Prosty trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Jackub ja zaczynałem w 94 te książki które kupowałem były durne, ale nie było innego źródła. Teraz jest internet, wiedzy aż nadto. Najlepszym przykładem na to, że książki lasują mózg jest rookie.

Rookie zauważyłem, że od pewnego czasu pieprzysz jak potłuczony. Myślisz, że jak nauczysz się tego Brooksa na pamięć, to forsa wróci? Może spróbuj czytać od tyłu albo do góry nogami :lol:
To co napisałeś "O powstawaniu ruchu cen" jest prawdą, tylko co to daje w spekulacji? po co rybie rower?
Obrazek

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Ostatnio zmieniony 25 mar 2018, 14:23 przez Andreasgp, łącznie zmieniany 2 razy.
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

sardo nunspa pisze:Jackub ja zaczynałem w 94 te książki które kupowałem były durne, ale nie było innego źródła. Teraz jest internet, wiedzy aż nadto. Najlepszym przykładem na to, że książki lasują mózg jest rookie.

Rookie zauważyłem, że od pewnego czasu pieprzysz jak potłuczony. Myślisz, że jak nauczysz się tego Brooksa na pamięć, to forsa wróci? Może spróbuj czytać od tyłu albo do góry nogami :lol:
To co napisałeś "O powstawaniu ruchu cen" jest prawdą, tylko co to daje w spekulacji? po co rybie rower?
Dobra, już nie wtrącam więcej, jeszcze tylko odpowiem "po co?" Autor zadał pytania jak czytać wykres, jak go rozumieć, a przez 2 strony nie dostał nawet żadnej wskazówki na ten temat, nawet tego gdzie szukać :569: Już mniejsza z tym że na fx nie mamy wpływu na zachowanie ceny, ale warto wiedzieć jak zachowują się inni gracze i jaki to może mieć wpływ na cene. Niestety nie znalazłem tej strony i pewnie dopiero za jakiś czas przypadkiem na to trafie, warto jednak poszperać czym jest arkusz zleceń np. http://pro-trading.pl/edukacyjne/strate ... lpera.html & http://pro-trading.pl/edukacyjne/strate ... lecen.html Al Brooks wg mnie fajnie opisuje wykres. Ok, przyjąłem, pieprze głupoty, wiem.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Rookie, autor założył dziennik jak widać nie po to by tu znaleźć odpowiedź jak trejdować, tylko po to, żebyśmy mu my to powiedzieli. Innymi słowy mamy poszukać za niego, udzielić odpowiedzi, i wtedy on zacznie zarabiać. Tak sądzi, że to proste, wystarczy zapytać, pięć minut i zaczynamy zarabiać. Pozostaw mu proszę tą przyjemność którą każdy czerpie na tym forum, aby po latach dojść samemu do jakichś wniosków. Ja wyciągnąłem wiele, ostatni: w przyszłym tygodniu kasuje konto u broka. Mimo to, nie uważam do końca że traciłem czas, nauczyłem się wielu rzeczy o biznesie i o sobie. Niech chłopak też przejdzie tą drogę, bo:
A) czegoś się być może nauczy, nawet jeżeli nie będzie zarabiał.
B) czemu ma mieć lżej niż inni ( to pierwsza życiowa nauka wyciągnięta z tego forum)
Możecie jak zwykle posądzać mnie o trollizm, ale jak dostanie to co chce ( :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) to nawet nie doceni tego co dostał. Tak jak danbo, dla nikogo z czystej sympatii nie zrobiono tyle co dla tego gościa. I co? Ten facet najczęściej nie zdobywa się na zwykłe "dziękuję". Tu jest to samo: daj, daj, daj. Dlatego popieram to co zrobił sardo nunspa - kazał mu zapracować na wiedzę. Co zrobił gościu? był zajęty. będzie pracował latami nad sobą? Już pewnie tego nie czyta. I dlatego właśnie pierwszy próg musi być wysoki. Ty mu zawracasz głowę jakimś Alem Brooksem, a facet chce prostej odpowiedzi, bez czytania jakiegoś badziewia. :d Masz mu ją streścić jak ten Jacek Wiśniowski z sąsiedniego tematu, za darmo i na już, a jak po tym nie będzie zarabiał, to znaczy, ze niepotrzebnie zawracałeś mu głowę... Paniał?
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Oczywiście że mam, popatrz na siebie, jaką drogę przeszedłeś, czego się nauczyłeś, ile było wyrzeczeń i co z tego masz... Z punktu widzenia choćby komunistycznej sprawiedliwości jest nie fair, żeby koleś przyszedł tu i od pstryka dostał co najmniej tyle samo za darmo, co ty zyskałeś ciężką pracą. To by znaczyło, że cała twoja praca jest gówno warta. Idziesz na to?
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

dlatego dobrze jest dać wędkę ,"robaka sam musi nawlec".
warto pokazać gdzie szukać krętej drogi,....
to że ktoś kiedyś nie powiedział dziękuję nie znaczy że wszyscy są z tego samego "gara" :?: :!:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Rookie Tobie tylko ambony brakuje, akurat są rekolekcje - wygłosisz kazanie - :569: jak grać spoofa na mikrotrendzie jednym pipsem z lotem 2000 :lol: :lol: :lol: Większych bredni w życiu nie czytałem.
Z Brooksa przeczytałem tylko pierwsze zdanie ( jest tu gdzieś tłumaczenie ) coś w stylu "każda świeca, to okazja do zarobku" i rozpłakałem się ze śmiechu, nie dałem rady dalej.
-rookie- pisze: ... ale warto wiedzieć jak zachowują się inni gracze i jaki to może mieć wpływ na cene.
Uprzejmie tłumaczę: pierwszy sprzedaje, drugi kupuje, trzeci skrobie się po jajach.

... a tak na poważnie

Wpadłeś w pułapkę psychologiczną, straciłeś nie przez spoofa, tylko przez uśrednianie straty - zgadłem nie? :wink:
Myślisz, że zaczytasz tę stratę książkami? NIE!!! ja to już przerabiałem dawno temu. Te książki to PPI - przytulanki przegranych inwestorów, będzie teraz na nie duży popyt, ktoś musiał te akcje kupić, gdy dji był powyżej 26000
Chcesz grać,musisz wrócić na rynek, gdy wypełnisz głowę takimi bredniami będzie jeszcze gorzej. Przecież przeczytałeś Booksa już wcześniej, więc jak straciłeś skoro każda świeca to okazja do ....? :wink:

PS
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Obrazek

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

sardo nunspa pisze:
... a tak na poważnie

Wpadłeś w pułapkę psychologiczną, straciłeś nie przez spoofa, tylko przez uśrednianie straty - zgadłem nie? :wink:
Myślisz, że zaczytasz tę stratę książkami? NIE!!! ja to już przerabiałem dawno temu. Te książki to PPI - przytulanki przegranych inwestorów, będzie teraz na nie duży popyt, ktoś musiał te akcje kupić, gdy dji był powyżej 26000
Chcesz grać,musisz wrócić na rynek, gdy wypełnisz głowę takimi bredniami będzie jeszcze gorzej. Przecież przeczytałeś Booksa już wcześniej, więc jak straciłeś skoro każda świeca to okazja do ....? :wink:

PS
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
sardo nunspa
:564: :564:
i tego się trzymać....Brzytwa Ockhama :D
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

sardo nunspa pisze:(...)
-rookie- pisze: ... ale warto wiedzieć jak zachowują się inni gracze i jaki to może mieć wpływ na cene.
Uprzejmie tłumaczę: pierwszy sprzedaje, drugi kupuje, trzeci skrobie się po jajach.

(...)
No czasem pierwszy sprzedaje milion jabłek, dziesięciu kupuje po 10 jabłek, a reszta skrobie się po jajach i mamy brak płynności ze strony kupujących i rysują się czarne świeczki.
A czasem pierwszy kupuje milion jabłek, dziesięciu sprzedaje po 10 jabłek, a reszta skrobie się po jajach i mamy brak płynności ze strony sprzedających i rysują się białe świeczki.
No, a czasem pierwszy sprzedaje milion jabłek, a reszta kupuje w sumie milion jabłek i mamy płynność i wykres się nie rusza(konsola).

Tylko rookie, co zrobisz z taką wiedzą? Nic nie zrobisz. I to są tak podstawowe rzeczy, tak jak prawo popytu i podaży, że każdy kto chce zacząć przygodę z rynkami finansowymi powinien o tych rzeczach wiedzieć. A jesli nie wie - to nie powinien się zabierać za rynki finansowe. :D
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

rbrb
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2018, 09:26

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: rbrb »

dzięki Wszystkim za odpowiedzi. Dopiero dziś wszedłem na forum, dlatego że nie mogłem wcześniej

ODPOWIEDZ