XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

maskarto
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2018, 17:03

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: maskarto »

Podejrzewam, że zmiany w systemach nie biorą się z D, i jeśli dużo osób coś zgłasza to analizują temat, żeby dopasować system pod klienta. Chyba wszędzie tak jest. Teraz w takich firmach działają ludzi od UX, którzy to optymalizują. Tak podejrzewam przynajmniej.

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
zygan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: zygan »

No nie sądzę, żeby jakichkolwiek zmian dokonywano w systemie bo jedna osoba coś wspomniała.
Jeśli coś zmieniali to musieli sami uznać że to ma sens, albo wiele osób dawało dokładnie takie same uwagi ;-)

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Tyle mogę Wam powiedzieć o XTB:

https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/ ... 02616.html

Niektórzy potwierdzali niektórzy zaprzeczali gdy pisałem tu około 1,5 roku temu że XTB stosuje różne sztuczki mające na celu poślizgi cenowe, opóźnianie w otwarciu A NAWET ZAMKNIĘCIU (!) transakcji. Cytat z powyższego artykułu:

Zyski były, ale tylko przez pierwszy rok. Później klient XTB - jak sam relacjonuje - miał mieć częste problemy z obsługą platformy do transakcji, co polegało m.in. na zawieszaniu się systemu. Ze względu na specyfikę strategii inwestycyjnej, tego typu problemy miały przyczynić się do ponoszenia przez Kramarczyka strat.

I teraz kurwa najlepsze !!!

Zgłaszane problemy - według relacji klienta - początkowo miały być przez dom maklerski ignorowane. W jednej z rozmów pracownik XTB w końcu jednak przyznał, że Kramarczyk został przypisany do specjalnej grupy inwestorów, których transakcje są obserwowane i na dodatek spowalniane.

Powyższy artykuł nie jest o mnie, ba ja tam nigdy takimi kwotami a nawet i 1/2 takich kwot nie obracałem a mimo to miałem podobne problemy z tymi skurwysynami. Odradzam, naprawdę odradzam nabijanie hajsu do kieszeni Zabłockiego !

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Specjalna grupa, spowalnianie transakcji, a mamy rok 2018. Jeszcze KNF w to ingeruje i udostępnia dokumenty pokrzywdzonemu, szkoda że to nie jest upublicznione skoro są takie naruszenia. To znaczy że KNF zezwala dalej na takie procedery do póki nie dojdzie znowu do podobnych naruszeń ?! Ja pier... nieźle. Dzięki za informacje.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Akurat to rozumiem, bo muszą wyjaśnić sprawę inaczej naraziliby się na zarzut odszkodowania wobec Skarbu Państwa. Więc pewnie to trochę potrwa, tzn wyjaśnianie sprawy a że to Polska - no to pewnie kilka lat. Ale z drugiej strony zastanawiają mnie traderzy którzy nie dbają o własne interesy tylko podniecają się tym że XTB za darmo rozdaje książki (bodajże forex dla bystrzaków - nawiasem mówiąc niezłe gówno, no ale darmowe gówno to dobre gówno). Cóż, no koszt darmowych książek to im się na pewno przez te wszystkie lata zwrócił, oj i to bardzo :D Zwrot kosztów marketingu 100000% :D W sumie prasa pieje o tym od dawna, ludzie na forach też ale to nie zniechęca nowych do otwierania tam kont i trejdowania u "jednego z największych polskich broków". A tu trochę o samym Zabłockim który jak na ironie w zarządzie też siedział w tym "złotym" dla XTB okresie:

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 88336.html

Zarząd XTB więcej nie komentuje sprawy. Ma świadomość wagi sytuacji i ewentualnych konsekwencji, które nie dotkną firmy, a konkretne osoby odpowiedzialne za jej działalność. W tym przypadku chodzi właśnie o ludzi w zarządzie. O popełnienie oszustwa na szkodę klientów KNF podejrzewa sześciu obecnych i byłych członków zarządu. W badanym okresie przez krótki czas za sterami XTB stał także główny właściciel firmy. Chodzi o Jakuba Zabłockiego. Ten jeden z najbogatszych ludzi w Polsce jeszcze na początku tego roku miał majątek sięgający 900 mln zł.

Powinien książkę wydać, pt. "Jak w Polsce zostać multimilionerem w kilka lat" byłby bestseller.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ciekawy jest też ten fragment artykułu https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 88336.html

Z naszych informacji wynika, że podobne mechanizmy stosowane były w innych domach maklerskich operujących na foreksie. Przede wszystkim przed 2016 rokiem, bo tak naprawdę dopiero wtedy KNF zaczęła regulować te kwestie. Teoretycznie więc podobne zarzuty można wystosować do konkurencji.Jak twierdzi nasz informator, w tego typu sprawach KNF woli jednak nie wywoływać burzy w całej branży. Dopiero gdyby prokuratura potwierdziła zarzuty wobec XTB, sprawa mogłaby mieć dalszy bieg i objąć inne podmioty.

A NA KOŃCU ZAJELI SIĘ DŹWIGNIĄ BO TO ONA POWODUJE STRATY NA FOREX !!! :mrgreen: J A P I E R D . . . :clap: :wall:

zygan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: zygan »

Poczekacie z ocenianiem na wyrok sądu.
Z tego co czytam to bardzo stary temat.
Będzie wyrok, wtedy będzie jasność.
W takich medialnych ostatecznie zazwyczaj jest całkowicie inaczej niż wszystkim się wydaje.

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

Wyrok? Jak prokuratura przez prawie rok czasu zdążyła dotąd przesłuchać tylko kogoś z KNF, ale ŻADNEGO PRACOWNIKA XTB. Czy oni są karwasz poważni?

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Prokuratorzy nie znają się na tym w ogóle. Przeciętny Prokurator w ogóle nawet nie wie co to jest Forex i że coś takiego istnieje.

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

Wiem, bo byłem kiedyś wzywany ;)

ODPOWIEDZ