DayTrading: Wtorek 20.02.2018

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 21 lut 2018, 00:00

Wzrost
4
57%
Bez zmian
2
29%
Spadek
1
14%
 
Liczba głosów: 7

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6653
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Wtorek 20.02.2018

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Sinus pisze:
Kermit pisze:ujek dzienny
https://www.tradingview.com/x/tmT0rNse/

Kermit, a to się nie kłóci z wykresami edka? Pokazujesz wzrosty na edku i ujku. Tak się pytam, nowy jestem i chce wiedzieć :)
Poruszyłes wazny temat korelacji par. Dla przykładu para aaa/bbb bedzie rosła wtedy gdy:
aaa-sie mocno umacnia
bbb-sie mocno osłabia
lub oba przypadki jw jednoczesnie
w korelacji par aaa/bbb i bbb/ccc wzrost obu nastapi tylko wtedy gdy aaa sie mocno umocni a ccc mocno osłabi. Przypadek nieczęsty jak spojrzysz na wykresy. Wtedy bardzej opłaca sie grac na wzrosty aaa/ccc

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Wtorek 20.02.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Sinus pisze:
Kermit pisze:
Sinus pisze:
Kermit, a to się nie kłóci z wykresami edka? Pokazujesz wzrosty na edku i ujku. Tak się pytam, nowy jestem i chce wiedzieć :)
1) a spadał edek i ujek niedawno rownoczesnie?
2) edka pokazuje na h1, a ujka na dziennym?
:564:
1. Nie spadał

2-6. 02. 2018

-- Dodano: 20 lut 2018, 17:13 --
Cblondyn pisze: Poruszyłes wazny temat korelacji par. Dla przykładu para aaa/bbb bedzie rosła wtedy gdy:
aaa-sie mocno umacnia
bbb-sie mocno osłabia
lub oba przypadki jw jednoczesnie
a jak obie sie beda umacnialy lub obie sie beda oslabialy to nie bedzie mogla rosnac? :shock:

-- Dodano: 20 lut 2018, 17:18 --
Cblondyn pisze: w korelacji par aaa/bbb i bbb/ccc wzrost obu nastapi tylko wtedy gdy aaa sie mocno umocni a ccc mocno osłabi. Przypadek nieczęsty jak spojrzysz na wykresy. Wtedy bardzej opłaca sie grac na wzrosty aaa/ccc
znowu nieprawda - a jak sie osłabi bbb i ccc tylko np ccc sie osłabi mocniej niz bbb to beda wzrosty na obu parach czy nie bedzie? :D :mrgreen:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 20.02.2018

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

jkar pisze:Czołem Spekuła !
I co? Zarabiacie ? Czy jak zawsze?
:)
Zarabiamy! :mrgreen:
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6653
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Wtorek 20.02.2018

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Kermit pisze:
Cblondyn pisze: Poruszyłes wazny temat korelacji par. Dla przykładu para aaa/bbb bedzie rosła wtedy gdy:
aaa-sie mocno umacnia
bbb-sie mocno osłabia
lub oba przypadki jw jednoczesnie
a jak obie sie beda umacnialy lub obie sie beda oslabialy to nie bedzie mogla rosnac? :shock:
Jeśli aaa i bbb jednoczesnie będą sie osłabiały to cena w konsoli. No chyba, że osłabienie jednej z par dużo mocniejsze od drugiej. Akurat parametr niemierzalny ocenia to rynek.
Na umocnienie/osłabienie głownie wpływa czynnik fundamentalny. Chociaż nie zawsze.

-- Dodano: wt 20-02-2018, 17:24 --
Kermit pisze:
znowu nieprawda - a jak sie osłabi bbb i ccc tylko np ccc sie osłabi mocniej niz bbb to beda wzrosty na obu parach czy nie bedzie? :D :mrgreen:
Prawda, prawda
Jeśli sie jedna para mocniej osłabia wobec drugiej to jest niejako słabsza wobec drugiej prawda?

Awatar użytkownika
F-You Money
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1020
Rejestracja: 02 sty 2017, 18:06

Re: DayTrading: Wtorek 20.02.2018

Nieprzeczytany post autor: F-You Money »

Kermit pisze:rzeznik ma od dwoch tygodni na wykresie tygodniowym sygnal S, do tego 65% siedzi zapakowane w gore. To ze nie spadamy nizej wynika tylko z tego ze juz ladnie misiowato wyglada swieczka miesieczna i jakby polecieli 300 pipsow nizej to byloby za czytelne. Wymecza wytna co maja wyciac, dadza na niskim interwale typu h1 czy h4 sygnal L zeby dopakowac plankton i poleca dopiero ostro w dol, a po sygnale na tygodniowym IMO kazde podbicie w gore jest promocja pod S...
Naprawdę śmiać się chce, czy ty zdajesz sobie sprawę, że właśnie o przekręcenie tej świeczki miesięcznej na zieloną właśnie chodzi, oznacza to, że rzeźnik pofrunie w kosmos
Prawdziwe wzrosty czas start

Może lepiej, że nie analizuję innych par, które tak bujnie opisujesz :wink:
Rysiek - MikiFX - Farciarz - F-you Money

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Wtorek 20.02.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Cblondyn pisze: Prawda, prawda
Jeśli sie jedna para mocniej osłabia wobec drugiej to jest niejako słabsza wobec drugiej prawda?
Napisałeś że aaa musi sie umocnic a ja Ci dalem przykład, w ktorym aaa bedzie neutralne bo dwie inne waluty spowoduja ruch
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6653
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Wtorek 20.02.2018

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Kermit pisze: Napisałeś że aaa musi sie umocnic a ja Ci dalem przykład, w ktorym aaa bedzie neutralne bo dwie inne waluty spowoduja ruch
Absolutnie się zgadzam. Umocnienie jednej przez jej umocnienie czy przez osłabienie drugiej a neutralnej pierwszej da dokładnie taki sam efekt :)

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4499
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Wtorek 20.02.2018

Nieprzeczytany post autor: navik »

obserwuje wykresy u/j , g/j, sp500, i rope ....na wszystkim widze L i we wszystko jestem po trochu zaangażowany...

i na wszelki wypadek zapiąłem pasy...( bezpieczenstwa ) :lol:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Wtorek 20.02.2018

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

navik pisze:obserwuje wykresy u/j , g/j, sp500, i rope ....na wszystkim widze L i we wszystko jestem po trochu zaangażowany...

i na wszelki wypadek zapiąłem pasy...( bezpieczenstwa ) :lol:
Cześć Navik podróżniku w drodze :D

ponoć na tą dużą wygraną musi sie złożyć wiekszość tracących, wiec cichosza

gj,uj coś mi sie to nie zdaje :roll:

starywyjadaczfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 23 paź 2017, 02:48

Re: DayTrading: Wtorek 20.02.2018

Nieprzeczytany post autor: starywyjadaczfx »

jkar pisze:Czołem Spekuła !
I co? Zarabiacie ? Czy jak zawsze?
:)
Tracimy jak zawsze.

A co u Ciebie? Odkułeś się wkońcu czy straciłeś jeszcze więcej?

Zablokowany