BB i CCI handel na m1

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

W wolnych chwilach przedstawie strategie Bollinger Bands na m1. BB's mozna stosowac na kazdym interwale(jak ktos woli) ale jak mozna to robic efektywnie na m1 to czemu nie. Na poczatek bedzie to bardzo prosty uklad zbudowany z dwoch BB's i CCI. Zapraszam wszystkich do testowania i dyskusji. Powodzenia

-- Dodano: 09 lis 2017, 20:23 --

Opis do BB's:
CCI-52
BB zlota 60, 2.0
BB biala 20, 2.0
Kupno , sprzedaz w dwie strony na bialej BB po BO kiedy biala wroci do terytorium zlotej BB i kiedy wskaznik CCI bedzie miedzy 150 i -150. Tak jak widac w zalaczniku powinnismy wymienic L na S na okolo 1.1640 i S na L na 1.6001 +/-.
Wiem, ze trzeba miec duzo cierpliwosci ale na tym polega handel: dobra strategia i duzo cierpliwosci. Jak juz ktos chce handlowac z SL to w takich sytuacja i tylko takich jak w zalaczniku SL powinien byc dla pozycji L 5 pipek ponizej zlotej i dla pozycji S 5 pipek nad gorna zlota. Jak nie bedziemy robic glupstw to SL bedzie raczej zbedny.
Bardzo wazne tez jest pozostanie neutralnym podczas handlu. Wrozby gdzie kurs powinien pojsc pozostawmy analitykom a my skupmy sie na BB's i niech one pokaza nam gdzie kurs bedzie zawracac. Mamy do dyspozycji komputer i niech to on "mysli" napewno zrobi to lepiej. Ciag dalszy nastapi....

-- Dodano: 09 lis 2017, 22:12 --

Jezeli komus nie odpowiada m1 to moze handlowac tym systemem m30 czy H1 czy nawet H4 jak chce trzymac pozycje miesiacami. W zalaczniku wykres DAX-a z 3 listopada ktory jest tez na DT forum zeby nie wygladalo na jakies oszustwo.
Jest to juz system full wypas z kilkoma setami BB's i sa tez poziomy systemu osemkowego zaznaczone co jedna czwarta bo chyba starczy tych linni. Wiekszosc tych linni jest tylko pomocnicza o malym znaczeniu. Pomagaja one tylko w okresleniu jak silny jest trend. Nas interesuje tylko biala i zlota. Jak widac na wykresie zapowiada sie niezla zwalka. Zlota znajduje sie w okolicach 13530 a najwyzszy punk bialej BB(o tym w nastepnym serialu) to 13544. Wybicie nad poziom linni czerwonej i mozna zapomniec o zwalce. Czyli 13530-44 to super miejsce na S. Decyzja nalezy do nas.
Juz 13502 wygladalo dobrze na S ale DAX nie dal rady nie tylko wybic dolnej zlotej ale nawet do niej nie doszedl.
Drugi zalacznik to szczyt na edku.
Jednak wyzsze interwaly sa mniej dokladne i do testowania najlepiej zastosowac m1. Pozwoli nam to na wielokrotne testowanie systemy w ciagu dnia, zmniejszenie ryzyka do kilku pipek, zmniejszenie lewaru(przy wiekszej ilosci zielonych pipek nie jest nam potrzebny duzy lewar) oraz poprzez czeste otwieranie pozycji pozbedziemy sie tego p.....go strachu przed otwieraniem pozycji.
Zapomnialem dodac, ze parametry BB's sa tylko na edka bo biala jest zawsze 20 ale zlota moze byc od 40 do nawet 100 w zaleznosci od instrumentu finasowego. Jezeli 40 to CCI musi byc zawsze troche mniejszy niz BB no max rowny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
traderslife
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 22 lis 2016, 16:44

Re: BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: traderslife »

Wszedłem w temat z ciekawości, bo sam chcę podzielić się na forum własnym systemem opartym na BB. Wybacz, ale kompletnie nie rozumiem Twojego toku rozumowania. Kiedy następuje sygnał kupna/sprzedaży?

Piszesz również:
skupmy sie na BB's i niech one pokaza nam gdzie kurs bedzie zawracac.
Bollinger Bands nie dają stricte sygnałów, a pokazują relatywne wykupienie/wyprzedanie względem pewnej średniej.

Możesz zaznaczyć na wykresie poziomy wejścia/wyjścia tym systemem?

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Sorry. 30 lat mieszkam za granica i moj polski moze byc troche slaby. Ale postaram sie wyjasnic jak najlepiej moge.
BB sa sygnalem do zawierania transakcji i Bollinger dokladnie to opisal w ksiazce gdzie i kiedy powinnismy otwierac pozycje. Oczywiscie w internecie znajdziemy duzo informacji o BB's jednak interpretacje sa zalosne i raczej kazdy stara sie
za pomoca BB's udowodnic swoje teorie albo wykorzystac je do"potwierdzenia" jej.
Podczas BO powinnismy zawierac transakcje kiedy BB po rozszrzeniu sie zaczyna powracac do poziomu. Gorny wierzcholek bialej BB to nasze TP albo plaska BB biala w terytorium zlotej, czyli miedzy zlotymi liniami. Natomiast dolny wierzcholek bialej BB to prawdopodobny zasieg korekty tego Breakout. Jak tam wrocimy to znowu patrzymy gdzie jest wierzcholek bialej albo na biala plaska w terytorium zlotej. Tak to wyglada podczas BO(zalacznik) a jak to robic w konsoli podam na wekend. Oczywiscie CCI musi byc miedzy +/- 150. Powodzenia

-- Dodano: 10 lis 2017, 18:06 --

Widze kolega zaczal watek na temat DBB. Ja tez mam zamiar do tego dojsc ale troche pozniej. Najpierw zaczne od podstaw i jak bedzie jakies zainteresowanie tym watkiem to pojdziemy dalej. W 2009 czy 2010 mialem swoj watek na FXCM forum na temat DBB ale watek umarl szybko z braku zainteresowania smiercia naturalna. Mam nadzieje, ze tutaj bedzie inaczej. Ponizej dwa zalaczniki z DBB plus kilka extra BB's. Jak widac BB's moga naprawde duzo pomoc w handlu. Powodzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
traderslife
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 22 lis 2016, 16:44

Re: BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: traderslife »

Caldeborn pisze:BB sa sygnalem do zawierania transakcji i Bollinger dokladnie to opisal w ksiazce gdzie i kiedy powinnismy otwierac pozycje. Oczywiscie w internecie znajdziemy duzo informacji o BB's jednak interpretacje sa zalosne i raczej kazdy stara sie
za pomoca BB's udowodnic swoje teorie albo wykorzystac je do"potwierdzenia" jej.
Książki Bollingera nie czytałem, bazuję na jego stronie internetowej - to chyba najpewniejsze źródło wiedzy nt. BB
https://www.bollingerbands.com/
Podczas BO powinnismy zawierac transakcje kiedy BB po rozszrzeniu sie zaczyna powracac do poziomu. Gorny wierzcholek bialej BB to nasze TP albo plaska BB biala w terytorium zlotej, czyli miedzy zlotymi liniami. Natomiast dolny wierzcholek bialej BB to prawdopodobny zasieg korekty tego Breakout. Jak tam wrocimy to znowu patrzymy gdzie jest wierzcholek bialej albo na biala plaska w terytorium zlotej. Tak to wyglada podczas BO(zalacznik) a jak to robic w konsoli podam na wekend. Oczywiscie CCI musi byc miedzy +/- 150. Powodzenia
Zaczyna mi coś świtać, ale te nowe wykresy całkowicie wybijają mnie z rytmu :lol: Czekam na jakieś przykłady rynkowe, bo naprawdę ciężko mi byłoby otworzyć pozycję na podstawie tego opisu. Bez obrazy :P

Mam jeszcze pytanie co do CCI. Podejrzewam, że skoro opisujesz system, to on działa ale CCI mierzy pozycję ceny względem jakiejś średniej, podobnie jak BB. Czy użycie dwóch wskaźników pokazujących niemal to samo nie mija się z celem? Masz jakieś statystyki/przemyślenia na ten temat?

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

To chyba dobrze, ze zastosowane sa dwa wskazniki ktore +/- pokazuja to samo. Jest wtedy wieksza szansa na powodzenie. Jezeli bedziesz mial kilka wskaznikow gdzie jeden bedzie dawac sygnal otwarcia pozycji, drugi ze moze juz ale jeszcze nie a jeszcze inny CHGW to w jaki sposob to Ci pomoze.
Zalacznik pierwszy. Tak jak pisalem wczesniej na duzych TF-ch "system" jest mniej dokladny ale jak nie handlujemy z duzym lewarem i stac jest nas na duzy SL to tez mozna wcale niezle pohandlowac.
Dolna szczalka pokazuje nam gdzie powinnismy zajac pozycje L. Biala w terytorium zlotej i tam powinno byc odbicie. Zasieg linie czerwone. Szczalki w gornym lewym rogu pokazuja w jaki sposob te linie zostaly zaznaczone na wykresie czyli wierzcholki gornej biale BB w trakcie BO. To jest zasieg max trendu spadkowego. Odbicie to kierunek poludnie.
Dalej mamy szczalke na dole jak widac znowu warunki sa spelnione i po odbiciu target misiow byl 1.1060 a jak wyzej to linie jasno niebieskie, ktore znajdziemy w taki sam sposob jak linie czerwone. O mozliwym odbiciu z 1.0505-20 pisalem na DT forum w Listopadzie. W maju napisalem tez na DT, ze 1.1616 byl idealnym miejscem na S tak i to samo w sierpniu jak doszlismy do 1.1366 co widac na drugim zalaczniku. Tam tez mozesz zobaczyc dlaczego trzeba bylo szukac L w okolicach 1.0372. Linie czerwone to max zasiegi korekty trendu z 1.17 a biale to min zasiegi z 1.3993. Jezeli zostana wybite to trzeba szukac wtedy max zasiegow. Zawsze kiedy wystepuje zmiana jakiegos trendu czy na m1 czy D1 to biala BB powinna byc w terytorium zlotej dopiero wtedy mozna mowic o dywergencji BB do ceny i jak to potwierdzi CCI to gwarantowane w 99%. Jakies pytania?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Jak bardzo wazny jest CCI w handlu z BB's mamy tutaj na przykladzie ostatniego setupu na edku. Na zalaczniku H1zmiana mamy zaznaczone dwie czerwone linie poziome i jedna zolta. Setup na H1 dla pozycji krotkiej z 1.1860(gorna czerwona) zaklada, ze TP powinnismy ustawic na czerwonej dolnej okolo 1.1678. Oczywiscie nie bedzie to spadek tak jak kamien w wode tylko pierwszy ruch do ponizej bialej BB +/- <1.1760 gdzie powinnismy zrealizowac zyski a zolta linia to w przyblizeniu 50% korekty tego pierwszego ruchu i tam prawdopodobnie powinnismy sie zaczaic na kolejnego shorta.
Nastepny zalacznik 15ed pokazuje moment kiedy doszlismy do linni zoltej. Tak jak widac CCI jest bardzo wysoko i skierowany do gory i taki obrazek powinien nam wybic z glowy wymiany pozycji na S w takiej sytuacji. Powinnismy spokojnie poczekac do korekty na 62% a moze i wiecej. Jak sie pozniej okazalo na 62% bylo prawieze idealnie do wymiany pozycji na S.
Jezeli nie bedzie zainteresowania watkiem i pytan to mysle, ze dalsze moje wypociny nie maja sensu. Powodzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Pierwszy byczy ruch na DAX wykonany. DAX to aptekarz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Dzisiaj DAX mnie oszukal. Ale to i dobrze bo mam przyklad co robic kiedy poziom oporowy przestaje byc oporem.
Na zalaczniku "oszust" lewa szczalka to moment kiedy powinnismy zrobic L na m1 prawa pokazuje moment wyjscia z L. W momencie kiedy swieca zamyka sie pod biala wstega ruch "korekcyjny" przestaje byc korekta i zapowiada dalsze spadki.
Mozna brac S i czekac na nastepny poziom albo tylko czekac.
Niestety tak to z oporami jest albo sa albo sa wybite. W tym przypadku BB's zaoszczedzily mi pare groszy. Powodzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: BB i CCI handel na m1

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Zacznij od tego: szukaj dziennych low i high tam gdzie sa szczalki biale. Zolta dzisiaj to raczej za wysoko resources/image/152237. Czy m1 czy H1 to L i H bedzie zawsze w tym samym miejscu tylko na H1 to trzeba troche dluzej poczekac do zamkniecia swiecy. Na m1 jest mniejsze ryzyko. Dodaj BB20 na H1 bo moze pomoc. 95 na 100 osob i tak i tak nic nie zobaczy. Powodzenia
szkolenia-forex-t9983-140.html#p904661

Może to sprawdze, ale napisz z czego jest pomiar poziomów, i co to za wskaźnik jakiś pivot. Jedyne co rozpoznaje to linia DPV, to był low dnia. Skąd jest ten pomiar, to po pierwsze? I jak możesz napisać punkt po punkcie jak to trzeba analizować prościej byłoby to sprawdzić.


ODPOWIEDZ