Wskazówki dla nowych jak ograniczać ryzyko na forex

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
arexz1
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2008, 23:23

Nieprzeczytany post autor: arexz1 »

Najprosciej to system, który ustawiasz i automatycznie za ciebie otwiera transakcje i je zamyka. W sumie to nie musisz go ustawiac bo wiekszosc z nich juz jest ustawionych :)

Dodano po 6 minutach:

To co wg mnie jest najwazniejsze to uwaga wszyscy nowi traderzy:

Nie bawienie sie w rycerzy z malymi TF takimi jak 5 min 15 min a nawet 30 min. Zaufajcie mi wiem o czym mowie jestem na rynku forex juz od 5 lat od 2 na realu. Zawsze takie informacje puszczalem gdzies mimo i to byl moj blad.

Gdy zaczyna sie nasza przygoda z forex'em wszyscy zazwyczaj sa bardzo emocjonalni. Uwierzcie mi wiem tez cos o tym nie tylko z wlasnego doswiadczenia, ale tez po ludziach, ktorych uczylem gry na forex'ie. Dlatego tez rekomenduje wam TF 4h i w góre.

Nie polecam sysów scalpowych na poczatek bardziej dlugo terminowe takie jak np. OzFx Daily albo Squeez-More albo systemy oparte na wazniejszych srednich kroczacych. Uwierzcie mi sluchalem czlowieka bedacego w tym 8 lat niestety nie posluchalem i wiele razy przegralem.

pomyslcie o tym :)

arexz1
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2008, 23:23

Nieprzeczytany post autor: arexz1 »

szczerze kazde demo dziala jak real :) jeszcze nie spotkalem sie z demami ktore dzialaja inaczej. Pozatymn kazdy system czy strategia jest budowana wlasnie na kontach demo

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

arexz1 pisze:szczerze kazde demo dziala jak real :) jeszcze nie spotkalem sie z demami ktore dzialaja inaczej. Pozatymn kazdy system czy strategia jest budowana wlasnie na kontach demo
Kwotowanie (ceny) nie te same warunki nie te same.. Cena inna niż w realu czasami, nie występują reqouty tak jak w realu, brak poślizgów takich jak w realu..

Warunki są często inne choć gołym okiem nie zauważalne.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Jankes
Gaduła
Gaduła
Posty: 351
Rejestracja: 13 paź 2008, 08:44

Nieprzeczytany post autor: Jankes »

Witam wszystkich serdecznie, to moja pierwsza wiadomość na forum.

Mam pytanie o platformę MT4.
Słyszałem, że MT4 jest to platforma mało stabilna na obecną sytuacje rynkową. Lepsza podobno jest SaxoBank która jest o wiele bardziej stabilniejszym produktem dla klienta. MT4 i brokerzy którzy ją prowadzą charakteryzują się głównie rozszerzaniem spreadu, rekwotowaniami cen lub celowym opóźnianiem przyjmowania zlecenia.
Czy to prawda?

Kilka dni temu założyłem konto demo na MT4, a gram od wczoraj ;).
Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w środku i tłumaczył się, że masz problemy z myciem naczyń...

arexz1
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2008, 23:23

Nieprzeczytany post autor: arexz1 »

Kwotowanie (ceny) nie te same warunki nie te same.. Cena inna niż w realu czasami, nie występują reqouty tak jak w realu, brak poślizgów takich jak w realu..

Warunki są często inne choć gołym okiem nie zauważalne.
Masz racje jednak ja mowilem o samym zachowaniu sie wykresow :) co do kwotowania itp. istnieje dosc spora roznica.

Co do cen nie roznia sie od tych na realu u danego tradera. Tzn na koncie demo w np. XTB bedziesz miec taka sama cene jak na realu w XTB. Tak samo jest np. z Oanda na realu i na demo masz ta sama cene, jednakze ceny roznia sie platformowo :) to zalezy juz od brokera

Dodano po 3 godzinach 46 minutach:
Jankes pisze:
Słyszałem, że MT4 jest to platforma mało stabilna na obecną sytuacje rynkową. Lepsza podobno jest SaxoBank która jest o wiele bardziej stabilniejszym produktem dla klienta. MT4 i brokerzy którzy ją prowadzą charakteryzują się głównie rozszerzaniem spreadu, rekwotowaniami cen lub celowym opóźnianiem przyjmowania zlecenia.
Czy to prawda?

Kilka dni temu założyłem konto demo na MT4, a gram od wczoraj ;).
To zarazem prawda jak i nie prawda :) zalezy od brokera szczerze mowiac. MT4 jednak jest chyba najbardziej popularna platforma no i praktycznie wszystkie systemy sie na niej opieraja wiec polecam. Nie koniecznie musisz miec otwarty na niej rachunek w formie "real", ale mniej ja zawsze pod reka w rachunku demo. Dlatego, ze na niej beda ci sie generowac sygnaly a na innej jakiej kolwiek mozesz wchodzic.

Mam nadzieje ze ta wypowiedz jakos ci pomogla :)

Awatar użytkownika
fxBobi
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 20 sie 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: fxBobi »

Mam parę pytań

Czy każdy początkujący który wchodzi na real czyści swoje pierwsze konto ?
Bo czytając forum to tak można wywnioskować.

Na początku tego wątku piszecie że wasze stopy są ustawione na 15 pipsów ni jest to za mało wystarczy policzyć na wykresach świeczkowych jaka jest zmienność która jest na pewno większa niż 15 pipów.

Awatar użytkownika
marcin.lisiecki
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 22 maja 2008, 11:17

Nieprzeczytany post autor: marcin.lisiecki »

7087822 pisze: Na początku tego wątku piszecie że wasze stopy są ustawione na 15 pipsów ni jest to za mało wystarczy policzyć na wykresach świeczkowych jaka jest zmienność która jest na pewno większa niż 15 pipów.
Poziom stop lossa jest zalezny od systemu inwestycyjnego, ktorego uzywasz. Sa dwie koncepcje ustawiania stop lossow:

1. Ciasny stop loss i ponowne wchodzenie na rynek, gdy po jego naruszeniu pojawi sie ponownie sygnal wejscia na rynek,

2. Szerszy stop loss, aby przetrwal zmiennosc w obrebie interesujacego Cie obszaru wejscia na rynek.

Wybor ktorejs z tych koncepcji zalezy od Twojego charakteru i preferencji.

Jest jeszcze trzecia mozliwosc - nie ustawianie stop lossow, ale doswiadczenie wielu propagatorow pokazuje, ze konczy sie niewesolo. Konczy sie najczesciej na braku konsekwencji, uporczywym trzymaniu stratnej pozycji i liczeniu na to, ze w koncu trend sie odwroci mimo, ze wszystkie znaki na niebie, ziemi, a przede wszystkim wykresie pokazuja, ze jest inaczej.

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

marcin.lisiecki pisze:Poziom stop lossa jest zalezny od systemu inwestycyjnego, ktorego uzywasz.
Zgadza sie.
Generalnie stawiaj s/l tam gdzie uwazasz, ze rynek juz zmieni kierunek i Twoja decyzja jest bledna. Sztywny s/l jest raczej dla skalperow ktorzy graja na TP = kilka/ kilkanascie pips. Kazdy ma inne preferencje, generalnie sa to najblizsze (lub dalsze w innym TF) poziomy wsparc/oporow itp, itd.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
leszek77
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2008, 20:51

Nieprzeczytany post autor: leszek77 »

Jak uniknąć ryzyka - inaczej znaczy jak tracić NAJMNIEJ w jednej pozycji... najlepiej nie zarobić niż stracić ;-)

Mój sposób jest BANALNIE prosty: po otwarciu pozycji jezeli tylko to możliwe podciągam stopa na wejscie i nie robie NIC więcej !!!!

Jeśli ktoś mysli że w ciagu m-ca "poczuje" giełde to się głęboko myli.
Uważam że gracz początkujący powinien spędzić około tysiąca godzin na demo !!!! Wtedy nauczy się wchodzić w pozycje w których szybko podciągnie stopa na wejście !!!!!!

A potem real (ze stopem na każde wejście) i giełda nie musi być bolesna ;-)

STOP NA WEJŚCIE JAK NAJSZYBCIEJ :!: :!: :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
hamilton11
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 07 lip 2007, 13:01

Nieprzeczytany post autor: hamilton11 »

7087822 pisze:Czy każdy początkujący który wchodzi na real czyści swoje pierwsze konto ?
Bo czytając forum to tak można wywnioskować.
Tak jesli jest pazerny i chce szybko zostac milionerem :lol:
Już Jesteś inteligentny jak wiesz .że jest ktoś inteligentniejszy od Ciebie.

ODPOWIEDZ