API for MT4 and MT5

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Czy brak API do MT4,MT5 jest niekorzystne dla rynku i Twoich inwestycji ?

tak
0
Brak głosów
tak - zdecydowanie
4
29%
tak - i zgadzam się z głównymi postulatami
4
29%
nie
4
29%
nie - zdecydowanie
0
Brak głosów
nie - i nie zgadzam się z głównymi postulatami
0
Brak głosów
nie wiem
2
14%
 
Liczba głosów: 14

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: API for MT4 and MT5

Nieprzeczytany post autor: green7 »

reptile pisze:Po to powstały takie standardy jak FIX,które powinny obowiązywać//
Reptil proszę Cię: weź coś i napisz z wykorzystaniem FIX to pogadamy. Zapewniam Cię: o wiele łatwiej i prościej będzie zrobić cokolwiek w tym wynalazku z XTB niż w FIX'ie.

Po pierwsze fix jest bardziej standardem przesyłu danych niż dokładną definicją operacji klient-serwer. Dla 2 brokerów używających FIX (w tej samej wersji) komunikaty robiące to samo (np. wysyłające zlecenie) mogą być zupełnie inne. I za każdym razem będziesz musiał się do nich dostosować - czyli modyfikować program.

Po drugie FIX daje cholerny narzut z racji tego, że wszystko idzie tekstowo. Wiesz ile trzeba przesłać bajtów dla przesłania cen bid/ask ?
To 2 liczby mieszczące się na 16 bajtach (choć można z powodzeniem zapisać je np. na 8 bądź 10). W FIXie te 16 bajtów "rozciągnie" się na wiadomość mającą jakieś 200-300 bajtów. Niezły narzucik co?
To teraz pomyśl: korzystając z FIX aplikacja musi przesłać i zanalizować tak lekko licząc z 15-20 razy więcej danych niż gdyby robiła to wydajnym protokołem. Zwłaszcza musi to nieźle obciążać serwer ....

Po trzecie w fixie nie masz połowy tego co Ci jest potrzebne. Nie masz z reguły np. informacji o tym jakie masz aktualnie otwarte pozycje. Po crashu aplikacji masz więc problem. Oczywiście możesz się z nim uporać: prosząc serwer by ponownie wysłał wszystkie komunikaty "z przeszłości" od jakiegoś tam miejsca i na ich podstawie odtwarzasz co się działo i jaką pozycję masz aktualnie otwartą. Super nie ?
Nie masz również np. historii kwotowań symbolu. Ba: są brokerzy gdzie nawet nie masz samych kwotowań na bieżąco :)
Z sensownych zastosowań fix'a to słyszałem jedynie o FXCM gdzie rozbudowano znacznie fixa dodając dużo dodatkowych rzeczy. Ale to oczywiście poza standardem ....


No i nie ma co oczekiwać, że XTB czy inny brok mt4 nagle wyskoczy z FIXem. To byłoby bez sensu: zlecenia i tak są kierowane do serwera mt4 a ten "nie gada w fixie". Prościej więc zrobić bramkę serwer mt4->api "nie fixowe" bo można się dostosować dokładnie do tego co serwer udostępnia przez swoje api, zamiast kombinować jak to przełożyć na FIXA. Zwłaszcza, że dla wielu rzeczy mt4 nie ma gotowych odpowiedników w FIXie i należałoby tworzyć jakieś nowe komunikaty fixa. W efekcie otrzymalibyśmy jakiegoś potwora: komunikującego się w FIXie ale nie kompatybilnego z niczym. Więc jaki sens ?
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Re: API for MT4 and MT5

Nieprzeczytany post autor: reptile »

green7 pisze:No i nie ma co oczekiwać, że XTB czy inny brok mt4 nagle wyskoczy z FIXem. To byłoby bez sensu: zlecenia i tak są kierowane do serwera mt4 a ten "nie gada w fixie".
MQ jest członkiem FIX od dość dawna,może i pewnie masz rację co do tej kwestii iż pełne jego stosowanie tak jak jest to problem.

Ale weźmy przykład CNX.. czy problemy nie brały się stąd,że po prostu słabo wykorzystują tą specyfikację?
Nieaktualne dokumentacje,brak zorientowania na temat itd.. to spowodowało,że np. kompletnie dałem sobie spokój z cnx widząc sytuacje.W zasadzie nie temu.. bardziej,przez brak przejrzystości oferty gdzie ECN okazał się STP.. do serwera MT4.. co np. robi tak samo popularny "javovy ECN".
green7 pisze:Dla 2 brokerów używających FIX (w tej samej wersji) komunikaty robiące to samo (np. wysyłające zlecenie) mogą być zupełnie inne. I za każdym razem będziesz musiał się do nich dostosować - czyli modyfikować program.
Nie program tylko definicje.A ich obsługa jest taka sama.Brak pewnych komunikatów czy niewystępowanie świadczy o braku obsługi.Taki MT4 serwer spokojnie tutaj by się załapał (wszystkiego nie potrzebujemy).Po za tym FIX nie zmienia się często,chyba że coś źle zrobiono i błędnie działa lub zaczyna się kombinować tak jak to miało miejsce w CNX.Przeglądałem już n specyfikacji.. CME etc.. problem faktycznie jest gdy developer robi coś po swojemu.Ale skąd się to bierze?Dlaczego top giełdy są w stanie utrzymać standard a FX nie ?

A jaki narzut jest teraz w XTB?Jak sobie radzą z tym giełdy,algorytmy hft?Dlaczego nie korzysta się z wydajnych rozwiązań?Ja wiem..taki postęp niby,a gdzieś tu stoją jakby? :lol:
green7 pisze:Po trzecie w fixie nie masz połowy tego co Ci jest potrzebne. Nie masz z reguły np. informacji o tym jakie masz aktualnie otwarte pozycje. Po crashu aplikacji masz więc problem. Oczywiście możesz się z nim uporać: prosząc serwer by ponownie wysłał wszystkie komunikaty "z przeszłości" od jakiegoś tam miejsca i na ich podstawie odtwarzasz co się działo i jaką pozycję masz aktualnie otwartą. Super nie ?
A czym się to różni od tego co jest teraz w mt4?Że baza robi select,giełda nie może?System?Bo to zamuli serwer?To komunikaty może przesłać a select zrobić nie może?
Wiem.Dyskutujemy o niuansach technicznych.Przecież mamy dobry wiek.Gadamy by rosła świadomość jak zawiłe problemy istnieją.
Ja chyba jednak wolałbym sobie przeanalizować komunikaty przez API niż naparzać się z mql4.Ale nawet w tym CNX cyrki są,chociaż istnieją aplikacje i sobie radzą.Czyż nie ? :wink:
Ale i tak dobrze poznać zdanie.

Nie deklasifkuj FIX z powodu,że źle się go stosuje.Bo przecież,wszystko da się zrobić..baa zrobiono.
http://en.wikipedia.org/wiki/FIXatdl
Już nie chcę FIX chcę FIXatdl :mrgreen:
green7 pisze:Zwłaszcza, że dla wielu rzeczy mt4 nie ma gotowych odpowiedników w FIXie i należałoby tworzyć jakieś nowe komunikaty fixa. W efekcie otrzymalibyśmy jakiegoś potwora: komunikującego się w FIXie ale nie kompatybilnego z niczym. Więc jaki sens ?
green7 .. my już mamy potwora.. inne dane w market window.. inne na wykresie.
Własne obliczenia wartości pozycji na podstawie serwera.. mało kto wie,że tam coś "przycyganić" można kiedy trzeba.. czy nie tak?
A w sumie rozkojarzony nie wiem,co potrzeba specjalnego pod MTx & FIX.. jeśli trzeba wrzucić na serwer Trailing działający tam to niech dodają :lol: A nie Requote,OffQuotes ? :lol:
Jest sprzątanie FXa. Rozgadaliśmy się ogólnie.. dobrze nie dobrze.. każda zmiana może coś przynieść.. i może nie na gorsze.. bo raczej standard xAPI nie mógłby się stać wzorem dla całego API by MQ jakie chcemy.A jeśli już się stanie.. to po czasie może zrozumieją,że potrzeba jakości.A jeśli nie to znów by się o nią walczyło.Byle nie za 10 20 lat :lol:

Poza tym czytają nas "wielcy".. zobaczta co się mówi o rynku.. reprezentant KNF.. teraz nie wiem.. Domy ECN to Domy Maklerskie z GPW?Bo arytkuł dotyczy FX,a u nas nie ma ECN tylko STP..
No i jeśli taki poziom mamy w PL.. to zapomnijmy o API,FIX i FX.. :twisted: wróćmy z kalkulatorem pod Pewexy.Bo wtedy to był dobry i chyba najlepszy pomysł na inwestowanie
KNF_oForex.PNG
Z dedykacją.. dla.. LD

FIX made By reptile miałby osobny nagłówek z informacją z jakiego modelu rynku korzystasz,z kim zawierasz transakcję,a nawet kto reguluje CPta. :lol:

Trzeba jeszcze z 10 artykułów szkalujących forex.. :lol:

W ogóle..mam mały nerw.. jak KNF d. nie ruszy napiszę wniosek o likwidację tak jak w sprawie FRPH
http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/ ... iadze.html
bo to przez nich ten cały fx wygląda jak wygląda :lol:
XTB zarobiło 107M PLN TMS 67M PLN.. na kim.. na klientach
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

gregorio99
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 09 lut 2010, 21:16

Re: API for MT4 and MT5

Nieprzeczytany post autor: gregorio99 »

:569: Hej, podbijam temat!
Coś się zmieniło w tej kwestii czy MT5 ma udostępnione jakieś API ?

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: API for MT4 and MT5

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

gregorio99 pisze::569: Hej, podbijam temat!
Coś się zmieniło w tej kwestii czy MT5 ma udostępnione jakieś API ?
Hej.

Z tego co sie oreintuje to nie.
Nie korzystam obecnie juz z platformy mt(x).

U mnie swego czasubylo to tak. Spojrz na klienta web (www) do mt4(5). Nie jest trudno napisac "emulator" tego dla swoich potrzeb i w pelni realizowac swoja strategie.

pozdro.

ODPOWIEDZ