? Jak długo to trwało?

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Zostań Profesjonalistą.

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Ja wypełniałem tylko w Trading212,ale zrezygnowałem bo chcieli potwierdzeń.Od miesiąca nie masz informacji o PRO?

Awatar użytkownika
kupidyn
Gaduła
Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:51

Re: Zostań Profesjonalistą.

Nieprzeczytany post autor: kupidyn »

W Admiralu nie ma problemu żadnego, żeby zostać pro.
Weryfikacja wniosku około 3 dni.

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Zostań Profesjonalistą.

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

A jednak z dniem 1 sierpnia w Trading212 otrzymałem status konta PRO.

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: Zostań Profesjonalistą.

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

ADASKO2012 pisze:A jednak z dniem 1 sierpnia w Trading212 otrzymałem status konta PRO.
Rozumiem że bez sprawdzania dokumentów?

ODPOWIEDZ