Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
jeanluc
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 15 cze 2018, 20:54

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: jeanluc »

Cześć. Bardzo początkujący trader(tydzień na forexie) z prośbą o analize sytuacji. Wtopiłem 60% swojego poczatkowego kapitału na eurusd podczas ostatniego dumpa po ECB i mam jednego stratnego longa i drugiego który jest na plusie.
Podjałem emocjonalną decyzję i głupio zamknałem shorta na poziomie 1.8 licząc, że pójdzie do góry i teraz jestem w trudnej sytuacji bo licze, że się trend odwróci i kurs wroci do 1.8 i mi ta jedna pozycja się przynajmniej wyzeruje, ale rozsądek podpowiada mi, że jednak trend spadkowy zostanie jeszcze bardziej pogłębiony. Co byście mi poradzili? Pozamykać te longi wobec tego ogromnego spadku, czy może liczyć że w niedziele trend się odwróci?

Mam jedną ważną lekcję z tego złego zagrania, żeby nie otwierać pozycji bedąc w pracy.. na telefonie.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Z Twojej historii lekcji jest więcej, a wykorzystanie do handlu telefonu jest najmniej istotne.

W skrócie:
- nie otwieraj pozycji jeśli nie masz planu działania,
- zarządzaj skuteczniej swoimi środkami (wtopa 60%),
- nie hedguj bez pomysłu,
- nie kieruj się nadzieją (nadal to robisz "licząc" na odwrócenie się trendu w niedzielę ;) ),
- umiesz liczyć, licz na siebie (a nie na obcych na forum).

Co będzie nie wie nikt. Nie ma tu wróżek, które znają przyszłość. Jeśli masz wątpliwości - to nie masz wątpliwości. Czyli skoro nie wiesz co robić, to zacznij od nowa. Kierując się nadzieją bliżej Ci do hazardu, niż inwestowania, a to tylko zwiększa prawdopodobieństwo, że stracisz pozostałe 40% kapitału. Jak nie dziś, to za tydzień.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jeanluc
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 15 cze 2018, 20:54

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: jeanluc »

Hej. Błędem też było nieustawienie stop lossa i trzymanie straty licząc, że odbije. Teraz już wiem, że to mega błąd. Pozamykałem te pozycje i od teraz ustawiam do każdego zlecenia stop loss i take profit.
Najgłupsze jest to, że nawet mam na kartce przyklejonej do monitora napisane, aby ciąć straty i trzymać zyski ale i tak emocje wzieły górę.
Kolejnym błędem było przelewarowanie tych pozycji w stosunku do umiejętności i wielkości depozytu. Od dziś będe małymi kroczkami starał się powiększać depozyt, przynajmniej do stanu początkowego. Pierwszy udany trade już dziś za mną. :)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

jeanluc pisze:Cześć. Bardzo początkujący trader(tydzień na forexie) z prośbą o analize sytuacji. Wtopiłem 60% swojego poczatkowego kapitału na eurusd podczas ostatniego dumpa po ECB i mam jednego stratnego longa i drugiego który jest na plusie.
Podjałem emocjonalną decyzję i głupio zamknałem shorta na poziomie 1.8 licząc, że pójdzie do góry i teraz jestem w trudnej sytuacji bo licze, że się trend odwróci i kurs wroci do 1.8 i mi ta jedna pozycja się przynajmniej wyzeruje, ale rozsądek podpowiada mi, że jednak trend spadkowy zostanie jeszcze bardziej pogłębiony. Co byście mi poradzili? Pozamykać te longi wobec tego ogromnego spadku, czy może liczyć że w niedziele trend się odwróci?

Mam jedną ważną lekcję z tego złego zagrania, żeby nie otwierać pozycji bedąc w pracy.. na telefonie.
Niestety, ale nikt tu nie może ci poradzić co powinieneś zrobić, chyba że posiada licencję doradcy finansowego, a ty go wynajmiesz w celu udzielenia takowej, właśnie. Inaczej, to co zrobił Raposo, to jest udzielenie porady inwestycyjnej polegającej na zaniechaniu inwestycji w dany instrument finansowy.
Na pewno broker twój ostrzegał cię przed ryzykiem i klauzula ryzyka jest zawarta w umowie, którą z brokerem podpisałeś. Wynika z tego, że nie możesz teraz płakać i szukać pomocy, której nikt ci nie jest w stanie udzielić, ponieważ zgodnie z polskim prawodawstem nieznajomość prawa nie zwalnia od obowiązku jego przestrzegania.
Natomiast, biorąc się za jakikolwiek biznes, gdy potrzeba w niego zainwestować, to zawsze wpierw należy zrobić rozpoznanie danego rynku i nauczyć się w nim poruszać, czyli poznać wszystkie tajniki danej profesji, czy biznesu.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

jeanluc
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 15 cze 2018, 20:54

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: jeanluc »

fx-technik pisze:
jeanluc pisze:Cześć. Bardzo początkujący trader(tydzień na forexie) z prośbą o analize sytuacji. Wtopiłem 60% swojego poczatkowego kapitału na eurusd podczas ostatniego dumpa po ECB i mam jednego stratnego longa i drugiego który jest na plusie.
Podjałem emocjonalną decyzję i głupio zamknałem shorta na poziomie 1.8 licząc, że pójdzie do góry i teraz jestem w trudnej sytuacji bo licze, że się trend odwróci i kurs wroci do 1.8 i mi ta jedna pozycja się przynajmniej wyzeruje, ale rozsądek podpowiada mi, że jednak trend spadkowy zostanie jeszcze bardziej pogłębiony. Co byście mi poradzili? Pozamykać te longi wobec tego ogromnego spadku, czy może liczyć że w niedziele trend się odwróci?

Mam jedną ważną lekcję z tego złego zagrania, żeby nie otwierać pozycji bedąc w pracy.. na telefonie.
Niestety, ale nikt tu nie może ci poradzić co powinieneś zrobić, chyba że posiada licencję doradcy finansowego, a ty go wynajmiesz w celu udzielenia takowej, właśnie. Inaczej, to co zrobił Raposo, to jest udzielenie porady inwestycyjnej polegającej na zaniechaniu inwestycji w dany instrument finansowy.
Na pewno broker twój ostrzegał cię przed ryzykiem i klauzula ryzyka jest zawarta w umowie, którą z brokerem podpisałeś. Wynika z tego, że nie możesz teraz płakać i szukać pomocy, której nikt ci nie jest w stanie udzielić, ponieważ zgodnie z polskim prawodawstem nieznajomość prawa nie zwalnia od obowiązku jego przestrzegania.
Natomiast, biorąc się za jakikolwiek biznes, gdy potrzeba w niego zainwestować, to zawsze wpierw należy zrobić rozpoznanie danego rynku i nauczyć się w nim poruszać, czyli poznać wszystkie tajniki danej profesji, czy biznesu.
Hmm :) Ja nie płacze, chyba tylko potrzebowałem porady, kogokolwiek z większym doświadczeniem. Cały depozyt który wpłaciłem mogę spokojnie stracić i nie będe miał uszczerbku finansowego.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

No to porada może być tylko jedna:
Nauka, nauka, i jeszcze raz - nauka.

PS. Mój staż to ponad 30,000 godzin.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

fx-technik pisze:PS. Mój staż to ponad 30,000 godzin.
Chce to sprostować. Nie liczy się ilość godzin tylko stan konta, zyski itd. Niektórzy tutaj po 9 latach płakali że dalej nie zarabiają, że w innych zawodach po takim czasie mieliby namacalne wyniki. Więc poleganie na tych bardziej doświadczonych... Nie wiesz czy zarabiają czy tylko udają że zarabiają.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:
fx-technik pisze:PS. Mój staż to ponad 30,000 godzin.
Chce to sprostować. Nie liczy się ilość godzin tylko stan konta, zyski itd. Niektórzy tutaj po 9 latach płakali że dalej nie zarabiają, że w innych zawodach po takim czasie mieliby namacalne wyniki. Więc poleganie na tych bardziej doświadczonych... Nie wiesz czy zarabiają czy tylko udają że zarabiają.
A co ty masz tu do prostowania?
Ani ty mnie nie znasz, ani ja ciebie.
Trading nie jest dla mięczaków, którzy nie umieją się trzymać zasad.
A nowicjusz, taki co jest tydzień na rynku, to zwykle nic nie wie i jeszcze do tego zwykle
traduje, bo się napalił na coś, a nie zrobił żadnych konkretnych kroków, żeby nawet to dobrze przemyśleć.

Kiedy ja zaczynałem, to najpierw demowałem i rozpoznawałem o co w tym biega pół roku, po czym
zadzwoniłem do mojego doradcy finansowego z zapytaniem czy on wie co to Forex i co by poradził
w kwestii tradowania rzeczywistymi pieniędzmi.
I ten doradca mi poradził, żebym najpierw zobaczył czy mój trading na demo będzie zyskowny,
a potem dopiero pomyślał, czy to w realu powtórzę.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

-rookie- pisze:
fx-technik pisze:PS. Mój staż to ponad 30,000 godzin.
Chce to sprostować. Nie liczy się ilość godzin tylko stan konta, zyski itd. Niektórzy tutaj po 9 latach płakali że dalej nie zarabiają, że w innych zawodach po takim czasie mieliby namacalne wyniki. Więc poleganie na tych bardziej doświadczonych... Nie wiesz czy zarabiają czy tylko udają że zarabiają.
30 000 godzin to 17 lat po 11 miesięcy całego etatu (8 godzin dziennie).
Kawał czasu :idea:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nie, to 7 lat po średnio 12 godzin dziennie.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ