Czy możliwe jest "odwrócenie" zajętej pozycji ?

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Malberto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 30 sie 2017, 23:16

Czy możliwe jest "odwrócenie" zajętej pozycji ?

Nieprzeczytany post autor: Malberto »

tzn. chodzi o to, że mamy otwartą np. pozycję Long,
w pewnym momencie dochodzimy do wniosku, że wyczerpała ona już swój potencjał a chcemy jednym poleceniem ją zamknąć i w jej miejsce automatycznie wystawić nową w odwrotnym kierunku z zachowaniem parametrów poprzedniej wolumenu itp.

Jeśli to możliwe proszę o przykład.

a może nie trzeba poprzedniej zamykać a tym samym już rozliczać spreed, poślizg itp. tylko po prostu ją "odwrócić" i kontynuować jej bilans/profit ale w odwrotnym kierunku.. ?

Awatar użytkownika
traderslife
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 22 lis 2016, 16:44

Re: Czy możliwe jest "odwrócenie" zajętej pozycji ?

Nieprzeczytany post autor: traderslife »

Jeśli dobrze rozumiem to szukasz narzędzia, które Ci po prostu odwróci pozycję? Coś takiego w pakiecie do rachunku oferuje STO, ale myślę, że bez problemu znajdziesz darmowe wskaźniki w necie. Biblioteka MQL5 pewnie Ci pomoże.

Co do zamykania longów i brania shortów - to może być podstępne. Jeśli jednak rozgrywasz impuls wzrostowy z D1, to nic nie stoi na przeszkodzie by otwierać shorty w miejscach sporego wykupienia, łapiąc w ten sposób korektę trendu wyższego rzędu. Nie wpadnij tylko w spiralę pozycji ;)

Malberto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 30 sie 2017, 23:16

Re: Czy możliwe jest "odwrócenie" zajętej pozycji ?

Nieprzeczytany post autor: Malberto »

traderslife pisze:Jeśli dobrze rozumiem to szukasz narzędzia, które Ci po prostu odwróci pozycję? Coś takiego w pakiecie do rachunku oferuje STO, ale myślę, że bez problemu znajdziesz darmowe wskaźniki w necie. Biblioteka MQL5 pewnie Ci pomoże.

Co do zamykania longów i brania shortów - to może być podstępne. Jeśli jednak rozgrywasz impuls wzrostowy z D1, to nic nie stoi na przeszkodzie by otwierać shorty w miejscach sporego wykupienia, łapiąc w ten sposób korektę trendu wyższego rzędu. Nie wpadnij tylko w spiralę pozycji ;)
Stawiam pierwsze kroki w programowaniu EA. Korzystam z tego co oferuje broker czyli MT4 i MQL4.

mi chodziło o jakąś komendę polecenie za pomocą której wykonam taką operację (słyszałem że na kontraktach terminowych to standard),
ale jak nie to trudno, po prostu napiszę własną procedurę, która poprzednią pozycje będzie zamykać a w miejsce niej otwierać kolejną.

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Czy możliwe jest "odwrócenie" zajętej pozycji ?

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

Malberto pisze:Stawiam pierwsze kroki w programowaniu EA.
Po co wywarzać już otwarte drzwi:

http://forex-nawigator.biz/forum/indyka ... ml#p889378
http://tools.tradingarsenal.com/product ... de-manager


... lub wpisać w google "close and reverse mt4".

Awatar użytkownika
traderslife
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 22 lis 2016, 16:44

Re: Czy możliwe jest "odwrócenie" zajętej pozycji ?

Nieprzeczytany post autor: traderslife »

Malberto pisze: Stawiam pierwsze kroki w programowaniu EA. Korzystam z tego co oferuje broker czyli MT4 i MQL4.

mi chodziło o jakąś komendę polecenie za pomocą której wykonam taką operację (słyszałem że na kontraktach terminowych to standard),
ale jak nie to trudno, po prostu napiszę własną procedurę, która poprzednią pozycje będzie zamykać a w miejsce niej otwierać kolejną.
Nie zrozumiałem :lol: jak ktoś tu już pokazał - nie ma po co wymyślać nowych procedur. Z czego i jak długo się uczysz?

Malberto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 30 sie 2017, 23:16

Re: Czy możliwe jest "odwrócenie" zajętej pozycji ?

Nieprzeczytany post autor: Malberto »

Dzięki za odpowiedzi,
ogólnie automaty od bardzo niedawna,
samo programowanie to zawodowo od dawna

ODPOWIEDZ